Schuberth E1 z interkomem

To wszystko co poza ubraniem ochrania nasze zdrowie.
Awatar użytkownika
Old Donkey
A+B+C
Posty: 1825
Rejestracja: 05 maja 2018, 13:53
Lokalizacja: Katowice

Re: Schuberth E1 z interkomem

Post autor: Old Donkey »

prebenny pisze:Jakby był kask porównywalny z E1 tylko 'bez szczęki' (w sensie integral) przez co z niższą wagą... Why not. Teraz mam kask ważący 1150g więc przesiadka na 1800 mogła by być bolesna :P
ponoć ten jest lekki :
https://www.klim.com/Krios-Pro-Helmet-ECE-DOT-3610-000



Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1637
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Schuberth E1 z interkomem

Post autor: prebenny »

Wiesz kwestia jest nieco bardziej skomplikowana. Ten kask co wspomniałem to Nishua Endureo Carbon. Fajny lekki ale wnętrze jakościowo 'odstaje' w porównaniu do drugiego kasku Araia, który mam. Araia, który byłby na prawdę fajny gdyby nie to, że bez zatyczek nie da się w nim jeździć także stoi na półce i się kurzy :/


null

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3042
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Schuberth E1 z interkomem

Post autor: gorghu »

A ja dziś byłem w jednym ze sklepów w celu przymiarki tego E1. Niestety okazało się, że go nie mają na stanie. Ale tak sobie pogadałem ze sprzedawcą. Ten stwierdził, że w tych pieniądzach dużo lepszy jest Shoei Neotec 2. I muszę powiedzieć, że ten Shoei jest naprawdę ładnie wykończony i przyjemny w dotyku. Niestety nie było mojego rozmiaru do przymiarki, ale tak sobie o nim poczytałem w domu. No i mam dylemat na przyszły sezon ;)


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1637
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Schuberth E1 z interkomem

Post autor: prebenny »

Mi z kolei mówili, że Shoei robi super kaski sportowe ale w segmencie adv jeszcze raczej odstają. Problem taki, że faktycznie trzeba by założyć i parę km zrobić.


null

jg871972
A1
Posty: 84
Rejestracja: 09 lip 2019, 15:17
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Schuberth E1 z interkomem

Post autor: jg871972 »

I Shoei i Schuberth produkują super kaski w grupie tzw. premium. Miałem i ten pierwszy, a teraz mam ten drugi. Opinie sprzedawców są potrzebne, ale moje doświadczenie jednoznacznie wskazuje, że trzeba każdy kask przymierzyć, a najlepiej przetestować w czasie jazdy. Wielu z nas tak robi i bardzo dobrze, bo ufanie tylko sprzedawcy to oczywisty błąd. Ważne jest też jakim motocyklem się poruszasz i jaki rodzaj podróżowania preferujesz. Dla mnie za Schuberthem E1 przemawia jego super wykonanie i wielofunkcyjność. Rewelacyjny jest daszek i możliwość całkowitego ukrycia interkomu w kołnierzu kasku. Jego nieco większa waga wówczas schodzi na drugi plan.



jg871972
A1
Posty: 84
Rejestracja: 09 lip 2019, 15:17
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Schuberth E1 z interkomem

Post autor: jg871972 »

A co powiecie o dostępnych malowaniach tych kasków i ich matowym wykończeniu. Mnie osobiście one się bardzo podobają. Można dobrać kolorystykę kasku pod np. motocykl. Trochę kłopotliwe jest natomiast matowe wykończenie kasku. Trzeba się trochę pomęczyć i zastosować co jakiś czas chemię motocyklową, aby kask schludnie wyglądał.



Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3042
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Schuberth E1 z interkomem

Post autor: gorghu »

no właśnie. Mat ładnie wygląda ale utrzymać go w czystości jest już dużo ciężej niż zwykłe malowanie. Co do kolorystyki nawet ładnie wygląda każdy typ malowania.


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
motif
A+B+C
Posty: 1203
Rejestracja: 05 cze 2019, 14:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Schuberth E1 z interkomem

Post autor: motif »

wprawdzie kasku schuberta nie mam, ale mam cardo scala rider freecom i Q1 - najgorszy intercomy jakie miałem do tej pory, nigdy więcej sprzętu cardo dla mnie. Q1 sie zepsuł po roku, przerywa i włącza się kiedy chce natomiast w podwójnym freecom jakość głosu marna,mocowanie i obsługa tragiczna jak i serwis tej firmy. Miałem super midlanda to mi sie zachciało zmiany...
Ocena: 5.88235%



jg871972
A1
Posty: 84
Rejestracja: 09 lip 2019, 15:17
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Schuberth E1 z interkomem

Post autor: jg871972 »

To prawda. Słyszałem, że z interkomami Cardo w ostatnim czasie bywało różnie. W moim po dwóch latach przestała działać funkcja głosowego zatrzymywania odtwarzanej muzyki z serwisu muzycznego. Ani serwis Cardo, ani serwis Schubertha z problemem sobie nie poradził. Dopiero kontakt z operatorem serwisu muzycznego, z którego korzystam pomógł. Aktualizacja aplikacji pozwoliła mi nadal cieszyć się z pełnej funkcjonalności mojego interkomu. Poza tym mój dedykowany interkom Cardo SRC-Pro, w pełni mi odpowiada. Działa fajnie i jest estetycznie ukryty w kołnierzu kasku. Nic nie wystaje itd. Moja żona ma ten sam i komunikacja jest, jak na razie rewelacyjna. Zobaczymy jak będzie w kolejnych sezonach. Nie mam doświadczenia z interkomami innych producentów. Może kiedyś będzie okazja przesiąść się na coś innego.



KaSa
AM
Posty: 8
Rejestracja: 26 cze 2019, 16:48

Re: Schuberth E1 z interkomem

Post autor: KaSa »

Motif.. dlaczego nie reklamujesz interkomu u producenta jeśli jest to roczny sprzęt?
Q1 to najtańszy interkom Cardo. Ja posiadam model Smartpack z Cardo i jestem bardzo zadowolony.


Wysłane z mojego SM-A605FN przy użyciu Tapatalka



Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1637
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Schuberth E1 z interkomem

Post autor: prebenny »

Ja mam packtalka ale w porównaniu do chińczyka jedyna różnica jaką widzę to, że po roku nie siadła bateria... Jakoś dźwięku (nie żebym oczekiwał 7.1 w kasku) jest po prostu żenująca i nie wiem czy nie gorsza niż w chińskim T-Comie. Po urządzeniu za taką kasę raczej bym się czegoś lepszego spodziewał.


null

Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3749
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Schuberth E1 z interkomem

Post autor: crimson »

W chińskim t-com'ie jakość jest bardzo na plus, również rozmówcy mówią, że dobrze słychać.


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1637
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Schuberth E1 z interkomem

Post autor: prebenny »

Ja mam na myśli samą jakość dźwięku - bo przez większość czasu interkom to po prostu odtwarzacz muzyki z telefonu ;)


null

Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3749
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Schuberth E1 z interkomem

Post autor: crimson »

i to jest bardzo niezłe, jak za te pieniądze.


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

jg871972
A1
Posty: 84
Rejestracja: 09 lip 2019, 15:17
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Schuberth E1 z interkomem

Post autor: jg871972 »

Z moich doświadczeń wynika, że warto poszperać w ustawieniach telefonu lub serwisu muzycznego, aby poprawić jakość dźwięku w głośnikach interkomu. Po regulacjach głośność i jakość muzyki wyraźnie się u mnie poprawiła. Ważne jest też optymalne umiejscowienie głośników na odpowiedniej wysokości i głębokości, jeżeli są w kasku fabryczne wgłębienia. Jeżeli to nie da Wam oczekiwanego rezultatu, to pozostaje tylko wymiana oryginalnych głośników interkomu na akcesoryjne. Cardo teraz proponuje np. JBL-e. U mnie muzykę słychać bardzo głośno i wyraźnie. Momentami, aż za głośno. Tak samo jest z rozmowami. Jest mega głośno i wyraźnie. Więc problem chyba nie do końca tkwi w sprzęcie.



Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1637
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Schuberth E1 z interkomem

Post autor: prebenny »

Nie chodzi o głośność tylko o 'jakość' ;) Brakuje niskich tonów.

O zestaw JBLa pytałem i dzwonili w sklepie do przedstawiciela Cardo ale 500 zł za słuchawki z mikrofonem to też przeginka.


null

jg871972
A1
Posty: 84
Rejestracja: 09 lip 2019, 15:17
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Schuberth E1 z interkomem

Post autor: jg871972 »

Regulacje które popełniłem w telefonie i serwisie muzycznym poprawiły także jakość odtwarzanej muzyki. W tym i niskie tony. Ustawiając wyższe parametry muzyki warto przed jej odsłuchiwaniem ściągnąć ją na telefon, aby nie ponosić dodatkowych kosztów za przesył danych komórkowych w trybie online. Dodatkowo aplikacja Cardo Smart Set do starszych interkomów Cardo daje możliwość korekcji dźwięku. To działa.



Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3042
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Schuberth E1 z interkomem

Post autor: gorghu »

kurcze. właśnie objezdzam sobie Bałkany i wielokrotnie jade albo pod słońce albo ze słońcem z boku. I tak sobie myślę że jednak kask z daszkiem bedzie moim nastepnym kaskiem. kilka razy ręka sobie tak imitowalem daszek. to robi robotę. :)


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

jg871972
A1
Posty: 84
Rejestracja: 09 lip 2019, 15:17
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Schuberth E1 z interkomem

Post autor: jg871972 »

Masz rację. Daszek w kasku motocyklowym w czasie podróży robi dobrą robotę. A jak zajdzie taka potrzeba, to go zdejmujesz i masz kask w stylu miejskim lub sportowym. Sama blenda to zbyt mało do podróżowania na motocyklu typu turystyczne enduro.



Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1637
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Schuberth E1 z interkomem

Post autor: prebenny »

To dodam coś od siebie, bo dzisiaj stałem się mniej lub bardziej szczęśliwym posiadaczem Helda H-E1 (ten sam kask 1:1 robiony przez Schubertha).

Dobrze leży na głowie, całkiem wygodny i fajny daszek. Przy 130 widać, że daszek 'szaleje' ale widać jest na tyle elastyczny, że nie ciągnie głowy ze sobą także głowa w żadne wibracje/turbulencje nie wpada.

Na minus to zamykanie szczęki - trzeba obydwoma rękoma na raz i bardzo 'precyzyjnie' się wtrafić, bo inaczej się nie zatrzaśnie.

Poza tym wentylacja jest w miarę ok (choć słabsza niż w moich 2 pozostałych kaskach - Arai Axces i Nishua Carbon Enduro).
I teraz głośność - zauważalnie cichszy niż Arai choć tu poprzeczka delikatnie mówiąc nie była wysoko zawieszona (a raczej żenująco nisko) i wydaje mi się porównywalnie do Nishua. Dla janości - poziom głośności jest całkiem OK. Może za dużo od niego oczekiwałem ale od kasku, który się chwali, że jest jednym z najcichszych, kosztującego ponad 3k spodziewałbym się efektu 'wow'. A tego tutaj nie mam.

Podsumowując - kask jest całkiem dobry i podejrzewam, że gdybym nie znał jego ceny byłbym z niego bardzo zadowolony. Natomiast po kasku w tej cenie oczekuje efektu 'wow' a tego w tym kasku nie zauważyłem.

Plus, że ponoć Held się 'pokłócił' z Schuberthem i ten mój mam z całkiem ładnej wyprzedaży (1250 zł) więc za tę cenę jestem z niego zadowolony. Ale 3200, które normalnie kosztuje Schuberth nigdy bym za ten kask nie dał.


null

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kaski, Buty, Rękawice”