Rekawice letnie

To wszystko co poza ubraniem ochrania nasze zdrowie.
Online
Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Rekawice letnie

Post autor: staszek_s »

A propos, możecie coś doradzić na lato, co działa ze smartfonem bez takiego usprawnienia, tj od nowości? Mam na myśli przewodzące wstawki na końcu palców.


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Tags:

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rekawice letnie

Post autor: Lord »

ALPINESTARS PERFORMANCE działa ale nie zawsze, :( niew iem od czego to zalezy, ale działaja gorzej niż skórzane shima dtour. Najlepiej dzialaja na czubkach palców. Czyli nie na opuszkach tylko centralnie na przedzie palca.


DL650A L8

Awatar użytkownika
SimOn!
A+B+C
Posty: 1227
Rejestracja: 27 wrz 2016, 20:45
Lokalizacja: GD 3Miasto

Re: RE: Re: Rekawice letnie

Post autor: SimOn! »

staszek_s pisze:A propos, możecie coś doradzić na lato, co działa ze smartfonem bez takiego usprawnienia, tj od nowości? Mam na myśli przewodzące wstawki na końcu palców.
Held Desert. Obsługuje się bez problemu mimo iż nie mają typowej wstawki na palcu.


Zdrówko シモン :mrgreen:
Mniejszość Niemiecko Japońska ;)

Online
Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Rekawice letnie

Post autor: staszek_s »

Te mi się podobają. Też mam Heldy i coś tam działa na iphone ale to z powodu cienkiej skórki, nie jest to pełen dotyk. Kiedyś na Samsungu Note 4 ustawiałem wyższą czułość na dotyk i działało jak gołą ręką ale nie każdy telefon to ma. Przydałaby się jednak wkładka, muszę popróbować w sklepie...


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
SimOn!
A+B+C
Posty: 1227
Rejestracja: 27 wrz 2016, 20:45
Lokalizacja: GD 3Miasto

Re: Rekawice letnie

Post autor: SimOn! »

staszek_s pisze:Te mi się podobają. Też mam Heldy i coś tam działa na iphone ale to z powodu cienkiej skórki, nie jest to pełen dotyk. Kiedyś na Samsungu Note 4 ustawiałem wyższą czułość na dotyk i działało jak gołą ręką ale nie każdy telefon to ma. Przydałaby się jednak wkładka, muszę popróbować w sklepie...
Sprawdź jak masz okazję w sklepie. JA w Samsungi S5 też włączałem "tryb rękawiczek" to i w grubych turystycznych dało się jako tako obsługiwać np. janosika ;) W obecnym A8 nie ma tego trybu a te Heldy całkiem dobrze dają radę.


Zdrówko シモン :mrgreen:
Mniejszość Niemiecko Japońska ;)

Awatar użytkownika
Hawk1985
A2
Posty: 229
Rejestracja: 11 mar 2017, 12:56

Re: Rekawice letnie

Post autor: Hawk1985 »

Ja kupiłem takie rękawice od majfrendów https://m.aliexpress.com/item/32710276764.html obsługują smartfon i ekrany dotykowe, wyglądają całkiem dobrze, stosunek jakości do ceny wydaje się bardzo dobry.
Niestety póki co byłem w nich tylko raz bo moto złożyłem tydzień temu, a o pogodzie to chyba nie muszę mówić ;-(

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Więcej fotek przy dziennym świetle, pokazujących jakość szwów

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jakby co to mam nowe w rozmiarze M (ich L) na sprzedaż.

A gdybyście chcieli od nich kupić bierzcie rozmiar większe niż wasze inne rękawice.
Ich XL jest jak Lka moich europejskich rękawic.


Wytapatalkowano


Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650

Awatar użytkownika
JARON
A+B+C+D
Posty: 2116
Rejestracja: 04 paź 2016, 14:51
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Rekawice letnie

Post autor: JARON »

Mam parę rękawic z podobnymi nawiewami na palcach. O jak mnie to wnerwia,po 5 godzinach jazdy już mnie kostki bolą ,bo niby to delikatnie,obcierają podczas używania klamek,niby to tylko dotykają,ale to zaczyna irytować i już dupa. A po 8 godzinach to już marzę o zmianie ma inne rękawice.


Ogar205>CZ175>MZ250Jaskółka z koszem>Junak M10>MZ ETZ250>IntruderVL800>IntruderC1500>Vstrom1000 2016>BENELLI IMPERIALE 400
Wszyscy mamy dwa życia. To drugie zaczyna się w chwili,gdy zdamy sobie sprawę,że mamy tylko jedno.

Awatar użytkownika
Hawk1985
A2
Posty: 229
Rejestracja: 11 mar 2017, 12:56

Re: Rekawice letnie

Post autor: Hawk1985 »

Mam nadzieję że też będzie mi kiedyś dane spędzić 8h w siodle.
Rękawiczki kupiłem jako miejskie, jakby co mam drugie w kufrze.
Nie wiem jak się zachowają po wielogodzinnej jeździe, brałem je ze względu na możliwość obsługi smartfona podczas jazdy (muzyka, yanosik, nawigacja).
Rękawice markowe z taką możliwością kosztuje dużo więcej.

Jest jeszcze możliwość wszycia specjalnej nici przewodzącej, ale jest to upierdliwe
Obrazek

Wytapatalkowano


Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650

Online
Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Rekawice letnie

Post autor: staszek_s »

Rozumiem, że zdjęcie pokazuje nić wszytą własnoręcznie :) Może to niegłupie, w letnich rękawiczkach parę dziurek więcej nie zaszkodzi...


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
Hawk1985
A2
Posty: 229
Rejestracja: 11 mar 2017, 12:56

Re: Rekawice letnie

Post autor: Hawk1985 »

Tak sam ją wszywałem tymi ryncami :geek: ale jak sobie przypomnę jak uciążliwe było wszywanie w palce skórzanej rękawiczki :x :? to wolałem kupić gotowe :lol:
Zwie się to "nić przewodząca" lub "nić elektroprzeowdząca" nie pamiętam skąd to zamawiałem ale moja szpulka wygląda tak jak ta https://botland.com.pl/pl/inteligentne- ... la-9m.html


Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650

Awatar użytkownika
SimOn!
A+B+C
Posty: 1227
Rejestracja: 27 wrz 2016, 20:45
Lokalizacja: GD 3Miasto

Re: RE: Re: Rekawice letnie

Post autor: SimOn! »

Hawk1985 pisze:Ja kupiłem takie rękawice od majfrendów https://m.aliexpress.com/item/32710276764.html obsługują smartfon i ekrany dotykowe, wyglądają całkiem dobrze, stosunek jakości do ceny wydaje się bardzo dobry.
Niestety póki co byłem w nich tylko raz bo moto złożyłem tydzień temu, a o pogodzie to chyba nie muszę mówić ;-(


Więcej fotek przy dziennym świetle, pokazujących jakość szwów


Jakby co to mam nowe w rozmiarze M (ich L) na sprzedaż.

A gdybyście chcieli od nich kupić bierzcie rozmiar większe niż wasze inne rękawice.
Ich XL jest jak Lka moich europejskich rękawic.


Wytapatalkowano
Nie chcę być złym prorokiem ale ta folia która tu odpowiada za "dotyk" nie należy do najtrwalszych. Miałem coś tego typu w cieniutkich rękawiczkach do biegania i dość szybko folia się zużyła zaczęła się łuszczyć i dotyk kiepściutko obsługiwała Obrazek


Zdrówko シモン :mrgreen:
Mniejszość Niemiecko Japońska ;)

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Rekawice letnie

Post autor: Struna »

https://www.xlmoto.pl/mc-rekawice-cours ... 5585?fmb=0

Obecnie w promocji za 99 zeta - mają już "macankę" do ekranów, nawet działa, nie ma żadnych dziwnych elementów powodujących dyskomfort.
Drugi sezon zaczynają u mnie i nadal są ok - perforacja na całej powierzchni, czuć wpadające powietrze.
Za tą cenę ja nie widzę konkurencji, szczególnie że to skóra.


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
Croll
A1
Posty: 23
Rejestracja: 08 lip 2017, 21:17
Lokalizacja: SCI

Re: Rekawice letnie

Post autor: Croll »

Rekawice letnie Shima caliber Ktos używał? Jakieś uwagi?


Honda Transalp XL600V =》Suzuki Vstrom DL650A

Awatar użytkownika
Maarcel
A+B
Posty: 915
Rejestracja: 14 cze 2018, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Rekawice letnie

Post autor: Maarcel »

Z letnich odradzę RST Adventure...
Generalnie rozpadają się po 2 tygodniach - pierwsze po przebiegu 5 kkm, drugie po reklamacji przy przebiegu 2 kkm.
Na szczęście zwrot pieniędzy. Na trzecią parę brakło cierpliwości :)


Suzuki DL 650 V-Strom 2012

Grzesiek Z
A1
Posty: 92
Rejestracja: 14 sie 2019, 20:11

Re: Rekawice letnie

Post autor: Grzesiek Z »

Podepnę się może pod temat.
Moja jazda to okres od wiosny do jesieni. Zimą wogóle nie jeżdżę motocyklem.Moje stare rękawice Buse już się zaczęły pruć. Co polecacie na taką jazdę?Myślę o held chikara lub shima str2.Nie będą za ciepłe?


Grzegorz
DL 650 AK7.
Czujesz się dobrze, czynisz dobrze.

Awatar użytkownika
SimOn!
A+B+C
Posty: 1227
Rejestracja: 27 wrz 2016, 20:45
Lokalizacja: GD 3Miasto

Re: RE: Re: Rekawice letnie

Post autor: SimOn! »

Grzesiek Z pisze:Podepnę się może pod temat.
Moja jazda to okres od wiosny do jesieni. Zimą wogóle nie jeżdżę motocyklem.Moje stare rękawice Buse już się zaczęły pruć. Co polecacie na taką jazdę?Myślę o held chikara lub shima str2.Nie będą za ciepłe?
Jak Cie stać to Held Air&Dry (dwie pary w jednej). Ja większą część sezonu jeżdżę w Held Desert, moge śmiało polecić.


Zdrówko シモン :mrgreen:
Mniejszość Niemiecko Japońska ;)

Awatar użytkownika
Maarcel
A+B
Posty: 915
Rejestracja: 14 cze 2018, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Rekawice letnie

Post autor: Maarcel »

Na takie ogólne warunki używam rst blade II. Na bardzo ciepłe lato obecnie Revit Dirt 3. Świetne dopasowanie do dłoni.


Suzuki DL 650 V-Strom 2012

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2420
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Rekawice letnie

Post autor: Smerfciamajda »

Miałem Seca Kazuki I
Miały fajne materiałowe wstawki miedzy palcami, świetna wentylacja. Niestety czarny kolor na słońce to nie jest rozwiązanie. Zgubiłem jedną więc czeka mnie zakup letnich, tym razem białych.



Gaspar75
A+B
Posty: 612
Rejestracja: 04 lut 2019, 18:39

Re: Rekawice letnie

Post autor: Gaspar75 »

Od dwóch lat użytkuję shima d-tour jest z nich bardzo zadowolony. W ciepłe dni dają radę, w miarę dobra wentylacja. Przy drobnych opadach nie przeciekają (systematycznie integruję). Wiadomo ulewa nie dają rady. Przypuszczam że, wcześniej czy później mogą rzepy nie wytrzymać. Ogolna ocena na plus.


Suzuki DL 650 AK8 --> Dl 1000 AL8--> 1050

Grzesiek Z
A1
Posty: 92
Rejestracja: 14 sie 2019, 20:11

Re: Rekawice letnie

Post autor: Grzesiek Z »

Dzięki wielkie chłopaki.Oglądałem też przed chwilą recenzję held touch.Obejrzę wasze sugestie i coś zakupię,bo wiosna tu,tuż.
Pozdrawiam.


Grzegorz
DL 650 AK7.
Czujesz się dobrze, czynisz dobrze.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kaski, Buty, Rękawice”