Tangbag - mocowanie

Wszystko o bagażu i wszelkich udogodnieniach dla turystyki.
Awatar użytkownika
DINO
A+B
Posty: 527
Rejestracja: 12 lis 2016, 07:19
Lokalizacja: ZK
Kontakt:

Tangbag - mocowanie

Post autor: DINO »

Chyba muszę zakupić coś takiego, jak przeglądam to są 3 rodzaje montażu, jaki najlepiej wybrać i ewentualnie dlaczego?? czytałem to co znalazłem ale jakoś nigdzie nie było nic na ten temat, poza rysowaniem lakieru, odstawaniem w przypadku tanklock i przesuwaniem w przypadku mocowania jak przy SHAD SL23B


DL 650 AK7 moja Piękna Suzi :D
pomoc w okolicach 75-506 (Koszalin)

Tags:

Awatar użytkownika
Luchow
A+B
Posty: 749
Rejestracja: 30 wrz 2016, 13:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Tangbag - mocowanie

Post autor: Luchow »

Ja mam tankbag Givi z tanklockiem i to rozwiązanie ma jedną wielką zaletę - szybkość montażu/demontażu. Zdjęcie wymaga wymacania dźwigienki pod spodem i jej przesunięcia co zajmuje kilka sekund, natomiast podchodząc do motocykla kładziesz torbę na baku i można jechać. Dobrze jeszcze zapiąć pasek zabezpieczający wokół kierownicy, ale jak zapomnisz to nic wielkiego się nie stanie (jeśli torba się nie zapięła to zleci prawdopodobnie zaraz po ruszeniu, a nie dopiero na autostradzie). Jako że tankbaga używam m. in. do przewożenia aparatu to łatwość jego zdejmowania była dla mnie priorytetem.
Odstawanie od baku jakoś mi się nie rzuciło w oczy, choć fakt, że torbę mam zdecydowanie z tych dużych (Givi XS306), co może to trochę maskować. Natomiast minusem jest na pewno obecność pierścienia mocującego na baku kiedy nie wieziesz torby. Nie żeby w czymkolwiek przeszkadzał, ale ozdobą to on nie jest...


Marcin
DL 650 AL2 Metallic Fox Orange - Chudy Rudy Obecnie zdemotoryzowany

Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4491
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Tangbag - mocowanie

Post autor: Centrino »

Też mam GIVI z tanklockiem i nie narzekam. Zalety opisał @Luchow i muszę się z nimi w 100% zgodzić. Lekkie odstawanie mi nie przeszkadza. Z resztą ja od góry tego odstawania nie widzę ;)


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Awatar użytkownika
JARON
A+B+C+D
Posty: 2116
Rejestracja: 04 paź 2016, 14:51
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Tangbag - mocowanie

Post autor: JARON »

Też potwierdzam. Tanklock jest super ;-)


Ogar205>CZ175>MZ250Jaskółka z koszem>Junak M10>MZ ETZ250>IntruderVL800>IntruderC1500>Vstrom1000 2016>BENELLI IMPERIALE 400
Wszyscy mamy dwa życia. To drugie zaczyna się w chwili,gdy zdamy sobie sprawę,że mamy tylko jedno.

pyra
A+B
Posty: 735
Rejestracja: 07 lis 2017, 06:43

Re: Tangbag - mocowanie

Post autor: pyra »

Ma 1 minus, może go nam błyskawicznie zabrać każdy, komu się spodoba. Choć to chyba dotyczy większości sposobów montażu. Aby to opóźnić, mam cienką linkę z małą kłódką.


Szerszeń DL 650A L7 - to już historia

Awatar użytkownika
SimOn!
A+B+C
Posty: 1227
Rejestracja: 27 wrz 2016, 20:45
Lokalizacja: GD 3Miasto

Re: RE: Re: Tangbag - mocowanie

Post autor: SimOn! »

pyra pisze:Ma 1 minus, może go nam błyskawicznie zabrać każdy, komu się spodoba. Choć to chyba dotyczy większości sposobów montażu. Aby to opóźnić, mam cienką linkę z małą kłódką.
Ja tam nie zostawiam moto z tankbagiem bez nadzoru Obrazek Fajne rozwiązanie ma sw- motech. Odpinane jest na elektromagnes... tylko cena Obrazek

A co do zalet tank locka to się dołączam, mam i sobie chwałę.


Zdrówko シモン :mrgreen:
Mniejszość Niemiecko Japońska ;)

Zbyslove
AM
Posty: 2
Rejestracja: 05 sty 2018, 00:47

Re: Tangbag - mocowanie

Post autor: Zbyslove »

Ja właśnie czekam na Givi UT810 - tak zwany sysytem TanklockED, zapinany na kluczyk.
Z tego co przymierzałem powinien pasować idealnie. Drogie cholerstwo, bo z pierścieniem mocującym 760zł, ale dopłacić te 300zł za spokój duszy mi nie było szkoda.



Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Tangbag - mocowanie

Post autor: gorghu »

Też jestem użytkownikiem tanklocka. I jestem zadowolony z tego rozwiązania. Używam torby Givi XS307. Na DLu (AK8) nic nie odstawało i naprawdę rozmiar idealnie do niego pasował. Zostawiłem ją sobie do Tenery, ale okazuje się, że bak jest bardziej ścięty od strony kierownika i w związku z tym duża część torby bardzo odstaje od niego (a w związku z tym jest dość duża niewykorzystana przestrzeń). Stąd zaczynam rozważać sprzedaż tej torby i zakup innej, ale także z mocowaniem tanklock.


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Tangbag - mocowanie

Post autor: Struna »

gorghu - rzuć propozycję cenową, to może akurat się dogadamy :)


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Tangbag - mocowanie

Post autor: gorghu »

@Struna - za 3 dni wyjeżdżam więc ne będę na razie nic już z tym kombinował. Zadecyduję jak wrócę z wyjazdu (po 12.05).


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Tangbag - mocowanie

Post autor: Struna »

Udanego wyjazdu zatem


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Turystyka, Bagaż”