Rekawice letnie

To wszystko co poza ubraniem ochrania nasze zdrowie.
Awatar użytkownika
SimOn!
A+B+C
Posty: 1240
Rejestracja: 27 wrz 2016, 20:45
Lokalizacja: GD 3Miasto

Re: RE: Re: Rekawice letnie

Post autor: SimOn! »

Grzesiek Z pisze:Dzięki wielkie chłopaki.Oglądałem też przed chwilą recenzję held touch.Obejrzę wasze sugestie i coś zakupię,bo wiosna tu,tuż.
Pozdrawiam.
Held Touch ma moja żona i bardzo sobie chwali. Jeździ na nakedzie czyli bez handbarów a caly sezon w nich jest w stanie "obskoczyć".


Zdrówko シモン :mrgreen:
Mniejszość Niemiecko Japońska ;)

Tags:

merc
A
Posty: 418
Rejestracja: 05 paź 2016, 21:24

Re: Rekawice letnie

Post autor: merc »

Ja mam zamiar kupić sobie held Evo thrux.
Czytałem dużo pozytywnych opinii.


DL 650 XT 2016 i honda CB 1300 2013

Awatar użytkownika
Luchow
A+B
Posty: 752
Rejestracja: 30 wrz 2016, 13:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Rekawice letnie

Post autor: Luchow »

Widzę, że wszyscy tu sobie chwalą Heldy, ja dla odmiany wprost przeciwnie. Mam Air Stream II i z plusów to są mega przewiewne (o to mi chodziło) i mają budzące zaufanie protektory. Za to jakość szwankuje mocno. Szwy na palcach są w takich miejscach, że gniotły przez kilka miesięcy zanim się ułożyły. Po jednym sezonie przetarł się szew na palcu wskazującym prawej dłoni. Naprawiony na gwarancji (w środku sezonu, w ciągu 6 tyg...) po kolejnym roku znowu ledwo się trzyma. Po dwóch latach rzepy na mankietach oddałem do wymiany, bo też nie trzymały już w ogóle. Może miałem pecha, ale z drugiej strony - na czas reklamacji kupiłem sobie Ozone Town II za mniej niż 1/3 ceny Heldów i po roku jazdy nic się z nimi nie dzieje...


Marcin
DL 650 AL2 Metallic Fox Orange - Chudy Rudy Obecnie zdemotoryzowany

pyra
A+B
Posty: 735
Rejestracja: 07 lis 2017, 06:43

Re: Rekawice letnie

Post autor: pyra »

Pewien "niesieciowy" sklep, zrezygnował z rękawic Helda, gdyż zbyt dużo było reklamacji, a klienci "wieszali psy", nie na producencie tylko na sklepie.


Szerszeń DL 650A L7 - to już historia

Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3079
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Rekawice letnie

Post autor: staszek_s »

Ja próbowałem kilka par różnych marek i w każdej coś mnie uwierało albo przeszkadzało. W Heldach Touring Five przejechałem 5 sezonów, prawie się już rozpadają ale żal mi odstawiać bo uczucie jest jakby to była moja druga skóra - delikatna skórka, szwy niewyczuwalne, świetne czucie manetki. Jestem bardzo zadowolony z Helda.


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
Old Donkey
A+B+C
Posty: 1825
Rejestracja: 05 maja 2018, 13:53
Lokalizacja: Katowice

Re: Rekawice letnie

Post autor: Old Donkey »

też jestem fanem Helda, mam 2 pary, motocrosowe Hardtack i turystyczne Travel
IMG_3452.JPG
IMG_3458.JPG



Awatar użytkownika
Maarcel
A+B
Posty: 915
Rejestracja: 14 cze 2018, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Rekawice letnie

Post autor: Maarcel »

Produkt nie może być trwały i na lata ;)
Rok do roku trzeba pokazywać zyski i ich wzrosty - trzeba sprzedawać więcej i więcej, a nie raz i jeździsz Panie 5 lat :D


Suzuki DL 650 V-Strom 2012

Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3079
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Rekawice letnie

Post autor: staszek_s »

Po czterech latach uaktywniła mi się funkcja klikania na komórce (czytaj dziura na palcu), teraz już jestem całkowicie happy tylko obciach trochę :)


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
JARON
A+B+C+D
Posty: 2119
Rejestracja: 04 paź 2016, 14:51
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Rekawice letnie

Post autor: JARON »

Ja w zeszłym sezonie postawiłem na polskiego producenta. Husar https://allegro.pl/oferta/stylowe-skorz ... 7139135851
Przejeździłem jakieś 5-6 tys. km w tym zaliczyłem Bornholm ,czyli jakieś ponad 600 km dziennie,i naprawdę jestem zadowolony. Skóra cienka,perforowana i bardzo miękka. Naprawdę fajne,jak za tę cenę. Kupiłem też ocieplane na chłodniejsze dni,ale te będę testował w drodze na Nordkapp ;-)
https://allegro.pl/oferta/skorzane-reka ... 7091430632


Ogar205>CZ175>MZ250Jaskółka z koszem>Junak M10>MZ ETZ250>IntruderVL800>IntruderC1500>Vstrom1000 2016>BENELLI IMPERIALE 400
Wszyscy mamy dwa życia. To drugie zaczyna się w chwili,gdy zdamy sobie sprawę,że mamy tylko jedno.

Voytec_P
A1
Posty: 64
Rejestracja: 29 lip 2019, 06:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rekawice letnie

Post autor: Voytec_P »

Husar wygląda świetnie i ze względu na to, że Polskie to brałbym chętnie i już szukałem sklepu w okolicy ale... Brakuje w nich warstwy dotykowej no i mogłaby być opcja z wycieraczką na lewej. Może się czepiam, ale warstwa dotykowa to teraz konieczność, a wycieraczka też się przydaje.


Varadero 125 -> DL650 AK7

Awatar użytkownika
JARON
A+B+C+D
Posty: 2119
Rejestracja: 04 paź 2016, 14:51
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Rekawice letnie

Post autor: JARON »

Mnie takie wynalazki nie potrzebne. Na co dzień śmigałem ostatnie 4 lata w zwykłych,bezpalcowych rękawiczkach na chopery. Doskonale się sprawdzają też w lato bo można bez problemu użytkować telefon podczas jazdy. Bardziej tego mi brakuje w tych Huzarach. I jak się troszkę podniszczą lub poprują,to im po prostu obetnę palce ;-)


Ogar205>CZ175>MZ250Jaskółka z koszem>Junak M10>MZ ETZ250>IntruderVL800>IntruderC1500>Vstrom1000 2016>BENELLI IMPERIALE 400
Wszyscy mamy dwa życia. To drugie zaczyna się w chwili,gdy zdamy sobie sprawę,że mamy tylko jedno.

Awatar użytkownika
Maarcel
A+B
Posty: 915
Rejestracja: 14 cze 2018, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Rekawice letnie

Post autor: Maarcel »

Voytec_P pisze:Husar wygląda świetnie i ze względu na to, że Polskie to brałbym chętnie i już szukałem sklepu w okolicy ale... Brakuje w nich warstwy dotykowej no i mogłaby być opcja z wycieraczką na lewej. Może się czepiam, ale warstwa dotykowa to teraz konieczność, a wycieraczka też się przydaje.
Bez pierdół - każda skórzana rękawiczka obsłuży ekran dotykowy ;)


Suzuki DL 650 V-Strom 2012

Awatar użytkownika
SimOn!
A+B+C
Posty: 1240
Rejestracja: 27 wrz 2016, 20:45
Lokalizacja: GD 3Miasto

Re: RE: Re: Rekawice letnie

Post autor: SimOn! »

Maarcel pisze:
Voytec_P pisze:Husar wygląda świetnie i ze względu na to, że Polskie to brałbym chętnie i już szukałem sklepu w okolicy ale... Brakuje w nich warstwy dotykowej no i mogłaby być opcja z wycieraczką na lewej. Może się czepiam, ale warstwa dotykowa to teraz konieczność, a wycieraczka też się przydaje.
Bez pierdół - każda skórzana rękawiczka obsłuży ekran dotykowy ;)
Zdecydowanie nie każda Obrazek sprawdzone empirycznie Obrazek


Zdrówko シモン :mrgreen:
Mniejszość Niemiecko Japońska ;)

Voytec_P
A1
Posty: 64
Rejestracja: 29 lip 2019, 06:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rekawice letnie

Post autor: Voytec_P »

Niestety mi też doświadczenie podpowiada, że przez skórę nie zawsze dotyk działa. Ostatnio zdecydowanie za szybko kupiłem rękawiczki, którego tego nie mają i pluję sobie w brodę. Do futerału dołączyłem rysik na sznureczku ale to zdecydowanie nie jest wygodne.


Varadero 125 -> DL650 AK7

pyra
A+B
Posty: 735
Rejestracja: 07 lis 2017, 06:43

Re: Rekawice letnie

Post autor: pyra »

Ale tak poza tym, po co wam te telefony, i ich obsługa. Ja rozumiem, kawę cieżko wypić podczas jazdy, ale telefon może poczekać. :lol:
Ocena: 5.88235%


Szerszeń DL 650A L7 - to już historia

Awatar użytkownika
JARON
A+B+C+D
Posty: 2119
Rejestracja: 04 paź 2016, 14:51
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Rekawice letnie

Post autor: JARON »

pyra pisze:Ale tak poza tym, po co wam te telefony, i ich obsługa. Ja rozumiem, kawę cieżko wypić podczas jazdy, ale telefon może poczekać. :lol:
W tym wypadku "telefon" to skrót myślowy. Podczas jazdy,telefon odbieram przez interkom. W tym wypadku bardziej chodzi o zmianę ustawień w Janosiku, lub zmiana stacji radiowej,lub zmiana płyty na Tidalu.


Ogar205>CZ175>MZ250Jaskółka z koszem>Junak M10>MZ ETZ250>IntruderVL800>IntruderC1500>Vstrom1000 2016>BENELLI IMPERIALE 400
Wszyscy mamy dwa życia. To drugie zaczyna się w chwili,gdy zdamy sobie sprawę,że mamy tylko jedno.

Voytec_P
A1
Posty: 64
Rejestracja: 29 lip 2019, 06:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rekawice letnie

Post autor: Voytec_P »

Powiem więcej. Nawet nie chodzi o obsługę stricte w trakcie jazdy bo to też nie najlepszy pomysł, ale szybka obsługa "w telefonie" podczas krótkiego zatrzymania albo na światłach, jest znacznie szybsza kiedy nie trzeba ściągać rękawic.
Niemniej zgadzam się, że najlepsza opcja (najlepszy relaks) to w ogóle zrezygnować z sięgania do telefonu. :-)


Varadero 125 -> DL650 AK7

Awatar użytkownika
Mati!
A
Posty: 448
Rejestracja: 02 paź 2016, 15:39
Lokalizacja: Olkusz

Re: Rekawice letnie

Post autor: Mati! »

A ja miałem przez ponad 40kkm Held Sparrow dopóty, dopóki nie zgubiłem. Następne kupiłem takie same. Poprzednie poza wytartym środkiem i przebarwieniami od zewnątrz nie wykazywały śladów zużycia.
Aha, rękawice nie są typowo letnie, raczej uniwersalne, ale mimo wszystko polecam.


DL650K7 -> Hayabusa K6 ->DL650AM2

Voytec_P
A1
Posty: 64
Rejestracja: 29 lip 2019, 06:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rekawice letnie

Post autor: Voytec_P »

Mati! pisze:A ja miałem przez ponad 40kkm Held Sparrow dopóty, dopóki nie zgubiłem. Następne kupiłem takie same. Poprzednie poza wytartym środkiem i przebarwieniami od zewnątrz nie wykazywały śladów zużycia.
Aha, rękawice nie są typowo letnie, raczej uniwersalne, ale mimo wszystko polecam.
Dokładnie takie mam teraz :lol:


Varadero 125 -> DL650 AK7

Grzesiek Z
A1
Posty: 92
Rejestracja: 14 sie 2019, 20:11

Re: Rekawice letnie

Post autor: Grzesiek Z »

Może miał ktoś rękawice rebelhorn thug pro?Wyglądają nieźle.


Grzegorz
DL 650 AK7.
Czujesz się dobrze, czynisz dobrze.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kaski, Buty, Rękawice”