Replaio Radio - apka do słuchania radia

Awatar użytkownika
novy
A+B
Posty: 606
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:34
Lokalizacja: Busko

Replaio Radio - apka do słuchania radia

Post autor: novy »

Pakiet internetowy każdy ma więc polecam apke na androida replaio radio do słuchania radia przez interkom. Można sobie dodać do ulubionych radia jakie kto lubi a wybór jest naprawdę duży. Co mnie przekonało do tej aplikacji to to, że można pokrętłem interkomu zmieniać stacje. Żeby nie było to nie jest żadna reklama.


DL650 K5 Blue

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Replaio Radio - apka do słuchania radia

Post autor: gorghu »

Dzięki, dziś na trasie (nudnej autostradzie) sobie przetestuję ;)
Z pierwszych obserwacji widzę, że stacji jest faktycznie dużo do wyboru. No i 1 minuta odsłuchu to ok 1 Mb przesłanych danych


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
novy
A+B
Posty: 606
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:34
Lokalizacja: Busko

Re: Replaio Radio - apka do słuchania radia

Post autor: novy »

Ja testowałem różne i tylko ta mi przypasowała. Najważniejsze było dla mnie żeby zmieniać kanały stacji pokrętłem od interkomu a większość tego typu apek tego nie obsługiwała. Dodatkowo przesył tych stacji był taki sobie, albo jakość była do kitu albo rwały co chwilę transfer. Tak na marginesie to używam też tej aplikacji w samochodzie przy zagranicznych wyjazdach.


DL650 K5 Blue

Awatar użytkownika
Voyager
A+B
Posty: 518
Rejestracja: 13 lis 2018, 11:57
Lokalizacja: Polska południowa

Re: Replaio Radio - apka do słuchania radia

Post autor: Voyager »

Od dłuższego czasu korzystam z tej aplikacji. W mojej ocenie działa bardzo dobrze. Szczególnie podoba mi się możliwość ustawienia wielkości bufora, co ma znaczenie podczas słuchania w trasie, gdzie nie zawsze zasięg mobilnego Internetu jest. Na trasę daję maksymalny bufor i przerwy w słuchaniu radia zdarzają się bardzo rzadko. Uwaga! Warto zadbać o takie ułożenie komórki, by zapewniało ono maksymalny zasięg, zwłaszcza w samochodzie. Jeżeli komórka leży w schowku to najprawdopodobniej zasięg będzie niski.
Ilość przesyłanych danych zależy od ustawionej w programie jakości dźwięku. Można więc, np. na roamingu unijnym, ograniczyć jakość zmniejszając zużycie danych. Przyznam, że podczas kilkudniowych wypadów zagranicznych nie miałem z tym problemów i roaming zupełnie wystarczał, na radio i mapy.
Niestety, nie wszystkie stacje pozwalają replaio na transmisję programu. Np. tok nie pozwala na retransmisję.


Romet Kadet -> Romet Ogar 200 -> Junak 901 -> Honda Varadero 125 -> Suzuki V-Strom DL650XT L8 -> Suzuki V-Strom DL650XT M0

Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4491
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Replaio Radio - apka do słuchania radia

Post autor: Centrino »

Rzuciłem wczoraj wieczorem okiem na apkę. Faktycznie radyjek w niej mnóstwo choć niestety swojej ulubionej stacji nie znalazłem.
Teraz czas na przetestowanie jej działania.


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Awatar użytkownika
novy
A+B
Posty: 606
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:34
Lokalizacja: Busko

Re: Replaio Radio - apka do słuchania radia

Post autor: novy »

To czy jakaś stacja jest czy nie ma zależy głównie od polityki tej stacji - dawniej tokfm było ale zostało wycofane bo stacja nie zgodziła się na retransmisję.
Z tego co widzę można w apce zgłaszać propozycję streamu stacji których nie ma. Kilka rzeczy tam zgłaszałem i sugerowałem i bardzo szybko odpowiadają i reagują na zgłoszenia. Apka jest bezpłatna ale chyba w wersji bezpłatnej wyświetla jakieś reklamy, nie pamiętam za bardzo bo ja wsparłem twórców bo naprawdę warto.


DL650 K5 Blue

Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Replaio Radio - apka do słuchania radia

Post autor: staszek_s »

Na ios nie ma, więc (i na Androida też) polecam Tunein Radio, słucham na moto od dawna i jest ok. Nie muszę zmieniać stacji pokrętłem bo jestem wierny Trójce :)


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
JARON
A+B+C+D
Posty: 2116
Rejestracja: 04 paź 2016, 14:51
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Replaio Radio - apka do słuchania radia

Post autor: JARON »

Używam jej już od roku,albo i dłużej. Najlepiej mi odpowiada Aadvark blues. Ale faktycznie dali ostatnio ciała i Tok fm teraz słucham na Pol fm.


Ogar205>CZ175>MZ250Jaskółka z koszem>Junak M10>MZ ETZ250>IntruderVL800>IntruderC1500>Vstrom1000 2016>BENELLI IMPERIALE 400
Wszyscy mamy dwa życia. To drugie zaczyna się w chwili,gdy zdamy sobie sprawę,że mamy tylko jedno.

Awatar użytkownika
Dziadek3H2M
A+B+C
Posty: 1114
Rejestracja: 04 cze 2018, 15:46
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Replaio Radio - apka do słuchania radia

Post autor: Dziadek3H2M »

Jaron, no to słuchamy to samo, aplikcja jest jedną z lepszych. Polecam też BLUESCLUB.


LWG



DL 650 XT AL5, CRF 1100 ATAS

Awatar użytkownika
JARON
A+B+C+D
Posty: 2116
Rejestracja: 04 paź 2016, 14:51
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Replaio Radio - apka do słuchania radia

Post autor: JARON »

Fanyastycznie :-) to muszę posłuchać tej Bluesclub


Ogar205>CZ175>MZ250Jaskółka z koszem>Junak M10>MZ ETZ250>IntruderVL800>IntruderC1500>Vstrom1000 2016>BENELLI IMPERIALE 400
Wszyscy mamy dwa życia. To drugie zaczyna się w chwili,gdy zdamy sobie sprawę,że mamy tylko jedno.

Awatar użytkownika
Pepo
A
Posty: 324
Rejestracja: 07 lut 2017, 21:30

Re: Replaio Radio - apka do słuchania radia

Post autor: Pepo »

Zapraszam na rosyjską stację 101.ru.
101 kanałów tematycznych przez Rock, metal, instrumental rock , Jazz, Blues i inne .. Klasyka, disco,
Zero reklam a materiał powtarza się rzadko.
Polecam ! Świetny stream i rzadko zrywa.
101.ru


Kawasaki KLV1000. Po to właśnie moto. 8-)

Awatar użytkownika
Voyager
A+B
Posty: 518
Rejestracja: 13 lis 2018, 11:57
Lokalizacja: Polska południowa

Re: Replaio Radio - apka do słuchania radia

Post autor: Voyager »

Uwaga! Zainteresowani! Na Replaio pojawiło się radio TOK fm. Dostałem powiadomienie od Replaio. Sprawdziłem, śmiga aż miło z wszystkimi funkcjonalnościami Replaio.


Romet Kadet -> Romet Ogar 200 -> Junak 901 -> Honda Varadero 125 -> Suzuki V-Strom DL650XT L8 -> Suzuki V-Strom DL650XT M0

ODPOWIEDZ

Wróć do „Interkomy, Nawigacje, Kamery”