Gumki kufrów

Awatar użytkownika
NIKT
A+B
Posty: 507
Rejestracja: 17 sie 2017, 10:22

Gumki kufrów

Post autor: NIKT »

Fotki: https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing

Mam stelaże oryginalne o postanowiłem wymienić sobie gumki pod kufry, ponieważ moje tak fantastycznie siedzą, że nawet nie dotykają kufrów i cały ciężar centralnego spoczywa na zamku i bolcach a kufrem można ruszać na boki. Kufry boczne podobnie.
Przeszukując internety natknąłem się na gumki do kufrów GIVI, odboje drzwi, odboje klap i wiele innych gumek :P Ale żadna nie posiadała pożądanej przeze mnie wysokości, nie wspominając i pozostałych wymiarach.

W firmie specjalizującej się w produkcji wszelakiego rodzaju elementów gumowych za pomocą wtryskiwarek, właściciel powiedział że można zrobić taką formę ale dla ilości detalicznej nie będzie to dla mnie opłacalne i proponuje zakup sznura gumowego w sklepie z uszczelkami i jakimś sposobem wycięcie gumek.

Pomysł okazał się dobry ale nie dawało mi spokoju stwierdzenie " jakimś sposobem". Chyba raczej powinien powiedzieć "jakimś cudem". Lecz po kupieniu za ok 20 zł pół metra sznura gumowy pełnego i po omówieniu tematu z rodzicielem sposób okazał się bardzo prosty :D Wiertarka zamocowana w imadle, a że sznur szerokości 12mm to pasował idealnie do głowicy wiertarki do tego szlifierka kątowa i jazda ! :) Wiertarka i szlifierka ustawione na minimalne obroty więc nie przysporzyło to zbyt wielu trudności, a ja stałem się posiadaczem gumek w bardzo prosty sposób :D Gumki zrobiłem dłuższe i dotnę na wymiar po ich zamontowaniu w stelażach.

Oto jak je robiłem (filmik długi i nudny ale):



Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4491
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Gumki kufrów

Post autor: Centrino »

Niczym tokarka do, hmmmmm .... gumek ;)

A tak serio, pomysł fajny i roboty niedużo.


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gumki kufrów

Post autor: Lord »

To ile tych gumek zrobiłeś ? Może się dogadamy :) Chociaż z tego co widzę to inne niż GIVI


DL650A L8

Awatar użytkownika
NIKT
A+B
Posty: 507
Rejestracja: 17 sie 2017, 10:22

Re: Gumki kufrów

Post autor: NIKT »

Gumek wyszlo mi 12 sztuk a wyszloby 15 bo 3 pierwsze skopsalem chcac wyciac je inaczej niz wiertarka i szlifierka


Boso, ale w ostrogach.



Awatar użytkownika
NIKT
A+B
Posty: 507
Rejestracja: 17 sie 2017, 10:22

Re: Gumki kufrów

Post autor: NIKT »

W koncu zalozylem ..
Przy kanapie i srodkowe dociete na 10mm. Przy zatrzasku kufra 8mmObrazekObrazekObrazekObrazek

Boso, ale w ostrogach.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne do Vstrom-a”