Suzuki Shell Moto Szkoła 2017

Forum na tematy których nie ma w innych częściach forum
Awatar użytkownika
Pyxis
A+B+C+D
Posty: 2314
Rejestracja: 21 wrz 2016, 22:29
Lokalizacja: Strzegom (dolnośląskie)
Kontakt:

Re: Suzuki Shell Moto Szkoła 2017

Post autor: Pyxis »

I jeszcze mala galeryjka z 21 maja 2017:
http://szkut.com/fotki/vstrom650/KamienSlaski2017_2/


( . Y . )
Parafrazujac: Trafiaja sie szaleni motocyklisci, ale nie ma starych szalonych motocyklistow.
Bialy dziobaty DL 650 AL2

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Suzuki Shell Moto Szkoła 2017

Post autor: Iżu »

Grzechu (Kobyłka) pisze: ... ale nie zamknąłem opony ;)
Jak tu żyć teraz ;)
Grzechu kompletnie bym się tym nie przejmował na Twoim miejscu, ja mam taką zasadę że jeżdżę dla swojej przyjemności i nie muszę nikomu nic udowadniać, bo i po co ?
Na zakrętach kładę motocykl możliwie nisko w zależności od prędkości, rodzaju zakrętu itd. ale gdy jadę drogą której nie znam, raczej nie szaleję bo można się nieźle na tym przejechać..
Kilka dni temu zrobiłem sobie traskę "wokół komina", jakieś 250 km. w okolicach Beskidu Wyspowego, zawsze jak jadę wybieram drogi mniej ruchliwe i kręte, jadąc wtedy jedną z takich dróg wszedłem w zakręt, na którym leżało sporo końskiego łajna.. odprostowałem motka i udało się ominąć gówniany odcinek, gdybym wtedy jechał w maksymalnym pochyleniu, to pewnie miałbym tam szlifa :o

Przed nami szkolenie na nowo powstałym torze nieopodal Krakowa - "Moto Park Kraków" , tu pragnę zwrócić uwagę kolegów którzy chcieliby tam zamykać swoje opony na asfalt, który jest dosyć świeży a więc może być śliski, poza tym wieść niesie iż cały czas trwają tam prace, a na bokach toru mogą leżeć resztki piachu, więc uważajmy na siebie i swoje maszyny !
Lepiej wrócić do domu z mniejszym Ego, niż z uszkodzonym motocyklem - takie jest moje zdanie 8-)

Pozdrówko i do miłego

P.S. - Znam kolesi, którzy "zamykają" swoje opony przed garażem..na zaciągniętym hamulcu przednim, czyli po prostu paląc gumę :mrgreen:


Iżu

Awatar użytkownika
Grzechu (Kobyłka)
A+B+C+D
Posty: 2054
Rejestracja: 09 sty 2017, 12:55
Lokalizacja: Opole

Re: Suzuki Shell Moto Szkoła 2017

Post autor: Grzechu (Kobyłka) »

@Iżu, wiesz, że to był sarkastyczny wpis :) . Ja też mam to centralnie w d... Jeżdżę dla siebie.
Właśnie jestem na trasie w Bieszczady (pit stop na Orlenie w Balicach) kierunek Arłamów. Pozdrawiam serdecznie :D


Honda Transalp 650XL + Suzuki V-Strom DL 1000 ABS 2016
SP6AZE

czekol
A2
Posty: 139
Rejestracja: 05 paź 2016, 23:15
Lokalizacja: Nadarzyn

Re: Suzuki Shell Moto Szkoła 2017

Post autor: czekol »

Grzechu (Kobyłka) pisze: Właśnie jestem na trasie w Bieszczady (pit stop na Orlenie w Balicach) kierunek Arłamów.
To może oponę zamkniesz gdzieś na przełęczy :)



Awatar użytkownika
Seba
A
Posty: 425
Rejestracja: 21 wrz 2016, 19:48
Lokalizacja: Opole

Re: Suzuki Shell Moto Szkoła 2017

Post autor: Seba »

Grzechu (Kobyłka) pisze:@iżu, wiesz, że to był sarkastyczny wpis :) . Ja też mam to centralnie w d... Jeżdżę dla siebie.
Właśnie jestem na trasie w Bieszczady (pit stop na Orlenie w Balicach) kierunek Arłamów. Pozdrawiam serdecznie :D
Jak zazdraszczam wyprawy, szerokości. Miałem teraz dołączyć do kumpla w Chorwacji, a tu synek ma jelitówkę i du.. raczej sraka :(
Co do zamknięcia opony, można poczytać http://www.motocykl-online.pl/technika/ ... ylu,2993,1



Awatar użytkownika
novy
A+B
Posty: 606
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:34
Lokalizacja: Busko

Re: Suzuki Shell Moto Szkoła 2017

Post autor: novy »

Zeszlifuj papierem ściernym zrób fotę i będzie z głowy


DL650 K5 Blue

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Suzuki Shell Moto Szkoła 2017

Post autor: Iżu »

11 czerwca będziemy uczestniczyć w szkoleniu - Suzuki Shell Moto Szkoła - w Krakowie w "Moto Park Kraków" , zobaczcie na filmik sprzed kilku dni pokazujący stan tego toru (niestety na niektórych zakrętach dalej sporo piasku) dosyć kiepsko to wygląda :ugeek:



Iżu

Awatar użytkownika
Pyxis
A+B+C+D
Posty: 2314
Rejestracja: 21 wrz 2016, 22:29
Lokalizacja: Strzegom (dolnośląskie)
Kontakt:

Re: Suzuki Shell Moto Szkoła 2017

Post autor: Pyxis »

To jakies nieporozumienie.


( . Y . )
Parafrazujac: Trafiaja sie szaleni motocyklisci, ale nie ma starych szalonych motocyklistow.
Bialy dziobaty DL 650 AL2

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1633
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Suzuki Shell Moto Szkoła 2017

Post autor: prebenny »

W Gostyniu jak na zlot wynajmowaliśmy tor to przed zlotem przejechali zamiatarką po torze. Tak samo powinno być tutaj - jeżeli tak nie zrobią to jest to potężne zaniedbanie i myślę, że ani Suzuki ani Pan Janusz Czaja sobie na takie coś nie pozwolą.


null

Awatar użytkownika
wiewior
A1
Posty: 45
Rejestracja: 10 paź 2016, 20:26
Lokalizacja: OTWOCK/WARSZAWA
Kontakt:

Re: Suzuki Shell Moto Szkoła 2017

Post autor: wiewior »

aktualizacja

23.04 czekol, wiewior, dawidek
29.04
30.04 Yanson
07.05 SimOn!, frezik
13.05
14.05 Igi, bupalus
20.05 Pyxis, Grzechu (Kobyłka),Ps.pablo, Daniel,
21.05 Antyks, prebenny, arkadioo, Seba , GrzesiekK, Boruta
11.06 Iżu, Qrac, kitza
17.06
18.06 Rasik, wiewior
24.06


Bunkrów nie ma, ale też jest zajebiście!!!
DL650K5

Awatar użytkownika
wiewior
A1
Posty: 45
Rejestracja: 10 paź 2016, 20:26
Lokalizacja: OTWOCK/WARSZAWA
Kontakt:

Re: Suzuki Shell Moto Szkoła 2017

Post autor: wiewior »

Napisałem do administratora strony Suzuki i w efekcie pojawiły się fotki z 23.04 ze Słomczyna.
Lepiej późno niż wcale ;-)
http://suzuki.pl/moto/aktualnosci/tor-s ... 23-04-2017

pozdro


Bunkrów nie ma, ale też jest zajebiście!!!
DL650K5

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Suzuki Shell Moto Szkoła 2017

Post autor: Iżu »

prebenny pisze:Suzuki ani Pan Janusz Czaja sobie na takie coś nie pozwolą.
Mam takie pytanko, czy na tych szkoleniach jest zawsze ta sama ekipa instruktorów?


Iżu

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1633
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Suzuki Shell Moto Szkoła 2017

Post autor: prebenny »

Nie wiem ale generalnie organizatorem jest właśnie Suzuki i Pan Janusz. Co do reszty instruktorów się nie wypowiem, bo nie wiem.


null

Awatar użytkownika
Seba
A
Posty: 425
Rejestracja: 21 wrz 2016, 19:48
Lokalizacja: Opole

Re: Suzuki Shell Moto Szkoła 2017

Post autor: Seba »

Na 99% ta sama obsada, rok temu z tego co pamiętam persony były te same co w tym roku.



Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1633
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Suzuki Shell Moto Szkoła 2017

Post autor: prebenny »

Ja będę mógł potwierdzić w przyszłym, bo jak będę mógł to pojadę na pewno :)

Można się śmiać albo i nie ale od szkolenia się jeszcze nie wyglebiłem ;) :D


null

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Suzuki Shell Moto Szkoła 2017

Post autor: Iżu »

prebenny pisze:Można się śmiać albo i nie ale od szkolenia się jeszcze nie wyglebiłem ;) :D
Czyli Twoje gleby wynikały z braku wyszkolenia, czy robiłeś jakieś błędy?


Iżu

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1633
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Suzuki Shell Moto Szkoła 2017

Post autor: prebenny »

Iżu na szkolenie jechałem mając prawko od 5 dni ;)

Pierwsza gleba to tylko i wyłącznie moja głupota, druga... splot niekorzystnych zdarzeń (koło przy wyjeździe z biedronki wpadło w poprzeczną 'rynienkę' a ja byłem 'pochłonięty' próbą ogarnięcia co zaraz zrobi blondynka w samochodzie i poleciałem na bok). Generalnie bardzo dużo to szkolenie dało. Czy to znajomości motocykla (dyskusje o zamykaniu opony) czy umiejętności opanowania go przy minimalnych prędkościach (ćwiczenie z zawracaniem przy minimalnej prędkości - też przydatne info żeby przy małych prędkościach w korku hamować tylnym hamulcem a nie przednim - tego mi nikt wcześniej nie powiedział). Można też 'w kontrolowanych warunkach' poćwiczyć przeciwskręt i przekonać się, 'że to działa'. Wcześniej przeciwskręt (oczywiście na kursie na prawko ani słowa o nim nie było) to była czarna magia... No bo jak skręcasz w prawo a jedziesz w lewo ;) Na ulicy tego jakoś nie miałem odwagi sprawdzać i uczyć się przeciwskrętu. A tu jednak jest instruktor, jest tor czyli kontrolowane warunki - najwyżej się wywalisz (w razie czego karetka też była :P ) ale nie przejedzie po Tobie tir z przeciwka więc można sobie 'pozwolić na więcej'.
Ocena: 5.88235%


null

Awatar użytkownika
Pyxis
A+B+C+D
Posty: 2314
Rejestracja: 21 wrz 2016, 22:29
Lokalizacja: Strzegom (dolnośląskie)
Kontakt:

Re: Suzuki Shell Moto Szkoła 2017

Post autor: Pyxis »

Iżu pisze:
Czyli Twoje gleby wynikały z braku wyszkolenia, czy robiłeś jakieś błędy?
To ma taki sam zwiazek, jak obciecie paznokci i zapalenie pluc :)


( . Y . )
Parafrazujac: Trafiaja sie szaleni motocyklisci, ale nie ma starych szalonych motocyklistow.
Bialy dziobaty DL 650 AL2

Awatar użytkownika
kitza
A2
Posty: 266
Rejestracja: 30 wrz 2016, 21:16
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Suzuki Shell Moto Szkoła 2017

Post autor: kitza »

Znajomi byli jakieś dwa tygodnie temu i mówili że tor przygotowany był fatalnie. Masa piachu na torze, błoto dookoła. Kilka osób nie wyrobiło na łukach, poszło w to błoto, potem z tym całym błotem ładowali się na tor, nikt tego nie sprzątał i dzięki temu kilka osób wyglebiło. Nikogo nie interesowało czy dana osoba wjeżdża sprawnym motocyklem, czy odpowiednie ciuchy. Jedyne co sprawdzali to głośność wydechów.

Błędy w pisowni sponsoruje Tapatalk.


Romet Komar -> Suzuki GSF 600 Bandit -> Suzuki V-Strom 1000

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1633
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Suzuki Shell Moto Szkoła 2017

Post autor: prebenny »

Myślę, że nikt Ci nie będzie sprawdzał czy wjeżdżasz sprawnym motocyklem.

Na track-dayach samochodów też nie sprawdzają. Masz przegląd to znaczy, że samochód jest sprawny technicznie. A jak nie to jest to 'Twój problem'.

Natomiast co do piachu... To jestem ciekawy czy na szkolenie Suzu to posprzatają czy odwalą manianę.


null

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólne”