TomTom Rider

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1633
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: TomTom Rider

Post autor: prebenny »

Niestety ale tak samo jak nie rozumiem poziomu cen za Iphone tak samo muszę przyznać, że działa on niebo lepiej od czegokolwiek z androidem... A i smartfony na androidzie mają ceny z kosmosu.


null

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2420
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: TomTom Rider

Post autor: Smerfciamajda »

Działam na poprzednich generacjach, zamieniłem w styczniu iP8 na SE2.

W pracy dostałem iP7 refurbished (taka polityka eko firmy), pomimo tego faktu nadal wymiata.

Nie trzeba wydawać co roku miliona batatów na nowy model żeby mieć szybki, stabilny i niemulący po pół roku telefon. I bezpieczny do tego.

Tu wina wyraźnie leży po stronie TT, nie ma co zwalać na Japko.



Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: TomTom Rider

Post autor: gorghu »

@Smerfciamajda - ja od prawie 4 lat używam Honora 8. System na Androidzie, jedna i ta sama bateria od początku (i trzyma mi dobre 2 dni normalnego używania, stale włączony BT i transfer danych, i wieczorami Wi-FI). I nie narzekam bo póki co żeby kupić coś lepszego (lub porównywalnego) musiałbym wydać sporo kasy. Nie zamula, jest stabilny i w miarę szybki. ;)

Ale są ludzie co to muszą mieć najnowszy telefon. I nie ważne z jakiej stajni i na jakim systemie. Ale zapożyczać się w banku aby kupić najnowszy model Iphona, bo ten co mam z tamtego roku już jest passe? Sorry ale nie słyszałem o takich ludziach z telefonami na Andku. Ok. Może Samsungi ale nie na taką skalę. I tego nie mogę pojąć. Nie mam na chleb ale nowego Iphona za 5 tyś pln muszę kupic. ;)

IPhone jako urządzenie jest dobre, system również (bo w przeciwieństwie do Andka jest szczelnie zamkniętym systemem do którego nawet więcej niż przeciętny użytkownik nie ma dostępu). Ale polityka "jabłuszka" jest taka, że robią z ludzi wała. Chcesz nowy telefon. OK. Kup sobie. Ale ekstra musisz dokupić ładowarkę, bo z nowym telefonem nie dajemy. Aha, stara ładowarka ci nie podejdzie bo zmieniliśmy specjalnie wtyk. I tak jest ze wszystkim spod znaku nadgryzionego jabłuszka. Od sprzętu i akcesoriów do programów. Za nic np mają zunifikowane standardy, np USB. Mają swój za który buli użytkownik. I to mnie najbardziej boli w tej marce. Kupując telefon, sam w sobie już drogi, muszę dodatkowo dokupić podstawowe akcesoria, które gdzie indziej są w standardzie. To tak jakby Suzuki sprzedawało DLa za 40 tyś zł, ale musisz sobie jeszcze ekstra do niego dokupić bak (bo nie ma go w standardzie, a cena w promocji to tylko 10 tyś zł), oraz kanapę (tylko 5 tyś zł). ;)

A co do współdziałania jabłko - tomtom. Wina leży po obu stronach. Apple robi straszne problemy z akceptacją programów firm zewnętrznych. Nawet jak idzie aktualizacja to musi przejść całą ścieżkę akceptacji. Z tego powodu wiele firm po prostu odpuszcza współpracę z nimi. TomTom zrobił "krok" w kierunku współpracy, ale wymaga to z ich strony dalszych poprawek i akceptacji ze strony jabłka. I może po prostu mieli już dość i odpuścili temat zdając sobie sprawę że stracą jakiś niewielki procent użytkowników (no bo ilu użytkowników cudownego, najlepszego i wszystkomogącego Iphona zniży się do używania zwykłej nawigacji ;) ).
Ocena: 11.76471%


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: TomTom Rider

Post autor: Lord »

Przepraszam ja mam Motorolę G9 cena rynkowa 650 PLN jak na telefon to nie są miliony a znajdz inny firmy na S z takimi parametrami dwie karty SIM, NFC i wydajny procek ;)


DL650A L8

Awatar użytkownika
Grzechu (Kobyłka)
A+B+C+D
Posty: 2054
Rejestracja: 09 sty 2017, 12:55
Lokalizacja: Opole

Re: TomTom Rider

Post autor: Grzechu (Kobyłka) »

Ja wciąż ujeżdżam Huawei Mate 10 Pro. Nie do zajechania, a telefon zmieniam co ok 5 lat.
Zgadzam się z @gorghu. Android jest elastyczny pod każdym względem. Japko niestety nie lubi swoich użytkowników.


Honda Transalp 650XL + Suzuki V-Strom DL 1000 ABS 2016
SP6AZE

rasik
A+B
Posty: 905
Rejestracja: 01 maja 2017, 08:57

Re: TomTom Rider

Post autor: rasik »

Lord pisze:Przepraszam ja mam Motorolę G9 cena rynkowa 650 PLN jak na telefon to nie są miliony a znajdz inny firmy na S z takimi parametrami dwie karty SIM, NFC i wydajny procek ;)
Ja mam m21 i też daje radę a przesiadłem się po 5ciu latach z wciąż działającego s5neo Obrazek

Wysłane z mojego SM-M215F przy użyciu Tapatalka



Pozdrawiam
RASIK

mój AL3 > LINK :)
mój skradziony DL -> LINK :)

kaloryferarz
A+B+C
Posty: 1209
Rejestracja: 03 maja 2020, 21:19
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: TomTom Rider

Post autor: kaloryferarz »

A ja myślałem, że tylko u mnie coś ten mydrive nawala ostatnio.


Romet Komar 2350 -> Honda Shadow 500 -> Yamaha XJ6 Diversion -> DL 650 AL9 -> Burgman 400 2010 :)

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1633
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: TomTom Rider

Post autor: prebenny »

gorghu pisze:
08 cze 2021, 18:10
Ale polityka "jabłuszka" jest taka, że robią z ludzi wała. Chcesz nowy telefon. OK. Kup sobie. Ale ekstra musisz dokupić ładowarkę, bo z nowym telefonem nie dajemy. Aha, stara ładowarka ci nie podejdzie bo zmieniliśmy specjalnie wtyk. I tak jest ze wszystkim spod znaku nadgryzionego jabłuszka. Od sprzętu i akcesoriów do programów. Za nic np mają zunifikowane standardy, np USB. Mają swój za który buli użytkownik. I to mnie najbardziej boli w tej marce. Kupując telefon, sam w sobie już drogi, muszę dodatkowo dokupić podstawowe akcesoria, które gdzie indziej są w standardzie.
Nie do końca się zgodzę. Służbowego SE2 ładuje tą samą łądowarką co SE1. Co do wtyka - niestety ale w USA standardem jest lightning (wtyczka Iphone). Mnie bardziej irytuje, że w SE2 nie ma gniazda jack na słuchawki.
Co do ceny dyskutował nie będę, bo tak jak pisałem wczesniej jest z pupy :)

Co do współpracy z tomtomem - tak apple robi duuuże problemy. Z jednej strony kijowo ale z drugiej strony faktycznie nie ma bezpieczniejszego systemu. O wszystkie uprawnienia najpierw pyta.

Zasadniczo nie demonizowałbym iphonów, bo to są na prawdę niezłe sprzęty. Niestety na cenę w głównej mierze składa się podgryzione logo ale z drugiej strony najnowsze samsungi itp mają dokładnie tak samo.


null

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2420
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: TomTom Rider

Post autor: Smerfciamajda »

Dlatego nie kupuję najnowszych modeli a dwie, trzy generacje wstecz. Użytkuję bardzo intensywnie i tylko raz musiałem wymienić baterie.
Mam też AppleTV i integracja tego środowiska i współpraca sprzętów pomiędzy sobą to jest poziom jakiego nawet M$ nie osiągnie. Mam na myśli łatwość pracy i wymiany danych pomiędzy osobnymi urządzeniami.
Co do polityki technologicznej nie zgadzam się bo Apple ma ogromne wymagania bezpieczeństwa i wygląda na to że właśnie TT nie ogarnął.

Wczoraj dostałem nowy samochód z firmy, tymczasowy do czasu dostawy docelowego. Podstawili Skodę Scala i tam jest Apple CarPlay. Jakoś Skoda potrafi ogarnąć np CarPlay i bluetooth w iPhonach. Ba, nawet jednocześnie potrafi działać na dwóch iP - jeden na BT a drugi kablem po CarPlay.
Wstawili tam USB typ C - przelotka za 10zł z Action rozwiązuje problem i nie ma co płakać ze ani w pudełku do iP ani w Samochodzie nie ma odpowiedniego standardu.

Jakoś nigdy nie miałem problemów z BT i iP tylko właśnie TT nie ogarnia niestety.



Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: TomTom Rider

Post autor: staszek_s »

Co do ładowarek to niestety wszyscy zaczynają małpować apple'a (jak zwykle), i usuwać je z zestawów. Kasa musi się zgadzać...
Ja się przesiadłem na iphone'a z Samsunga (dwa note'y po kolei), nigdy więcej Samsunga. Jakieś setki procesów walających się w pamięci i żrących baterię, nie dających się usunąć bez roota. W Ios wszystko jest bardziej kontrolowane ale przez to uporządkowane i działa.
Nie wykluczam powrotu, dobre średniaki za 1000 zł z czystym androidem kuszą, zobaczymy za jakiś czas.


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2420
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: TomTom Rider

Post autor: Smerfciamajda »

Nie dziwie się polityce ładowarkowej, sam mam w domu kilka szt które leżą i zbierają kurz.
Bardziej boli brak standardu złącza.
Na dziś musze zabierać w podróż trzy kable - lightning do iP, mini USB do interkomu i mikro USB do navi i do głośnika BT.



kaloryferarz
A+B+C
Posty: 1209
Rejestracja: 03 maja 2020, 21:19
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: TomTom Rider

Post autor: kaloryferarz »

Ja też mam chyba z 15 różnych ładowarek w domu. Kabli też z pińcet. Jeżeli chodzi o porządek w systemie, to ios bije na głowę androida.


Romet Komar 2350 -> Honda Shadow 500 -> Yamaha XJ6 Diversion -> DL 650 AL9 -> Burgman 400 2010 :)

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: TomTom Rider

Post autor: Lord »

staszek_s pisze:
09 cze 2021, 08:52
Co do ładowarek to niestety wszyscy zaczynają małpować apple'a (jak zwykle), i usuwać je z zestawów. Kasa musi się zgadzać...
Ja się przesiadłem na iphone'a z Samsunga (dwa note'y po kolei), nigdy więcej Samsunga. Jakieś setki procesów walających się w pamięci i żrących baterię, nie dających się usunąć bez roota. W Ios wszystko jest bardziej kontrolowane ale przez to uporządkowane i działa.
Nie wykluczam powrotu, dobre średniaki za 1000 zł z czystym androidem kuszą, zobaczymy za jakiś czas.
Polecam niedoceniana Motorolę bez zbędnych procesów;)


DL650A L8

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: TomTom Rider

Post autor: Lord »

Dzisiaj na szczęście mydrive mnie nie zawiodl przeklejanie z Googla pozycji GPS mniej niż minuta i już była w Navi to najbardziej przeze mnie doceniana opcja


DL650A L8

Online
Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1545
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: TomTom Rider

Post autor: PiotrEm »

To jest właśnie lipa, że mydrive nie korzysta z silnika google i trzeba kopiować.
Googlowi można po pijaku z wklepać "nocmy alkoch oloy" i zaprowadzi za rączkę.


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: TomTom Rider

Post autor: staszek_s »

Mnie się nie chce bawić, albo wyszukuję w TT po adresie (to dość sprawnie idzie), w ostateczności jak gdzieś w mieście na szybko to jadę wg googla, telefon i tak jest w uchwycie.


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: TomTom Rider

Post autor: Lord »

Ja dążę do tego że telefon mieć w kielni co już się powoli udaje a skopiowanie pozycji jak mydrive sie nie zawiesza 15 sek ;)


DL650A L8

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: TomTom Rider

Post autor: gorghu »

PiotrEm pisze:
09 cze 2021, 14:13
Googlowi można po pijaku z wklepać "nocmy alkoch oloy" i zaprowadzi za rączkę.
Tylko gdzie i jakimi drogami? Mnie już googlemaps 2 razy poprowadziły taką drogą że dziękuję bardzo. Tak więc też mam do tych map i sposobu wyszukiwania tras spory dystans i sprawdzam którędy i jakimi drogami prowadzi.


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Online
Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1545
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: TomTom Rider

Post autor: PiotrEm »

@gorghu, chodzi o wyszukiwanie celu. Na mapie googla mogę wyszukać miejscówkę po opisie słowno-muzycznym. Routing to odrębna sprawa i go nie krytykuję, a nawet mogę pochwalić.


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: TomTom Rider

Post autor: staszek_s »

Lord pisze:Ja dążę do tego że telefon mieć w kielni co już się powoli udaje
Ja wole jednak widzieć Yanosika, komunikat słowny nie zawsze jest wystarczający, można też go łatwo przegapić a tak rzut oka i mam jasność w temacie.


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

ODPOWIEDZ

Wróć do „Interkomy, Nawigacje, Kamery”