Akcesoryjne wydechy do DL650

Awatar użytkownika
matt28
A2
Posty: 266
Rejestracja: 27 sie 2018, 21:50

Re: Akcesoryjne wydechy do DL650

Post autor: matt28 »

damianKr pisze:Wracam do tematu wydechów bo i tak teraz ciężko jeździć....

Rozejrzałem się trochę i znalazłem dwa wydechy które mnie interesują pierwszy to G.P.R.
https://www.district21.pl/produkt/gpr19pe4s200fne4/
Tylko nie wiem czy będzie pasować do modelu 2019? W opisie jest model 17/18.
Tak mniej więcej brzmi GPR. Tylko cena zabójcza. Ja za swój zapłaciłem 1000 zł.



Old, grumpy man na DL-u 800

Online
Awatar użytkownika
bojaco
A+B+C
Posty: 1313
Rejestracja: 01 maja 2018, 21:44
Lokalizacja: Reksio, Bolek i Lolek...

Re: Akcesoryjne wydechy do DL650

Post autor: bojaco »

Również polecam Leosia. Kusi rozsądną ceną i homologacją a ta może mieć znaczenie. Zwłaszcza jeżeli wybierasz się poza granice PL.


DL650 2013 -> DL1000 2016 -> R1200GS Adv 2016 czyli Mniejszość Niemiecka :shock:

damianKr
A2
Posty: 179
Rejestracja: 06 cze 2019, 09:58

Re: Akcesoryjne wydechy do DL650

Post autor: damianKr »

Tak mniej więcej brzmi GPR. Tylko cena zabójcza. Ja za swój zapłaciłem 1000 zł.
Brzmi pięknie. Ty masz wersje carbon? Ja raczej myślę o zwykłej.
1000 zł? Nie wiem czy się pomyliłeś, czy kupowałeś używkę bo ja widzę ceny około 3200 zł :).
A jaki masz rocznik motocykla? Bo na stronie widzę tylko do modeli 17/18, więc nie wiem czy nie chciało im się w sklepie zaktualizować danych, czy faktycznie nie ma do modeli 2019.

Również polecam Leosia. Kusi rozsądną ceną i homologacją a ta może mieć znaczenie. Zwłaszcza jeżeli wybierasz się poza granice PL.
Leoś spoko, ale nigdzie nie widzę żeby pasowały do modelu 2019. Podzwonię jeszcze i popytam w sklepach.

Yoshimura kosztuje około 2900 zł czyli taniej niż GPR, ale tutaj jest sprzeczność ponieważ sklepy piszą że R-77 posiada homologacje, a na stronie widzę, że modele sport nie są street legal.


V-Strom 650 XT 2019

Awatar użytkownika
matt28
A2
Posty: 266
Rejestracja: 27 sie 2018, 21:50

Re: Akcesoryjne wydechy do DL650

Post autor: matt28 »

damianKr pisze:
Tak mniej więcej brzmi GPR. Tylko cena zabójcza. Ja za swój zapłaciłem 1000 zł.
Brzmi pięknie. Ty masz wersje carbon? Ja raczej myślę o zwykłej.
1000 zł? Nie wiem czy się pomyliłeś, czy kupowałeś używkę bo ja widzę ceny około 3200 zł :).
A jaki masz rocznik motocykla? Bo na stronie widzę tylko do modeli 17/18, więc nie wiem czy nie chciało im się w sklepie zaktualizować danych, czy faktycznie nie ma do modeli 2019.
GPR nie produkuje do modelu z 2019 roku, natomiast GPR H.241.FUCA wyprodukowany dla modelu 2015 - 2016 pasuje po małej modyfikacji.
Kupiłem nowy za £200 na angielskim ebayu, czasami można trafić naprawdę dobre okazje.

Tu masz linka - ok 1700 złebay.
Sprzedawca wysyła do Polski.


Old, grumpy man na DL-u 800

Awatar użytkownika
MarcinS
A2
Posty: 155
Rejestracja: 15 kwie 2020, 17:14
Lokalizacja: WPI

Re: Akcesoryjne wydechy do DL650

Post autor: MarcinS »

Ja kupiłem Arrowa wraz z katalizatorem do DL650 '17- brzmi znacznie lepiej od fabrycznego i ma homologację, więc nie powinno być problemów z przeglądami oraz z podróżami poza granicami kraju.


GSX650-F '08 (2008 do 2009)
VStrom 650XT '17 (2017 - obecnie)

szakul
A1
Posty: 58
Rejestracja: 26 cze 2019, 16:17

Re: Akcesoryjne wydechy do DL650

Post autor: szakul »

@MarcinS
Cześć,
Czy mógłbyś podesłać kilka informacji? Gdzie kupiłeś wydech Arrowa, ew czy sam zmieniałeś czy masz zaufaną firmę i czy dolot zostawiłeś fabryczny czy sportowy, remap?

Z pozdrowieniami



Awatar użytkownika
MarcinS
A2
Posty: 155
Rejestracja: 15 kwie 2020, 17:14
Lokalizacja: WPI

Re: Akcesoryjne wydechy do DL650

Post autor: MarcinS »

szakul pisze:@MarcinS
Cześć,
Czy mógłbyś podesłać kilka informacji? Gdzie kupiłeś wydech Arrowa, ew czy sam zmieniałeś czy masz zaufaną firmę i czy dolot zostawiłeś fabryczny czy sportowy, remap?

Z pozdrowieniami
Wydech kupiłem w sklep.mieloch.pl Na przesyłkę czekałem 3 tygodnie, ale to był akurat okres szczytu koronawirusa we Włoszech. Zmieniłem go sam - poszło bez większych problemów, zarówno z demontażem starego, jak również z montażem nowego.
Dolot mam fabryczny, nie robiłem również remapu. Nie widzę żadnych negatywnych skutków zmiany wydechu - żadnego dławienia się czy zwiększonego zużycia paliwa, ale ja wziąłem wersję z katalizatorem.
Brzmi super z założonym db-killerem, nie mam nawet ochoty sprawdzać jak brzmi bez. Zrobiłem nim już trasę 700 km jednego dnia w tym roku i nie narzekałem.

Generalnie - zmiana wydechu zdecydowanie poprawiła wrażenia z jazdy - od razu dużo fajniej się jeździ.
Załączniki
20200328_162211.jpg
Ocena: 11.76471%


GSX650-F '08 (2008 do 2009)
VStrom 650XT '17 (2017 - obecnie)

Awatar użytkownika
Old Donkey
A+B+C
Posty: 1825
Rejestracja: 05 maja 2018, 13:53
Lokalizacja: Katowice

Re: Akcesoryjne wydechy do DL650

Post autor: Old Donkey »

a jak z końcówką wydechu od stelaża ? ona nie pasuje do arrowa ?



Awatar użytkownika
MarcinS
A2
Posty: 155
Rejestracja: 15 kwie 2020, 17:14
Lokalizacja: WPI

Re: Akcesoryjne wydechy do DL650

Post autor: MarcinS »

Old Donkey pisze:a jak z końcówką wydechu od stelaża ? ona nie pasuje do arrowa ?
Nie pasuje, ale nie powinno być problemu - wylot wydechu jest daleko od kufra.


GSX650-F '08 (2008 do 2009)
VStrom 650XT '17 (2017 - obecnie)

szakul
A1
Posty: 58
Rejestracja: 26 cze 2019, 16:17

Re: Akcesoryjne wydechy do DL650

Post autor: szakul »

MarcinS pisze:
szakul pisze:@MarcinS
Cześć,
Czy mógłbyś podesłać kilka informacji? Gdzie kupiłeś wydech Arrowa, ew czy sam zmieniałeś czy masz zaufaną firmę i czy dolot zostawiłeś fabryczny czy sportowy, remap?

Z pozdrowieniami
Wydech kupiłem w sklep.mieloch.pl Na przesyłkę czekałem 3 tygodnie, ale to był akurat okres szczytu koronawirusa we Włoszech. Zmieniłem go sam - poszło bez większych problemów, zarówno z demontażem starego, jak również z montażem nowego.
Dolot mam fabryczny, nie robiłem również remapu. Nie widzę żadnych negatywnych skutków zmiany wydechu - żadnego dławienia się czy zwiększonego zużycia paliwa, ale ja wziąłem wersję z katalizatorem.
Brzmi super z założonym db-killerem, nie mam nawet ochoty sprawdzać jak brzmi bez. Zrobiłem nim już trasę 700 km jednego dnia w tym roku i nie narzekałem.

Generalnie - zmiana wydechu zdecydowanie poprawiła wrażenia z jazdy - od razu dużo fajniej się jeździ.
Super, bardzo dziękuję za informację!
Dobrze rozumiem, że jest to zestaw z katalizatorem, ale bez kolektorów?
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
MarcinS
A2
Posty: 155
Rejestracja: 15 kwie 2020, 17:14
Lokalizacja: WPI

Re: Akcesoryjne wydechy do DL650

Post autor: MarcinS »

szakul pisze:
Super, bardzo dziękuję za informację!
Dobrze rozumiem, że jest to zestaw z katalizatorem, ale bez kolektorów?
Pozdrawiam
Z kolektorami - niestety inaczej go nie zamontujesz. Musisz mieć komplet.

W sklepie szukaj po numerach fabrycznych dostępnych na stronie producenta. Zwykłą wyszukiwarka nie działa.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Ocena: 5.88235%


GSX650-F '08 (2008 do 2009)
VStrom 650XT '17 (2017 - obecnie)

szakul
A1
Posty: 58
Rejestracja: 26 cze 2019, 16:17

Re: Akcesoryjne wydechy do DL650

Post autor: szakul »

MarcinS pisze:
szakul pisze:
Super, bardzo dziękuję za informację!
Dobrze rozumiem, że jest to zestaw z katalizatorem, ale bez kolektorów?
Pozdrawiam
Z kolektorami - niestety inaczej go nie zamontujesz. Musisz mieć komplet.

W sklepie szukaj po numerach fabrycznych dostępnych na stronie producenta. Zwykłą wyszukiwarka nie działa.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

I raz jeszcze dziękuję ;)

Widzę już po schemacie tutaj https://www.arrow.it/en/assembled/1552/ ... -2017-2020

Do końcówki jest wybór - z katalizatorem lub bez (Racing).

Pisząc kolektory miałem na myśli "rury" przykręcane do cylindrów (na dwie śruby imbusowe), ale tu widzę, że raczej zostają one... i wymienia się od łączeń rur na płaska "12stkę"...

Bardzo podoba mi się dźwięk tu

I sądzę, że na żywo jest znacznie lepszy :)

P. S. Bardzo ładny - gratulacje



szakul
A1
Posty: 58
Rejestracja: 26 cze 2019, 16:17

Re: Akcesoryjne wydechy do DL650

Post autor: szakul »

szakul pisze:
MarcinS pisze:
szakul pisze:
Super, bardzo dziękuję za informację!
Dobrze rozumiem, że jest to zestaw z katalizatorem, ale bez kolektorów?
Pozdrawiam
Z kolektorami - niestety inaczej go nie zamontujesz. Musisz mieć komplet.

W sklepie szukaj po numerach fabrycznych dostępnych na stronie producenta. Zwykłą wyszukiwarka nie działa.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

I raz jeszcze dziękuję ;)

Widzę już po schemacie tutaj https://www.arrow.it/en/assembled/1552/ ... -2017-2020

Do końcówki jest wybór - z katalizatorem lub bez (Racing).

Pisząc kolektory miałem na myśli "rury" przykręcane do cylindrów (na dwie śruby imbusowe), ale tu widzę, że raczej zostają one... i wymienia się od łączeń rur na płaska "12stkę"...

Bardzo podoba mi się dźwięk tu

I sądzę, że na żywo jest znacznie lepszy :)

P. S. Bardzo ładny - gratulacje

Widzę już instrukcje, sorrki za spamowanie ;)
Z przedniego cylindra owszem od samego początku... Natomiast przy tylnym cylindrze już raczej nie od samego początku?



Awatar użytkownika
MarcinS
A2
Posty: 155
Rejestracja: 15 kwie 2020, 17:14
Lokalizacja: WPI

Re: Akcesoryjne wydechy do DL650

Post autor: MarcinS »

szakul pisze: Widzę już instrukcje, sorrki za spamowanie ;)
Z przedniego cylindra owszem od samego początku... Natomiast przy tylnym cylindrze już raczej nie od samego początku?
Zgadza się - przy tylnym cylindrze łączysz kolektor Arrow z krotką fabryczną rurą odchodzącą od cylindra.

Wysłane z mojego SM-T815 przy użyciu Tapatalka
Ocena: 5.88235%


GSX650-F '08 (2008 do 2009)
VStrom 650XT '17 (2017 - obecnie)

szakul
A1
Posty: 58
Rejestracja: 26 cze 2019, 16:17

Re: Akcesoryjne wydechy do DL650

Post autor: szakul »

MarcinS pisze:
szakul pisze: Widzę już instrukcje, sorrki za spamowanie ;)
Z przedniego cylindra owszem od samego początku... Natomiast przy tylnym cylindrze już raczej nie od samego początku?
Zgadza się - przy tylnym cylindrze łączysz kolektor Arrow z krotką fabryczną rurą odchodzącą od cylindra.

Wysłane z mojego SM-T815 przy użyciu Tapatalka
@MarcinS
Pozwól, że zmęczę Cię jeszcze jednym pytaniem, a mianowicie co z uszczelkami? I ogólnie uszczelnieniem połączeń?

Z pozdrowieniami



Quarius
A2
Posty: 181
Rejestracja: 14 kwie 2017, 14:12
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Akcesoryjne wydechy do DL650

Post autor: Quarius »

Wygląda na to, że GPR ma jakąś wyprzedaż wydechów do AL2-6. Ktoś może ma taki wydech i wypowie się jak wrażenia?

https://www.gpr.it/en/prodotto/gpr-exha ... lack-inox/


Suzuki DL 650 AL6 V-Strom

Awatar użytkownika
matt28
A2
Posty: 266
Rejestracja: 27 sie 2018, 21:50

Re: Akcesoryjne wydechy do DL650

Post autor: matt28 »

Bazując na osobistym doświadczeniu, odradzam GPR. W moim przypadku, po kontakcie rozgrzanego tłumika z wodą, z części tłumika zaczęła odchodzić farba.


Old, grumpy man na DL-u 800

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Akcesoryjne wydechy do DL650

Post autor: gorghu »

To ja pojadę tak z "doświadczenia" z innych grup odnośne wydechu.

Osoba, która zadaje pytanie:
"jaki akcesoryjny wydech"

potem pyta:
"jaki cichy kask"

a potem:
"jakie zatyczki do uszów"
;)

Oczywiście to żartobliwie podsumowanie, ale doświadczenie jazdy za i przed motocyklami z "akcesoryjnymi" tłumikami mówi mi że taki tłumik fajnie brzmi na odcinku max 50km (max 30 minut). Potem robi się uciążliwy. A każdy kto mówi że to dla "mojego bezpieczeństwa" i że "fajnie brzmi i mi nie przeszkadza" - kłamie. Nawet homologowany Leoś, który fajnie brzmi jest na długie trasy mega męczący.

Ostatnio miałem okazję jechać kilka kilometrów za takim "przelotem". Jadąc 100-200 metrów za nim nie słyszałem już swojego moto tylko jego tłumik. Jechałem tak kilka minut za nim, a potem zadecydowałem że łamie wszelkie przepisy drogowe ;) tylko po to żeby go mieć daleko za sobą, bo po prostu nie dało się tak jechać i było to mega męczące.

Dlatego też nie dziwią mnie zakazy w Tyrolu odnośnie głośności motocykli na paru drogach. Wyobraźcie sobie że pod domem dziennie w sezonie setka takich wam przejeżdża gdy wy po pracy chcecie odpocząć.
Ocena: 5.88235%


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1633
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Akcesoryjne wydechy do DL650

Post autor: prebenny »

Homologowany Leoś z db killerem głośnością nie odbiega od ori ;) Po wyjęciu db killera już owszem robi się głośniej.


null

Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4395
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: Akcesoryjne wydechy do DL650

Post autor: lukas76 »

Miom zdaniem i tak najładniejsze brzmienie w V-ce Suzuki ma Arrow, ani leo ani akrap nie ma do niego startu nie wspominając już o gpr i dominator bo one tylko drą ryja i nic więcej


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne do Vstrom-a”