Suzuki Shell Moto Szkoła 2018

Forum na tematy których nie ma w innych częściach forum
sowator
A2
Posty: 140
Rejestracja: 12 paź 2016, 13:26

Re: RE: Re: Suzuki Shell Moto Szkoła 2018

Post autor: sowator »

Centrino pisze:@sowator - pilnuj jutro stronę szkolenia. Mam informację od Pana Czaji, że jutro wyśle mi przelew więc pewnie pojawi się jedno miejsce na stronie.
Rozmawiałem z nim wczoraj a dzisiaj wysłałem maila i sie okaże co i jak. Dzięki.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka


Jak człowiek ma być spokojny, jeżeli mózg składa się z samych komórek nerwowych :roll:

Awatar użytkownika
jarcys82
AM
Posty: 3
Rejestracja: 24 sty 2018, 11:51
Lokalizacja: WOT

Re: Suzuki Shell Moto Szkoła 2018

Post autor: jarcys82 »

Wybiera się ktoś na Słomczyn 3 czerwca?
Ruszam z okolic Otwocka



rasik
A+B
Posty: 905
Rejestracja: 01 maja 2017, 08:57

Re: RE: Re: Suzuki Shell Moto Szkoła 2018

Post autor: rasik »

jarcys82 pisze:Wybiera się ktoś na Słomczyn 3 czerwca?
Ruszam z okolic Otwocka
ja sie wybieram z Pragi Pld lece przez obwodnice janek na grojec i wjazd od grojca bo wjazd od strony gory kalwarii to przepychanka przez caly slomczyn.


Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam
RASIK

mój AL3 > LINK :)
mój skradziony DL -> LINK :)

Awatar użytkownika
wiewior
A1
Posty: 45
Rejestracja: 10 paź 2016, 20:26
Lokalizacja: OTWOCK/WARSZAWA
Kontakt:

Re: Suzuki Shell Moto Szkoła 2018

Post autor: wiewior »

jarcys82 pisze:Wybiera się ktoś na Słomczyn 3 czerwca?
Ruszam z okolic Otwocka
Z Dąbrówki ruszam.


Bunkrów nie ma, ale też jest zajebiście!!!
DL650K5

rasik
A+B
Posty: 905
Rejestracja: 01 maja 2017, 08:57

Re: Suzuki Shell Moto Szkoła 2018

Post autor: rasik »

qrcze oby nam slomczyn wypalił bo zapowiadaja burze mam nadzieję że się prognoza pogody nie sprawdzi

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam
RASIK

mój AL3 > LINK :)
mój skradziony DL -> LINK :)

Wąski
A1
Posty: 93
Rejestracja: 18 lip 2017, 07:34
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Suzuki Shell Moto Szkoła 2018

Post autor: Wąski »

Dzwoniłem do ziomka z instytutu meteorolg...coś tam, niedziela ma być git! Lepiej, tor będzie czysty, wręcz wylizany... A jeśli mnie oszukał, to będą jajca...może któryś wyk..wi palme :D ja tam biore sztormiak i kamere na wszelki :twisted:


dl 2011

rasik
A+B
Posty: 905
Rejestracja: 01 maja 2017, 08:57

Re: RE: Re: Suzuki Shell Moto Szkoła 2018

Post autor: rasik »

Wąski pisze:Dzwoniłem do ziomka z instytutu meteorolg...coś tam, niedziela ma być git! Lepiej, tor będzie czysty, wręcz wylizany... A jeśli mnie oszukał, to będą jajca...może któryś wyk..wi palme :D ja tam biore sztormiak i kamere na wszelki :twisted:
Powiem tak potencjalnie ze względów bezpieczeństwa w razie ciągłego opadu ja bym imprezę odwołał bo szkoda ludzi ubranek o sprzęcie nie mówiąc, ale jestem dobrej myśli

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam
RASIK

mój AL3 > LINK :)
mój skradziony DL -> LINK :)

Awatar użytkownika
kitza
A2
Posty: 266
Rejestracja: 30 wrz 2016, 21:16
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Suzuki Shell Moto Szkoła 2018

Post autor: kitza »

Miałem podobne obawy przed szkoleniem 2 lata temu i pytałem co będzie jeśli będzie ulewa? Usłyszałem, że nic. Szkolenie się odbędzie bo w deszczu na motocyklu też się jeździ :)
No i się odbyło. Na szczęście lało tylko na początku.

Błędy w pisowni sponsoruje Tapatalk.


Romet Komar -> Suzuki GSF 600 Bandit -> Suzuki V-Strom 1000

Wąski
A1
Posty: 93
Rejestracja: 18 lip 2017, 07:34
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Suzuki Shell Moto Szkoła 2018

Post autor: Wąski »

Ja tam się modlę o mazurską 8kę i błyskawice :twisted:


dl 2011

Awatar użytkownika
1Marek1
A1
Posty: 41
Rejestracja: 17 maja 2018, 12:38

Re: Suzuki Shell Moto Szkoła 2018

Post autor: 1Marek1 »

No i Moto SZkoła Suzuki w Tryncu w Czechach zaliczona! Tor i organizacja super. Pogoda do obiadu super, potem niestety deszcz i zajecia krótsze o 1 godz. Powrót w ulewie aż do Bielska Białej, potem lepiej. Było super i pozdrawiam wszystkich uczestników!



Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Suzuki Shell Moto Szkoła 2018

Post autor: Struna »

Świetny tor, mocno techniczny.
Było super.


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Rudi
A1
Posty: 34
Rejestracja: 29 sie 2017, 20:25

Re: Suzuki Shell Moto Szkoła 2018

Post autor: Rudi »

Trinec 2018 zaliczony.
Impreza super! Organizacja super! Frajda przebajeczna!
Fajnie byloby pozbierac gdzies zdjecia w jednym miejscu. co Wy na to?
Ocena: 5.88235%


Drag Star 1100 > VSTROM 650 XT 2017 /Szerszen/

Rudi
A1
Posty: 34
Rejestracja: 29 sie 2017, 20:25

Re: Suzuki Shell Moto Szkoła 2018

Post autor: Rudi »

20180609_113318.jpg
zalacznik :)
Ocena: 5.88235%


Drag Star 1100 > VSTROM 650 XT 2017 /Szerszen/

Awatar użytkownika
Kalu
A1
Posty: 39
Rejestracja: 11 cze 2017, 15:12
Lokalizacja: DW/SPS

Re: Suzuki Shell Moto Szkoła 2018

Post autor: Kalu »

Ktoś wybiera się do Kisielina na szkolenie w niedzielę? Jadę dzień wcześniej z noclegiem w Czarnej (10-15 minut od toru). Jakby ktoś ktoś to mogę podrzucić namiar - plus wspólne piwko wieczorkiem :P :mrgreen:


Pierwsza i aktualna -> DLka 650

Quidquid Latine dictum sit, altum videtur...

paciks
A2
Posty: 140
Rejestracja: 20 wrz 2017, 17:57
Lokalizacja: Wrocław/Radomsko

Re: Suzuki Shell Moto Szkoła 2018

Post autor: paciks »

paciks pisze:
Iżu pisze: Pochwal się później jak było, bo u nas w Krakowie było tak sobie i przymieraliśmy głodem jak nam podano lunch w ilości dla 5 letniego dziecka, więc lepiej weź kanapki :lol:
Na pewno opisze swoje wrażenia.
O małych porcjach czytałem :) zobaczymy jak to będzie w tym roku.
Dla mnie aktualny jest pierwszym sezonem na moto więc każdy trening się przyda :)
Trochę już minęło od szkolenia ale napiszę co utkwiło mi w pamięci z wizyty na Torze Łódź podczas Suzuki Shell Moto Szkoły.

Na wstępie napiszę, że nie żałuje ani wydanych pieniędzy ani czasu.

Odnośnie kateringu to nie mogę mieć zastrzeżeń.
Przez cały dzień dostęp do kawy, ciasteczek, wody. Na obiad drugie danie, które było smaczne i zaspokoiło głód. Oczywiście gwiazdek Michelin'a nie było ale nie na obiad tam człowiek pojechał.

Odnośnie samego szkolenia.

Z tego co zrozumiałem w mowy wstępnej oraz informacji nt. poprzednich edycji to samo szkolenie miało inną formę aniżeli w latach poprzednich m. in. znikł podział na grupy zaawansowania oraz zmienił się program szkolenia.

Na początku był wykład omawiający technikę jazdy oraz poszczególne sekcje toru, a po jego zakończeniu zostaliśmy podzieleni na 3 grupy oraz dostaliśmy kolorowe kamizelki.
Motocykle były w miarę możliwości pogrupowane według charakterystyki i pojemności czyli np. V-Stromy (w większości) były w jednej grupie, a z Hayabus'ami były gixy etc., nie analizowałem tego zbytnio, ale z luźnej obserwacji wynikało, że organizatorzy musieli to chociaż w małym stopniu przemyśleć.

Przed wyjazdem na tor było wyjaśnienie co oznaczają poszczególne flagi, jak się zachować podczas zjeżdżania z toru oraz jakie znaki (gesty) będą nam pokazywać instruktorzy podczas przejazdów abyśmy mogli ich porady zastosować w praktyce (np. kieruj wzrok w tę stronę, tutaj na 2 bieg, tutaj na 3 bieg, tutaj hamuj, tutaj dodaj gazu etc.).

Do każdej z grup został przypisany instruktor (albo grupa do instruktora), który zabrał nas w wydzieloną cześć toru. Tutaj była krótka pogawędka co będziemy robić oraz, z tego co pamiętam, przejazd całą kolumną danego ćwiczenia. Następnie wszyscy ustawiali się gęsiego i po kolei jechaliśmy za instruktorem, który używając wcześniej przytoczonych gestów ręką pokazywał nam jak dany przejazd powinien wyglądać.
Takich ćwiczeń były 3 sztuki, każde z inną osobą i w innej, wydzielonej, części toru więc wszystkie grupy jeździły równolegle.
Podsumowując, każdy z nas miał okazję jechać bezpośrednio za instruktorem, który pokazywał nam jak mamy przejechać dany odcinek.

Następnie przeszliśmy do etapu gdzie do dyspozycji był cały tor, a jednocześnie jeździła jedna grupa. Na koniec sesji była informacja, która grupa następnie wyjeżdża na tor więc można było spokojnie się ubrać i przygotować. Taka sesyjność została już zachowana do końca dnia, każda z grup miała kilka sesji na torze.
Podczas tego etapu na początku jechaliśmy gęsiego za moto z instruktorem, który jak wcześniej, pokazywał nam idealną linię przejazdu. Co jedno (albo dwa, nie pamiętam) okrążenie była zmiana kolejności czyli osoba jadąca jako pierwsza przepuszczała całą grupę i dzięki temu kolejne moto miało okazję jechać bezpośrednio za instruktorem i czerpać widzę.

Na zakończenie szkolenia mieliśmy tzw. wolną jazdę czyli każda z grup podczas swojej sesji jeździła po torze ale już bez liderującego motocykla z instruktorem.

Po skończonych wszystkich sesjach było rozdanie dyplomów, uściski rąk, pamiątkowe zdjęcie.

Uważam, że było warto i myślę, że za rok też się zapiszę. Za kwotę 170zł mamy możliwość pojeździć na torze, posłuchać doświadczonych motocyklistów i w cenie mamy ciepły posiłek, co uważam za bardzo dobrą ofertę. Na szkoleniu były osoby zaczynające przygodę z moto jak i również osoby bardzo doświadczone. Dla kilku osób było to już któreś z kolei uczestnictwo w Suzuki Shell Moto Szkoła.

Jedynie czego mi brakowało to treningu z sytuacji bardziej drogowych jak hamowania awaryjnego, hamowania w zakręcie czy porad jak jechać z plecakiem czy też w deszczu i moim zdaniem całe szkolenie było bardziej nastawione na jazdę torową aniżeli uliczną, czego nie uważam za minus.


Wybaczcie jakość tekstu ale nigdy nie byłem prymusem jeżeli chodzi o wypracowania z języka polskiego :)


DL650 2012

Online
Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Suzuki Shell Moto Szkoła 2018

Post autor: staszek_s »

Tekst spoko, dzięki za opis. Może zachęciłeś parę osób, ja też uważam że warto, byłem w zeszłym roku w Jaworznie.


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
memphis
A1
Posty: 37
Rejestracja: 12 gru 2016, 15:33
Lokalizacja: Łódź

Re: Suzuki Shell Moto Szkoła 2018

Post autor: memphis »

Ja przegapiłem zapisy na szkolenie w Łodzi, więc jadę na niedzielne 24.06 szkolenie w Bydgoszczy :-)


Burgman 125 -> Virago 535 -> V Strom 650XT

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Suzuki Shell Moto Szkoła 2018

Post autor: Struna »

Ja też zamierzam ponownie w przyszłym roku wziąć udział.


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólne”