Rebelhorn Patrol

Wszystko co motocyklista może i powinien na siebie włożyć. Opinie, testy, pytania, uwagi.
Awatar użytkownika
skibol83
A+B+C
Posty: 1062
Rejestracja: 04 gru 2019, 18:59
Lokalizacja: Kolbuszowa k. Rzeszowa

Rebelhorn Patrol

Post autor: skibol83 »

Witam
Czy ktoś ma ta kurtkę? Potrzebuje opinię o tej kurtce, czy ona naprawdę jest taka naj jak o niej mówią? Czy jest warta swojej ceny?
Mam obecnie oxford montral (chyba taki model), i chcialbym cos bardziej uniwersalnego bo ta ca mam to jest gruba i na lato raczej nie bedzie, jest dobra na wiosne lub jesien ale na lato.....trzyma cieplo jak termos ;) :| to byla moja pierwsza kurtka i kupilem co mi wcisnal sprzedawca :oops: :evil:


DL650 AL2 ----> DL1000

Lepiej mieć brzuch od piwa niż garba od roboty

Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4491
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Rebelhorn Patrol

Post autor: Centrino »

Mam i generalnie mogę polecić.
Jest bardzo ciężka. Za to ma dużo kieszeni i przewiewne panele.
W deszczu nie udało (Na szczescie) jej przetestować więc tej kwestii nie poruszam.


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Awatar użytkownika
skibol83
A+B+C
Posty: 1062
Rejestracja: 04 gru 2019, 18:59
Lokalizacja: Kolbuszowa k. Rzeszowa

Re: Rebelhorn Patrol

Post autor: skibol83 »

Jest taka dobra jak krążą o niej komentarze i filmiki na yt? Czy to raczej przesadzone opinie?


DL650 AL2 ----> DL1000

Lepiej mieć brzuch od piwa niż garba od roboty

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rebelhorn Patrol

Post autor: Lord »

Pod pewnymi względami tak. Ona kosztuje od 1000 do 1200 zależy gdzie wychaczysz i kiedy. Jest bardzo uniwersalna mnóstwo suwaków wentylacyjnych. Świetny Softshell który służy jako ocieplacz po za osobna membrana. Dużo kieszeni. Wentylacja daje rade nawet w upałach. Ale jest ciężką ze względu na wzmocnienia. Co do deszczu to nie jest goretex więc membrana jest ok ale cały dzień w deszczu nie wytrzyma wtedy tylko dodatkowe wodoszczelne folie;). Mam używam już ponad rok jestem zadowolony, nawet bardzo za tą cenę nic lepszego nie ma moim zdaniem
Ostatnio zmieniony 02 sty 2020, 22:48 przez Lord, łącznie zmieniany 1 raz.


DL650A L8

Awatar użytkownika
skibol83
A+B+C
Posty: 1062
Rejestracja: 04 gru 2019, 18:59
Lokalizacja: Kolbuszowa k. Rzeszowa

Re: Rebelhorn Patrol

Post autor: skibol83 »

Poczekam bliżej lata, może wypuszcza coś nowego to patrol automatycznie stanieje jako stary model... a jak nie to sie kupi po tyle ile chodzą, teraz widziałem 1200 z groszami.


DL650 AL2 ----> DL1000

Lepiej mieć brzuch od piwa niż garba od roboty

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rebelhorn Patrol

Post autor: Lord »

Na prawdziwe upały w trasę sie nada, ale jeżdżenie w 35 stopniowym upale w mieście no tu juz niema tak lekko, to juz wtedy wyłącznie lekkie letnie całe panele np jak Modeka Breeze


DL650A L8

Awatar użytkownika
skibol83
A+B+C
Posty: 1062
Rejestracja: 04 gru 2019, 18:59
Lokalizacja: Kolbuszowa k. Rzeszowa

Re: Rebelhorn Patrol

Post autor: skibol83 »

Dobrze ze latem daje rade bo tego oxforda to co mam teraz to przy 15 stopniach leje sie po d..... a co dopiero jakby bylo pod 30 :shock: :roll:
Teraz tylko musze pilnowac zeby trafic w moment z cena :)
Zobaczę jak będę stal z funduszami to może sobie kupie coś takiego typowego letniego żebym mógł sie przebić przez miasto do rodziców czy na wieś do dziadków pojechać


DL650 AL2 ----> DL1000

Lepiej mieć brzuch od piwa niż garba od roboty

Voytec_P
A1
Posty: 64
Rejestracja: 29 lip 2019, 06:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rebelhorn Patrol

Post autor: Voytec_P »

Kupiłem pod koniec grudnia Patrola z 15% rabatem w Warszawie. Z tego co wiem zimowa promocja nadal trwa, więc jakbyś był zainteresowany to pisz na priv.
Jeszcze nie miałem okazji używać kurtki, ale softshell jak najbardziej i się sprawdza.


Varadero 125 -> DL650 AK7

Robert_L
A2
Posty: 264
Rejestracja: 21 gru 2019, 19:21
Lokalizacja: Bobowa

Re: Rebelhorn Patrol

Post autor: Robert_L »

a można wiedzieć co jeszcze znajduje się w waszym zestawie i uzupełnia go.
Spodnie, rękawice, kask itp.
Też jestem tym tematem zainteresowany i próbuje sobie wyrobić opinię.


DL 650 xt 2016r.

Awatar użytkownika
skibol83
A+B+C
Posty: 1062
Rejestracja: 04 gru 2019, 18:59
Lokalizacja: Kolbuszowa k. Rzeszowa

Re: Rebelhorn Patrol

Post autor: skibol83 »

Voytec_P pisze:Kupiłem pod koniec grudnia Patrola z 15% rabatem w Warszawie. Z tego co wiem zimowa promocja nadal trwa, więc jakbyś był zainteresowany to pisz na priv.
Jeszcze nie miałem okazji używać kurtki, ale softshell jak najbardziej i się sprawdza.
Ja jestem z okolic Rzeszowa, do warszawy mam tak srednio po drodze :mrgreen: ile Cie wyszedł finalnie zakup? Musze jakas przymierzyc, dobrac rozmiar to moze wtedy bym przez neta zamowil.... :?


DL650 AL2 ----> DL1000

Lepiej mieć brzuch od piwa niż garba od roboty

Voytec_P
A1
Posty: 64
Rejestracja: 29 lip 2019, 06:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rebelhorn Patrol

Post autor: Voytec_P »

Zestaw kurtka + spodnie + ochraniacze na biodra (spodnie nie mają ich w komplecie) wyszedł mi 1900.
Z tego co patrzyłem, w internecie tej oferty nie ma więc jak będziesz po przymiarkach to daj znać.


Varadero 125 -> DL650 AK7

Awatar użytkownika
skibol83
A+B+C
Posty: 1062
Rejestracja: 04 gru 2019, 18:59
Lokalizacja: Kolbuszowa k. Rzeszowa

Re: Rebelhorn Patrol

Post autor: skibol83 »

Robert_L pisze:a można wiedzieć co jeszcze znajduje się w waszym zestawie i uzupełnia go.
Spodnie, rękawice, kask itp.
Też jestem tym tematem zainteresowany i próbuje sobie wyrobić opinię.
Zakupy robilem na jesien, to jest moj pierwszy zestaw, jest tak srednio trafiony bo bylem napalony jak szczerbaty na suchary i bralem co mi sprzedawca wciągnął, oprócz kasku bo to z polecenia kupiłem :oops:
Kask - sharka evo line (chyba tak sie pisze) - super
Kurte - oxford montreal - dobra ale na chlodne dni
Spodnie - ispido - tez grube
Buty alpistar - ok
Rękawiczki - ispido - dobre tylko ze krótkie i w chłodne dni mi podwiewalo pod rękaw, myślę ze na lato będzie ok


DL650 AL2 ----> DL1000

Lepiej mieć brzuch od piwa niż garba od roboty

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rebelhorn Patrol

Post autor: Lord »

Ja już poszedłem ostatecznie pod koniec roku również w Spodnie Patrola zdecydowanie wygrywają panelami ponad kolanami.

Czyli obecnie Partol komplet spodnie (Ochraniacze biodrowe mam w jeansach wiec przekładam w razie potrzeby) i kurtała + rękawice Shimy EVO na zimno i deszcz, Shima D-Tour (te bez WP) to jest do 15 na plusie i w trasy.

Zestaw tzw. w ciepłe dni na lato wiosnę do pracy to Jeansy moto + Modeka Breeze (kurtała) i rękawice RST Urban Air II. Jeansy zastapiły spodnie Modeki które tez sa Breeze. Więc teraz tez leza w szafie.

I w zależności od pory roku i pogody buty:

Tanie tzw gumowce na bardzo brudne i mokre dni Course Two Seasons, codzienne i w trase TCX z Goretexem, i do miasta trampki Shima SX2

Mam jeszcze w szafie juz praktycznie nie używany ze względu na krótka Kutkę zestaw Shima Comabat Black (spodnie i kurtała) 1,5 roku w użyciu spodnie jakieś 2 lata.

Kask - LS2OF569.2 używałem na skuterze, SHOEI GT AIR 1, i teraz Arioh Commander

Dodatkowo termiczna bielizna przydaje się szczególnie teraz dzięki niej nie musze nawet wpinać podpinki ocieplającej w spodnie w mieście.

To chyba wszytko :)

Niestety wychodzi mi na to że nie da się całego sezonu przelatać bez opcji tzw 3 (trzy rodzej rekawic, spodnie min 2 rodzaje (dzieki bardziej uniwersalnemu Patrolowi) 3 rodzaje butów i 2 rodzaje kurtały)

Do spodni Patrola dopiołem szelki kupione osobno musiałem doszyc tylko z przodu guziki suwak pasuje do tego krótkiego spinajacego.
Ostatnio zmieniony 03 sty 2020, 10:17 przez Lord, łącznie zmieniany 1 raz.


DL650A L8

Awatar użytkownika
skibol83
A+B+C
Posty: 1062
Rejestracja: 04 gru 2019, 18:59
Lokalizacja: Kolbuszowa k. Rzeszowa

Re: Rebelhorn Patrol

Post autor: skibol83 »

Voytec_P pisze:Zestaw kurtka + spodnie + ochraniacze na biodra (spodnie nie mają ich w komplecie) wyszedł mi 1900.
Z tego co patrzyłem, w internecie tej oferty nie ma więc jak będziesz po przymiarkach to daj znać.
Spodnie od kompletu od rebelhorna czy inne?


DL650 AL2 ----> DL1000

Lepiej mieć brzuch od piwa niż garba od roboty

Voytec_P
A1
Posty: 64
Rejestracja: 29 lip 2019, 06:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rebelhorn Patrol

Post autor: Voytec_P »

Tak, spodnie też Patrol.


Varadero 125 -> DL650 AK7

Awatar użytkownika
skibol83
A+B+C
Posty: 1062
Rejestracja: 04 gru 2019, 18:59
Lokalizacja: Kolbuszowa k. Rzeszowa

Re: Rebelhorn Patrol

Post autor: skibol83 »

Jak to się mówi, młody to głupi, będę musiał powoli dokupić sobie cos typowo na wyjazdy i tu celuje w górę od patrola a spodnie to jeszcze nie wiem, a tak w "koło komina", do rodziców, do miasta i do takiej jazdy na miejscu to myślę o dżinsach i coś naprawdę cienkiego. Wiosne i jesien juz mam :lol: Ale pierwszy zakup to napewno patrol, moze cos od rebelhorna trafie takiego typowego na lato, trzeba wspierac polskie marki 8-) ;)


DL650 AL2 ----> DL1000

Lepiej mieć brzuch od piwa niż garba od roboty

Voytec_P
A1
Posty: 64
Rejestracja: 29 lip 2019, 06:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rebelhorn Patrol

Post autor: Voytec_P »

skibol83 pisze: trzeba wspierac polskie marki 8-) ;)
Właśnie m.in. dlatego padło na rebelhorn a nie inne konkurencyjne. Poza tym softshell i 3d mesh zamiast zwykłego.


Varadero 125 -> DL650 AK7

Awatar użytkownika
skibol83
A+B+C
Posty: 1062
Rejestracja: 04 gru 2019, 18:59
Lokalizacja: Kolbuszowa k. Rzeszowa

Re: Rebelhorn Patrol

Post autor: skibol83 »

Tez mnie to przekonuje bo jest ten softshell i moze robic za taka cienka kurtke, tak dla pewnosci spytam, patrol jest 3- warstowy, i 2 ma wypinane, ta kurtke jako oddzielne ocieplenie i ta podpinke... tak?


DL650 AL2 ----> DL1000

Lepiej mieć brzuch od piwa niż garba od roboty

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rebelhorn Patrol

Post autor: Lord »

Tak osobno jest wpinana mebrana przeciwdeszczowa, a za ocieplacz robi softshel którego akurat nie wpinasz :) Oczywiście membrana tez ma własciwości termiczne bo na pewno chroni dobrze przed wiatrem i ma suwak podwójny na piersi więc niec nie będzie prziewewać przez zapiecie


DL650A L8

Awatar użytkownika
skibol83
A+B+C
Posty: 1062
Rejestracja: 04 gru 2019, 18:59
Lokalizacja: Kolbuszowa k. Rzeszowa

Re: Rebelhorn Patrol

Post autor: skibol83 »

Czyli kurtka jest wszechstronna, jest warta swojej ceny, no i made in poland hehehe
Ocena: 5.88235%


DL650 AL2 ----> DL1000

Lepiej mieć brzuch od piwa niż garba od roboty

ODPOWIEDZ

Wróć do „Odzież”