Gdzie tankujesz swoje Moto?

Wszystko co o motocyklach V-strom powiedzieć i wiedzieć można. Pytania, odpowiedzi, dyskusje.

Z jakiej stacji paliw korzystasz/polecasz? (3opcje do wyboru)

Orlen
23
37%
Lukoil
4
6%
Pieprzyk
2
3%
Bp
8
13%
Shell
6
10%
Circle K
10
16%
Prywatna stacja
2
3%
Emila
1
2%
Stacja hipermarketowe typu Auchan
6
10%
 
Liczba głosów: 62

Awatar użytkownika
adonix
A1
Posty: 59
Rejestracja: 13 mar 2018, 15:09

Gdzie tankujesz swoje Moto?

Post autor: adonix »

Hej czytałem ile wam spala i ile starcza na rezerwie i uderzyło mnie to, że sam nie wiem jaki jest właściwy moralnie wybór stacji? Ostatnio tankowałem u pieprzyka bo taniej. Wcześniej Orlen. Jak to u was wygląda? Co polecacie, czym się kierujecie?



Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4491
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Gdzie tankujesz swoje Moto?

Post autor: Centrino »

Gdzie popadnie, w trasie nie zawsze jest wybór. A DL jest przystosowany do paliw różnej jakości.
Omijam tylko ruskich czyli lukoil


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

paciks
A2
Posty: 140
Rejestracja: 20 wrz 2017, 17:57
Lokalizacja: Wrocław/Radomsko

Re: Gdzie tankujesz swoje Moto?

Post autor: paciks »

Ja staram się tankować na Orlenach nie franczyzowych.


DL650 2012

Awatar użytkownika
SimOn!
A+B+C
Posty: 1227
Rejestracja: 27 wrz 2016, 20:45
Lokalizacja: GD 3Miasto

Re: RE: Re: Gdzie tankujesz swoje Moto?

Post autor: SimOn! »

Centrino pisze:Gdzie popadnie, w trasie nie zawsze jest wybór. A DL jest przystosowany do paliw różnej jakości.
Omijam tylko ruskich czyli lukoil
Ja podobnie omijam rusa ObrazekObrazek. Generalnie u mnie w regionie króluje Lotos i Orlen. Zdaża mi się też na jednej srawdzonej prywatnej małej stacji z logo "jakość paliw Lotos" i tez jest spoko Obrazek A w trasie unikam tylko ministacyjek przy dawnych bazach transportowych czy maszyn rolniczych.


Zdrówko シモン :mrgreen:
Mniejszość Niemiecko Japońska ;)

Awatar użytkownika
kitza
A2
Posty: 266
Rejestracja: 30 wrz 2016, 21:16
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Gdzie tankujesz swoje Moto?

Post autor: kitza »

Z racji tego, że korzystam z karty Biznestank, to najczęściej tankuję na Orlenie.


Romet Komar -> Suzuki GSF 600 Bandit -> Suzuki V-Strom 1000

Awatar użytkownika
adonix
A1
Posty: 59
Rejestracja: 13 mar 2018, 15:09

Re: Gdzie tankujesz swoje Moto?

Post autor: adonix »

Słyszałem kiedyś od kogoś kto tankuje na shellu lub bp, że orlen odpada bo mają ruską ropę a właśnie bp/shell (nie pamiętam który) to lepsze źródło. Nie wiem ile w tym prawdy.



Awatar użytkownika
SimOn!
A+B+C
Posty: 1227
Rejestracja: 27 wrz 2016, 20:45
Lokalizacja: GD 3Miasto

Re: RE: Re: Gdzie tankujesz swoje Moto?

Post autor: SimOn! »

adonix pisze:Słyszałem kiedyś od kogoś kto tankuje na shellu lub bp, że orlen odpada bo mają ruską ropę a właśnie bp/shell (nie pamiętam który) to lepsze źródło. Nie wiem ile w tym prawdy.
Uwierz mi (a wiem ze źródła Obrazek) Shell i BP to baza paliwowa z Lotosu. Pochodzenie ropy (a co za tym idzie jej "gatunek") to tylko problem dla przerobu ale nie wpływa na jakość paliwa. Ludzie uwielbiają mity i legendy Obrazek


Zdrówko シモン :mrgreen:
Mniejszość Niemiecko Japońska ;)

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1633
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Gdzie tankujesz swoje Moto?

Post autor: prebenny »

@SimOn!akurat jakość paliw w naszym pięknym kraju to jest teksańska masakra i bynajmniej samo pochodzenie może na jakość nie wpływa... Ale skądś się bierze różnica między paliwem, które jest u nas a tym, które jest za zachodnią granicą.


null

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Gdzie tankujesz swoje Moto?

Post autor: Struna »

adonix pisze:Słyszałem kiedyś od kogoś kto tankuje na shellu lub bp, że orlen odpada bo mają ruską ropę a właśnie bp/shell (nie pamiętam który) to lepsze źródło. Nie wiem ile w tym prawdy.
a co Cię ropa obchodzi ?
Masz DL-a na ropę ? :)


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
kitza
A2
Posty: 266
Rejestracja: 30 wrz 2016, 21:16
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Gdzie tankujesz swoje Moto?

Post autor: kitza »

Poza paliwem (chyba) Shell Power Racing, cała reszta paliw pochodzi z 2 miejsc w kraju : Orlen i Lotos.
To co zalewamy do zbiorników na wybranych stacjach, różni się pomiędzy sobą ilością i rodzajem dodatków uszlachetniających, które pan Mietek z panem Staszkiem wleją do zbiorników z paliwem w bazie paliwowej.


Romet Komar -> Suzuki GSF 600 Bandit -> Suzuki V-Strom 1000

Awatar użytkownika
SimOn!
A+B+C
Posty: 1227
Rejestracja: 27 wrz 2016, 20:45
Lokalizacja: GD 3Miasto

Re: RE: Re: Gdzie tankujesz swoje Moto?

Post autor: SimOn! »

kitza pisze:Poza paliwem (chyba) Shell Power Racing, cała reszta paliw pochodzi z 2 miejsc w kraju : Orlen i Lotos.
To co zalewamy do zbiorników na wybranych stacjach, różni się pomiędzy sobą ilością i rodzajem dodatków uszlachetniających, które pan Mietek z panem Staszkiem wleją do zbiorników z paliwem w bazie paliwowej.
Dokładnie tak Obrazek Jedynie Lukoil wozi swoje.


Zdrówko シモン :mrgreen:
Mniejszość Niemiecko Japońska ;)

Awatar użytkownika
adonix
A1
Posty: 59
Rejestracja: 13 mar 2018, 15:09

Re: Gdzie tankujesz swoje Moto?

Post autor: adonix »

Struna pisze:
adonix pisze:Słyszałem kiedyś od kogoś kto tankuje na shellu lub bp, że orlen odpada bo mają ruską ropę a właśnie bp/shell (nie pamiętam który) to lepsze źródło. Nie wiem ile w tym prawdy.
a co Cię ropa obchodzi ?
Masz DL-a na ropę ? :)
Jeśli się nie mylę to benzyna powstaje jaki jedną z frakcji ropy xD



Awatar użytkownika
JARON
A+B+C+D
Posty: 2116
Rejestracja: 04 paź 2016, 14:51
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Gdzie tankujesz swoje Moto?

Post autor: JARON »

A mnie bez różnicy,jak mam wybór i wiem gdzie po ile w okolicy to staram się tankować gdzie taniej. No i przez to czasem,ale ostatnio już wcale bo drogo,na Luk-oil Bo mam pod nosem ;-)


Ogar205>CZ175>MZ250Jaskółka z koszem>Junak M10>MZ ETZ250>IntruderVL800>IntruderC1500>Vstrom1000 2016>BENELLI IMPERIALE 400
Wszyscy mamy dwa życia. To drugie zaczyna się w chwili,gdy zdamy sobie sprawę,że mamy tylko jedno.

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Gdzie tankujesz swoje Moto?

Post autor: Struna »

adonix pisze: Jeśli się nie mylę to benzyna powstaje jaki jedną z frakcji ropy xD
owszem, ale to na tyle złożony proces, że otrzymany produkt raczej niewiele ma wspólnego z jakością surowca.


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Online
Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Gdzie tankujesz swoje Moto?

Post autor: gorghu »

Głównie Orlen i BP. Ale to z przyzwyczajenia - przez ostatnie 10 lat miałem w firmach karty Floty i Routexa więc służbówki tankowałem na tych stacjach. I tak jakoś mi zostało jak latam lokalnie :). W dalszej trasie już tak nie wybrzydzam, choć te są nadal na czele listy ;) Staram się tylko omijać te najmniejsze "wioskowe" stacyjki, choć jak nie ma już wyjścia to te parę litrów i na takiej zaleje.


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

scyzor_2007
A+B
Posty: 802
Rejestracja: 08 sty 2017, 16:50

Re: Gdzie tankujesz swoje Moto?

Post autor: scyzor_2007 »

Lotos i Orlen, czasami BP



Awatar użytkownika
cinek
A1
Posty: 32
Rejestracja: 09 mar 2018, 12:32
Lokalizacja: Kraków

Re: Gdzie tankujesz swoje Moto?

Post autor: cinek »

Ja najczęściej Orlen.

A co wiecie o kartach lojalnościowych gdzie można zbierać punkty wymieniane na jakieś 'nagrody'? Słyszałem kiedyś, że Lotos miał specjalną kartę dla motocyklistów z jakimiś promocjami, nie wiem jak jest teraz.



Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Gdzie tankujesz swoje Moto?

Post autor: Struna »

BP ma punkty PayBack, Orlen ma Vitay, Lotos ma Navigator, Shell też coś tam ma, CircleK ( ex Statoil ) też ma.


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

pyra
A+B
Posty: 735
Rejestracja: 07 lis 2017, 06:43

Re: Gdzie tankujesz swoje Moto?

Post autor: pyra »

Unikam tylko ruskich, bo takie mam zasady.


Szerszeń DL 650A L7 - to już historia

Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Gdzie tankujesz swoje Moto?

Post autor: staszek_s »

Ja unikam Shell'a bo zawsze gościu mi chce na siłę lać najdroższe paliwo jakie mają. Na co dzień albo Statoil albo Łukoil.


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

ODPOWIEDZ

Wróć do „Motocykle V-strom”