Spodnie na lato

Wszystko co motocyklista może i powinien na siebie włożyć. Opinie, testy, pytania, uwagi.
Awatar użytkownika
Mati!
A
Posty: 448
Rejestracja: 02 paź 2016, 15:39
Lokalizacja: Olkusz

Re: Spodnie na lato

Post autor: Mati! »

No dobra. Sa jeszcze dzinsy tzw motocyklowe. Ktos ma, uzywa, uzywal? Czym roznia sie od tych "targowych" dzinsow oprocz piankowych wstawek i nazwy "motocyklowe"?


DL650K7 -> Hayabusa K6 ->DL650AM2

Tags:

Awatar użytkownika
kitza
A2
Posty: 266
Rejestracja: 30 wrz 2016, 21:16
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Spodnie na lato

Post autor: kitza »

Podszewką, bodajże, kevlarową w kilku miejscach (uda, kolana i jakby spodenki) i ogólnie grubością materiału. Są też takie gdzie zamiast podszewki nić kevlarowa jest wpleciona w materiał.

Tu masz ciekawy filmik: http://www.motogen.pl/Motocyklowe-jeans ... 18998.html

Błędy w pisowni sponsoruje Tapatalk.


Romet Komar -> Suzuki GSF 600 Bandit -> Suzuki V-Strom 1000

Awatar użytkownika
Mati!
A
Posty: 448
Rejestracja: 02 paź 2016, 15:39
Lokalizacja: Olkusz

Re: Spodnie na lato

Post autor: Mati! »

Fajnie. Tylko czy ktos uzywa? Bo ani razu nie padlo haslo "dzinsy" jesli chodzi o spodnie na lato. A co moze byc lepsze, wygodniejsze?
Krotkie spodenki? :-D


DL650K7 -> Hayabusa K6 ->DL650AM2

Awatar użytkownika
Pyxis
A+B+C+D
Posty: 2314
Rejestracja: 21 wrz 2016, 22:29
Lokalizacja: Strzegom (dolnośląskie)
Kontakt:

Re: Spodnie na lato

Post autor: Pyxis »

Dzinsy wlecie to tylko "kowboje" w westarnach nosza. :-)


( . Y . )
Parafrazujac: Trafiaja sie szaleni motocyklisci, ale nie ma starych szalonych motocyklistow.
Bialy dziobaty DL 650 AL2

Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1812
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Spodnie na lato

Post autor: QraC »

ja mam i używam. Jest wygodnie i się nie nagrzewają mocno.


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

Awatar użytkownika
Kaśka
A1
Posty: 70
Rejestracja: 04 paź 2016, 13:19
Lokalizacja: Poznań

Re: Spodnie na lato

Post autor: Kaśka »

Ja mam mottowear, przeżyły w tym roku szlif i tylko małe dziurki dwie w okolic buta. W komplecie były tylko ochraniacze na kolana, dokupowałam biodrowe. Problemem irytującym jest długość podszewki kevlarowej w okolicach części pleców, które przechodzą w nogi :)
Po kilku dniach miałam och dość bo podszewka kończyła się równo tam gdzie pośladki i po prostu się odciskała tworząc nieprzyjemne uczucie odparzenia tyłka.


Nieważne gdzie byłam, ważne gdzie pojadę!!
Kawa EN500 --> CBF 500N --> CBF600 S --> DL650 AL2 --> BMW F800GS --> Honda Africa Twin CRF1000 DCT --> BMW F750GS --> HONDA CB500X 2022

4ride.pl
A1
Posty: 74
Rejestracja: 03 lis 2016, 12:08

Re: Spodnie na lato

Post autor: 4ride.pl »

Jeansy z podpinką kevlarową nie do końca sprawdzą się tak dobrze jak typowo letnie spodnie tekstylne z uwagi na fakt, iż kevlar działa poniekąd jak windstoper i może po części blokować przedmuchy wiatru.
Od siebie zaproponuję dwa produkty firmy held.
Pierwsze wykonane z poliestru - troszkę tańsze, drugie wykonane z poliamidu, wytrzymalszego materiału.
W moim przypadku na starcie dołożyłem sobie protektory bioder oraz podmieniłem protektory kolan na elastomerowe levelu drugiego celem jak najwyższej ochrony.
Ze swojego doświadczenia nie wziąłbym jasnych spodni, wziąłem jasną kurtkę i brudziła się tak samo szybko jak czarna, natomiast każdy brud był dużo bardziej widoczny.
Model Zeffiro - https://shop.held.de/damen/bekleidung/h ... zeffiro-ii
Model Sonic - https://shop.held.de/damen/bekleidung/h ... 65-00.68.S
Ponadto warto do kompletu wykorzystać dobrą bieliznę motocyklową, która skutecznie odprowadzi wilgoć od powierzchni ciała, przywracając nasz komfort temperaturowy - nie będzie ani za ciepło, ani za zimno.
Ostatnio zmieniony 16 lis 2016, 11:18 przez 4ride.pl, łącznie zmieniany 1 raz.



Marcin Wójcik
AM
Posty: 14
Rejestracja: 14 paź 2016, 09:00

Re: Spodnie na lato

Post autor: Marcin Wójcik »

a ktoś może używa jeansów RedLine? oni chyba używają outlastu



Awatar użytkownika
Pyxis
A+B+C+D
Posty: 2314
Rejestracja: 21 wrz 2016, 22:29
Lokalizacja: Strzegom (dolnośląskie)
Kontakt:

Re: Spodnie na lato

Post autor: Pyxis »

@4ride.pl: Tylko do koloru (przynajmniej ja) podchodze uzytkowo, ze wzgledu na mniejsze nagrzewanie sie jasniejszego materialu powinno jednak troszke ulzyc, a prac i tak letnie trzeba czesciej.

Oczywiscie zycie zweryfikuje moje "widzimisie".


( . Y . )
Parafrazujac: Trafiaja sie szaleni motocyklisci, ale nie ma starych szalonych motocyklistow.
Bialy dziobaty DL 650 AL2

4ride.pl
A1
Posty: 74
Rejestracja: 03 lis 2016, 12:08

Re: Spodnie na lato

Post autor: 4ride.pl »

Pyxis pisze:@4ride.pl: Tylko do koloru (przynajmniej ja) podchodze uzytkowo, ze wzgledu na mniejsze nagrzewanie sie jasniejszego materialu powinno jednak troszke ulzyc, a prac i tak letnie trzeba czesciej.

Oczywiscie zycie zweryfikuje moje "widzimisie".
Zależy czy mówimy o jeździe czy o postoju w korku :) ja z zasady w korkach nie stoję, a odcinki po mieście są na tyle krótkie, że różnicy w nagrzewaniu się spodni nie odczujesz ;)
Kurtkę jasną wybrałem przede wszystkim z uwagi na większą widoczność, komfort temperaturowy nie był tutaj argumentem.
Rzecz jasna każdy ma inny organizm i inne odczucia dotyczące temperatury.



Awatar użytkownika
Pyxis
A+B+C+D
Posty: 2314
Rejestracja: 21 wrz 2016, 22:29
Lokalizacja: Strzegom (dolnośląskie)
Kontakt:

Re: Spodnie na lato

Post autor: Pyxis »

Moze mam wypaczony obraz przez ostatnie lato, ale jak bylo 32*C to jezdzac poza miastem bylo to na granicy przyjemnosci. W miescie w jakims korku (jak juz musialem stac), to koszmar.
Co do widocznosci motocyklisty, to zakladam takie oczojebne szelki na siatce. Tego nic nie przebije. :-)


( . Y . )
Parafrazujac: Trafiaja sie szaleni motocyklisci, ale nie ma starych szalonych motocyklistow.
Bialy dziobaty DL 650 AL2

4ride.pl
A1
Posty: 74
Rejestracja: 03 lis 2016, 12:08

Re: Spodnie na lato

Post autor: 4ride.pl »

Jedyna "wada" jakiej się dopatrzyłem to fakt, że po założeniu protektorów bioder jak na zdjęciu poniżej, ciężko było korzystać z kieszeni spodni.
Protektory powinny być włożone wypustkami do ciała.
Przez chwilę założyłem na odwrót i czuć było, że na powierzchni którą protektor przylegał do ciała spodnie ewidentnie nie oddychały i lepiły się do ciała.
Faktycznie, szelki to jedno z lepszych rozwiązań - osobiście nie lubię natomiast nakładania na siebie dodatkowych elementów ubioru.
Obrazek



Awatar użytkownika
Pyxis
A+B+C+D
Posty: 2314
Rejestracja: 21 wrz 2016, 22:29
Lokalizacja: Strzegom (dolnośląskie)
Kontakt:

Re: Spodnie na lato

Post autor: Pyxis »

Krotkie pytanko: W kurtce i portkach mam krotkie zamki do spiecia ich. Czy jakims koowa "Houdinim" trzeba byc, zeby to zapiac z rekami do tylu, czy po prostu ze mna cos jest nie tak?


( . Y . )
Parafrazujac: Trafiaja sie szaleni motocyklisci, ale nie ma starych szalonych motocyklistow.
Bialy dziobaty DL 650 AL2

Awatar użytkownika
Antyks
Administrator
Posty: 2211
Rejestracja: 22 wrz 2016, 18:18
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Re: Spodnie na lato

Post autor: Antyks »

Trza się obrócić i trafić spinką do dziurki. Po tem już jakiś idzie. Dokładnie jak w życiu.
Nie jesteś znowu taki stary by z tym mieć problem... :)


Jerzy
Motoambulans DL 650 AK9
https://dlmoto.pl/ Sklep dla motocyklistów
https://rodzinagotuje.pl Przedstawiciel Thermomix

Awatar użytkownika
Pyxis
A+B+C+D
Posty: 2314
Rejestracja: 21 wrz 2016, 22:29
Lokalizacja: Strzegom (dolnośląskie)
Kontakt:

Re: Spodnie na lato

Post autor: Pyxis »

Takiej sztuczki to nie odwale, nie ma szans.
Nie gadaj, ze mozesz sie tak "obrocic", zeby zobaczyc wlasna doope, a to to tego sie sprowadza. Ten zamek ma ze 30 cm dlugosci tylko.


( . Y . )
Parafrazujac: Trafiaja sie szaleni motocyklisci, ale nie ma starych szalonych motocyklistow.
Bialy dziobaty DL 650 AL2

alabej
A1
Posty: 47
Rejestracja: 10 paź 2016, 22:14

Re: Spodnie na lato

Post autor: alabej »

Podłącze się a jeansy jakie lub jakiej firmy polecacie.



Awatar użytkownika
Fatboy
A2
Posty: 217
Rejestracja: 04 paź 2016, 19:26
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Spodnie na lato

Post autor: Fatboy »

Ja mam Rebelhorna i sa spoko.Mam je 4sezon nic sie nie pruje polecam.


Dyplomacja to powiedzieć komuś spierd...j w taki sposób by poczuł podniecenie na samą myśl o zbliżającej się podróży :mrgreen:

Awatar użytkownika
biblo
A+B+C
Posty: 1233
Rejestracja: 27 wrz 2016, 22:50
Lokalizacja: W-wa

Re: Spodnie na lato

Post autor: biblo »

Pyxis pisze:Takiej sztuczki to nie odwale, nie ma szans.
Nie gadaj, ze mozesz sie tak "obrocic", zeby zobaczyc wlasna doope, a to to tego sie sprowadza. Ten zamek ma ze 30 cm dlugosci tylko.
Super tekst! :D :D :D


Pozdrawiam,
Jacek

______________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC + Honda Forza 350|

Forum powinno być jak Media Markt...

Online
Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Spodnie na lato

Post autor: staszek_s »

Ja w Rebelhornie zapinałem zamek po omacku, też się nie umiem obrócić jak sowa :) Był na tyle gruby że można było trafić przy pewnej wprawie ale fakt, można se podnieść ciśnienie z rana jak się człowiek śpieszy do roboty ;)


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Spodnie na lato

Post autor: Iżu »

Przy okazji tego tematu, przed zimą chwilę pojeździełem w jeansach motocyklowych.
Miałem do załatwienia kilka spraw w mieście i trochę w nich chodziłem, efektem było obtarcie skóry aż do krwi w miejscu przylegania gumowego projektora poniżej kolana.
Czy mieliście takie problemy, jak temu ew. zaradzić?
Myślałem już o zapinaniu zewnętrznych ochraniaczy z protektorem, i usunięciu wewnętrznych.
Ogólnie te wsuwane w kieszonki kolanowe projektory są jakoś mało wygodne i według mnie umieszczone zbyt wysoko.

Wszystkim którzy uważają że można śmigać w przewiewnych spodniach mimo wszystko radzę chronić kolana przed przewianiem.
Ja w ten sposób załatwiłem sobie stawy kolanowe wiele lat temu., a teraz jest problem..

Pozdrawiam Riderów


Iżu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Odzież”