TomTom Go - aplikacja na smartfona

rcs1
A2
Posty: 279
Rejestracja: 03 lis 2018, 19:12
Lokalizacja: Otwock

Re: TomTom Go - aplikacja na smartfona

Post autor: rcs1 »

Struna pisze:Jedno i drugie - ta apka świetnie to ogarnia, zwłaszcza że na kompie możesz odpalić stronę kurviger.de/en tam sobie poukładać co i jak chcesz i eksportować w dowolnym formacie ( również w ich własnym ) a potem to zassać na fona i masz 100% to samo co na kompie.
y

Czy nie da się obejść tego eksportu/importu pomiędzy pomiędzy kompem a fonem? Byłem pewien, że jak zaprojektuję trasę na kurvigerze webowym na swoim koncie na kompie, to zaloguję się na tym samym koncie w apce na fonie i mam to samo. A w apce androidowej nie widzę nawet możliwości zalogowania się (wersja Pro).


Andrzej
Honda CBF500 > Yamaha XJ6 Diversion F > DL650A C7

paciks
A2
Posty: 140
Rejestracja: 20 wrz 2017, 17:57
Lokalizacja: Wrocław/Radomsko

Re: TomTom Go - aplikacja na smartfona

Post autor: paciks »

Z tego co wiem to się nie da, możliwość zachowania tras na swoim koncie to stosunkowo nowy feature ale podejrzewam że z czasem trafi do aplikacji mobilnej.


DL650 2012

rcs1
A2
Posty: 279
Rejestracja: 03 lis 2018, 19:12
Lokalizacja: Otwock

Re: TomTom Go - aplikacja na smartfona

Post autor: rcs1 »

Nie da się, ale jest coś równie dobrego - przerzucanie zaplanowanej trasy z kompa na fona za pomocą QR-kodu. Szybkie i niezawodne.

Druga metoda - linki do tras, które można sobie zmagazynować np. w Evernote.


Andrzej
Honda CBF500 > Yamaha XJ6 Diversion F > DL650A C7

karacz
A
Posty: 401
Rejestracja: 14 sie 2019, 17:40
Lokalizacja: WLKP

Re: TomTom Go - aplikacja na smartfona

Post autor: karacz »




Online
Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1545
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: TomTom Go - aplikacja na smartfona

Post autor: PiotrEm »

Lipa, trasy z TT MyDrive (Moje Trasy, czy tam My Routes) można co prawda wyeksportować z peceta do aplikacji mobilnej i nawet pojawiają się w menu, ale żeby z niej skorzystać, to nie nada, "Brak możliwej trasy". Podobno formaty map w aplikacji mobilnej i w TT MyDrive nie są kompatybilne (to info z https://discussions.tomtom.com/en/discu ... for-iphone), patch jest w fazie testów i producent ma nadzieję, że udostępni go asap (napisali w czerwcu 2020).
Można to obejść eksportując ślad albo punkty pośrednie. Szkoda. A takie piękne trasy sobie wyklikałem, widokowe i ekscytujące! :-)

Znacie jakieś inne aplikacje, które sensownie wyglądają na telefonie ustawionym poziomo, tzn. żeby mapa była w miarę kwadratowa, a ew. informacje (dystans, czas do celu itp.) na panelu bocznym, a nie dolnym?

Edit: Calimoto ma, fajnie wygląda.


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Awatar użytkownika
SimOn!
A+B+C
Posty: 1227
Rejestracja: 27 wrz 2016, 20:45
Lokalizacja: GD 3Miasto

Re: TomTom Go - aplikacja na smartfona

Post autor: SimOn! »

PiotrEm pisze:
03 sty 2021, 22:53
Lipa, trasy z TT MyDrive (Moje Trasy, czy tam My Routes) można co prawda wyeksportować z peceta do aplikacji mobilnej i nawet pojawiają się w menu, ale żeby z niej skorzystać, to nie nada, "Brak możliwej trasy". Podobno formaty map w aplikacji mobilnej i w TT MyDrive nie są kompatybilne (to info z https://discussions.tomtom.com/en/discu ... for-iphone), patch jest w fazie testów i producent ma nadzieję, że udostępni go asap (napisali w czerwcu 2020).
Można to obejść eksportując ślad albo punkty pośrednie. Szkoda. A takie piękne trasy sobie wyklikałem, widokowe i ekscytujące! :-)

Znacie jakieś inne aplikacje, które sensownie wyglądają na telefonie ustawionym poziomo, tzn. żeby mapa była w miarę kwadratowa, a ew. informacje (dystans, czas do celu itp.) na panelu bocznym, a nie dolnym?

Edit: Calimoto ma, fajnie wygląda.
Ja do apki TomToma już robiłem kilka podejść i się nie przekonałem.

Generalnie używam dwóch aplikacji.
Szybki bezproblemowy dojazd - GoogleMaps + Yanosik
Trasy jakie ja chcę i którędy chcę - Kurviger Pro (mapy offline, pełna kontrola nad tym co planujemy)


Zdrówko シモン :mrgreen:
Mniejszość Niemiecko Japońska ;)

Online
Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1545
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: TomTom Go - aplikacja na smartfona

Post autor: PiotrEm »

I ja też skreślam TT. Widzę po Warszawie, że mapy są bardzo nieaktualne, bałbym się zaufać im w obcym kraju. Na lenia jeżdżę na Googlach, ale testując TT GO w Warszawie dwa razy wjechałem w ślepą uliczkę, gdzie Google i Here by nie poprowadziły (a były to miejsca w Śródmieściu i na Powiślu od lat nieprzejezdne).


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

fristajlo
A2
Posty: 137
Rejestracja: 05 lip 2018, 20:46

Re: TomTom Go - aplikacja na smartfona

Post autor: fristajlo »

Przy czym Kurviger o ile jest genialny w swojej prostocie, mega czytelny i generuje naprawdę fantastycznie pokręcone trasy, to ma pewien minus, który może przeszkadzać - brak możliwości wyszukiwania miejsc offline. Czyli w obcym kraju, bez dostępu do netu, musimy radzić sobie np. wcześniej zoffline'owanymi mapami google... Albo OsmAndem, który też daje radę.
Natomiast poza wytyczaniem pokręconych tras, Kurviger świetnie sprawdza się jako mapa drogowa do bieżącej, samodzielnej nawigacji "na azymut", gdzie sami podejmujemy decyzję w którą stronę skręcić. Mnie osobiście jazda w takim trybie sprawia największą przyjemność. Choć tu akurat OsmAnd ma rewelacyjną metodę routingu typu "straight line", co ułatwia odnalezienie się w terenie, acz w mojej opinii OsmAnd jest mniej czytelny.


Honda CM125 '93 -> Honda CB750 '95 -> Suzuki DL650XT '18

Awatar użytkownika
SimOn!
A+B+C
Posty: 1227
Rejestracja: 27 wrz 2016, 20:45
Lokalizacja: GD 3Miasto

Re: TomTom Go - aplikacja na smartfona

Post autor: SimOn! »

fristajlo pisze:
03 sty 2021, 23:40
Przy czym Kurviger o ile jest genialny w swojej prostocie, mega czytelny i generuje naprawdę fantastycznie pokręcone Obrazek trasy, to ma pewien minus, który może przeszkadzać - brak możliwości wyszukiwania miejsc offline. Czyli w obcym kraju, bez dostępu do netu, musimy radzić sobie np. wcześniej zoffline'owanymi mapami google... Albo OsmAndem, który też daje radę.
Natomiast poza wytyczaniem pokręconych tras, Kurviger świetnie sprawdza się jako mapa drogowa do bieżącej, samodzielnej nawigacji "na azymut", gdzie sami podejmujemy decyzję w którą stronę skręcić. Mnie osobiście jazda w takim trybie sprawia największą przyjemność. Choć tu akurat OsmAnd ma rewelacyjną metodę routingu typu "straight line", co ułatwia odnalezienie się w terenie, acz w mojej opinii OsmAnd jest mniej czytelny.
W 100% się z Tobą zgadzam :)
Warto też podkreślić, że ostatnie 3 lata to BARDZO duży rozwój Kurvigera. Do tego słuchają uwag użytkowników, na forum developerzy odpowiadają bardzo szybko.


Zdrówko シモン :mrgreen:
Mniejszość Niemiecko Japońska ;)

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: TomTom Go - aplikacja na smartfona

Post autor: Struna »

Pewny jesteś tego braku szukania off-line?
Mam wrażenie że była aktualizacja, która to umożliwia, choć głowy za to nie dam.


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
SimOn!
A+B+C
Posty: 1227
Rejestracja: 27 wrz 2016, 20:45
Lokalizacja: GD 3Miasto

Re: TomTom Go - aplikacja na smartfona

Post autor: SimOn! »

Struna pisze:
04 sty 2021, 00:43
Pewny jesteś tego braku szukania off-line?
Mam wrażenie że była aktualizacja, która to umożliwia, choć głowy za to nie dam.
Routnig offline jest ale szukajki POI nie. Właśnie sprawdziłem.


Zdrówko シモン :mrgreen:
Mniejszość Niemiecko Japońska ;)

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: TomTom Go - aplikacja na smartfona

Post autor: Struna »

Ok, to może właśnie to dorzucili i mi się zapamiętało.


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Online
Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1545
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: TomTom Go - aplikacja na smartfona

Post autor: PiotrEm »

TT Go Navigation już potrafi wczytać trasę wytyczoną w MyDrive.


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: TomTom Go - aplikacja na smartfona

Post autor: gorghu »

Promka na TomTom Go Navigation - rok za FREE!! :)
(po roku pamiętać aby odwołać odnowienie.

https://promo.tomtom.com/en_gb/back2school

Działa. Sprawdziłem. :)


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
Skwari
A2
Posty: 220
Rejestracja: 09 lip 2019, 11:53
Lokalizacja: SC

Re: TomTom Go - aplikacja na smartfona

Post autor: Skwari »

Z odnowienia można zrezygnować już.....i dalej działa.
Ocena: 5.88235%


Skwari
Burgman125 --> V-Strom650 AL4 --> ???

Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: TomTom Go - aplikacja na smartfona

Post autor: staszek_s »

Jakby działał import tras to bym już nie szukał niczego innego, bardzo fajna aplikacja.


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: TomTom Go - aplikacja na smartfona

Post autor: gorghu »

@staszek_s Działa bez problemu z "Mydrive". Zaciągnął mi wszystkie trasy i punkty jakie tam miałem zapisane (stworzone na kompie lub zapisywane w TT Rider i zsynchronizowane z mydrive)

Chyba że o co innego ci chodzi.


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: TomTom Go - aplikacja na smartfona

Post autor: staszek_s »

z mydrive mi (do zwykłego TT 550) wchodzą ślady, punkty tylko przez "wyślij trasę do urządzenia". Tam Ci wchodzą trasy jako trasy z punktami pośrednimi?


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

ODPOWIEDZ

Wróć do „Interkomy, Nawigacje, Kamery”