Schuberth E1 z interkomem

To wszystko co poza ubraniem ochrania nasze zdrowie.
Awatar użytkownika
Luchow
A+B
Posty: 749
Rejestracja: 30 wrz 2016, 13:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Schuberth E1 z interkomem

Post autor: Luchow »

Owszem, podlegają homologacji, która obejmuje np. wizjer kasku, ale z tego co mi wiadomo nie obejmuje blendy. Dodatkowo wymagania homologacji nie są najwyraźniej bardzo ostre, skoro dostają ją również kaski nie mające optycznie poprawnego wizjera. A wreszcie - wycięcie nisko świecącego słońca z pola widzenia naprawdę robi OGROMNĄ różnicę w kwestii zdolności obserwacji drogi, widzisz z lepszym kontrastem, nie kombinujesz jak pochylić / obrócić głowę żeby nie raziło, mniej męczysz oczy. Dodatkowo, blendę można łatwo podnieść, a daszek spełniający to samo zadanie - nie. Więc właśnie dlatego, że bezpieczeństwo nie ma ceny nie widzę absolutnie żadnego powodu, dla którego miałbym zrezygnować z folii.
Ciemniejsza blenda (którą być może da się kupić) jest dużo gorszym rozwiązaniem, bo będzie się dawała we znaki po wjechaniu w cień lub zasłonięciu słońca przez chmury - i na to bym się na pewno nie zdecydował.
A swoją drogą - kupując kask wybrałem taki o szczególnie szerokim polu widzenia (Shark Vision-R) - wg producenta w pionie 125% tego co jest zazwyczaj. Myślę że w standardowym kasku i na sportowym motocyklu i tak miałbym pole widzenia niżej mniej niż z tym moim "patentem".
Zupełnie mnie nie przekonałeś.


Marcin
DL 650 AL2 Metallic Fox Orange - Chudy Rudy Obecnie zdemotoryzowany

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Schuberth E1 z interkomem

Post autor: Struna »

jg871972 pisze: Moim zdaniem są pewne granice, których z oszczędności, braku czasu lub niezgłębienia tematu nie wolno przekraczać, nawet jak prawo wprost tego nie reguluje. Nie jest moim zamiarem demonizowanie, czy lekceważenie pomysłów innych kolegów, ale to zdecydowanie zły pomysł.
Czyli mówisz, że lepiej jechać nic prawie nie widząc niż sobie pomóc i jechać "normalnie" ?
Ciekawe podejście...


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

jg871972
A1
Posty: 84
Rejestracja: 09 lip 2019, 15:17
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Schuberth E1 z interkomem

Post autor: jg871972 »

Innym pomysłem wartym rozważenia w tej sytuacji może być zastosowanie sportowych okularów przeciwsłonecznych np. dla motocyklistów lub narciarzy. Dobrze dobrane wspomagają wizjer i blendę. Mają z reguły dobre "szkła" i giętkie oprawki dające się zastosować pod kask motocyklowy bez wielkiego dyskomfortu dla motocyklisty. Są bardzo elastyczne. Kosztują parę groszy, ale z pewnością wykorzystacie je także np. na rowerze czy spacerze. No niestety czasami trzeba się zastanowić, czy jechać czy nie jechać w określoną pogodę nie będąc należycie przygotowanym. Przecież technika idzie do przodu, a my powinniśmy iść razem z nią dla naszego bezpieczeństwa i komfortu.



Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1633
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Schuberth E1 z interkomem

Post autor: prebenny »

Myślę, że grubo przesadzasz - naklejenie paska folii na górną część blendy nijak nie wpłynie negatywnie na bezpieczeństwo. A na pewno nie bardziej niż wszelkie dodatki na kask typu kamerki itp.


null

jg871972
A1
Posty: 84
Rejestracja: 09 lip 2019, 15:17
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Schuberth E1 z interkomem

Post autor: jg871972 »

Nie bez znaczenia jest także fakt, że folia przyklejona do wizjera lub blendy w warunkach domowych, pod wpływem warunków zewnętrznych i wewnętrznych, może się odkleić w trakcie jazdy np. przy podniesieniu wizjera. Konsekwencje tej sytuacji mogą być różne. Oczywiście każdy z nas wie, co jest dla niego najlepsze. Każdy pomysł na usprawnienie jest wart zastanowienia. Ale nie każdy jest wart zastosowania. Uważam, że szczególnie w tzw. sportach motorowych, a w tym w jeździe turystycznej, powinniśmy korzystać z dobrodziejstw techniki, bo jest łatwo dostępna. Przecież, jak nam jest zimno w czasie jazdy na motocyklu nie wkładamy pod kurtkę np. gazety tylko podpinkę. Szanuję zdanie kolegów, ale ja swoim synom zaczynającym przygodę z motocyklizmem tego pomysłu nie podsunę.



Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Schuberth E1 z interkomem

Post autor: gorghu »

tak moja mała propozycja, co by uporządkować nieco wątek.
temat dotyczył schubertha e1 ale trochę go rozbudowaliśmy (i fajnie, bo temat jest ciekawy) :) ale taka moja propozycja do @jg871972. Zmień może ten tytuł z "Schuberth E1 z interkomem" na np: "kaski dual sport" i będziemy sobie dalej tu rozmawiać o różnych kaskach z daszkami :)


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Lędziniok
A1
Posty: 74
Rejestracja: 16 maja 2019, 23:27
Lokalizacja: Lędziny

Re: Schuberth E1 z interkomem

Post autor: Lędziniok »

Ja oklejam na szybko na drodze,zwykla tasma izolacyjna dwa paski. Po dojezdzie do domu odklejam je i wyrzucam.



jg871972
A1
Posty: 84
Rejestracja: 09 lip 2019, 15:17
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Schuberth E1 z interkomem

Post autor: jg871972 »

Zakładając ten wątek chciałem się podzielić z kolegami swoimi uwagami dotyczącymi użytkowania kasku Schuberth E1 z dedykowanym interkomem, bo taki aktualnie posiadam. Starałem się opisać plusy i minusy zarówno kasku, jak i interkomu. Równie cenne są dla mnie uwagi innych użytkowników, a że poszliśmy szerzej w dyskusji to bardzo dobrze. To tylko wartość dodana. Nie mam doświadczenia z innymi kaskami tego typu więc chętnie poczytam Wasze opinie. Natomiast w zakresie bezpieczeństwa jazdy na motocyklu jestem konserwatystą i po 30 latach doświadczenia stawiam na nowoczesną technologię dostępną w sklepach motocyklowych. Opisana wyżej sytuacja z oślepiającym słońcem, jak rozumiem nie była sytuacją awaryjną w dalekiej podróży, więc oklejanie blendy domowymi sposobami, to czynność wykonana na własne ryzyko. I miejmy tego świadomość zanim będziemy takie rozwiązanie doradzać innym.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Kaski, Buty, Rękawice”