Rowerowo

Forum na tematy których nie ma w innych częściach forum
Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4450
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Rowerowo

Post autor: lukas76 »

Piękna pogoda, jesienne widoki. Dwa koła i jeden kuń :D
Załączniki
IMG_20191013_133247.jpg
IMG_20191013_131423.jpg
Ocena: 5.88235%


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Awatar użytkownika
Wojt
A1
Posty: 27
Rejestracja: 19 lis 2019, 11:04
Lokalizacja: Kilkenny

Re: Rowerowo

Post autor: Wojt »

Też sobie czasem pośmigam :-) Uważam że warto. Bez sprawności fizycznej jazda na moto to pomyłka !!!
Załączniki
r.jpg
rr.jpg
rrr.jpg
Ocena: 5.88235%



Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2255
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Rowerowo

Post autor: Iżu »

Super że jeździsz rowerem, w sumie zauważyłem po sobie że mięsień dobrobytu :lol: nieco urósł.. i trzeba by go jakoś zmniejszyć :D
Preferuję Nordic Walking bo daje jeszcze więcej możliwości zgubienia zbędnych kilogramów wzmacniając mięśnie całego ciała, odciążając przy tym kręgosłup.
Najważniejsza jest prawidłowa technika chodu i mocne odepchnięcie kijami 8-) Piona
NW (2).jpg
Ocena: 5.88235%


Iżu

Awatar użytkownika
Old Donkey
A+B+C
Posty: 1825
Rejestracja: 05 maja 2018, 13:53
Lokalizacja: Katowice

Re: Rowerowo

Post autor: Old Donkey »

Wojt pisze:Też sobie czasem pośmigam :-) Uważam że warto. Bez sprawności fizycznej jazda na moto to pomyłka !!!
na ostatnim zdjęciu wygląda jakby Ci się rower wokół słupa zawinął ;)
paratrooper ?
Ocena: 5.88235%



Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4450
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: Rowerowo

Post autor: lukas76 »

Trzeba dbać o siebie, przy tym lubie się zmęczyć przy takim wysiłku. Co to za rower Wojt? Zimą chodzę jeszcze na skitourach, narty oraz biegam, chociaż ostatnio zaniedbałem biegi ale bardziej z uwagi na kolano
Ocena: 5.88235%


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Awatar użytkownika
Wojt
A1
Posty: 27
Rejestracja: 19 lis 2019, 11:04
Lokalizacja: Kilkenny

Re: Rowerowo

Post autor: Wojt »

Old Donkey pisze:
Wojt pisze:Też sobie czasem pośmigam :-) Uważam że warto. Bez sprawności fizycznej jazda na moto to pomyłka !!!
na ostatnim zdjęciu wygląda jakby Ci się rower wokół słupa zawinął ;)
paratrooper ?
Tak. To Paratrooper bike :-). Mam sentyment do zielonego ,... wypadającego z samolotu :-). Byłem kiedyś skoczkiem w mundurze. A dla tych którzy nie wiedzą to żołnierze armii Amerykańskiej skaczą z tymi rowerami :-)

I co ważne to taki rower w ilości 2 szt mieści się do bagażnika średniego auta. Waży 15 kg. I naprawdę jest wytrzymały. Ma podwójne felgi. Kiedyś zjeżdżałem nim z Galtymore ( taka górka w IRL ) 919 n.p.m - wywrotek było kilka i rowerowi nic. Jeździ do dziś. Póki co jeden łańcuch zerwałem,he,he. I jakiś pick-up dowoził mnie do bazy. Tak sam z siebie. Dziwni Ci ludzie w tej Irlandii. W Polsce to pewnie by mnie skopali za to ze prowadzę rower bez łańcucha,hahahahaha.
Ocena: 11.76471%



Awatar użytkownika
Wojt
A1
Posty: 27
Rejestracja: 19 lis 2019, 11:04
Lokalizacja: Kilkenny

Re: Rowerowo

Post autor: Wojt »

lukas76 pisze:Trzeba dbać o siebie, przy tym lubie się zmęczyć przy takim wysiłku. Co to za rower Wojt? Zimą chodzę jeszcze na skitourach, narty oraz biegam, chociaż ostatnio zaniedbałem biegi ale bardziej z uwagi na kolano
Paratroper bike. Montague bike . W Polsce już chyba nie sprzedają :(
Załączniki
p20.jpg
Ocena: 5.88235%



Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4450
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: Rowerowo

Post autor: lukas76 »

Wojt pisze:
lukas76 pisze:Trzeba dbać o siebie, przy tym lubie się zmęczyć przy takim wysiłku. Co to za rower Wojt? Zimą chodzę jeszcze na skitourach, narty oraz biegam, chociaż ostatnio zaniedbałem biegi ale bardziej z uwagi na kolano
Paratroper bike. Montague bike . W Polsce już chyba nie sprzedają :(
Do transportu super, siodełko wyciągniesz i do reklamówki schowasz ;)
Ocena: 5.88235%


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Awatar użytkownika
KroQ
A
Posty: 473
Rejestracja: 16 lip 2020, 05:57
Lokalizacja: R@dlin

Re: Rowerowo

Post autor: KroQ »

Od czasu jak autko poszło "na żyletki" (teraz trochę żałuję, ale.... co tam - trochę zacząłem się bardziej ruszać. Z racji, że samochód pojawił się dosyć późno - to od dzieciaka były 2 kółka, ale bez silnika. W 2013 zakupiłem ponownie rower i ... od tego czasu trochę km się nakręciło, ale nie zawsze się chce, a jak jest chęć - to pogoda psikusy robi.
Wracając jednak - przez około 2 miesiące albo pożyczałem autko od mojej, albo na piechotkę do roboty (jakieś 2,5km w jedną stronę). Zakupiłem moto i jak na dzień dzisiejszy z 4 razy byłem moto w robocie, większość autkiem od mojej, a piechotą - jak się da lub jak muszę.
Co do rowerowania - znany jestem z "niezwykle mądrych pomysłów" - czyli jazdę Wiślańskiej Trasy Rowerowej (ja akurat rozpocząłem od Zapory w Wiśle aż do Gdańska) - bez wcześniejszych treningów :), kilka innych wypraw krótszych, ale kilka razy śmigałem też z pasażerką prawie 3 letnią w foteliku (oczywiście po okolicy Radlina), więc mogę stwierdzić jedno - Rower fajna rzecz.....
Do Astry G miałem bazowy dachowy (mam jeszcze); 2 na rowery MountBlanc (czy jakoś tak), ale zdarzało się również wozić rower w kombiku oraz haczbaku na złożonej kanapie z tyłu :D
Nawet takie jak widać "nieprofesjonalne" podejście i sprzęt - da się gdzieś zajechać, pozwiedzać, odciąć od pewnych spraw i np. w męskim gronie - "po kosztach" przeżyć masę przygód i zrobić wrażenie nawet na jakiś lokalsach "pod barem" :)
A wspomnień NIKT nam nie zabierze i szlus.....
Załączniki
"dzienny, bo nie kasowany" WTR 2018
"dzienny, bo nie kasowany" WTR 2018
Gdańska "przywitalnia"
Gdańska "przywitalnia"
Zapora Wisła Czarne
Zapora Wisła Czarne
Ocena: 5.88235%


DL 650 UEL0 :roll: @ll Foto-tag: 17

Awatar użytkownika
bojaco
A+B+C
Posty: 1331
Rejestracja: 01 maja 2018, 21:44
Lokalizacja: Reksio, Bolek i Lolek...

Re: Rowerowo

Post autor: bojaco »

Miałem dzisiaj plan na jednodniową wycieczkę motocyklową a wyszło 4 h i 80 km na szosówce :D Pozdrawiam!


DL650 2013 -> DL1000 2016 -> R1200GS Adv 2016 czyli Mniejszość Niemiecka :shock:

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5221
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Rowerowo

Post autor: Struna »

@KroQ - na tej drugiej focie wyglądasz jakbyś miał płakać w związku z ponownym wsiadaniem na rower :D


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
KroQ
A
Posty: 473
Rejestracja: 16 lip 2020, 05:57
Lokalizacja: R@dlin

Re: Rowerowo

Post autor: KroQ »

Raczej płakać, że się wyprawa kończy (i urlop) :D:D:D


DL 650 UEL0 :roll: @ll Foto-tag: 17

Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4450
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: Rowerowo

Post autor: lukas76 »

Ja gdybym miał czas :? :cry: to bym z dwóch kółek nie schodził, czy to rower czy moto. Niestety na moto w tym roku zrobiłem aż 2000 km a na rowerze może 500 :cry: , ten sezon już stracony, no może teraz zrobie jakieś 2000 tyś we wrześniu


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

kaloryferarz
A+B+C
Posty: 1209
Rejestracja: 03 maja 2020, 21:19
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Rowerowo

Post autor: kaloryferarz »

Ja roweru raczej niet. Dopiero odchudzanie mnie zmusiło. W połowie lipca (czyli miesiąc i 1 tydzień temu) zakupiłem swój pierwszy rower szosowy. Jeżdżę tak 5-6 razy w tygodniu traski 30 do 60 km jedna. Jak dobrze pójdzie, to w sierpniu strzelę 1 tys km na rowerze. Kondycja już mi tak podskoczyła, że pykam takie 54 km (wróciłem 30 min temu z takiej trasy), okąpię się i dalej funkcjonuję normalnie - nie padam na twarz. Póki co schudłem 18 kg. Do końca sezonu (mam nadzieję że choć trochę zahaczę o listopad) mam zamiar zgubić kolejne 10, no 15 kg max. I wtedy czeka mnie nagroda - lecę do sklepu i kupuję sobie turystyczne ubranie na moto w rozmiarze L, a nie XXXL :)
Ocena: 17.64706%


Romet Komar 2350 -> Honda Shadow 500 -> Yamaha XJ6 Diversion -> DL 650 AL9 -> Burgman 400 2010 :)

Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4450
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: Rowerowo

Post autor: lukas76 »

kaloryferarz pisze:Ja roweru raczej niet. Dopiero odchudzanie mnie zmusiło. W połowie lipca (czyli miesiąc i 1 tydzień temu) zakupiłem swój pierwszy rower szosowy. Jeżdżę tak 5-6 razy w tygodniu traski 30 do 60 km jedna. Jak dobrze pójdzie, to w sierpniu strzelę 1 tys km na rowerze. Kondycja już mi tak podskoczyła, że pykam takie 54 km (wróciłem 30 min temu z takiej trasy), okąpię się i dalej funkcjonuję normalnie - nie padam na twarz. Póki co schudłem 18 kg. Do końca sezonu (mam nadzieję że choć trochę zahaczę o listopad) mam zamiar zgubić kolejne 10, no 15 kg max. I wtedy czeka mnie nagroda - lecę do sklepu i kupuję sobie turystyczne ubranie na moto w rozmiarze L, a nie XXXL :)
Pogratulować ;)
Ocena: 5.88235%


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3749
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Rowerowo

Post autor: crimson »

kaloryferarz pisze:Ja roweru raczej niet. Dopiero odchudzanie mnie zmusiło. W połowie lipca (czyli miesiąc i 1 tydzień temu) zakupiłem swój pierwszy rower szosowy. Jeżdżę tak 5-6 razy w tygodniu traski 30 do 60 km jedna. Jak dobrze pójdzie, to w sierpniu strzelę 1 tys km na rowerze. Kondycja już mi tak podskoczyła, że pykam takie 54 km (wróciłem 30 min temu z takiej trasy), okąpię się i dalej funkcjonuję normalnie - nie padam na twarz. Póki co schudłem 18 kg. Do końca sezonu (mam nadzieję że choć trochę zahaczę o listopad) mam zamiar zgubić kolejne 10, no 15 kg max. I wtedy czeka mnie nagroda - lecę do sklepu i kupuję sobie turystyczne ubranie na moto w rozmiarze L, a nie XXXL :)
Trzymam kciuki


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5221
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Rowerowo

Post autor: Struna »

kaloryferarz pisze:lecę do sklepu i kupuję sobie turystyczne ubranie na moto w rozmiarze L, a nie XXXL
aha, a świstak siedzi i zawija ;)


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

kaloryferarz
A+B+C
Posty: 1209
Rejestracja: 03 maja 2020, 21:19
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Rowerowo

Post autor: kaloryferarz »

Nie świstak, ino tak :) Ponad połowa drogi za mną. Wszystkie dotychczasowe ciuchy są na mnie za duże, a nowych teraz kupować nie ma sensu. Za kawalera to ja byłem przecinek :)


Romet Komar 2350 -> Honda Shadow 500 -> Yamaha XJ6 Diversion -> DL 650 AL9 -> Burgman 400 2010 :)

Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3749
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Rowerowo

Post autor: crimson »

kaloryferarz pisze:Nie świstak, ino tak :) Ponad połowa drogi za mną. Wszystkie dotychczasowe ciuchy są na mnie za duże, a nowych teraz kupować nie ma sensu. Za kawalera to ja byłem przecinek :)
Żona Cię za dobrze karmi :)


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4450
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: Rowerowo

Post autor: lukas76 »

crimson pisze:
kaloryferarz pisze:Nie świstak, ino tak :) Ponad połowa drogi za mną. Wszystkie dotychczasowe ciuchy są na mnie za duże, a nowych teraz kupować nie ma sensu. Za kawalera to ja byłem przecinek :)
Żona Cię za dobrze karmi :)
Albo teściowa :lol:


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólne”