sczękowiec czy integral

To wszystko co poza ubraniem ochrania nasze zdrowie.
Awatar użytkownika
SimOn!
A+B+C
Posty: 1227
Rejestracja: 27 wrz 2016, 20:45
Lokalizacja: GD 3Miasto

Re: sczękowiec czy integral

Post autor: SimOn! »

QraC pisze:Z bardziej wiarygodnych testów można popatrzeć na testy SHARP brytyjskiego programu departamentu transportu --> https://sharp.dft.gov.uk/ Oczywiście można zadać sobie pytanie czy te testy są i na ile wiarygodne, natomiast bardziej miarodajnych i kompleksowych chyba nie ma
Chyba są :!: :mrgreen:


Zdrówko シモン :mrgreen:
Mniejszość Niemiecko Japońska ;)

Tags:

Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1812
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: sczękowiec czy integral

Post autor: QraC »

No tak.... zwracam honor ;-)


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

Wąski
A1
Posty: 93
Rejestracja: 18 lip 2017, 07:34
Lokalizacja: Chrzanów

Re: sczękowiec czy integral

Post autor: Wąski »

A ja po licznych przymiarkach, obszernych forumowych lekturach, sugestiach forumowych kolegów zdecydowałem się na kask integralny Arai - uwaga, bez ruchomej szczęki, żeby było śmieszniej czarny połysk. Prawie uległem forumowej tendencji do zachwytu nad jednym produktem...o moim wyborze zdecydowała wygoda, w każdym aspekcie tego słowa. Kask jest niewyobrażalnie wygodny, nie tylko ze względu na dopasowanie do głowy ale również materiałów , z jakich został wykonany. Na wygodę wpływa również poziom wytłumienia kasku oraz wentylacja. Nie przekonały mnie najpopularniejsze argumenty pro szczękowe tj.
-na stacji nie trzeba zdejmować kasku- jeżeli staję tankować, na 2 czy 20 min, to choćby kask ważył 0,5 kg i był zrobiony z mysich piczek, to ja i tak zawsze go zdejmę, głowa musi odpoczywać nawet po 100 km, przynajmniej moja. Korzystając z okazji przystanku buciory też zdejmuje, polecam.
- co z tego , że kask z podwójną homologacją ją ma, jak przy otwartej szczenie ma się 3/4 facjaty na wierzchu?
To samo tyczy się wygody przy zakładaniu i zdejmowaniu kasku. Fakt, jest wygodniej, ale czy zakładanie kasku bez szczęki to z kolei taki dyskomfort. Ja myślę, że to kwestia przyzwyczajenia. Poza tym, jak często zdejmuje się kask podczas jednego dnia podróży? Napewno nie tyle, żeby sobie urwać lewe lub prawe ucho.
Takie moje spostrzeżenia. Zanim mnie zaczniecie szturchać jak Wałęsę na forum publicznym dodam, że po mieście przy skrajnych upałach latam w czarnym kasku typu jet, rękawicach gosport bez palcy z siłki oraz ochraniaczach na rolki oxello, dżiny plus tshirt oczywiście :twisted:


dl 2011

Awatar użytkownika
KriSSo
A1
Posty: 21
Rejestracja: 22 sie 2017, 18:23

sczękowiec czy integral

Post autor: KriSSo »

I popełniłeś Kolego prawdopodobnie najlepszy wybór. Brawo. Cokolwiek potem założysz na głowę po Arai będzie zwyczajnie drażnić. Wyważenie jest tak doskonałe, że zapominasz, że masz kask na głowie. Przerobiłem już neoteca, m1, kilka Nolanów, no kurczę dla mnie osobiście nic nie ma podejścia do Arai ani z gamy Jet'ów, ani z pełnych.

Który model wybrałeś?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Suzuki DL 650A 2017r. czarny
Obrazek

Wąski
A1
Posty: 93
Rejestracja: 18 lip 2017, 07:34
Lokalizacja: Chrzanów

Re: sczękowiec czy integral

Post autor: Wąski »

KriSSo pisze:I popełniłeś Kolego prawdopodobnie najlepszy wybór. Brawo. Cokolwiek potem założysz na głowę po Arai będzie zwyczajnie drażnić. Wyważenie jest tak doskonałe, że zapominasz, że masz kask na głowie. Przerobiłem już neoteca, m1, kilka Nolanów, no kurczę dla mnie osobiście nic nie ma podejścia do Arai ani z gamy Jet'ów, ani z pełnych. Obrazek

Który model wybrałeś?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Najtańszy, axcess :D


dl 2011

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: sczękowiec czy integral

Post autor: Struna »

Wąski pisze: Poza tym, jak często zdejmuje się kask podczas jednego dnia podróży? Napewno nie tyle, żeby sobie urwać lewe lub prawe ucho.
ja i tak ma knage na głowie, więc kwestia urwania ucha odpada :)


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Wąski
A1
Posty: 93
Rejestracja: 18 lip 2017, 07:34
Lokalizacja: Chrzanów

Re: sczękowiec czy integral

Post autor: Wąski »

Struna pisze:
Wąski pisze: Poza tym, jak często zdejmuje się kask podczas jednego dnia podróży? Napewno nie tyle, żeby sobie urwać lewe lub prawe ucho.
ja i tak ma knage na głowie, więc kwestia urwania ucha odpada :)
Uzasadnij, proszę.
Załączniki
image.jpeg
image.jpeg (54.42 KiB) Przejrzano 6243 razy


dl 2011

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: sczękowiec czy integral

Post autor: Struna »

hehe - dobre :)
o kominiarkę chodziło


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1812
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: sczękowiec czy integral

Post autor: QraC »

Wąski pisze: Prawie uległem forumowej tendencji do zachwytu nad jednym produktem...
Lekka przesada i mimowolna sugestia że idziemy jak bydlęta na rzeź ;-)

Wąski pisze:Nie przekonały mnie najpopularniejsze argumenty pro szczękowe
Szeroko rozumianą wygodę trudno przedstawić, trzeba spróbować w jeździe dłuższej niż dookoła komina no i mieć porównanie.

Wąski pisze: Poza tym, jak często zdejmuje się kask podczas jednego dnia podróży?
W kilkudniowych długich wyprawach ? No mi zdarza się bardzo często.

Wąski pisze: Zanim mnie zaczniecie szturchać jak Wałęsę na forum publicznym ...
Bez szturchania wiałoby nudą ;-)


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

Awatar użytkownika
Pyxis
A+B+C+D
Posty: 2314
Rejestracja: 21 wrz 2016, 22:29
Lokalizacja: Strzegom (dolnośląskie)
Kontakt:

Re: sczękowiec czy integral

Post autor: Pyxis »

No to ja mialem z wyborem z tematu watku bardzo prosto. Nosze okulary i wlezc i wylesc z integrala to byl koszmar. Szczekowiec tutaj wygral (N103 Evo).

Co do pinlocka, to ja go niestety "widze". Jak by to obrazowo ujac - kontrast leci na ryj.


( . Y . )
Parafrazujac: Trafiaja sie szaleni motocyklisci, ale nie ma starych szalonych motocyklistow.
Bialy dziobaty DL 650 AL2

Online
Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4491
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: sczękowiec czy integral

Post autor: Centrino »

@Pyxis - masz pewnie filtry w okularach.


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Awatar użytkownika
Pyxis
A+B+C+D
Posty: 2314
Rejestracja: 21 wrz 2016, 22:29
Lokalizacja: Strzegom (dolnośląskie)
Kontakt:

Re: sczękowiec czy integral

Post autor: Pyxis »

Antyrefleksy - to chyba standard dzisiaj. :-)


( . Y . )
Parafrazujac: Trafiaja sie szaleni motocyklisci, ale nie ma starych szalonych motocyklistow.
Bialy dziobaty DL 650 AL2

Online
Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: sczękowiec czy integral

Post autor: staszek_s »

Jak kiedyś zdjąłem pinlock, to wydawało mi się, że bez szyby jadę, taka widoczność ;) Też noszę okulary..


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1633
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: sczękowiec czy integral

Post autor: prebenny »

Ja na pinlocka jedyne co złego mogę powiedzieć, że w nocy mam strobo, bo wszystko się odbija od niego co jest nieco irytujące.

Ale z drugiej strony wolę żeby się światełka odbijały i żebym cokolwiek widział niż nie widział nic przy zaparowanym wizjerze. Niestety coś za coś.


null

Awatar użytkownika
Pyxis
A+B+C+D
Posty: 2314
Rejestracja: 21 wrz 2016, 22:29
Lokalizacja: Strzegom (dolnośląskie)
Kontakt:

Re: sczękowiec czy integral

Post autor: Pyxis »

Probowales wstrzymac oddech? ;)


( . Y . )
Parafrazujac: Trafiaja sie szaleni motocyklisci, ale nie ma starych szalonych motocyklistow.
Bialy dziobaty DL 650 AL2

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1633
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: sczękowiec czy integral

Post autor: prebenny »

Niestety wstrzymanie oddechu to rozwiązanie na bardzo krótką metę ;P

A jazda z otwartą szybką jak jest zimno czy pada też nie jest przyjemna.

Ja się do okularów dopiero przyzwyczajam ale już też zauważyłem, że mam problem z parowaniem okularów jak zamknę szybkę więc lipa troszkę.


null

Awatar użytkownika
Pyxis
A+B+C+D
Posty: 2314
Rejestracja: 21 wrz 2016, 22:29
Lokalizacja: Strzegom (dolnośląskie)
Kontakt:

Re: sczękowiec czy integral

Post autor: Pyxis »

Niestety intensywnosc wentylacji musi byc spora. Jezdze w kominiarce (cieplejszej jesli trzeba) i mam wyciagniety podbrodek z kasku. Nie da sie nie miec przeciagow i nie miec zaparowanych szybek. :-)


( . Y . )
Parafrazujac: Trafiaja sie szaleni motocyklisci, ale nie ma starych szalonych motocyklistow.
Bialy dziobaty DL 650 AL2

Online
Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4491
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: sczękowiec czy integral

Post autor: Centrino »

Soczewki panowie, soczewki ;) Żarcik oczywiście.
Póki co nie noszę okularków więc nie wiem do końca co przeżywacie.
Natomiast miałem kiedyś kask bez pinlocka i wiem co znaczy zaparowana szybka w kasku, mało tego, kiedyś mi się rozszczelnił pinlock i wiem jak fajnie się jedzie gdy w środku zaparuje i nie ma opcji aby to odparowało :)


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Online
Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: sczękowiec czy integral

Post autor: staszek_s »

Soczewek próbowałem, u mnie nie przeszło. W kasku trochę jednak wieje na oczy i soczewka wysycha, co powoduje podrażnienie oczu. Stwierdziłem, ze to nie dla mnie i wolę okulary, parują tylko na światłach jak jest zimno, a ja zimą nie jeżdżę ;)


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1633
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: sczękowiec czy integral

Post autor: prebenny »

Ja z kolei nie mam takiej wady żebym bez okularów żyć nie mógł. Paradoksalnie okulary mam b. słabe tylko po to żeby się mniej wzrok męczył. Ale staram się je nosić cały czas więc noszenie ze sobą pochewki na okulary żeby je na motorze zdejmować jest upierdliwe ;p


null

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kaski, Buty, Rękawice”