TomTom Rider

martinoo
A2
Posty: 234
Rejestracja: 25 lis 2019, 21:08
Lokalizacja: Pyskowice
Kontakt:

Re: TomTom Rider

Post autor: martinoo »

Dobra podtemat zamknięty..
Dla kogoś kto się będzie borykał z podobnym problemem. Generalnie nie wiem co było przyczyną. Urządzenie zarejestrowało się wtedy gdy podłączyłem je pod win 8.1. Rozpoznało numer seryjny i zostało przypisane do konta.
Po przełączeniu na win 10 pokazało się od razu w My Connect.

Pytanie przy okazji. Gdzie mogę się podpiąć 12v nawigacją bezinwazyjnie ( gwarancja ) w Dl1000 2019 ?



Online
Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3095
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: TomTom Rider

Post autor: staszek_s »

Ja zrobiłem przejściówkę - trójnik poz zegarami, w przewodzie zasilającym fabryczne gniazdo zapalniczki. W razie czego do zdemontowania bez śladu.


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

martinoo
A2
Posty: 234
Rejestracja: 25 lis 2019, 21:08
Lokalizacja: Pyskowice
Kontakt:

Re: TomTom Rider

Post autor: martinoo »

staszek_s pisze:
05 maja 2021, 14:50
Ja zrobiłem przejściówkę - trójnik poz zegarami, w przewodzie zasilającym fabryczne gniazdo zapalniczki. W razie czego do zdemontowania bez śladu.
Zegary rozumiem muszę rozkręcić?



Online
Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3095
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: TomTom Rider

Post autor: staszek_s »

Zdjąć trzeba, to niestety kosztuje trochę nerwów za pierwszym razem ale to i tak warto przetrenować do wymiany żarówki w trasie w razie czego. Do tego kupiłem pasujące złącze - wtyczkę i gniazdko - niestety nie pamietam jakie to sa modele. Tu może kolega Lord będzie wiedział.


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1574
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: TomTom Rider

Post autor: PiotrEm »



Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3347
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: TomTom Rider

Post autor: Lord »

tak potwierdzam to te


DL650A L8

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3347
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: TomTom Rider

Post autor: Lord »

Dodatkowo jest jescze zaslepiona pełne gniazdo w prawj częsci na wysokosci przedniego cylindra, posiada ono całą kostkę męska i żeńska tam podpinałem tam grzane manety. Jest po kluczyku, ale potrzebne są i tak piny.


DL650A L8

rcs1
A2
Posty: 279
Rejestracja: 03 lis 2018, 19:12
Lokalizacja: Otwock

Re: TomTom Rider

Post autor: rcs1 »



Andrzej
Honda CBF500 > Yamaha XJ6 Diversion F > DL650A C7

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3347
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: TomTom Rider

Post autor: Lord »

Kuźwa zaczynam nie lubić Tomtom'a jej główną zaletą czyli apka na telefon na której można było na szybko wbić punkt GPS i przesłać na Navi po każdym jej updated zaczyna coraz gorzej kasłać. Mowa oczywiście o mydrive. Co oni z tą apka robią już nawet reinstalacja nie pomaga, oj coraz szybciej mnie namawiają na Garmina...


DL650A L8

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3051
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: TomTom Rider

Post autor: gorghu »

@Lord jak to mówią "wszędzie lepiej gdzie nas nie ma". Na Garmina ludzie też klną ;)


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3347
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: TomTom Rider

Post autor: Lord »

Ale on ma dwie rzeczy które robią robotę wbudowany Spotify i pogodę w Navi ;) A bsaecampa i tak znam z etrexa także ten ;)


DL650A L8

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3051
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: TomTom Rider

Post autor: gorghu »

ja nie twierdzę że są złe. Z nowymi nie miałem do czynienia w ogóle. A z tymi starymi z którymi miałem to TT Rider 410 bił je na głowę łatwością obsługi, wyszukiwania miejsc, planowania tras i ogólnie na porównywalnym terenie (w naszym przypadku gdzie to porównywaliśmy) lepszymi mapami. ;)
A to że Spotify można posłuchać to akurat dla mnie zbędny bajer ;)
Wydaje mi się że coraz więcej osób wymaga od zwykłej nawigacji aby działała i miała opcje smartphona. Ale po co ci wtedy taka nawigacja jak masz smartphona z tymi wszystkim apkami ;)


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
skibol83
A+B+C
Posty: 1073
Rejestracja: 04 gru 2019, 18:59
Lokalizacja: Kolbuszowa k. Rzeszowa

Re: TomTom Rider

Post autor: skibol83 »

Powiem wam że juz 2 sezon użytkuje TomTom i zaczyna mnie lekko wkur.... denerwowac :evil: :evil: :mrgreen: :mrgreen: raz że po próbie zalogowania na stornie MyDrive, przegladarka sie zawiesza... tez tak macie? A dwa według mnie trzeba całą trasę dokładnie prześledzić jak prowadzi, oczywiście zaleznie od ustawionych wymagań dotyczących trasy... testowałem ja u siebie w okolicy gdzie znam drogi i kilka razy poprowadzila mnie na okolo jakimis osiedlowymi drogami, nadrobilem x-km a wyjechalem doslownie 100-200m dalej od punktu gdzie skrecilem, tym bardziej ze staram sie ustawiac w miare najlatwiejsze trasy :evil: :| ale poza tym nie narzekam ;) Jestem zadowolony tak 8 na 10 hehe


DL650 AL2 ----> DL1000

Lepiej mieć brzuch od piwa niż garba od roboty

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3051
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: TomTom Rider

Post autor: gorghu »

skibol83 pisze:
07 cze 2021, 22:31
... raz że po próbie zalogowania na stornie MyDrive, przegladarka sie zawiesza... tez tak macie?
nie.
skibol83 pisze:
07 cze 2021, 22:31
A dwa według mnie trzeba całą trasę dokładnie prześledzić jak prowadzi, oczywiście zaleznie od ustawionych wymagań dotyczących trasy...
Ale tak robi sie przy każdej nawigacji. No chyba że lubisz niespodzianki i np z planowanej 3,5 godzinnej przejażdżki z Warszawy do Rzymu zatrzymujesz się po ponad 4 godzinach w czeskiej Ostrawie będąc w drodze do Włoch ;)


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Online
Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3095
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: TomTom Rider

Post autor: staszek_s »

Mnie akurat wyznaczanie trasy przez TT się bardzo podoba, dzięki trasie „ekologicznej” poznałem mnóstwo fajnych dróg i dróżek. Czasem gdzieś w bok poprowadzi bez sensu ale w porównaniu z innymi nawigacjami to jest margines.


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1637
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: TomTom Rider

Post autor: prebenny »

Mnie co dość irytuje 'kręta trasa' znaczy często, że zamiast ekspresówki jedziemy drogą techniczną wzdłuż ekspresówki albo zamiast obwodnicą pchamy się bezsensownie przez centrum.


null

Awatar użytkownika
Maarcel
A+B
Posty: 915
Rejestracja: 14 cze 2018, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: TomTom Rider

Post autor: Maarcel »

Marudzicie :)
Moja zanim zacznie działać poprawnie musi się najpierw solidnie wykrzaczyć. Jak ruszę to już czekam na ten reset, restart i mozna spokojnie jechać dalej :D


Suzuki DL 650 V-Strom 2012

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2474
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: TomTom Rider

Post autor: Smerfciamajda »

Nie narzekam na TT na planowanie trasy.

Raz odwaliła numer ale na moją własną prośbę bo poprowadziła drogą która jest zaznaczona jako asfaltowa a robiła droga w ruinie przez las. Nie do pokonania samochodem. Motocyklem jakoś przejechałem. Natomiast nawet google pokazywało normalna drogę w tym miejscu.


W TT wkurza mnie do białości brak poprawnej współpracy z iPhone prze Bluetooth. Łączy się kiedy chce i jak chce a przeważnie się nie łączy. Gówno straszne z tej strony, a szkoda.



Awatar użytkownika
Grzechu (Kobyłka)
A+B+C+D
Posty: 2054
Rejestracja: 09 sty 2017, 12:55
Lokalizacja: Opole

Re: TomTom Rider

Post autor: Grzechu (Kobyłka) »

Smerfciamajda pisze:
08 cze 2021, 06:33
...
W TT wkurza mnie do białości brak poprawnej współpracy z iPhone prze Bluetooth. Łączy się kiedy chce i jak chce a przeważnie się nie łączy. Gówno straszne z tej strony, a szkoda.
A kto normalny używa iPhone i to przez Bluetooth. TT współpracuje tylko z normalnymi telefonami :twisted: :D :D


Honda Transalp 650XL + Suzuki V-Strom DL 1000 ABS 2016
SP6AZE

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2474
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: TomTom Rider

Post autor: Smerfciamajda »

Tak se tłumaczą ci, którzy nie mieli iPhone’a

Nigdy z własnej woli nie wrócę do Androida.

Wole sprzedać TT i kupić coś innego albo nie używać tej funkcji.
Ocena: 5.88235%



ODPOWIEDZ

Wróć do „Interkomy, Nawigacje, Kamery”