TomTom Rider

Awatar użytkownika
KSD
A2
Posty: 152
Rejestracja: 11 paź 2016, 18:13
Kontakt:

Re: TomTom Rider

Post autor: KSD »

Pmatach pisze:Co sądzicie o ofercie kupna nowego Tomtom rider 500 za niecałe 1500 zł?
Z tego co wyczytałem to jedyna różnica pomiędzy 500 a 550 to mapy- Europa vs cały świat.
Warto dokonać takiego zakupu czy lepiej dołożyć kilka pln'ów i zakupić TT rider 550?
Rider 500 i 550 to technicznie rzeczywiście identyczne urządzenia, a różnica to kwestia oprogramowania. 550'tka ma jak wspomniałeś mapy całego świata, a dodatkowo wgrane punkty POI użyteczne dla motocyklisty (obu tych rzeczy nie ma 500'tka). W praktyce z pewnością wystarczy Ci 500, a jak będziesz się chciał kiedyś wybrać na Road66 do "Hameryki", to po prostu dokupisz sobie mapę :)

Jeśli więc jest okazja, to bierz 500'tkę, tylko, że.... ja się zastanawiam czy to waśnie jest okazja. 1500 zł to jednak nie aż tak dużo mniej niż 1739 zł za 550'tkę (tyle stoi na allegro). W takim rozrachunku, brałbym 550'tkę z poczuciem, że mam "pełen wypas" :)

Tam na Allegro wystawia się też toruński sklep RRMoto. Cena za 550'tkę wynosi 1749 zł. Napisz do nich, że jesteś z polecenia KSD z forum C-Moto i prosisz o jakiś delikatny rabat i czy może by się udało ją wysłać do Ciebie za 1699 zł. Myślę, że da się :)



Awatar użytkownika
Maarcel
A+B
Posty: 915
Rejestracja: 14 cze 2018, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: TomTom Rider

Post autor: Maarcel »

A jak sie powolasz na Ojca Tadeusza... ;)


Suzuki DL 650 V-Strom 2012

pyra
A+B
Posty: 735
Rejestracja: 07 lis 2017, 06:43

Re: TomTom Rider

Post autor: pyra »

Poszukaj kogoś ze starym tomtomem, zarejestruj na stronie. Dostaniesz lepszą ofertę , pewnie gdzieś 1400 za 550.


Szerszeń DL 650A L7 - to już historia

Awatar użytkownika
KSD
A2
Posty: 152
Rejestracja: 11 paź 2016, 18:13
Kontakt:

Re: TomTom Rider

Post autor: KSD »

Maarcel pisze:A jak sie powolasz na Ojca Tadeusza... ;)
Z takimi "plecami" to z pewnością gratis ;)

P.S. A swoją drogą może warto rozważyć dobrą używkę? Widzę fajną ofertę na allegro. Za 1299 zł kilkumiesięczny sprzęt z gwarancją producenta: https://allegro.pl/oferta/tomtom-rider-550-8362812295



Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3344
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: TomTom Rider

Post autor: Lord »

KSD pisze:
Maarcel pisze:A jak sie powolasz na Ojca Tadeusza... ;)
Z takimi "plecami" to z pewnością gratis ;)

P.S. A swoją drogą może warto rozważyć dobrą używkę? Widzę fajną ofertę na allegro. Za 1299 zł kilkumiesięczny sprzęt z gwarancją producenta: https://allegro.pl/oferta/tomtom-rider-550-8362812295
Brakuje złącza RAM uwzglednij w cenie :)


DL650A L8

Awatar użytkownika
KSD
A2
Posty: 152
Rejestracja: 11 paź 2016, 18:13
Kontakt:

Re: TomTom Rider

Post autor: KSD »

Lord pisze:Brakuje złącza RAM uwzglednij w cenie :)
Oj tam, oj tam :) Żaden szanujący się posiadacz V-Stroma nie montuje nawigacji na kierownicy, skoro ma tak fantastyczne możliwości na profesjonalne zamontowanie jej nad zegarami ;)



Awatar użytkownika
bojaco
A+B+C
Posty: 1331
Rejestracja: 01 maja 2018, 21:44
Lokalizacja: Reksio, Bolek i Lolek...

Re: TomTom Rider

Post autor: bojaco »

Coś konkretnego, polecanego masz na mysli?


DL650 2013 -> DL1000 2016 -> R1200GS Adv 2016 czyli Mniejszość Niemiecka :shock:

Awatar użytkownika
KSD
A2
Posty: 152
Rejestracja: 11 paź 2016, 18:13
Kontakt:

Re: TomTom Rider

Post autor: KSD »

szuwarek pisze:Coś konkretnego, polecanego masz na mysli?
Nie wiem jaką dokładnie maszyną dysponuje poszukiwacz nawigacji, ale ja ze swojego doświadczenia mogę ZDECYDOWANIE polecić mocowanie SW-Motech'a: https://sw-motech.com/en/bike/SUZUKI/VS ... 0.htm#main Fantastyczne i świetnie dopracowane rozwiązanie :)



rasik
A+B
Posty: 906
Rejestracja: 01 maja 2017, 08:57

Re: TomTom Rider

Post autor: rasik »

Panowie od TT( szczegolnie starszych serii np. 400) czy u was też jak w trakcie trasy wbijacie stacje benzynowa to sic prowadzi do najbliższej i to niekoniecznie w kierunku jazdy czyli np. wstecz?

Da się to jakoś ogarnąć żeby była lista do przodu przy trasie?

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam
RASIK

mój AL3 > LINK :)
mój skradziony DL -> LINK :)

Awatar użytkownika
KSD
A2
Posty: 152
Rejestracja: 11 paź 2016, 18:13
Kontakt:

Re: TomTom Rider

Post autor: KSD »

Prowadzi do najbliższej, bo pewnie ją wyszukujesz i taką też wybierasz. Możesz jednak wyszukiwać stacje wzdłuż trasy albo po prostu w okolicy i wówczas samemu wskazać do której konkretnie chcesz jechać aby było po drodze.



rasik
A+B
Posty: 906
Rejestracja: 01 maja 2017, 08:57

Re: RE: Re: TomTom Rider

Post autor: rasik »

KSD pisze:Prowadzi do najbliższej, bo pewnie ją wyszukujesz i taką też wybierasz. Możesz jednak wyszukiwać stacje wzdłuż trasy albo po prostu w okolicy i wówczas samemu wskazać do której konkretnie chcesz jechać aby było po drodze.
No właśnie ze nie bierze skibana najbliższą i cofa:( sprawdzę jeszcze raz ale chyba w tt400 nie ma innej możliwości szczególnie podczas jazdy

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam
RASIK

mój AL3 > LINK :)
mój skradziony DL -> LINK :)

Awatar użytkownika
KSD
A2
Posty: 152
Rejestracja: 11 paź 2016, 18:13
Kontakt:

Re: TomTom Rider

Post autor: KSD »

Da się :) Zjeździłem z TT400 jakieś 40.000+ km i nie miałem problemów z lokalizowaniem stacji w dobrym kierunku :)
Ogólnie lepiej nie robić tego "podczas jazdy" tylko lepiej na chwilę się zatrzymać i kliknąć dobrą opcję ;) To lokalizowanie stacji w wyższych modelach jest analogicznie to rozwiązane. Teraz nie mam możliwości odpalić swojego TT ale jak będę miał go pod ręką, to Ci najwyżej klepnę gdzie masz kliknąć.



pyra
A+B
Posty: 735
Rejestracja: 07 lis 2017, 06:43

Re: TomTom Rider

Post autor: pyra »

A tak przy okazji, mój TT550 na dziurach potrafi na chwilę zgasnąć. 5-10 sek ciemny ekran i dalej prowadzi wg założonej trasy. Reklamować ?


Szerszeń DL 650A L7 - to już historia

Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1816
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: TomTom Rider

Post autor: QraC »

Mojemu TT 450 też się parę razy zdarzyło na te kilkadziesiąt tys. przejechanych km... olałem...


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

Awatar użytkownika
KSD
A2
Posty: 152
Rejestracja: 11 paź 2016, 18:13
Kontakt:

Re: TomTom Rider

Post autor: KSD »

pyra pisze:A tak przy okazji, mój TT550 na dziurach potrafi na chwilę zgasnąć. 5-10 sek ciemny ekran i dalej prowadzi wg założonej trasy. Reklamować ?
Też mi się to przytrafiało i to pewnie z kilkanaście razy ale dawno w wersji 400. W zasadzie nawet nie na dziurach ale i na prostej, albo podczas jakiejś dodatkowej akcji jak zmiana trasy. Bywało też tak, że nawet "po przebudzeniu" przez trzy, cztery sekundy ekran był niewyraźny ale za chwilę jak mówisz, wszystko działało dalej prawidłowo. Widziałem kiedyś, że ten temat przewinął się też na ogólnoświatowym forum TomTom'a. Z tego wynikało, że wówczas był to problem softu, a wraz z kolejnymi aktualizacjami problem powinien zniknąć. Od zeszłego roku przy 550'tce już nie zauważyłem tego problemu. Spróbuj w tym roku zrobić wszystkie aktualizacje i zwrócić na to uwagę. Co ważne, zwiększ też w ustawieniach jasność ekranu w trybie nocnym, bowiem niskie ustawienie powodowało generowanie błędów właśnie z trybem uśpienia (miało być poprawione ale chyba jeszcze nie zostało).
Ocena: 5.88235%



Awatar użytkownika
Grzechu (Kobyłka)
A+B+C+D
Posty: 2054
Rejestracja: 09 sty 2017, 12:55
Lokalizacja: Opole

Re: TomTom Rider

Post autor: Grzechu (Kobyłka) »

Ja ze swoim 550 Riderem nie mam żadnych problemów. Używany jest na moto i w aucie. Jedyny mały minus, to navi w uchwycie samochodowym potrafi obwisnąć lekko od drgań w czasie jazdy.


Honda Transalp 650XL + Suzuki V-Strom DL 1000 ABS 2016
SP6AZE

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3042
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: TomTom Rider

Post autor: gorghu »

No ja ze swoji TT400 zrobiłem prawie 40 tyś km i podczas jazdy nie miałem żadnych problemów. Natomiast podczas tworzenia/wyszukiwania trasy (zaznaczania punktów pośrednich, itp) kilka razy dostał zwiechy i się przerestartował samoczynnie. temat generalnie olałem.

A co pytania @rasik - jak mam wyznaczoną trasę i chcę szukać stacji benzynowej po drodze klikam odpowiednio: Szukaj -> "cała mapa" (na linii wpisywania nazwy punktu) -> wzdłuż trasy -> wpisuję i wybieram "stacja benzynowa". No i mam listę stacji benzynowych wzdłuż trasy które mogę sobie wybrać (albo z listy albo z mapy). Następnie wybieram sobie daną stację (najlepiej z mapy) i wybieram opcję "dodaj do obecnej trasy". wtedy dodaje ją do trasy jako punkt pośredni.


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2462
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: TomTom Rider

Post autor: Smerfciamajda »

Status na dziś jest taki:
Poprosiłem o przenieseienie zniżki 30% z samochodowej na Raider 550 Premium.
Zaproponowali 25%
Zgodziłem sie bo dlaczego nie

Zamówiłem navi + pokrowiec wiekszy na akcesoria (bedzie na kamere, ladowarki i powerbank) też w obniżce.

Łączna kwota z przesyłką 1720zl. vs 2300 bez rabatów.

Jak przyjdzie to będę kolejnym zadowolonym, lojalnym klientem TT.



Awatar użytkownika
Maarcel
A+B
Posty: 915
Rejestracja: 14 cze 2018, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: TomTom Rider

Post autor: Maarcel »

Dokładnie tak robią


Suzuki DL 650 V-Strom 2012

Awatar użytkownika
KSD
A2
Posty: 152
Rejestracja: 11 paź 2016, 18:13
Kontakt:

Re: TomTom Rider

Post autor: KSD »

Na czym dokładnie polega ta oferta rabatowa? Gdy ma się zarejestrowaną na swoim koncie dowolną inną nawigację TT, to można otrzymać te 25%?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Interkomy, Nawigacje, Kamery”