Tankbag mocowany na bazie

Wszystko o bagażu i wszelkich udogodnieniach dla turystyki.
Suszny
A
Posty: 345
Rejestracja: 13 paź 2016, 15:44

Tankbag mocowany na bazie

Post autor: Suszny »

Chciałbym nabyć droga kupna Tankbag Givi EA110B Enduro 25L ( https://www.motocyklowo24.pl/pl/p/GIVI- ... AZOWA/1085 ). I tu pytanie do was czy ktoś ma lub używał torby na bak z takim systemem montażu ? Do tej pory miałem tradycyjny magnetyczny tankbag, który w sumie i tak mocowałem paskiem do kierownicy i gumą bagażową do gmoli. Czy taki system mocowania na bazie, jak w przypadku tego tankbaga daje pewne i stabilne mocowanie go na zbiorniku? Może ktoś posiada taki tankbag i może kilka słów opinii o nim napisać?


V-strom 650 K5

Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4491
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Tankbag mocowany na bazie

Post autor: Centrino »

Miałem kiedyś inny tankbag ale właśnie z takim systemem mocowania.
Co prawda nie był to żaden markowy produkt ale założyłem 1 raz, później przeleżał z rok w szafie i sprzedałem.
Nie podobała mi się ta opcja, brak wygody w odpinaniu i zapinaniu choćby do tankowania.


PS
Dopiero po chwili dojrzałem, że ten jest montowany do podstawy na paski. Miałbym poważne zastrzeżenia do stabilności takiego mocowania ale mogę się mylić.


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Suszny
A
Posty: 345
Rejestracja: 13 paź 2016, 15:44

Re: Tankbag mocowany na bazie

Post autor: Suszny »

No właśnie ja również mam wątpliwości co do stabilności, ale jeśli Givi robi takie coś i to jeszcze pod nazwą "Enduro" to chyba powinno działać.


V-strom 650 K5

Awatar użytkownika
bzyku
A+B
Posty: 717
Rejestracja: 29 wrz 2016, 13:04
Lokalizacja: Stalowa Wola i okolice

Re: Tankbag mocowany na bazie

Post autor: bzyku »

A dlaczego nie chcesz mocowania tank logo od givi? Moim zdaniem najwygodniejsze.


Marcin
V-strom 1000 L6 YVB PINGWIN

Suszny
A
Posty: 345
Rejestracja: 13 paź 2016, 15:44

Re: Tankbag mocowany na bazie

Post autor: Suszny »

Jakoś mi się to nie podoba, odstaje od zbiornika. Jeszcze jak jest wyprofilowany jak ten Enduro to pół biedy, ale jak są takie z prosta podstawą to wygląda to okropnie - taka półka :P Druga sprawa to wielofunkcyjność tankbaga. Taki o którym wspomniałem na górze może zarzucić na plecy (jak dodam do niego szelki) i mieć plecak. A na mocowanie na pierścieniu powoduje, że tankbag może być tylko i wyłącznie tankbagiem.


V-strom 650 K5

Awatar użytkownika
MaciejM
A2
Posty: 143
Rejestracja: 21 wrz 2016, 17:17
Lokalizacja: Rybnik (śląskie)

Re: Tankbag mocowany na bazie

Post autor: MaciejM »

Taki tankbag może robić tez za torbę na ramie - jest pasek w zestawie. Z praktycznego punktu widzenia - to jest duży tankbag. Możesz do niego napakować sporo. Będzie, zatem ważył. Jednocześnie punkty zamocowania bazy sa na krańcach. Na środku (na wysokości wlewu paliwa) nie ma żadnych przytrzymywajek. Jak go zapakujesz to właśnie ten środek będzie Ci latał na boki ( nie dużo, ale wystarczająco aby Cię wk.......iać w czasie jazdy). Musiałbyś bowiem wyjątkowo mocno naciągnąć te paski trzymające bazę. Prawie jak struny fortepianowe, co w zasadzie jest niemożliwe, bo to jednak materiał jest. Mam tankbag z podobnym mocowaniem i drugi raz takiego nie kupię - obojętnie czy to będzie Givi, SW Motech, QBag czy wyrób jakiegoś innego kaletnika.


__________________________
Maciej
Romet Kadet=>Suzuki Dl 650 Kabriolet=>BMW R 1200 GS

Awatar użytkownika
Hawk1985
A2
Posty: 229
Rejestracja: 11 mar 2017, 12:56

Re: Tankbag mocowany na bazie

Post autor: Hawk1985 »

Szukałem dla siebie tankbaga jakiegoś małego coby trzymać z nim jakieś pierdoły typu woda ładowarka abym nie musiał schodzić z moto i otwierać kufra.
Chciałem aby nie był na magnesach (obawa o porysowanie zbiornika) i dobrze leżał, fajnie wyglądał i nie kosztował setek $.

Wybór padł na SHAD SL23B
Obrazek
http://www.shad.es/en/shad-usa/products ... b/c70r151/
kupiłem go na alledrogo http://allegro.pl/shad-sl23b-tankbag-to ... 19207.html

To tankbag typu "enduro" więc wpisuje się w kształt zbiornika VStroma, leży dobrze (nie odstaje jakoś), pewnie trzyma się bazy i wygląda całkiem ładnie

Przednie mocowanie jest pod kierownicą, tylne dałem w ten sposób
Obrazek
Chciałem do zbiornika, ale paski przeszkadzały w założeniu kanapy, przymocowałem wiec do gmoli. Nic nie uciskach i nie obciera w niczym nie przeszkadza jest to minimalnie widoczne

Sama baza wygląda tak
Obrazek

Wersja normalna
Obrazek
Obrazek

Po powiększeniu
Obrazek

I jakaś fotka w ładniejszych okolicznościach przyrody
Obrazek

Myślałem jeszcze o Kappie LH207 https://allegro.pl/listing?string=kappa ... t-1-4-0511 i 20l Givi na bazie ale mimo wszystko wygrał Shad.
Był tańszy i bardziej mi się podobał.


Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650

Awatar użytkownika
Remol71
A+B
Posty: 646
Rejestracja: 04 paź 2016, 15:24

Re: Tankbag mocowany na bazie

Post autor: Remol71 »

Ja mam tankbak Oxford 1 38L na magnesach i daje radę. Nie ma specjalnej urody ale działa.


1050 XT

Awatar użytkownika
Seba
A
Posty: 425
Rejestracja: 21 wrz 2016, 19:48
Lokalizacja: Opole

Re: Tankbag mocowany na bazie

Post autor: Seba »

Co wy pakujecie do takich walizek ? Na dłuższej trasie można wygodnie głowę położyć i się zdrzemnąć :P



Awatar użytkownika
Remol71
A+B
Posty: 646
Rejestracja: 04 paź 2016, 15:24

Re: Tankbag mocowany na bazie

Post autor: Remol71 »

Aparat fotograficzny, obiektywy, baterie, telefon, powerbank, kable i kabelki, portfel, nawigacja ręczna, mapy pepierowe, tablet z Oziexplorerem. Ogólnie waży to z 10kg :D


1050 XT

Awatar użytkownika
Grzechu (Kobyłka)
A+B+C+D
Posty: 2054
Rejestracja: 09 sty 2017, 12:55
Lokalizacja: Opole

Re: Tankbag mocowany na bazie

Post autor: Grzechu (Kobyłka) »

Remol71 pisze:Ja mam tankbak Oxford 1 38L na magnesach i daje radę. Nie ma specjalnej urody ale działa.
Większy, niz mój kufer boczny (33l) :shock:


Honda Transalp 650XL + Suzuki V-Strom DL 1000 ABS 2016
SP6AZE

Awatar użytkownika
Remol71
A+B
Posty: 646
Rejestracja: 04 paź 2016, 15:24

Re: Tankbag mocowany na bazie

Post autor: Remol71 »

Może to model 38 a nie pojemność :) Poza tym kompresuje się suwakiem, a nigdy go nie rozłożyłem na maksa.
Cytat z opisu ze sklepu, z wymiarów można oszacować pojemność rzeczywistą:

Torba mocowana na 6 magnesów
Możliwość powiększenia z 38L do 46L
W zestawie: kolorowe wkładki do dopasowania pod kolor motocykla, pokrowiec przeciwdeszczowy
Przednia kieszeń odpinana - z paskiem - można używać jako saszetki
Tankbag można używać jako PLECAK
Pojemność: 38L / 46L
Wymiary: 44cm x33cm x18cm

Ogólnie brzydal ale w miarę praktyczny. Wadą magnesów jest waga. Po rozpięciu robi za plecak, a podstawa z magnesami za mapnik.


1050 XT

Awatar użytkownika
Grzechu (Kobyłka)
A+B+C+D
Posty: 2054
Rejestracja: 09 sty 2017, 12:55
Lokalizacja: Opole

Re: Tankbag mocowany na bazie

Post autor: Grzechu (Kobyłka) »

Typowe wiadro ma 10 - 12 l pojemności, więc to napewno nie opisuje pojemności w twoim przypadku :)


Honda Transalp 650XL + Suzuki V-Strom DL 1000 ABS 2016
SP6AZE

Suszny
A
Posty: 345
Rejestracja: 13 paź 2016, 15:44

Re: Tankbag mocowany na bazie

Post autor: Suszny »

Mam już ten tankbag (Givi EA110B Enduro 25L) od jakiegoś czasu, bałem się że będzie latać na boki. Na postoju jak nim poruszam to w sumie trochę lata, ale podczas jazdy nie ma żadnego problemu. Ogólnie jestem zadowolony z tankbaga.


V-strom 650 K5

Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1812
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Tankbag mocowany na bazie

Post autor: QraC »



Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

Awatar użytkownika
Grzechu (Kobyłka)
A+B+C+D
Posty: 2054
Rejestracja: 09 sty 2017, 12:55
Lokalizacja: Opole

Re: Tankbag mocowany na bazie

Post autor: Grzechu (Kobyłka) »

@QraC, ty też uważasz, że ten model ma 38l pojemności? :)
Dla porównania. 25 butelek z wodą mineralną Żywiec 1,5l (bo są kwadratowe i łatwo je ułożyć w prostopadłościanie) =37,5l
Wejdzie tam tyle?
Chłopaki poprawcie mnie jeśli się mylę, albo ten tankbag zakrzywia przestrzeń wewnątrz :)


Honda Transalp 650XL + Suzuki V-Strom DL 1000 ABS 2016
SP6AZE

Awatar użytkownika
Remol71
A+B
Posty: 646
Rejestracja: 04 paź 2016, 15:24

Re: Tankbag mocowany na bazie

Post autor: Remol71 »

Masz rozmiary podane, to sobie policz. Jakieś tam wiadra i butelki.


1050 XT

Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1812
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Tankbag mocowany na bazie

Post autor: QraC »

@Grzechu (Kobyłka) - Kup i spróbuj do każdej możliwej w nim dziury wlać łącznie 38L wody - jak się nie uda, reklamacja niezgodności produktu z opisem to raz, a dwa dobry proces z GIVI i innymi (byle nie w PL) - challenge accepted ?? :twisted:


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

Awatar użytkownika
Grzechu (Kobyłka)
A+B+C+D
Posty: 2054
Rejestracja: 09 sty 2017, 12:55
Lokalizacja: Opole

Re: Tankbag mocowany na bazie

Post autor: Grzechu (Kobyłka) »

Problem nie tkwi w tym, czy umiem liczyć, tylko interesuje mnie w jaki sposób producent doszedł aż do 38 l, skoro licząc właśnie po wymiarach wychodzi max 26l.
Wiadra i butelek użyłem, tylko po to, aby poruszyć waszą wyobraźnię, że coś za dużo tych litrów w opisie.
Tankbag fajny. Oxford lubiany. Ważne żeby kierownik był zadowolony z dodatkowej torby.
Koniec.

PS. A wlewać to ja mogę alkohol w siebie, niż wodę w dziury :)


Honda Transalp 650XL + Suzuki V-Strom DL 1000 ABS 2016
SP6AZE

Awatar użytkownika
Remol71
A+B
Posty: 646
Rejestracja: 04 paź 2016, 15:24

Re: Tankbag mocowany na bazie

Post autor: Remol71 »

To są wymiary zwiniętego tankbaga. Jak rozsuniesz suwak to się wyciąga w górę i zwiększa objętość o połowę.


1050 XT

ODPOWIEDZ

Wróć do „Turystyka, Bagaż”