TomTom Rider

Awatar użytkownika
waldeman
A2
Posty: 234
Rejestracja: 07 lis 2016, 16:15
Lokalizacja: Bogatynia

Re: TomTom Rider

Post autor: waldeman »

Taka ciekawostka , jak potrafi prowadzić TT po Sardynii . Nie sposób być obojętnym na wytyczoną trasę przez Tomka , gdy jesteś w głębokim lesie i pomykasz ścieżką dla kozic . Dało radę wyjechać , jest ok. Wąskie alejki z tak stromym podjazdem , że trzeba było na kierownicy leżeć, też dawały mnóstwo frajdy . Ale wybieranie zjazdów po schodach to już była stanowcza przesada . Na usprawiedliwienie TomToma mogę powiedzieć że Garmin zupełnie nie widział tych ścieżek .
Ocena: 5.88235%


Mniejszość Niemiecka 3

Awatar użytkownika
motostopem
A2
Posty: 194
Rejestracja: 06 gru 2022, 09:03

Re: TomTom Rider

Post autor: motostopem »

To chyba warto od razu zgłosić, że tam trasy nie ma :D


Najczęściej w roli głównej DL650 :arrow:
https://www.youtube.com/channel/UCpp6Ux ... irmation=1

Jkb82
AM
Posty: 6
Rejestracja: 29 sty 2023, 15:08

Re: TomTom Rider

Post autor: Jkb82 »

Kochani, a ja mam pytanie odnośnie kabla zasilającego. Oczywiście w TT Rider 500 jest gniazdo do ładowania przez komputer, ale podczas jazdy musi ono byc otwarte, a podczas deszczu to nie jest dobry pomysł. Natomiast w zestawie z podstawką jest złącze, do którego wpinamy kabel, który trzeba podłączyć do instalacji motocykla. Co mam zrobić, bo mój motocykl jest na gwarancji i trochę słabo grzebać teraz w oryginalnej instalacji elektrycznej bez utraty gwarancji?

Pozdro, Kuba.



rasik
A+B
Posty: 905
Rejestracja: 01 maja 2017, 08:57

Re: TomTom Rider

Post autor: rasik »

Jkb82 pisze:Kochani, a ja mam pytanie odnośnie kabla zasilającego. Oczywiście w TT Rider 500 jest gniazdo do ładowania przez komputer, ale podczas jazdy musi ono byc otwarte, a podczas deszczu to nie jest dobry pomysł. Natomiast w zestawie z podstawką jest złącze, do którego wpinamy kabel, który trzeba podłączyć do instalacji motocykla. Co mam zrobić, bo mój motocykl jest na gwarancji i trochę słabo grzebać teraz w oryginalnej instalacji elektrycznej bez utraty gwarancji?

Pozdro, Kuba.
Znajdź oryginalnne gniazdko do grzanych manetek i się wepnij. Jest wątek pt. Złącza zasilania.

Edit
akcesoria-elektryczne-i-elektroniczne-f ... t1665.html

Wysłane z mojego SM-M215F przy użyciu Tapatalka





Pozdrawiam
RASIK

mój AL3 > LINK :)
mój skradziony DL -> LINK :)

Jkb82
AM
Posty: 6
Rejestracja: 29 sty 2023, 15:08

Re: TomTom Rider

Post autor: Jkb82 »

Nadmienię tylko, że posiadam trochę inny motocykl, aczkolwiek że stajni Suzuki. GSX-S1000GT😁



Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1545
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: TomTom Rider

Post autor: PiotrEm »

Jkb82 pisze:
05 cze 2023, 19:43
Nadmienię tylko, że posiadam trochę inny motocykl, aczkolwiek że stajni Suzuki. GSX-S1000GT😁
No jak Ty potrzebujesz nawigacji, żeby się na torze nie zgubić, to lepiej kup sobie nintendo albo innego gameboya :mrgreen:


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Jkb82
AM
Posty: 6
Rejestracja: 29 sty 2023, 15:08

Re: TomTom Rider

Post autor: Jkb82 »

Żeby wyjaśnić pochodzenie to zamieniłem skuter na litra 😁. Ale nie bójcie się obywatele. Po 40 latach życia ktoś czeka na mnie w domu😁



Jkb82
AM
Posty: 6
Rejestracja: 29 sty 2023, 15:08

Re: TomTom Rider

Post autor: Jkb82 »

Skuter oczywiście powyżej 125ccm



Online
Awatar użytkownika
biblo
A+B+C
Posty: 1233
Rejestracja: 27 wrz 2016, 22:50
Lokalizacja: W-wa

Re: TomTom Rider

Post autor: biblo »

Albo tak, jak radził @rasik wepnij się w oryginalne złącze np. grzanych manetek, albo niech Ci to zrobią w ASO. Zapłacisz parę groszy, co przy nowym motocyklu będzie znikomym kosztem, a będziesz miał święty spokój :)


Pozdrawiam,
Jacek

______________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC + Honda Forza 350|

Forum powinno być jak Media Markt...

Jkb82
AM
Posty: 6
Rejestracja: 29 sty 2023, 15:08

Re: TomTom Rider

Post autor: Jkb82 »

I chyba tak trzeba będzie zrobić. Ale kto wie jak te ASO w DE działa. Patrząc po kompetencjach to chyba gorsze papraki jak w PL



pyra
A+B
Posty: 735
Rejestracja: 07 lis 2017, 06:43

Re: TomTom Rider

Post autor: pyra »

Jkb82 pisze:
05 cze 2023, 19:19
Kochani, a ja mam pytanie odnośnie kabla zasilającego. Oczywiście w TT Rider 500 jest gniazdo do ładowania przez komputer, ale podczas jazdy musi ono byc otwarte, a podczas deszczu to nie jest dobry pomysł. Natomiast w zestawie z podstawką jest złącze, do którego wpinamy kabel, który trzeba podłączyć do instalacji motocykla. Co mam zrobić, bo mój motocykl jest na gwarancji i trochę słabo grzebać teraz w oryginalnej instalacji elektrycznej bez utraty gwarancji?

Pozdro, Kuba.
Na początek, nie lubię jak obcy facet mówi do mnie "kochani"
Po drugie - gniazdo do łączności mini/mikro ( czy co tam jest) USB ma zaślepkę hermetyczną, więc deszcz nie szkodzi.
Po trzecie - możesz podłączyć pod Aku, na pewno nic nie zepsujesz. A najlepiej niech ci serwis połączy po stacyjce, i będzie gwarancja.


Szerszeń DL 650A L7 - to już historia

Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4491
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: TomTom Rider

Post autor: Centrino »

Jkb82 pisze:
05 cze 2023, 20:41
I chyba tak trzeba będzie zrobić. Ale kto wie jak te ASO w DE działa. Patrząc po kompetencjach to chyba gorsze papraki jak w PL
To chyba niemożliwe
pyra pisze:
05 cze 2023, 21:15
Jkb82 pisze:
05 cze 2023, 19:19
Kochani, a ja mam pytanie odnośnie kabla zasilającego. Oczywiście w TT Rider 500 jest gniazdo do ładowania przez komputer, ale podczas jazdy musi ono byc otwarte, a podczas deszczu to nie jest dobry pomysł. Natomiast w zestawie z podstawką jest złącze, do którego wpinamy kabel, który trzeba podłączyć do instalacji motocykla. Co mam zrobić, bo mój motocykl jest na gwarancji i trochę słabo grzebać teraz w oryginalnej instalacji elektrycznej bez utraty gwarancji?

Pozdro, Kuba.
Na początek, nie lubię jak obcy facet mówi do mnie "kochani"
Po drugie - gniazdo do łączności mini/mikro ( czy co tam jest) USB ma zaślepkę hermetyczną, więc deszcz nie szkodzi.
Po trzecie - możesz podłączyć pod Aku, na pewno nic nie zepsujesz. A najlepiej niech ci serwis połączy po stacyjce, i będzie gwarancja.

Ad 1. Jakieś uprzedzenia? :D
Ad 2. Zaślepka jest ale jest opcja, że jedziesz w deszczu i hermetyczność zaślepki nie ma w tym momencie znaczenia
Ad 3. W 1050 jest gniazdo zapalniczki pod siedzeniem (po zapłonie), może tu też??


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Jkb82
AM
Posty: 6
Rejestracja: 29 sty 2023, 15:08

Re: TomTom Rider

Post autor: Jkb82 »

Jaki ja tam obcy facet😁.
Pod siedzeniem w GSX-S1000GT jest tylko złącze diagnostyczne. Zapytam na przeglądzie co oni są w stanie zrobić.



rasik
A+B
Posty: 905
Rejestracja: 01 maja 2017, 08:57

Re: TomTom Rider

Post autor: rasik »

Kup sobie kabel do akumulatora a wyłącznikiem

Mignal mi w linku poniżej

https://www.gsxs1000.org/threads/trickl ... tor.46645/

Wysłane z mojego SM-M215F przy użyciu Tapatalka




Pozdrawiam
RASIK

mój AL3 > LINK :)
mój skradziony DL -> LINK :)

Awatar użytkownika
MrWaski
A+B+C
Posty: 1232
Rejestracja: 01 wrz 2020, 20:12
Lokalizacja: Słocina

Re: TomTom Rider

Post autor: MrWaski »

Pytanie do użytkowników TomTom Rider.
Czy apka na smarkfona "GO Ride" jest dokładnie taka sama?

Edytka:
Sprawdziłem. Jest całkiem inna, dużo uboższa, ale darmowa.


Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek

Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: TomTom Rider

Post autor: staszek_s »

Ja tam za dużo braków nie widziałem, spokojnie można by używać apki, zwłaszcza ze kosztuje grosze. Dla mnie wykluczył ją jeden poważny brak - nie ma możliwości importowania tras. Jedynie może przez MyDrive ale to dla mnie działa kulawo.


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Yarecki71
A2
Posty: 156
Rejestracja: 08 lut 2022, 21:26
Lokalizacja: Ostrzeszów

Re: TomTom Rider

Post autor: Yarecki71 »




Online
Awatar użytkownika
biblo
A+B+C
Posty: 1233
Rejestracja: 27 wrz 2016, 22:50
Lokalizacja: W-wa

Re: TomTom Rider

Post autor: biblo »

Yarecki71 pisze:
17 sie 2023, 09:55
https://www.moto-abc.pl/nawigacja-motoc ... BVxGSMCjQQ
Nawigacja motocyklowa TomTom Rider 550 - cena: 1 575,00 zł
Niedawno Rider 500 był jeszcze o przeszło 350 zł tańszy w Louisie - 1224,30 zł - obniżka z 1749 zł :)

A różnice między modelem 500, a 550 są symboliczne... Ja się dopatrzyłem, że 500-tka nie ma funkcji telefonowania w trybie głośnomówiącym z Siri i Google Now.

topic6412.html


Pozdrawiam,
Jacek

______________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC + Honda Forza 350|

Forum powinno być jak Media Markt...

rasik
A+B
Posty: 905
Rejestracja: 01 maja 2017, 08:57

Re: TomTom Rider

Post autor: rasik »

Ponieważ mój Rider dogorywa chciałbym poprosić użytkowników tt 500 i 550 o potwierdzenie zaprzeczenie że w tych modelach:

1. Da się bezpośrednio z navigacji odwrócić plan podróży
2. Wgrać plik gpx i navi po włączeniu zamieni go na int czyli plan podróży (w rider pakiet takie coś do foldery gpx2int i uruchamiam nawi i mam plan podróży)




Wysłane z mojego SM-M215F przy użyciu Tapatalka



Pozdrawiam
RASIK

mój AL3 > LINK :)
mój skradziony DL -> LINK :)

Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: TomTom Rider

Post autor: staszek_s »

Nie ma opcji odwrócenia trasy wprost, jest "Zmień kolejność postojów" ale to trzeba klikać we wszystkie punkty trasy po kolei.
Co do planu podróży to nie wiem co to jest, nigdy nie słyszałem.


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

ODPOWIEDZ

Wróć do „Interkomy, Nawigacje, Kamery”