TomTom Rider

Awatar użytkownika
erykszolc
A
Posty: 423
Rejestracja: 05 cze 2020, 10:54
Lokalizacja: Stavanger
Kontakt:

Re: TomTom Rider

Post autor: erykszolc »




kaloryferarz
A+B+C
Posty: 1209
Rejestracja: 03 maja 2020, 21:19
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: TomTom Rider

Post autor: kaloryferarz »

Mnie ten sygic nie podchodzi. Nie wiem czemu. Za to od czasu do czasu używam map HereWeGo czy jak to się pisze. Bardzo dokładne, darmowe i offline.


Romet Komar 2350 -> Honda Shadow 500 -> Yamaha XJ6 Diversion -> DL 650 AL9 -> Burgman 400 2010 :)

Awatar użytkownika
erykszolc
A
Posty: 423
Rejestracja: 05 cze 2020, 10:54
Lokalizacja: Stavanger
Kontakt:

Re: TomTom Rider

Post autor: erykszolc »

Jest bardzo spoko, zwłaszcza ze względu na te mapy offline. Jedyny minus to z dość spory opóźnieniem aktualizują mapy. Ale spełnia oczekiwania @toooomelo ;)



Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3042
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: TomTom Rider

Post autor: gorghu »

Ejj ale to wątek o TT Riderze. O nawigacjach ogolnoe jest inny. Nie mieszajmy sobie bo potem ciężko znaleźć - bo kto będzie w temacie TT Rider szukał informacji o automapie czy sygicu.


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

martinoo
A2
Posty: 230
Rejestracja: 25 lis 2019, 21:08
Lokalizacja: Pyskowice
Kontakt:

Re: TomTom Rider

Post autor: martinoo »

Powiedzcie mi to jak ustawić:
na my drive planuje sobie trasę:
potem daje edytuj wyślij postoje i niby dostaje trasę na tomtoma , ale mam zmienioną częściową trasę. np prowadzi mnie A1.
Jak zmienie np na urządzeniu omijaj autostrady to wywali zupełnie inną drogę.
Jak mam to ugryźć by zgrać mapę z my drive np na kompie do urządzenia , ale kropka w kropkę
obraz_2021-07-10_214218.png
obraz_2021-07-10_214218.png (850.87 KiB) Przejrzano 2211 razy



Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1553
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: TomTom Rider

Post autor: PiotrEm »

Zapisz jako ślad w urządzeniu. Rozróżniamy ślad (punkty co kilkaset metrów) i rutę (punkty pośrednie, przystanki).
Ocena: 5.88235%


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

martinoo
A2
Posty: 230
Rejestracja: 25 lis 2019, 21:08
Lokalizacja: Pyskowice
Kontakt:

Re: TomTom Rider

Post autor: martinoo »

PiotrEm pisze:
10 lip 2021, 23:34
Zapisz jako ślad w urządzeniu. Rozróżniamy ślad (punkty co kilkaset metrów) i rutę (punkty pośrednie, przystanki).
dzięki serdeczne. Powiedz mi jeszcze jak zaznaczam np punkty przez które chce poprwadzić trasę np niech to będzie wioska, ale nie chce przez konkretnie punkt tylko okolice punktu, jak to ugryźć?



Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3042
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: TomTom Rider

Post autor: gorghu »

W Mydrive zapisujesz trase w "moich trasach" a nastepnie dajesz zsynchronizuj z urządzeniem. Wtedy TomTom odbierze ta trasę jako ślad i będzie dokładnie tak sam jak w mydrive. Jak wyślesz punkty to TomTom na ich podstawie sam wyznaczy trasę w zależności jak masz na nim to wszystko ustawione


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1553
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: TomTom Rider

Post autor: PiotrEm »

No właśnie to jest irytujące, że w myDrivie (na PC i na telefonie) wyznaczając trasę mogę ustawić poziom pokręcenia i pagórkowatości, a w TT nie. I jak w myDrivie na telefonie użyję "wyślij postoje", to TT wyznaczy trasę po swojemu, a jak wyślę ślad, to jest precyzyjnie ten właśnie ślad (ale wtedy jak zboczysz z trasy, to nie przeliczy od nowa, tylko będzie Cię kierował na starą ścieżkę).

Wracając do pytania: jak nie chcesz jechać przez zagrodę sołtysa, tylko mniej więcej przez okolicę, to dodajesz punkt do trasy i jak się zorientujesz, że jesteś już blisko, to każesz pominąć ten punkt. Zresztą TT chyba sam zapyta, czy pominąć taki punkt, nie pamiętam.


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Online
Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3076
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: TomTom Rider

Post autor: staszek_s »

TT nie ma funkcji "jedź przez okolicę", to mi się bardzo podobało w automapie. Jak dasz przez centrum miejscowości to przeciągnie przez sam środek. Nie pominie też sam punktu tylko będzie zawracał, bo nie ma rozróżnienia między punktami VIA a postojami, tego mi brakuje. Ja zazwyczaj daję "pokaż na mapie" i potem wyszukuję drogę obok danej miejscowości, którą to drogą już na pewno chcę pojechać, daję tam punkt "z palca". Wtedy przez miejscowość przejeżdżam zgodnie z algorytmem wyznaczania trasy szybka/ekologiczna, najczęściej jakąś obwodnicą.


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1553
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: TomTom Rider

Post autor: PiotrEm »

Podzielę się z Wami epokowym odkryciem, jakiego dokonałem wczoraj.
Sprawa dotyczy apki myDrive na androida.
Wkurzało mnie niedeterministyczne zachowanie synchronizacji tras pomiędzy telefonem a TT550. Wytyczone na PC lub telefonie trasy dodawały/usuwały się z TT jakby zupełnie losowo w zależności, czy TT jest na wifi, czy tylko na BT.

Okazuje się, że jest w tym szaleństwie jakaś metoda. Po zapisaniu trasy samo przestawienie przełącznika synchronizacji nie wystarczy; ważne jest, aby cofnąć się do poprzedniego ekranu za pomocą tej ledwo widocznej strzałki w lewym górnym rogu, a nie systemowym przyciskiem Wstecz.
myDrive.png
myDrive.png (257 KiB) Przejrzano 2141 razy
Genialne, prawda? :-)

Poza tym stan tego zielonego przełącznika nie synchronizuje się natychmiast z serwerem myDrive, więc jak coś robicie jednocześnie na telefonie i na PC, to możliwe jest, że ta sama trasa w apce ma synchronizację włączoną, a na PC wyłączoną. Pomaga przeładowanie strony w przeglądarce na PC.


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Awatar użytkownika
Grzechu (Kobyłka)
A+B+C+D
Posty: 2054
Rejestracja: 09 sty 2017, 12:55
Lokalizacja: Opole

Re: TomTom Rider

Post autor: Grzechu (Kobyłka) »

@PiotrEm, a tobie działa apka w telefonie? Nie zawiesza się?
Ja dostałem 3 x wkurwa na 3 różnych tel., bo nie działała synchronizacja z TT 550.
Działa tylko poprzez przeglądarkę w komputerze.


Honda Transalp 650XL + Suzuki V-Strom DL 1000 ABS 2016
SP6AZE

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3042
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: TomTom Rider

Post autor: gorghu »

A my dziś z Jarkiem odkryliśmy że nowa (ostatnia) aktualizacja "psuje" działanie tt410. Obaj mamy takie same urządzenia. On aktualizaował ostatnio gdzieś początkiem wiosny a ja miesiąc temu. I teraz mój działa znacznie wolniej. Dłużej schodzi mu wyliczanie i szukanie tras. Oprócz tego 3 razy mi się samoczynnie zresetował. Mam nadzieję, że następna aktualizacja to poprawi.


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1553
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: TomTom Rider

Post autor: PiotrEm »

@Grzechu (Kobyłka), owszem, wywala się co jakiś czas, ale już się nie stresuję. Jak planuję coś na PC, to mam od razu na telefonie. TT jest w tym czasie wyłączony. A jak już jestem w garażu i TT widzi się z telefonem po BT, to wystarczy, że wejdę na moment w edycję trasy i cofnę się tym fifrakiem u góry, i już mam trasę w TT.
Ale fakt, szkoda, że prezes TT nie jest motocyklistą, bo gdyby był, to byłaby to najlepsza nawigacja :-)


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: TomTom Rider

Post autor: Lord »

Grzechu (Kobyłka) pisze:
12 lip 2021, 20:19
@PiotrEm, a tobie działa apka w telefonie? Nie zawiesza się?
Ja dostałem 3 x wkurwa na 3 różnych tel., bo nie działała synchronizacja z TT 550.
Działa tylko poprzez przeglądarkę w komputerze.
Ja nawet nie liczę tych wkurwów, ta apka na telefonie żyje swoim życiem i potrafi uwalić telefon na dobra minutę


DL650A L8

Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1553
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: TomTom Rider

Post autor: PiotrEm »

@Lord, parę razy musiałem iść do system/aplikacje/pamięć aplikacji/wyczyść pamięć (odinstalowanie i zainstalowanie robi to samo, ale wolniej) i apka jak nowa :-)
A widzieliście oceny apki Sena Utility? Na androidzie 2,9 (tylko dlatego, że nie wszyscy cofnęli gwiazdki dane poprzednim wersjom), a na iFon shopie, czy jak to się tam nazywa, jeszcze niżej. Nie działa w ogóle. I tu jest dopiero ból, bo jak ogarnąć 20 funkcji trzema przyciskami bez instrukcji w pdf i bez okularów do czytania? :-)


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Online
Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3076
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: TomTom Rider

Post autor: staszek_s »

U mnie Sena Utility działa na iPhone


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1553
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: TomTom Rider

Post autor: PiotrEm »

staszek_s pisze:
13 lip 2021, 08:43
U mnie Sena Utility działa na iPhone
O kuźwa, połączyła się! :o
Zanurkowałem głęboko w uprawnienia aplikacji, wlazłem i wylazłem bez zmieniania ustawień i ni z gruchy ni z pietruchy zatrybiło. Oby tak zostało.
Sorry za OT, ale to zdarzenie naprawdę zasługuje na uwiecznienie w Internecie :-)


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

kaloryferarz
A+B+C
Posty: 1209
Rejestracja: 03 maja 2020, 21:19
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: TomTom Rider

Post autor: kaloryferarz »

Pytanko do obeznanych. Czy orientujecie się, czy da się jakoś ustawić prędkość maksymalną w różnego rodzaju nawigacjach (obojętnie czy soft, czy hardware)? Chodzi mi o to, że absolutnie nie jeżdżę w ogóle prędkościami autostradowymi po autostradach, po prostu nie cierpię tego huku i walki z wiatrem. A wracając ostatnio 150km autostradą nawigacja mnie oszukała o ok 30% czasu, bo nie jechałem 140, tylko 100 :) Skapnąłem się o tym dopiero gdzieś w połowie drogi. Akurat w tym przypadku nie zrobiło mi to wielkiej różnicy. Ale gdybym planował trasę Kraków - Gdańsk i zamiast dojechać w np. 6h dojechałbym w 8h to już zmienia postać rzeczy (np. meldunek w hotelu). Oczywiście, że mogę zawsze sobie brać na to poprawkę, ale nie po to jest ta technologia, którą są nawigacje, żeby je poprawiać "w głowie" :)


Romet Komar 2350 -> Honda Shadow 500 -> Yamaha XJ6 Diversion -> DL 650 AL9 -> Burgman 400 2010 :)

Awatar użytkownika
Grzechu (Kobyłka)
A+B+C+D
Posty: 2054
Rejestracja: 09 sty 2017, 12:55
Lokalizacja: Opole

Re: TomTom Rider

Post autor: Grzechu (Kobyłka) »

W każdej nawigacji do wyliczenia czasu przejazdu są brane prędkości obowiązujące na danym odcinku trasy. To jest rozwiązanie systemowe. Niektóre navi mają opcję Traffic i uaktualniają czas i ewentualne opóźnienia na trasie. Wypadek prace drogowe, etc.
Nie spotkałem się z navi, e której można wpisać prędkość z jaką będę się przemieszczać. To chyba raczej niemożliwe.
Każda navi przelicza czas dojazdu do celu vs prędkość w czasie rzeczywistym, więc musisz to kontrolować albo wyjeżdżaj wcześniej, jeśli zakładasz jechać wolniej niż dopuszczalna prędkość.


Honda Transalp 650XL + Suzuki V-Strom DL 1000 ABS 2016
SP6AZE

ODPOWIEDZ

Wróć do „Interkomy, Nawigacje, Kamery”