TCX Airtech evo gtx - ktos uzywa?

To wszystko co poza ubraniem ochrania nasze zdrowie.
Awatar użytkownika
Pyxis
A+B+C+D
Posty: 2314
Rejestracja: 21 wrz 2016, 22:29
Lokalizacja: Strzegom (dolnośląskie)
Kontakt:

TCX Airtech evo gtx - ktos uzywa?

Post autor: Pyxis »

Witam.
Czy ktos z forumowiczow uzywa butkow TCX Airtech evo gtx?
Jakies opinie?
Ocena: 5.88235%


( . Y . )
Parafrazujac: Trafiaja sie szaleni motocyklisci, ale nie ma starych szalonych motocyklistow.
Bialy dziobaty DL 650 AL2

Awatar użytkownika
bzyku
A+B
Posty: 717
Rejestracja: 29 wrz 2016, 13:04
Lokalizacja: Stalowa Wola i okolice

Re: TCX Airtech evo gtx - ktos uzywa?

Post autor: bzyku »

Ja używam już 2 sezony. Buty to połączenie gumowca z gore tex :) bardzo fajne nie przemakalne a w lecie da się wytrzymać podczas jazdy. Latem chodząc gdzieś np. zwiedzając, to jak się domyślasz jest wtedy jak w gumakach. Membrana nie przepuszcza tak bardzo powietrza więc jest gorąco ale nie mokro. Polecam kupić sobie skarpetki dla motocyklistów. Ogólnie za tą cenę nic z gore nie kupisz. Ja mam poprzedni model tzn bez dopisku Evo.


Marcin
V-strom 1000 L6 YVB PINGWIN

Awatar użytkownika
Pyxis
A+B+C+D
Posty: 2314
Rejestracja: 21 wrz 2016, 22:29
Lokalizacja: Strzegom (dolnośląskie)
Kontakt:

Re: TCX Airtech evo gtx - ktos uzywa?

Post autor: Pyxis »

Wlasnie o wrazenia z letniego okresu mi chodzi.
Jesli mowisz, ze da sie wytrzymac, to wazna informacja. Chcialem calkiem krotkie na lato, ale jednak bezpieczenstwo na tym cierpi mocno.
Hm...


( . Y . )
Parafrazujac: Trafiaja sie szaleni motocyklisci, ale nie ma starych szalonych motocyklistow.
Bialy dziobaty DL 650 AL2

Awatar użytkownika
bzyku
A+B
Posty: 717
Rejestracja: 29 wrz 2016, 13:04
Lokalizacja: Stalowa Wola i okolice

Re: TCX Airtech evo gtx - ktos uzywa?

Post autor: bzyku »

Mam też krótkie ale nie latam w nich. Trzeba wiązać i jakieś takie mało bezpieczne. Nadają się po bułki do sklepu ale trzeba do tego krótkie spodenki :)


Marcin
V-strom 1000 L6 YVB PINGWIN

Awatar użytkownika
kalinago
A2
Posty: 124
Rejestracja: 21 lis 2016, 19:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: TCX Airtech evo gtx - ktos uzywa?

Post autor: kalinago »

Z tego co widzę to mają spore wstawki tkaniny i jak się tam nabije błota, to będzie bieda wyczyścić.
Producent wspomina też coś o wstawkach z mikrofibry. Jeśli to elementy, które mają się zginać to mogą być dość sztywne (mam wcześniejsze buty z mikrofibry - ubrałem parę razy i prawie nowe wylądowały na strychu).
Jak chcesz przewiewne to niewiele dokładając możesz kupić Daytony Spirit GTX (albo Burdit) też z perforowanymi wstawkami, całe ze skóry i super wygodne do jazdy, chodzenia i zwiedzania.
Ale to tylko taka sugestia. Każdy musi sam przymierzyć.



Awatar użytkownika
Pyxis
A+B+C+D
Posty: 2314
Rejestracja: 21 wrz 2016, 22:29
Lokalizacja: Strzegom (dolnośląskie)
Kontakt:

Re: TCX Airtech evo gtx - ktos uzywa?

Post autor: Pyxis »

W poniedzialek butki powinny byc u mnie, wiec posiedze i polaze troszke po domu i moze jakas mglista opinie sobie wyrobie na ich temat.


( . Y . )
Parafrazujac: Trafiaja sie szaleni motocyklisci, ale nie ma starych szalonych motocyklistow.
Bialy dziobaty DL 650 AL2

Awatar użytkownika
Pyxis
A+B+C+D
Posty: 2314
Rejestracja: 21 wrz 2016, 22:29
Lokalizacja: Strzegom (dolnośląskie)
Kontakt:

Re: TCX Airtech evo gtx - ktos uzywa?

Post autor: Pyxis »

Przyszly. Przymierzylem - pasuja jak ulal (a to nie jest takie oczywiste dla moich stopek). Chodzicsie w nich spokojnie da. Wyglad "nieodstraszajacy". Jesli w lecie nie bede w nich "plywal" - a nieby z GoreTexem nie powinienem), to uznam to za naprawde dobrze wydana kase.


( . Y . )
Parafrazujac: Trafiaja sie szaleni motocyklisci, ale nie ma starych szalonych motocyklistow.
Bialy dziobaty DL 650 AL2

Pawlak2
A1
Posty: 31
Rejestracja: 08 sty 2017, 12:41

Re: TCX Airtech evo gtx - ktos uzywa?

Post autor: Pawlak2 »

@Pyxis Masz szeroką stopę? Pytam, bo napisałeś, że pasują jak ulał, a na mnie niestety te buty nie pasują i jestem ciekaw dlaczego. Mam wąską stopę i dzisiaj mierzyłem TCX Airtechy oraz tańsze Explorery i niestety w obu butach przy chodzeniu podnosi mi się pięta (but w ogóle nie trzyma pięty). Przed wizytą w sklepie byłem już na nie zdecydowany, ale niestety ich nie kupiłem. Pogoda coraz lepsza, a ja ciągle bez butów :evil:



Awatar użytkownika
Pyxis
A+B+C+D
Posty: 2314
Rejestracja: 21 wrz 2016, 22:29
Lokalizacja: Strzegom (dolnośląskie)
Kontakt:

Re: TCX Airtech evo gtx - ktos uzywa?

Post autor: Pyxis »

Nie mam jakiejs bardzo szerokiej stopy, ale mam wysokie podbicie. Moze dlatego nie wystepuje taki problem jak u Ciebie.


( . Y . )
Parafrazujac: Trafiaja sie szaleni motocyklisci, ale nie ma starych szalonych motocyklistow.
Bialy dziobaty DL 650 AL2

SebaDL
A1
Posty: 25
Rejestracja: 12 lip 2017, 09:09
Lokalizacja: TSA

Re: TCX Airtech evo gtx - ktos uzywa?

Post autor: SebaDL »

Panowie, możecie powiedzieć jak te buciki sprawują się Wam po dłuższym okresie użytkowania? Zastanawiam się nad nimi i jestem ciekawy jak się sprawdzą w temperaturach 35+ na Bałkanach. Poza tym, czy nie jest w nich zbyt zimno przy około 15 stopniach? No i jak wygląda w nich szybkie zwiedzanie czegoś po drodze? Czy da radę wytrzymać w nich 1-2h chodzenia w upałach i się nie poplynie? Z góry dzięki za informacje.


DL650 AK8 > DL1000 AL4

Online
Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: TCX Airtech evo gtx - ktos uzywa?

Post autor: Lord »

Zimno robi się dopiero tak ponizej 7 przy dłuższej jezdzie ale mi wtedy marzną palce u stóp, wtedy ewntualnie grubsze skarpety. Ja użytkuje już rok i wiekszych mankamentów nie widzę. Podeszwa mocno juz starta, ale reszta naprawde OK, nie mam problemu z ich czysczeniem rówież w miejscach gdzie jest materiał. Deszcze nawet mocne wytrzymują, temapratury powyzej 35 spokojnie da sie wytrzymać, skarpetka raczej sucha ew wilgotna delikatnie na palcach (u mnie). Moim zdaniem za ta cene nic lepsego nie znajdziesz.
IMG_20190425_092359234.jpg
IMG_20190425_092350543.jpg


DL650A L8

SebaDL
A1
Posty: 25
Rejestracja: 12 lip 2017, 09:09
Lokalizacja: TSA

Re: TCX Airtech evo gtx - ktos uzywa?

Post autor: SebaDL »

@Lord, dzięki wielkie za info. Z tego co napisałeś powinny mi podpasować. Zastanawia mnie tylko ta podeszwa starta po roku czasu. Ile km w tym czasie zrobiłeś i ile według Ciebie jest jeszcze w stanie wytrzymać ta podeszwa?


DL650 AK8 > DL1000 AL4

Online
Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: TCX Airtech evo gtx - ktos uzywa?

Post autor: Lord »

24 tyś no może 4 w innych gumowcach :), chociaz pdejrzewam że podeszwa bardziej starta od chodzenia niz samego przystawiania nogi na postoju :).
Mam nadzieje że ten sezon jescze wytrzyma, czyli drugie 24 tys :). Trzeba pamietac że ja niestety jestem z tych nienormalnych i cały rok jeżdze jak tylko snieg nie leży. Co prawda chłodniejsze zimowe dni lub jak mocno leje to do pracy jeżdziłem w gumofilcach z xlmoto takich nieodychajacych. Ale w TCX nie jedna ulewę po trasie zaliczyłem i suchutko :)


DL650A L8

SebaDL
A1
Posty: 25
Rejestracja: 12 lip 2017, 09:09
Lokalizacja: TSA

Re: TCX Airtech evo gtx - ktos uzywa?

Post autor: SebaDL »

Dzięki Lord - 24 tysie w rok to całkiem sporo jak na nasze warunki. Ja w ubiegłym roku zrobiłem nieco ponad połowę tego ;) Chyba się skuszę na te buciki.

@Pyxis, a Ty jak je oceniasz po tych dwóch sezonach?


DL650 AK8 > DL1000 AL4

Online
Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: TCX Airtech evo gtx - ktos uzywa?

Post autor: Lord »

W nie cały rok bo zaczynałem w Czerwcu 24-06-2018 :) a biorąc pod uwage że w tym roku kończymy wyjazdem 2 tygodniowym własnie 24 czerwca to tak mysle że jeszcze 10 dojdzie do tych 24 :)


DL650A L8

Online
Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: TCX Airtech evo gtx - ktos uzywa?

Post autor: Lord »

Edit: Lewy but ostatni przy większych ulewach zaczyna puszcać wodę, prawy suchy lewy mokry. Fakt że on więcej pracuje ale daje im jeszcze jedna szansę wyczyściłem i ponownie zaimpregnowałem zobaczymy czy wystarczy jak nie pójdą do reklamacji.


DL650A L8

SebaDL
A1
Posty: 25
Rejestracja: 12 lip 2017, 09:09
Lokalizacja: TSA

Re: TCX Airtech evo gtx - ktos uzywa?

Post autor: SebaDL »

Z racji tego, że w sezonie miałem w czym śmigać, wstrzymałem się z zakupem tych TCX-ów i warto było, bo na Black Friday wyrwałem te buciki za 679 zeta na xlmoto :) Z oczywistych względów nie miałem okazji sprawdzić ich w boju, ale zapowiadają się obiecująco.

Tyle co mogę powiedzieć na tą chwilę, to rozmiar 43 - wkładka ma 28cm - idealnie mi pasuje (nosząc na co dzień laczki 42/43). Buty są super wygodne, chociaż prosto z pudełka wydają się nieco sztywne, ale po krótkim hasaniu po domu uczucie znika. IMO zaletą jest profil buta, gdyż są mega zgrabne i operowanie dźwignią zmiany biegów powinno być super precyzyjne, ale i mają świetny profil do chodzenia podczas przelotowego zwiedzania zakamarków. Jakość wykonania kapitalna - spasowanie i jakość użytych materiałów, szycie i detale na najwyższym poziomie. Bezpieczeństwo wg. normy CE 1-2-1, jednak protektory i konstrukcja buta robią robotę i myślę, że buty są mega bezpieczne jak na lekkie turystyki.

Ciekawy jestem tylko, jak goretex i cordura sprawdzą się podczas jazdy w wysokich temperaturach. Po Bałkanach i nie tylko nawijałem do tej pory w krótkich przewiewnych butach od Modeki, więc pewnie będzie nieco gorzej z wentylacją, ale test suszarki pokazał, że jednak przewiew w bucie jest :) Zdam kolejną relację po pierwszych testach na szosie :)

Dzięki wszystkim za opinie! IMO był to bardzo trafiony zakup.


DL650 AK8 > DL1000 AL4

Online
Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: TCX Airtech evo gtx - ktos uzywa?

Post autor: Lord »

Tak widziałem te promocję już nawet sie zastanawiałem czy drugiej pary na zapas nie kopic ale te chyba jeszcze sezon wytrzymają :)


DL650A L8

Wojrat
AM
Posty: 4
Rejestracja: 19 paź 2019, 09:59

Re: TCX Airtech evo gtx - ktos uzywa?

Post autor: Wojrat »

Chętnie poczytam opinii. Też do nich się przymierzam. Czy goretex w upalne dni się sprawdza?



Online
Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: TCX Airtech evo gtx - ktos uzywa?

Post autor: Lord »

Jezdziłem w nich po Błakanach i dawało radę, ale trzeba jednak mieć odpowiednie skary bo inaczej jak każdy but czy Gore czy bez po zdjęciu mogło by cie zabić :). Czyli skary moto najlepiej z jonami srebra i wtedy wszytko daje radę. Da się bez problemu łazic w tych butach nawet przy 40 stopniach :) Sprawdzone.


DL650A L8

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kaski, Buty, Rękawice”