TomTom Rider

Xj6
A+B
Posty: 523
Rejestracja: 29 paź 2022, 12:23

Re: TomTom Rider

Post autor: Xj6 »

No ja bym chętnie napisał, gdybym wiedział, że można...


Kawasaki ER5, Yamaha XJ6, Suzuki V-Strom 1050XT

Awatar użytkownika
motostopem
A2
Posty: 208
Rejestracja: 06 gru 2022, 09:03

Re: TomTom Rider

Post autor: motostopem »

Xj6 pisze:
07 gru 2022, 13:45
No ja bym chętnie napisał, gdybym wiedział, że można...
Warto pisać do nich :) TT 500 poniżej 1300 nowy można ogarnąć.
Tutaj parę słów o TT500:


Najczęściej w roli głównej DL650 :arrow:
https://www.youtube.com/channel/UCpp6Ux ... irmation=1

Awatar użytkownika
motostopem
A2
Posty: 208
Rejestracja: 06 gru 2022, 09:03

Re: TomTom Rider

Post autor: motostopem »

Promocje na TomTomy i usługi. Np. usługa fotoradarów na cały rok za 42zł
Kod promocyjny:
emaxmsp2212tt2

Polecam wchodzić jako UK wtedy pojawią się lepsze promocje.


Najczęściej w roli głównej DL650 :arrow:
https://www.youtube.com/channel/UCpp6Ux ... irmation=1

Awatar użytkownika
andrus75
A+B
Posty: 651
Rejestracja: 19 cze 2018, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: TomTom Rider

Post autor: andrus75 »

Promocje na nowy rok
https://www.tomtom.com/pl_pl/navigation ... 02212_emea

Wysłane z mojego moto g 5G plus przy użyciu Tapatalka



DL650 AK7

Xj6
A+B
Posty: 523
Rejestracja: 29 paź 2022, 12:23

Re: TomTom Rider

Post autor: Xj6 »

Mam takie pytanie. Używałem tomtom urban rider. Tam kom i cardo łączyło się osobno z nawi i było niejako łącznikiem między tymi urządzeniami. Mam teraz tomtom 550 i z tego co widzę to, żeby dzwonić w czasie jazdy to trza połączyć cardo z telefonem, a zadzwonić można tylko wybierając osobę głosem. Co prawda nawi jest polaczone z telefonem, ale... Nie ma książki telefonicznej w nawi, nie można nawet zadzwonić ręcznie na postoju. Jak ktoś dzwoni to nawi tylko informuje, że ktoś dzwoni i tyle. Reszta dzieje się na linii telefon - cardo. Nawi też informuje, że przyszedł SMS i może go odczytać. Czy też tak macie czy czegoś nie potrafię ustawić?


Kawasaki ER5, Yamaha XJ6, Suzuki V-Strom 1050XT

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3042
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: TomTom Rider

Post autor: gorghu »

@Xj6 sprawdź na telefonie jakie uprawnienia BT dla danych urządzeń masz. Może dla TT nie masz włączonego "udostępnienia kontaktów"? Skoro 550-tke masz połączoną z telefonem to szukałbym właśnie jakiegoś problemu z opcjami udostępniania danych i ich synchronizacją.


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1553
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: TomTom Rider

Post autor: PiotrEm »

Faktycznie po sprzęcie w tej cenie można by takiej funkcji oczekiwać. Tymczasem jest od lat znana niedoróbka, że przychodzące połączenie można na TT550 odebrać, ale nie można odrzucić. Jakoś to producentowi nie przeszkadza, więc o dostęp TT do książki telefonicznej by bym go nawet nie podejrzewał. Niestety.


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3042
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: TomTom Rider

Post autor: gorghu »

PiotrEm pisze:
01 kwie 2023, 17:55
Tymczasem jest od lat znana niedoróbka, że przychodzące połączenie można na TT550 odebrać, ale nie można odrzucić.
hmm. wg instrukcji TT550 można odrzucać przychodzące połączenia.
tt550rejecting.jpg
tt550rejecting.jpg (15.79 KiB) Przejrzano 611 razy
Ja niestety nie mam 550 (mam starsza 420) i nie jestem w stanie tego zweryfikować. Oprócz tego ja nigdy jakoś nie byłem fanem parowania telefonu z TT żeby przez niego przechodziły połączenia. Telefon mam oddzielnie podłączony do interkomu (kanał 1) a TT oddzielnie (kanał 2). Jak chce pozyskać dane o korkach i robotach na drodze to robie tylko thetering BT i tak łącze tel do TT.
Więc w sumie też nie do końca orientuję się czy jest coś takiego jak udostępnienie książki adresowej czy nie na nowych 550. Tak mi w pierwszej chwili przyszło do głowy takie ustawienie żeby sprawdzić.


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Xj6
A+B
Posty: 523
Rejestracja: 29 paź 2022, 12:23

Re: TomTom Rider

Post autor: Xj6 »

PiotrEm pisze:
01 kwie 2023, 17:55
Faktycznie po sprzęcie w tej cenie można by takiej funkcji oczekiwać. Tymczasem jest od lat znana niedoróbka, że przychodzące połączenie można na TT550 odebrać, ale nie można odrzucić. Jakoś to producentowi nie przeszkadza, więc o dostęp TT do książki telefonicznej by bym go nawet nie podejrzewał. Niestety.
Fajnie. Szkoda, że każdy domorisly tester wytrzasa się o jakości ekranu, a nie skupią na rzeczach istotnych. Jeśli jest tak jak mi wychodzi, to TT się uwstecznil w rozwoju w stosunku do poprzednich modeli...


Kawasaki ER5, Yamaha XJ6, Suzuki V-Strom 1050XT

Xj6
A+B
Posty: 523
Rejestracja: 29 paź 2022, 12:23

Re: TomTom Rider

Post autor: Xj6 »

Można niby wybierać głosowo. Trza na ekranie guzik telef nacisnąć, po czym wyświetla się napis, żeby mówić po sygnał. Ten sygnał niby jest, ale tak cichy, se ledwo go słychać. Nie ma jak podglosnic. Już próbowałem wszystkiego, chyba że coś pominąłem... ktoś? Coś?


Kawasaki ER5, Yamaha XJ6, Suzuki V-Strom 1050XT

Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1553
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: TomTom Rider

Post autor: PiotrEm »

@gorghu, to właśnie nie działa, piszą na forach TT. Ja osobiście przed chwilą sprawdziłem, czy nie wypisuję głupot (chociaż dziś można, 1 kwietnia :-)), odbieranie na TT działa, odrzucanie nie działa. Poza tym nie wiem, jak mógłbym zakończyć połączenie, skoro TT po odebraniu wraca do trybu nawigacji i nie wyświetla żadnych ikonek telefonu.

Natomiast fakt, że TT pokazuje zdarzenia z telefonu jest dla mnie pożądany, bo ja nie widzę sensu wieszania telefonu na kierownicy (wibracje), więc odczytanie SMSa albo messengera jest OK. Nawet zgłosiłem wniosek racjonalizatorski, żeby yanosik wystawiał powiadomienia na belkę powiadomień w telefonie, żeby TT mógł je przechwycić. To by wystarczyło, żeby mieć info o suszarce, gdy telefon jest w tankbagu albo za pazuchą.


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3042
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: TomTom Rider

Post autor: gorghu »

@Xj6 A inne dźwięki z TT masz normalnie?
Wydaje mi się że TT korzysta z asystenta w telefonie. Czyli wciskasz guzik, TT łączy się do telefonu i uruchamia asystenta, i wtedy idzie dopiero ten sygnał gotowości na toją komendę głosową. Ale on może iść już bezpośrednio z telefonu. Nie wiem jaki masz telefon, z jakim systemem i w jakiej wersji. U mnie np na Androidzie 11 mogę ustawiać głośność multimediów każdej aplikacji oddzielnie.

@PiotrEm - to faktycznie kicha jeśli jest tak jak piszesz. Ja stwierdziłem że dopóki mi mój stary TTR420 działa to nie zmieniam nawigacji. A jak padnie to będę wtedy kombinował co dalej ;)


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Xj6
A+B
Posty: 523
Rejestracja: 29 paź 2022, 12:23

Re: TomTom Rider

Post autor: Xj6 »

Ogólnie to wyże, że poszli w kierunku skupienia się tylko na nawi. Szmery, bajery, telefony i inne paszołwon!


Kawasaki ER5, Yamaha XJ6, Suzuki V-Strom 1050XT

Xj6
A+B
Posty: 523
Rejestracja: 29 paź 2022, 12:23

Re: TomTom Rider

Post autor: Xj6 »

Poczytałem instrukcje obsługi tego cudaka. Moim zdaniem obecnie nastąpiło ograniczenie funkcji innych niż nawigacja. Nie ma książki telefonicznej w nawi. Nie można se na postoju rozwinąć książki i ręcznie wybrać numeru telefonu. Można wywoływać połączenie glosowo, ale wiadomo... to nie to samo co wybrać palcem. Uważam taką konfigurację za nieporozumienie. Myślałem, że po świetnym urban rider sprzed 8 lat, dostanę to samo ale w nowiczeniejszej formie. A tu niemila niespodzianka. Dodatkowo po naciśnięciu przycisku wywołaj głosem, należy mówić po usłyszeniu dźwięku. Tymczasem dźwięku albo nie ma albo jest tak cichy, że się go nie usłyszy w czasie jazdy. Wszystko podglosnione na maksa. Tak mu się przynajmniej wydaje. No dramat...


Kawasaki ER5, Yamaha XJ6, Suzuki V-Strom 1050XT

Online
Awatar użytkownika
biblo
A+B+C
Posty: 1280
Rejestracja: 27 wrz 2016, 22:50
Lokalizacja: W-wa

Re: TomTom Rider

Post autor: biblo »

Faktycznie niektóre "kroki wzstecz" TomToma to jakaś porażka... Nie wiem, jak jest w tej chwili, ale chyba jeszcze w zeszłym roku nie było opcji powrotu ustaloną wcześniej trasą... Jeśli np. zaplanowałem sobie pokręcony ;) dojazd do jakiegoś punktu, to nie miał on opcji powrotu tą samą trasą. Trzeba ją było wyznaczć jeszcze raz lub zdać się na propozycję nawigacji... Do serii 4xx chyba to działało... Tam też było łatwiejsze przestawianie kolejności na liście punktów pośrednich trasy...


Pozdrawiam,
Jacek

______________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC + Honda Forza 350|

Forum powinno być jak Media Markt...

Xj6
A+B
Posty: 523
Rejestracja: 29 paź 2022, 12:23

Re: TomTom Rider

Post autor: Xj6 »

Szkoda, że tego nie wiedziałem przed zakupem... domorosli testerzy piszą o wszystkim, o każdej głupocie beż znaczenia, a nie piszą o tym co jest potrzebne w realu...


Kawasaki ER5, Yamaha XJ6, Suzuki V-Strom 1050XT

Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4510
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: TomTom Rider

Post autor: Centrino »

Z tego co pamiętam jest opcja powrotu.
Musiałbym zobaczyć bo na 100% nie jestem pewny.
Choć powiem szczerze zawsze wolę wracać inną trasą :)


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Online
Awatar użytkownika
biblo
A+B+C
Posty: 1280
Rejestracja: 27 wrz 2016, 22:50
Lokalizacja: W-wa

Re: TomTom Rider

Post autor: biblo »

Centrino pisze:
04 kwie 2023, 10:56
Z tego co pamiętam jest opcja powrotu.
Musiałbym zobaczyć bo na 100% nie jestem pewny.
No niestety wg mnie dalej nie ma tej opcji... Kiedyś w tej sprawie korespondowałem ze wsparciem TT i powiedzieli mi, że nad tym pracują... już tak od 2-3 lat :roll: Nie ma też innej przydatnej opcji, którą miałem w Garminie - odtwarzacza muzyki. Na kartę w Zumo wgrywałem sobie setki utworów i mogłem sterować odtwarzaczem bezpośrednio z ekranu. W TT tego też nie ma :?

A obsługa telefonu jest tak beznadziejna, że... w zasadzie jej nie ma... :evil:

Ogólnie rzecz biorąc, to przy obecnym poziomie rozwoju elektroniki użytkowej intercomy i nawigacje, to jakiś skansen i to za grubą kasę :roll:

Centrino pisze:
04 kwie 2023, 10:56
Choć powiem szczerze zawsze wolę wracać inną trasą :)
Ja również, ale czasem jedzie się mniej dla przyjemności i trzeba pokonać trasę wg ustalonego planu...


Pozdrawiam,
Jacek

______________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC + Honda Forza 350|

Forum powinno być jak Media Markt...

Online
Awatar użytkownika
biblo
A+B+C
Posty: 1280
Rejestracja: 27 wrz 2016, 22:50
Lokalizacja: W-wa

Re: TomTom Rider

Post autor: biblo »

Xj6 pisze:
04 kwie 2023, 10:12
Szkoda, że tego nie wiedziałem przed zakupem... domorosli testerzy piszą o wszystkim, o każdej głupocie beż znaczenia, a nie piszą o tym co jest potrzebne w realu...
Bo ci domorośli testerzy w doopie byli i goowno widzieli :twisted: Oni się najczęściej dają wciągać w marketingowy bełkot producentów i jarają na sucho katalogowymi parametrami i innymi pierdołami... :roll: Albo głoszą prawdy objawione na temat oddawania stolca w lesie... :o :evil:
Ocena: 5.88235%


Pozdrawiam,
Jacek

______________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC + Honda Forza 350|

Forum powinno być jak Media Markt...

Xj6
A+B
Posty: 523
Rejestracja: 29 paź 2022, 12:23

Re: TomTom Rider

Post autor: Xj6 »

No nic. W sumie to nawi służy do nawigacji... pewno da się odebrać telefon jak ktoś dzwoni. Dobre i to, się uwstecznienie w stosunku do produktów sprzed 10 lat to jest rozwój? Przecież mieli już dobry interfejs służący do obsługi telefonu. Wystarczyło bez zmian pograć to do tt 550 i po sprawie. Niczego więcej nie oczekiwałem.


Kawasaki ER5, Yamaha XJ6, Suzuki V-Strom 1050XT

ODPOWIEDZ

Wróć do „Interkomy, Nawigacje, Kamery”