Rekawice letnie

To wszystko co poza ubraniem ochrania nasze zdrowie.
Awatar użytkownika
Fatboy
A2
Posty: 217
Rejestracja: 04 paź 2016, 19:26
Lokalizacja: Podbeskidzie

Rekawice letnie

Post autor: Fatboy »

Potrzebuje kupic jakies fajne rekawice letnie.Preferowana cena do 200zl.Chcialbym zeby byly przewiewne-moga byc wstawki z siatki,z miekiej skorki - nie farbujace dloni.Prosze o propozycje.Aktualnie mam Heldy-byly super przez 5lat ale zaczynaja sie pruc :D


Dyplomacja to powiedzieć komuś spierd...j w taki sposób by poczuł podniecenie na samą myśl o zbliżającej się podróży :mrgreen:

Tags:

Awatar użytkownika
Antyks
Administrator
Posty: 2211
Rejestracja: 22 wrz 2016, 18:18
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Re: Rekawice letnie

Post autor: Antyks »

Wybierasz się gdzieś dalej czy zepsuł ci się regulator mocy podgrzewanych manetek? :)


Jerzy
Motoambulans DL 650 AK9
https://dlmoto.pl/ Sklep dla motocyklistów
https://rodzinagotuje.pl Przedstawiciel Thermomix

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Rekawice letnie

Post autor: gorghu »

Ja póki co 2 sezon używałem Rękawic Adrenaline Summer.
http://intermotors.pl/glowna/4397-rekaw ... DFCC0.html
Cienka skóra, przewiewne panele z siatki. Takie tanie, proste i uniwersalne rękawice na lato.


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Online
Awatar użytkownika
biblo
A+B+C
Posty: 1233
Rejestracja: 27 wrz 2016, 22:50
Lokalizacja: W-wa

Re: Rekawice letnie

Post autor: biblo »

Jeśli mogą być krótkie, to polecam Spidi SQUARED - są wersje czarne+szare lub czarne+brązowe. Cały letni sezon, w tym Rosję i Mongolię, w nich przejechałem. Bardzo wygodne, przewiewne i szybko schną, jak zmokną :) Kosztują ~150 zł.

Obrazek

Obrazek


Pozdrawiam,
Jacek

______________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC + Honda Forza 350|

Forum powinno być jak Media Markt...

Awatar użytkownika
novy
A+B
Posty: 606
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:34
Lokalizacja: Busko

Re: Rekawice letnie

Post autor: novy »

Ja mam Modeka Airing, jak dla mnie wygodne i przewiewne. Cena ok 120 zeta. Teraz szukam czegoś ale na chłodniejsze dni bo stare już są na wykończeniu.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 21 paź 2016, 06:59 przez novy, łącznie zmieniany 2 razy.


DL650 K5 Blue

kasin
A1
Posty: 58
Rejestracja: 05 paź 2016, 15:57
Lokalizacja: Piastów

Re: Rekawice letnie

Post autor: kasin »

Odradzam Foxy Bomber - są wygodne, ale zrobiłem na nich może 3 tys. km i zaczęły się pruć na szwie oraz starły się gumki na opuszkach palców (umożliwiają chyba korzystanie ze smartfona). Te Spidi Bibla wyglądają szałowo i aktualnie kosztują 118 zł :)


Biała Zuza 650 AL3

Awatar użytkownika
Luchow
A+B
Posty: 749
Rejestracja: 30 wrz 2016, 13:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Rekawice letnie

Post autor: Luchow »

A ja odradzam Gareth Full Carbon. Też były wygodne, ale raz, że pierwsze szwy zaczęły się pruć po 3 dniach jeżdżenia, a dwa, że dokładnie po roku (ok 6000 km) skóra na palcach była już tak pocieniona i osłabiona od potu i dotyku klamki, że któregoś dnia po prostu strzeliła. Nie mam wątpliwości, że ochrona w razie jazdy dłonią po asfalcie w takiej rękawicy byłaby żadna, mimo carbonowych wstawek. Nie wiem czy miałem pecha do nieudanego modelu, ale na pewno Garethowi już nie zaufam.
Teraz mam Held Airstream 2 - świetnie wentylowane, skóra świetnej jakości i bardzo solidnie "opancerzone", aczkolwiek ceramiczne wzmocnienia przez jakiś czas niewygodnie uwierały, zanim się wszystko odpowiednio ułożyło.
Tylko niestety za 200 zł to można mieć jedną...


Marcin
DL 650 AL2 Metallic Fox Orange - Chudy Rudy Obecnie zdemotoryzowany

Awatar użytkownika
Pyxis
A+B+C+D
Posty: 2314
Rejestracja: 21 wrz 2016, 22:29
Lokalizacja: Strzegom (dolnośląskie)
Kontakt:

Re: Rekawice letnie

Post autor: Pyxis »

kasin pisze:Te Spidi Bibla wyglądają szałowo i aktualnie kosztują 118 zł :)
Rzuc linka.


( . Y . )
Parafrazujac: Trafiaja sie szaleni motocyklisci, ale nie ma starych szalonych motocyklistow.
Bialy dziobaty DL 650 AL2

tomek_211
A1
Posty: 33
Rejestracja: 05 paź 2016, 07:22

Re: Rekawice letnie

Post autor: tomek_211 »

Ja latem używam rękawic Ozone Town Black. Jak je kupowałem to szukałem tańszych dobrze przewiewnych rękawic. Po dwóch latach użytkowania nic się z nimi nie dzieje. W miarę przewiewne chociaż przy handbarach to i tak ten przewiew jest słaby. Jak kupowałem to była na nie 5-letnia gwarancja. Z cieplejszych rękawic mam heldy touring fife i te są wygodniejsze. Przeszkadzają mi trochę w ozonach sztywne ochraniacze - wolę jednak miękkie ale ogólnie je polecam



mrozu
A1
Posty: 36
Rejestracja: 05 paź 2016, 10:49

Re: Rekawice letnie

Post autor: mrozu »

Od dwóch sezonów latem uzywam takiego wynalazku HELD BACKFLIP (http://4bikes.pl/rekawice-held-backflip-p-35092.html). Niesamowice wygodne i przewiewne rekawiczki. Jedyny mankament to fabrycznie odklejający się rzep od gumowej zapinki - ale kropelka czyni cuda. Bardzo polecam.


Obrazek

kasin
A1
Posty: 58
Rejestracja: 05 paź 2016, 15:57
Lokalizacja: Piastów

Re: Rekawice letnie

Post autor: kasin »



Biała Zuza 650 AL3

Awatar użytkownika
novy
A+B
Posty: 606
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:34
Lokalizacja: Busko

Re: Rekawice letnie

Post autor: novy »

A polecicie coś w tej samej cenie ale z długich i takie żeby przy 10stopniach łapa nie odmarzła? Bo moje długie już chcą na emeryturę :-)


DL650 K5 Blue

Online
Awatar użytkownika
biblo
A+B+C
Posty: 1233
Rejestracja: 27 wrz 2016, 22:50
Lokalizacja: W-wa

Re: Rekawice letnie

Post autor: biblo »

novy pisze:A polecicie coś w tej samej cenie ale z długich i takie żeby przy 10stopniach łapa nie odmarzła? Bo moje długie już chcą na emeryturę :-)
Ja przy takiej temperaturze, to używam już zimowych :) A na pewno warto szukać czegoś z Outlastem... tyle, że to raczej nie za tę kasę...
Chyba, że masz rozmiar M lub XL i znajdziesz moje aukcje na Allegro (jako biblo2) - sorry za autoreklamę ;)


Pozdrawiam,
Jacek

______________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC + Honda Forza 350|

Forum powinno być jak Media Markt...

Awatar użytkownika
novy
A+B
Posty: 606
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:34
Lokalizacja: Busko

Re: Rekawice letnie

Post autor: novy »

No może 10 to przesadziłem, dodam jeszcze 5 stopni. Aukcje obejrzę. :-)


DL650 K5 Blue

Awatar użytkownika
SimOn!
A+B+C
Posty: 1227
Rejestracja: 27 wrz 2016, 20:45
Lokalizacja: GD 3Miasto

Re: Rekawice letnie

Post autor: SimOn! »

kasin pisze:Odradzam Foxy Bomber - są wygodne, ale zrobiłem na nich może 3 tys. km i zaczęły się pruć na szwie oraz starły się gumki na opuszkach palców (umożliwiają chyba korzystanie ze smartfona). Te Spidi Bibla wyglądają szałowo i aktualnie kosztują 118 zł :)
Guma jest do lepszego uchwytu klamek ;) Patrz a jam mam inne doświadczenia po jakiś 13 tys. :) Moje po dwóch sezonach częściowo ja straciły ale bez tragedii. Nie prują się nie rozłażą. Jedyne co to rzepy powoli się kończą. Jeżdżę w nich dużo i wręcz je uwielbiam, takiego czucia nie mia w innych grubszych rękawicach. Fakt, że ich cena w sklepie jest mocno przesadzona :!:


Zdrówko シモン :mrgreen:
Mniejszość Niemiecko Japońska ;)

kasin
A1
Posty: 58
Rejestracja: 05 paź 2016, 15:57
Lokalizacja: Piastów

Re: Rekawice letnie

Post autor: kasin »

SimOn! pisze:Jeżdżę w nich dużo i wręcz je uwielbiam, takiego czucia nie mia w innych grubszych rękawicach.
Mam porównanie tylko do długich Rukka Argosaurus i Rukki w mojej opinii wygrywają zdecydowanie, jeśli chodzi o czucie kierownicy...tylko że są 4 razy droższe ;/


Biała Zuza 650 AL3

Awatar użytkownika
Fatboy
A2
Posty: 217
Rejestracja: 04 paź 2016, 19:26
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Rekawice letnie

Post autor: Fatboy »

Wie ktoś coś na temat firmy Torx.Przymierzałem letnie rękawice tej firmy ale nic o niej nie wiem.


Dyplomacja to powiedzieć komuś spierd...j w taki sposób by poczuł podniecenie na samą myśl o zbliżającej się podróży :mrgreen:

bado
A2
Posty: 129
Rejestracja: 30 wrz 2016, 09:00
Lokalizacja: Krosno

Re: Rekawice letnie

Post autor: bado »

Modeka Cool Climate.
Katuję 3 sezon i widać zużycie, ale nic nie puszcza. Pomiędzy palcami przewiewny materiał. Przy 35 stopniach z handbarami robi się ciepło, ale przy 5 stopniach też się pojeździ. Ja chwalę, bo wygodne.

krótki test
http://www.scigacz.pl/Rekawice,Modeka,C ... 16723.html
Załączniki
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (37.06 KiB) Przejrzano 10036 razy



Awatar użytkownika
Fatboy
A2
Posty: 217
Rejestracja: 04 paź 2016, 19:26
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Rekawice letnie

Post autor: Fatboy »

novy pisze:Ja mam Modeka Airing, jak dla mnie wygodne i przewiewne. Cena ok 120 zeta. Teraz szukam czegoś ale na chłodniejsze dni bo stare już są na wykończeniu.
Obrazek
Kupiłem ale sprawdze za około 5 miesięcy - dzięki wszystkim za dobre rady :D


Dyplomacja to powiedzieć komuś spierd...j w taki sposób by poczuł podniecenie na samą myśl o zbliżającej się podróży :mrgreen:

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Rekawice letnie

Post autor: gorghu »

Rękawice Shima X-Breeze
Obrazek

Czy ktoś miał jakieś doświadczenia z nimi i mógłby sie podzielić opinią. Myślę o wymianie moich letnich i w sklepie na nie trafiłem. Po założeniu są nawet wygodne a i wyglądają na przewiewne. Ale jak to się ma w rzeczywistości?


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kaski, Buty, Rękawice”