Suzuki Shell Moto Szkoła 2017

Forum na tematy których nie ma w innych częściach forum
Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Suzuki Shell Moto Szkoła 2017

Post autor: Iżu »

kitza pisze:Znajomi byli jakieś dwa tygodnie temu i mówili że tor przygotowany był fatalnie. Masa piachu na torze, błoto dookoła. Kilka osób nie wyrobiło na łukach, poszło w to błoto, potem z tym całym błotem ładowali się na tor, nikt tego nie sprzątał i dzięki temu kilka osób wyglebiło.
Chodzi o Moto Park w Krakowie?
Ocena: 5.88235%


Iżu

Awatar użytkownika
kitza
A2
Posty: 266
Rejestracja: 30 wrz 2016, 21:16
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Suzuki Shell Moto Szkoła 2017

Post autor: kitza »

Iżu pisze: Chodzi o Moto Park w Krakowie?
Tak. Żeby nie być gołosłownym, opis osoby, która była tam w dniu otwarcia:
"Pierwszy dzień otwarcia obiektu i już było widać, że wszystko załatwiane na ostatnią chwilę...

Cały tor urąbany piachem i błotem, jakby to skończyli robić w nocy dzień wcześniej. Wjechałem mimo wszystko, bo szkoda mi było stracić stówkę, a nawet nie spróbować swoich sił...
Byli tam w sumie ludzie, którzy są bardziej doświadczeni w jeździe (a przynajmniej tak to wyglądało, bo schodzili dość nisko i szybko pokonywali zakręty). Nie wiem w sumie jak oni to robili, ale mi zdecydowanie brakowało pewności siebie i nawierzchni, co zaowocowało tym:

Jeszcze pół biedy gdyby można było wykorzystać całą szerokość asfaltu... ale niestety w poniedziałek wytarta była tylko nitka na szerokość około 1,5m. Reszta to kurz/piach.

Ogólnie co do toru, to bardzo techniczny i ciasny. Zakręty po 180 stopni, sukcesywnie zmuszające do nagłego zwolnienia i złożenia, żeby się zmieścić i nie wypaść z toru.
Osobiście widziałem gościa, który w najwolniejszym zakręcie, pojechał o 5-10km/h za dużo i zjechał dosłownie 20cm poza asfalt, a tam czekało na niego niebywale grząskie błoto. Momentalna gleba. Czarny kierownik, wraz ze swoim czarnym rumakiem w jednej chwili zrobili się brązowi :D I przy okazji wytaczając motocykl z tego grzęzawiska, naniósł sporo bajzlu prosto w środek zakrętu...

Byłem jeszcze na obiekcie w środę, popatrzeć. Wtedy jeździły samochody akurat, które wbrew pozorom radziły sobie całkiem nieźle i prawdopodobnie przy okazji rozwiały trochę tego syfu.

Być może z czasem ten tor zrobi się odrobinę bardziej używalny dla motocykli. Póki co, serdecznie odradzam. Tak na co najmniej miesiąc... Było kilku gości nawet, którzy od razu to wiedzieli i zjechali po jednym okrążeniu i więcej nie wjechali.
Widać, że tor jest budowany przez inwestora, który nigdy nie był i nie będzie motocyklistą i myśli jedynie o samochodach, a motocykle to taki dodatek ;)

Najśmieszniejszą opcją było to, że przed wjazdem jest badanie sonometrem, które zdecyduje, czy możemy korzystać z obiektu czy też nie. Próg graniczny to 98dB.
Natomiast nikomu już nie przeszkadzało to, że ktoś mógł wjechać w samym kasku, byle-jakiej kurtce i rękawiczkach ;)
Nie jestem jedyny, z taką opinią. Na FB już sporo przeczytałem komentarzy jak sobie zaszkodzili takimi zagrywkami. Ludzie byli mało zadowoleni generalnie.."


Romet Komar -> Suzuki GSF 600 Bandit -> Suzuki V-Strom 1000

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Suzuki Shell Moto Szkoła 2017

Post autor: Iżu »

kitza pisze:
Iżu pisze: Chodzi o Moto Park w Krakowie?
Tak. Żeby nie być gołosłownym, opis osoby, która była tam w dniu otwarcia:
"Pierwszy dzień otwarcia obiektu i już było widać, że wszystko załatwiane na ostatnią chwilę...

Cały tor urąbany piachem i błotem, jakby to skończyli robić w nocy dzień wcześniej. Wjechałem mimo wszystko, bo szkoda mi było stracić stówkę, a nawet nie spróbować swoich sił...
Byli tam w sumie ludzie, którzy są bardziej doświadczeni w jeździe (a przynajmniej tak to wyglądało, bo schodzili dość nisko i szybko pokonywali zakręty). Nie wiem w sumie jak oni to robili, ale mi zdecydowanie brakowało pewności siebie i nawierzchni, co zaowocowało tym:

Jeszcze pół biedy gdyby można było wykorzystać całą szerokość asfaltu... ale niestety w poniedziałek wytarta była tylko nitka na szerokość około 1,5m. Reszta to kurz/piach.

Ogólnie co do toru, to bardzo techniczny i ciasny. Zakręty po 180 stopni, sukcesywnie zmuszające do nagłego zwolnienia i złożenia, żeby się zmieścić i nie wypaść z toru.
Osobiście widziałem gościa, który w najwolniejszym zakręcie, pojechał o 5-10km/h za dużo i zjechał dosłownie 20cm poza asfalt, a tam czekało na niego niebywale grząskie błoto. Momentalna gleba. Czarny kierownik, wraz ze swoim czarnym rumakiem w jednej chwili zrobili się brązowi :D I przy okazji wytaczając motocykl z tego grzęzawiska, naniósł sporo bajzlu prosto w środek zakrętu...

Byłem jeszcze na obiekcie w środę, popatrzeć. Wtedy jeździły samochody akurat, które wbrew pozorom radziły sobie całkiem nieźle i prawdopodobnie przy okazji rozwiały trochę tego syfu.

Być może z czasem ten tor zrobi się odrobinę bardziej używalny dla motocykli. Póki co, serdecznie odradzam. Tak na co najmniej miesiąc... Było kilku gości nawet, którzy od razu to wiedzieli i zjechali po jednym okrążeniu i więcej nie wjechali.
Widać, że tor jest budowany przez inwestora, który nigdy nie był i nie będzie motocyklistą i myśli jedynie o samochodach, a motocykle to taki dodatek ;)

Najśmieszniejszą opcją było to, że przed wjazdem jest badanie sonometrem, które zdecyduje, czy możemy korzystać z obiektu czy też nie. Próg graniczny to 98dB.
Natomiast nikomu już nie przeszkadzało to, że ktoś mógł wjechać w samym kasku, byle-jakiej kurtce i rękawiczkach ;)
Nie jestem jedyny, z taką opinią. Na FB już sporo przeczytałem komentarzy jak sobie zaszkodzili takimi zagrywkami. Ludzie byli mało zadowoleni generalnie.."
Dzięki za te informacje, niestety kasę już wpłaciłem więc tak czy siak będę na tym szkoleniu, najwyżej trzeba będzie się ograniczyć i jeździć znacznie wolniej i bardzo ostrożnie.
Tym niemniej będę interweniował w tym temacie i nawet tam podjadę zobaczyć jak to obecnie wygląda.
Jeśli nawierzchnia nie nadaje się na takie szkolenie, to powinni odwołać szkolenie i zwrócić pieniądze. :oops:

Pozdrówko


Iżu

Awatar użytkownika
kitza
A2
Posty: 266
Rejestracja: 30 wrz 2016, 21:16
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Suzuki Shell Moto Szkoła 2017

Post autor: kitza »

Tak było początkiem maja. Może od tego czasu poszli po rozum do głowy.


Romet Komar -> Suzuki GSF 600 Bandit -> Suzuki V-Strom 1000

Awatar użytkownika
Pyxis
A+B+C+D
Posty: 2314
Rejestracja: 21 wrz 2016, 22:29
Lokalizacja: Strzegom (dolnośląskie)
Kontakt:

Re: Suzuki Shell Moto Szkoła 2017

Post autor: Pyxis »

Iżu pisze: autor: Iżu » 30 maja 2017, 04:13

Chodzi o Moto Park w Krakowie?
Pracujesz na nocke, czy cierpisz na nokturie? :)


( . Y . )
Parafrazujac: Trafiaja sie szaleni motocyklisci, ale nie ma starych szalonych motocyklistow.
Bialy dziobaty DL 650 AL2

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Suzuki Shell Moto Szkoła 2017

Post autor: Iżu »

Pyxis pisze:
Iżu pisze: autor: Iżu » 30 maja 2017, 04:13

Chodzi o Moto Park w Krakowie?
Pracujesz na nocke, czy cierpisz na nokturie? :)
To pierwsze :lol:


Iżu

Awatar użytkownika
daw103
A2
Posty: 103
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:55
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Suzuki Shell Moto Szkoła 2017

Post autor: daw103 »

Witam
Wybiera się ktoś ze śląska na Szkolenie w dniu 11.06 do Krakowa?



rasik
A+B
Posty: 905
Rejestracja: 01 maja 2017, 08:57

Re: Suzuki Shell Moto Szkoła 2017

Post autor: rasik »

nawiazujac do pytania 18.06 slomczyn ktos będzie?

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam
RASIK

mój AL3 > LINK :)
mój skradziony DL -> LINK :)

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Suzuki Shell Moto Szkoła 2017

Post autor: Iżu »

daw103 pisze:Witam
Wybiera się ktoś ze śląska na Szkolenie w dniu 11.06 do Krakowa?
Ja będę, ale to już wiesz ;)
Wygląda na to że nie będzie zbyt wielu osób, na wszelki wypadek trzeba będzie zachować ostrożność bo to nowy, ciasny tor i leży tam czasem sporo piasku, nie zamierzam tam zdzierać setów i zamykać gumy.

Do zobaczenia jutro o 10:00


Iżu

Awatar użytkownika
daw103
A2
Posty: 103
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:55
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Suzuki Shell Moto Szkoła 2017

Post autor: daw103 »

Panie i Panowie niniejszym dementuje plotki odnośnie toru Moto park Kraków. Błota nie było nawierzchnia trzymała bardzo dobrze. Tor nie jest typowo do ścigania lecz do szkolenia. Ciasny techniczny.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Suzuki Shell Moto Szkoła 2017

Post autor: Iżu »

daw103 pisze:Panie i Panowie niniejszym dementuje plotki odnośnie toru Moto park Kraków. Błota nie było nawierzchnia trzymała bardzo dobrze. Tor nie jest typowo do ścigania lecz do szkolenia. Ciasny techniczny.
Potwierdzam, byłem tam dziś z Dawidem 8-)
Ogólnie tor był dobrze przygotowany, czysty i suchy o dobrej przyczepności, można więc było spokojnie pośmigać i nieco poćwiczyć, aczkolwiek raczej podstawowe manewry, które większość z prawie 30 uczestników szkolenia już chyba znała.
Tor ten nie nadaje się do szybszej jazdy, maksymalnie można było wrzucić na chwilę 3 bieg, sporo ciasnych zakrętów wymaga techniki i dokładności, oraz małej prędkości, więc głównie ćwiczyliśmy wolną jazdę wokół pachołków, hamowania i takie tam.
Najważniejsze że nikt nie zrobił "paciaka" ani "szlifa" było więc całkiem dobrze, przynajmniej tak mówił instruktor Pan Janusz, oczywiście najwięcej było V-Stromów :D
Pod koniec wszyscy pojeździliśmy wykonując kilkadziesiąt przejazdów po całym torze, pogoda dopisała i mimo gorąca daliśmy radę, choć zasłabł.. jeden z instruktorów, co spowodowało konieczność dłuższego oczekiwania by każdy z motocyklistów mógł prawidłowo zaliczyć zadania, to czekanie było czasem nieco frustrujące :o
To był pierwszy i pewnie ostatni raz gdy komputer pokazał spalanie mojej małej Suzi na poziomie.. 7 l/100 km.
Dodam jeszcze że niektórzy narzekali na lunch a właściwie jego ilość, faktycznie były to porcje raczej dietetyczne.. :lol:
Czy pojechałbym na to szkolenie jeszcze raz ? jeśli już to na 2 etap, gdzie można poćwiczyć przy większych prędkościach technikę pokonywania zakrętów, oczywiście na innym obiekcie.

Pozdrówko


Iżu

Awatar użytkownika
Pyxis
A+B+C+D
Posty: 2314
Rejestracja: 21 wrz 2016, 22:29
Lokalizacja: Strzegom (dolnośląskie)
Kontakt:

Re: Suzuki Shell Moto Szkoła 2017

Post autor: Pyxis »

Jak bys tyle wipil poprzedniego wieczora, to tez bys zaslabl. :)


( . Y . )
Parafrazujac: Trafiaja sie szaleni motocyklisci, ale nie ma starych szalonych motocyklistow.
Bialy dziobaty DL 650 AL2

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Suzuki Shell Moto Szkoła 2017

Post autor: Iżu »

Pyxis pisze:Jak bys tyle wipil poprzedniego wieczora, to tez bys zaslabl. :)
Niektórzy twierdzą że instruktor zasłabł, jak zobaczył kilku riderów podczas wolnej jazdy po tym torze :mrgreen:


Iżu

Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1812
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Suzuki Shell Moto Szkoła 2017

Post autor: QraC »

Mi niestety coś nie pykło i na szkolenie się nie wybrałem... :/


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

Awatar użytkownika
Boruta
A1
Posty: 81
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:28
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Suzuki Shell Moto Szkoła 2017

Post autor: Boruta »

udało się tam coś posklejać ze szkolenia 21.05.2017r na Silesia Ring.

Pozdrawiam grupę Pomarańczowych ;-) i całą resztę!

Jak się ktoś rozpozna na filmiku to łapka w górę :-)





Adi
A2
Posty: 100
Rejestracja: 01 paź 2016, 19:21
Lokalizacja: Wisła Wielka/Wałbrzych/NL

Re: Suzuki Shell Moto Szkoła 2017

Post autor: Adi »

Boruta pisze:
Jak się ktoś rozpozna na filmiku to łapka w górę :-)

Załapałem się na parkingu jak podjeżdżałeś i kilka razy później :D fajny filmik, nieźle Ci to wyszło.
Pozdrawiam!


Czarny Dl 650 urodzony w 2004

rasik
A+B
Posty: 905
Rejestracja: 01 maja 2017, 08:57

Re: Suzuki Shell Moto Szkoła 2017

Post autor: rasik »

Czesc

link do playlisty ze Slomczyna z 20170620 :

Możecie dodać swoje filmy :)

20170618 Slomczyn

Zdjęcia już są Słomczyn Fotki


Pozdrawiam
RASIK

mój AL3 > LINK :)
mój skradziony DL -> LINK :)

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Suzuki Shell Moto Szkoła 2017

Post autor: Iżu »

Zapraszam na filmik ze szkolenia Suzuki Shell Moto Szkoła, które odbyło się w Krakowie dnia 11.06.2017, jak się podobało to dajcie łapkę i komentarz ;)



Większość maszyn to nasze V-Stromy, może ktoś się zobaczy na filmie, na pewno jest na nim Dawid ze swoją maszynką z logo naszego klubu :D

Pozdrówko 8-)


Iżu

Rudi
A1
Posty: 34
Rejestracja: 29 sie 2017, 20:25

Re: Suzuki Shell Moto Szkoła 2017

Post autor: Rudi »

Chcialbym odswiezyc temat z data 2018. Czy ktos wie cokolwiek nt Moto Szkoly Suzuki/Shell w 2018 roku? Szukam i szukam ale nie moge nigdzie znalezc zadnej informacji o planowanych szkoleniach!


Drag Star 1100 > VSTROM 650 XT 2017 /Szerszen/

Awatar użytkownika
wiewior
A1
Posty: 45
Rejestracja: 10 paź 2016, 20:26
Lokalizacja: OTWOCK/WARSZAWA
Kontakt:

Re: Suzuki Shell Moto Szkoła 2017

Post autor: wiewior »

Rudi pisze:Chcialbym odswiezyc temat z data 2018. Czy ktos wie cokolwiek nt Moto Szkoly Suzuki/Shell w 2018 roku? Szukam i szukam ale nie moge nigdzie znalezc zadnej informacji o planowanych szkoleniach!
Na stronie Janusza Czai jest już zajawka:
https://www.jcgroup.com.pl/n/18/suzuki- ... szkoa-2018
ale na stronie suzuki jeszcze nie ma informacji:
https://suzuki.pl/moto/suzuki-shell-moto-szkola
trzeba czekać, zwłaszcza na wiosnę, której coś nie widać :( :( :(


Bunkrów nie ma, ale też jest zajebiście!!!
DL650K5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólne”