Suzuki Moto Szkoła 2019

Wszystko o technice jazdy i jej braku.
beszcz
A1
Posty: 47
Rejestracja: 31 sty 2017, 14:50
Lokalizacja: 3miasto

Re: Suzuki Moto Szkoła 2019

Post autor: beszcz »

I jeszcze raz dla jasności - nie o wydane pieniądze się sprawa rozchodzi a o to co za nie otrzymaliśmy. Tym razem był to dostęp do toru w sesjach po 15 min co pol godz i kotlet na obiad. Mam porównanie ze szkoleniem w 2017 roku i tamto było szkoleniem z orkanem uwagami i wnioskami. Tym razem ogień i do przodu.
Myśle ze im kto wolniej jeździł tym gorzej się czuł będąc co chwile dublowanymi na torze przez instruktorów i bardziej zaawansowanych uczestników.


Komar2 > Simson S51 > _ > Honda NC700X > DL1000 L6

Awatar użytkownika
Luchow
A+B
Posty: 749
Rejestracja: 30 wrz 2016, 13:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Suzuki Moto Szkoła 2019

Post autor: Luchow »

Ja mogę również potwierdzić odczucia SimOn-a - byłem na szkoleniu w 2016, jak było na placu i w 2018 - na torze w Trzyńcu.
Pierwsze szkolenie było mega przydatne, jako wtedy jeszcze dość początkujący motocyklista dowiedziałem się dużo o prawidłowej technice pokonywania zakrętów, wolnej jazdy, manewrach awaryjnych, hamowaniach, prowadzeniu wzroku, balansie ciałem itp. Naprawdę poczułem się po nim dużo pewniej za kierownicą.

A zeszłoroczne szkolenie na torze - nie było może takich tłumów żeby instruktorzy nie ogarniali, ale też np. trafiłem do grupy (jednej z 3) która trzymała dość dobre tempo jazdy. Jak ktoś wpadł w grupę z cruiserami, to mógł albo non stop wyprzedzać, albo wynudzić się śmiertelnie. O ile sam tor był świetny i bardzo przyjemnie się po nim jeździło, to na koniec zupełnie nie miałem wrażenia, że czegoś się nauczyłem. A patrząc na innych jeźdźców, to ci którzy na starcie byli bardzo niepewni w zakrętach, na koniec takimi pozostali. Dlatego też w tym roku nawet nie myślałem o wybraniu się na Moto Szkołę. Moim zdaniem stara formuła była o wiele lepsza.


Marcin
DL 650 AL2 Metallic Fox Orange - Chudy Rudy Obecnie zdemotoryzowany

Awatar użytkownika
SimOn!
A+B+C
Posty: 1227
Rejestracja: 27 wrz 2016, 20:45
Lokalizacja: GD 3Miasto

Re: RE: Re: Suzuki Moto Szkoła 2019

Post autor: SimOn! »

Luchow pisze:Ja mogę również potwierdzić odczucia SimOn-a - byłem na szkoleniu w 2016, jak było na placu i w 2018 - na torze w Trzyńcu.
Pierwsze szkolenie było mega przydatne, jako wtedy jeszcze dość początkujący motocyklista dowiedziałem się dużo o prawidłowej technice pokonywania zakrętów, wolnej jazdy, manewrach awaryjnych, hamowaniach, prowadzeniu wzroku, balansie ciałem itp. Naprawdę poczułem się po nim dużo pewniej za kierownicą.

A zeszłoroczne szkolenie na torze - nie było może takich tłumów żeby instruktorzy nie ogarniali, ale też np. trafiłem do grupy (jednej z 3) która trzymała dość dobre tempo jazdy. Jak ktoś wpadł w grupę z cruiserami, to mógł albo non stop wyprzedzać, albo wynudzić się śmiertelnie. O ile sam tor był świetny i bardzo przyjemnie się po nim jeździło, to na koniec zupełnie nie miałem wrażenia, że czegoś się nauczyłem. A patrząc na innych jeźdźców, to ci którzy na starcie byli bardzo niepewni w zakrętach, na koniec takimi pozostali. Dlatego też w tym roku nawet nie myślałem o wybraniu się na Moto Szkołę. Moim zdaniem stara formuła była o wiele lepsza.
I dlatego lepszym rozwiązaniem były dwa etapy pierwszy rozgrzewka. Drugi jazda w zakrętach dla bardziej zaawansowanych.


Zdrówko シモン :mrgreen:
Mniejszość Niemiecko Japońska ;)

Awatar użytkownika
Maarcel
A+B
Posty: 915
Rejestracja: 14 cze 2018, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: RE: Re: Suzuki Moto Szkoła 2019

Post autor: Maarcel »

SimOn! pisze:
Maarcel pisze: Błagam nie sugeruj że komuś cebula z butów wychodzi bo uważa, że zapłacił pieniądze i spodziewa się konkretnej usługi.
To Ty o tym wspominasz... Ja tylko uważam, że w tej cenie dostałem wystarczającą ilość. Tyle. :)


Suzuki DL 650 V-Strom 2012

Awatar użytkownika
bojaco
A+B+C
Posty: 1313
Rejestracja: 01 maja 2018, 21:44
Lokalizacja: Reksio, Bolek i Lolek...

Re: Suzuki Moto Szkoła 2019

Post autor: bojaco »

Jak długo trwa przeciętnie takie "szkolenie"? Rozpoczęcie jest o godz. 9.00 a zakończenie o której?


DL650 2013 -> DL1000 2016 -> R1200GS Adv 2016 czyli Mniejszość Niemiecka :shock:

Awatar użytkownika
SimOn!
A+B+C
Posty: 1227
Rejestracja: 27 wrz 2016, 20:45
Lokalizacja: GD 3Miasto

Re: RE: Re: Suzuki Moto Szkoła 2019

Post autor: SimOn! »

szuwarek pisze:Jak długo trwa przeciętnie takie "szkolenie"? Rozpoczęcie jest o godz. 9.00 a zakończenie o której?
16:30 - 17


Zdrówko シモン :mrgreen:
Mniejszość Niemiecko Japońska ;)

Awatar użytkownika
bojaco
A+B+C
Posty: 1313
Rejestracja: 01 maja 2018, 21:44
Lokalizacja: Reksio, Bolek i Lolek...

Re: Suzuki Moto Szkoła 2019

Post autor: bojaco »

Dzięki.


DL650 2013 -> DL1000 2016 -> R1200GS Adv 2016 czyli Mniejszość Niemiecka :shock:

Awatar użytkownika
SimOn!
A+B+C
Posty: 1227
Rejestracja: 27 wrz 2016, 20:45
Lokalizacja: GD 3Miasto

Re: RE: Re: Suzuki Moto Szkoła 2019

Post autor: SimOn! »

Maarcel pisze:
SimOn! pisze:
Maarcel pisze: Błagam nie sugeruj że komuś cebula z butów wychodzi bo uważa, że zapłacił pieniądze i spodziewa się konkretnej usługi.
To Ty o tym wspominasz... Ja tylko uważam, że w tej cenie dostałem wystarczającą ilość. Tyle. :)
Napisałeś;
Są całodzienne szkolenia motocyklowe zgodne z Waszymi oczekiwaniami - 549 / 649 pln :)
Nic nie stoi na przeszkodzie do nich dołączyć - jest podany cały zakres zagadnień, które będą realizowane.

Chyba nie zrozumiałeś tego co naspali koledzy i ja. Suzuki Moto Szkoła też ma jakiś konkretny program (jest na stronie, jest przez Janusza przedstawiany na odprawie) jest on identyczny dla wszystkich lokalizacji. Skoro jak pisałem zapisuje się któryś rok z rzędu (nawet mimo zmiany) to chyba mi pasuje... Nie pasuje mi natomiast to jak została przeprowadzona edycja w Pszczółkach, co zresztą potwierdzili inni koledzy.
Ty natomiast piszesz:
Ja tylko uważam, że w tej cenie dostałem wystarczającą ilość.
No właśnie Ty dostałeś, ja za tyle samo PLNów nie dostałem tego samego... i o tym jest ta dyskusja.
Więc sugerowanie, że za większą kasę dostanę więcej jest bez sensu, ja to wiem i nigdzie nie domagam się indywidualnego podejścia w 10-cio osobowej grupie, itp. Zasugerowałeś, że jestem (jesteśmy) roszczeniowymi marudami, a to nieprawda i do tego piłem.


Zdrówko シモン :mrgreen:
Mniejszość Niemiecko Japońska ;)

Ziebik
A1
Posty: 83
Rejestracja: 22 kwie 2019, 13:44

Re: Suzuki Moto Szkoła 2019

Post autor: Ziebik »

Jeżeli jest ktoś chętny z okolic Bydgoszczy to mogę oddać swoje miejsce na 16 czerwca, tor Bydgoszcz. Dwa dni wcześniej jestem zapisany na inne szkolenie.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka



Barnaba
A1
Posty: 34
Rejestracja: 29 lip 2018, 12:57

Re: Suzuki Moto Szkoła 2019

Post autor: Barnaba »



DL 650 2006

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Suzuki Moto Szkoła 2019

Post autor: Struna »

To 100-kę dupencji Wam na tor przywieźli a Wy jeszcze narzekacie ? ;)
Pany... coś chyba z Wami nie tak :D


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
SimOn!
A+B+C
Posty: 1227
Rejestracja: 27 wrz 2016, 20:45
Lokalizacja: GD 3Miasto

Re: Suzuki Moto Szkoła 2019

Post autor: SimOn! »

Jest i relacja (plus filmik) na scigaczu. https://www.scigacz.pl/Suzuki,Moto,Szko ... 35575.html


Zdrówko シモン :mrgreen:
Mniejszość Niemiecko Japońska ;)

Awatar użytkownika
SimOn!
A+B+C
Posty: 1227
Rejestracja: 27 wrz 2016, 20:45
Lokalizacja: GD 3Miasto

Re: Suzuki Moto Szkoła 2019

Post autor: SimOn! »

Struna pisze:To 100-kę dupencji Wam na tor przywieźli a Wy jeszcze narzekacie ? ;)
Pany... coś chyba z Wami nie tak :D
Wiesz ja z żoną byłem na szkoleniu... także ten tego nooo... :P ;) :lol: :lol:


Zdrówko シモン :mrgreen:
Mniejszość Niemiecko Japońska ;)

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Suzuki Moto Szkoła 2019

Post autor: Struna »

oj... ale niefart - teraz rozumiem ;)


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Ziebik
A1
Posty: 83
Rejestracja: 22 kwie 2019, 13:44

Re: Suzuki Moto Szkoła 2019

Post autor: Ziebik »

Rozumiem że nie ma chętnych na miejsce szkoleniu Suzuki w Bydgoszczy na 16-go czerwca?

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka



rasik
A+B
Posty: 905
Rejestracja: 01 maja 2017, 08:57

Re: Suzuki Moto Szkoła 2019

Post autor: rasik »

napisz na FB na grupie może ktoś się znajdzie

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam
RASIK

mój AL3 > LINK :)
mój skradziony DL -> LINK :)

Ziebik
A1
Posty: 83
Rejestracja: 22 kwie 2019, 13:44

Re: Suzuki Moto Szkoła 2019

Post autor: Ziebik »

A jak znaleźć grupę na fb ?

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka



rasik
A+B
Posty: 905
Rejestracja: 01 maja 2017, 08:57

Re: Suzuki Moto Szkoła 2019

Post autor: rasik »

1. mieć konto na FB
2. Użyć wyszukiwarki

https://www.facebook.com/groups/vstrompolska/


Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam
RASIK

mój AL3 > LINK :)
mój skradziony DL -> LINK :)

Ziebik
A1
Posty: 83
Rejestracja: 22 kwie 2019, 13:44

Re: Suzuki Moto Szkoła 2019

Post autor: Ziebik »

Dziękuję

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
bojaco
A+B+C
Posty: 1313
Rejestracja: 01 maja 2018, 21:44
Lokalizacja: Reksio, Bolek i Lolek...

Re: Suzuki Moto Szkoła 2019

Post autor: bojaco »

Byłem dzisiaj na szkoleniu w Trińcu. Bardzo pozytywne wrażenia.


DL650 2013 -> DL1000 2016 -> R1200GS Adv 2016 czyli Mniejszość Niemiecka :shock:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Technika jazdy”