Pirelli Scorpion Rally Str. Ktos uzywal ??

Wszystkie tematy związane z ogumieniem i kołami. Testy, opinie, uwagi, ostrzeżenia.
Kgutek
AM
Posty: 5
Rejestracja: 10 kwie 2018, 18:08

Pirelli Scorpion Rally Str. Ktos uzywal ??

Post autor: Kgutek »

Interesuja mnie opinie na temat tych opon jak sie zachowuje na szosie i poza nia ?



Kgutek
AM
Posty: 5
Rejestracja: 10 kwie 2018, 18:08

Re: Pirelli Scorpion Rally Str. Ktos uzywal ??

Post autor: Kgutek »

Nikt nie podjal tematu to odpowiem sam :) Do posiadaczy Scorpion trial II (z takich przeskoczylem na Rally Str. ) jezeli uwazacie ze ta opona jest super na asfalt i dosyc radzi sobie na lekkim szuterku to po pierwszych 50 km scorpiona rally str domkniecie tylem a po 100km przodem . Jestemmmm MEGA zaskoczony przyczepnoscia plynnoscia poglebiania zlozenia ( ksztalt kostki sugeruje calkiem co innego) do tego na offie z checia zapina sie 3 bieg do konca (zebatka przod 1 zab mniej , spalanie na trasie okolo 0.5 litra na baku wiecej , przyjemnosc z jazdy wiele lepsza ) bez zmartwoen ze przod odjezdza ...
Jutro startujemy na Albanie i po przeleceniu serbi z plecakiem i full bagazem podziele sie info czy wytrzymalosc opony jest taka jak sugeruje producent ( czyli duza wytrzymalosc do ciezkich szosowo endurowych motocykli ) Scorpion trial II po przejechaniu 150km autostrada w bulgarii z bagazem i plecakiem zrobila sie opona samochodowa (plaska i chu.. jak stol w TVNie)



merc
A
Posty: 418
Rejestracja: 05 paź 2016, 21:24

Re: Pirelli Scorpion Rally Str. Ktos uzywal ??

Post autor: merc »

A jak z hałasem na czarnym przy prędkościach przelotowych?


DL 650 XT 2016 i honda CB 1300 2013

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pirelli Scorpion Rally Str. Ktos uzywal ??

Post autor: Lord »

No to jestem ciekawy czy będziemy mieli w takim razie jakąś alternatywę z możliwosćia lepszych właściwości terenowych, bo Trail II na mokrej trawie jezdzi jak lodowisku :)

W takim razie i czekam na recenzję


DL650A L8

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Pirelli Scorpion Rally Str. Ktos uzywal ??

Post autor: gorghu »

Kumpel używał ich w Maroku na Tigerze. I był mocno zadowolony. Na suchym składał się w zakrętach jak na szosówkach. W górach też je chwalił (asfalty suche i mokre o różnej jakości, błota, kamienie). Jedynie narzekał lekko na przelocie autostradowym. Powyżej 120-130 km/h narzekał na hałas i lekkie wibracje na kierownicy.

Ja natomiast ostatnio trafiłem na bardzo podobną alternatywę - Metzeler Karoo Street. I szukam jakiś testów tej opony. Na razie są tylko redakcyjne i sponsorowane. A tym nie ufam ;)


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pirelli Scorpion Rally Str. Ktos uzywal ??

Post autor: Lord »

No własnie jestem ciekawy chociaz nie ma sie co oszukiwac że te opony jak maja coś dac na Offie to beda jednak nieproblemowe powyżej tych 130 km/h


DL650A L8

merc
A
Posty: 418
Rejestracja: 05 paź 2016, 21:24

Re: Pirelli Scorpion Rally Str. Ktos uzywal ??

Post autor: merc »

gorghu pisze:
Ja natomiast ostatnio trafiłem na bardzo podobną alternatywę - Metzeler Karoo Street. I szukam jakiś testów tej opony. Na razie są tylko redakcyjne i sponsorowane. A tym nie ufam ;)
Spotkałem gościa na GS 850.
Miał jeszcze fabrycznie założone, zmienił bo bardzo słabo na mokrym.


DL 650 XT 2016 i honda CB 1300 2013

ODPOWIEDZ

Wróć do „Koła i opony”