Kask LS2 ff399 czy ktoś używa

Forum na tematy których nie ma w innych częściach forum
Ziebik
A1
Posty: 83
Rejestracja: 22 kwie 2019, 13:44

Kask LS2 ff399 czy ktoś używa

Post autor: Ziebik »

Poszukuję kasku szczękowego dla Plecaczka. Obecnie posiada integrala, ale ze względu na wygodę chcę jeszcze dokupić szczękowca. Ff 399 ma dobre opinie na zagranicznych forach i przede wszystkim, innowacyjny system odchylania szczęki do tyłu. Do tego cena, niecałe 900zł, wydaje się bardzo atrakcyjna. Czy ktoś z Was używa i może mi coś powiedzieć na jego temat.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka



Lędziniok
A1
Posty: 74
Rejestracja: 16 maja 2019, 23:27
Lokalizacja: Lędziny

Re: Kask LS2 ff399 czy ktoś używa

Post autor: Lędziniok »

Chodzi ci o ls2 valiant ? Kupilem takowy,jest ok troche czuc ciezar i ciagniecie w dol po zamknieciu szczeki. A cena motobazarowa 780. Sklep 850 .



Ziebik
A1
Posty: 83
Rejestracja: 22 kwie 2019, 13:44

Re: Kask LS2 ff399 czy ktoś używa

Post autor: Ziebik »

A czy jest głośniejszy od pozostałych szczęśliwców ?

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka



Lędziniok
A1
Posty: 74
Rejestracja: 16 maja 2019, 23:27
Lokalizacja: Lędziny

Re: Kask LS2 ff399 czy ktoś używa

Post autor: Lędziniok »

Nie mam porownania do innych szczekowcow. Jezdzilem w otwartych.



Hanys
A1
Posty: 41
Rejestracja: 02 mar 2019, 21:47
Lokalizacja: okolice Raciborza

Re: Kask LS2 ff399 czy ktoś używa

Post autor: Hanys »

interesowałem sie Vailantem (a podoba mi sie do tej pory) ale gdy 3 znajomków go zakupiło i troche polatali to wypytywałem każdego z nich co sądzą o tym garnku. I kurde zraziłem sie bo są to osoby które sie wzajemnie nie znaja każdy z nich jezdzi innym typem motocykla a gadają wszyscy jednym głosem to samo.
Kask ma jedną zasadniczą wadę która dla mnie jest nie do przejścia tzn jest kurewsko głośny. Mówią ze bez wzg na to czy jest otwarty,zamkniety po przekroczeniu 100 km/h zapomnij o wygodzie,czy usłyszeniu komunikatów z navi w intercomie. Od innych znów wyczytałem że ten kask powinien miec w opisie -kask motorowerowy. bo tylko jak sie toczysz stylem "emerytowany kierowca karawanu" da sie w nim jechać wygodnie i długo. Każda inna jazda to stopery i to te z największym tłumieniem
Sam mam szczękowca Ls2 (nie pamietam modelu) i wkur** mnie bo jest w nim głośno ale jak ubrał go jeden z tych co mają Vailanta to stwierdził że on ma jeszcze głośniej.


wreszcie Dl 650 :)

Ziebik
A1
Posty: 83
Rejestracja: 22 kwie 2019, 13:44

Re: RE: Re: Kask LS2 ff399 czy ktoś używa

Post autor: Ziebik »

Lędziniok pisze:Nie mam porownania do innych szczekowcow. Jezdzilem w otwartych.
A w porównaniu do otwartych, jest dużo ciszej, oczywiście po zamknięciu szczęki ?

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka



Ziebik
A1
Posty: 83
Rejestracja: 22 kwie 2019, 13:44

Re: RE: Re: Kask LS2 ff399 czy ktoś używa

Post autor: Ziebik »

Hanys pisze:interesowałem sie Vailantem (a podoba mi sie do tej pory) ale gdy 3 znajomków go zakupiło i troche polatali to wypytywałem każdego z nich co sądzą o tym garnku. I kurde zraziłem sie bo są to osoby które sie wzajemnie nie znaja każdy z nich jezdzi innym typem motocykla a gadają wszyscy jednym głosem to samo.
Kask ma jedną zasadniczą wadę która dla mnie jest nie do przejścia tzn jest kurewsko głośny. Mówią ze bez wzg na to czy jest otwarty,zamkniety po przekroczeniu 100 km/h zapomnij o wygodzie,czy usłyszeniu komunikatów z navi w intercomie. Od innych znów wyczytałem że ten kask powinien miec w opisie -kask motorowerowy. bo tylko jak sie toczysz stylem "emerytowany kierowca karawanu" da sie w nim jechać wygodnie i długo. Każda inna jazda to stopery i to te z największym tłumieniem
Sam mam szczękowca Ls2 (nie pamietam modelu) i wkur** mnie bo jest w nim głośno ale jak ubrał go jeden z tych co mają Vailanta to stwierdził że on ma jeszcze głośniej.
Dziękuję za info, chyba nie będę ryzykował i poszukam coś innego, może ktoś mi poleci inną jakąś alternatywę,

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka



Lędziniok
A1
Posty: 74
Rejestracja: 16 maja 2019, 23:27
Lokalizacja: Lędziny

Re: RE: Re: Kask LS2 ff399 czy ktoś używa

Post autor: Lędziniok »

Ziebik pisze:
Lędziniok pisze:Nie mam porownania do innych szczekowcow. Jezdzilem w otwartych.
A w porównaniu do otwartych, jest dużo ciszej, oczywiście po zamknięciu szczęki ?

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
No fakt nie mam porownania do cichosci innych. Ja mam wrazenie ze po zamknieciu szczeki jest głośniej, po kupnie sztormiaka wracelem nim 400km w moim otwartym exo100 scorpion bylem gluchy po dojezdzie do domu,wiec ls2 jest dla mnie ok. Pewnie przy dłuższej jezdzie zaczne narzekać no ale za 800zl co tu mozna kupic sesownego i lekkiego,trzeba dolozyc z dwa razy tyle.



pablozpolska
A2
Posty: 152
Rejestracja: 16 maja 2019, 14:22

Re: Kask LS2 ff399 czy ktoś używa

Post autor: pablozpolska »

... :( a juz przymierzalem sie do kupna LS2...buu...ja poszukuje kasku dla plecaczka...i czym wiecej czytam tym jestem glupszy :(
Jakies opinie na temat HJC?

Sent from my SM-G960F using Tapatalk



Awatar użytkownika
NIKT
A+B
Posty: 507
Rejestracja: 17 sie 2017, 10:22

Re: Kask LS2 ff399 czy ktoś używa

Post autor: NIKT »

Mam FF324 i jedyne złe co o nim powiem to ten dupny daszek przez który przy 110km/h szarpać zaczynało głową, a przy 140 głowa zaczynała żyć swoim życiem.

Przesiadłem się z Saiko. I jest dzień do nocy. 400-500 km na raz i nie miałem głupiego uczucia szumu w uszach jak w poprzednim po zakończeniu jazdy. Jak szum chce się wyciszyć bardziej wystarczy zamknąć odpowietrzniki czołowe, a te na potylicy daja radę.

Mierzyłem HJC i nie podszedł (wbijały mi się noski okularów) Nolan - dociskał się tak że wbijał mi zauszniki w małżowiny. Ponoć obie wersje były dla okularników, a stałem w kasku w sklepie jak kołek tylko przez 15 minut...

W LS2 latam 3 sezon i chętnie wymienię go na kolejnego LS2.

Moja opinia może nie być miarodajną bo zazwyczaj jeżdżę 100-120.

Boso, ale w ostrogach



Ziebik
A1
Posty: 83
Rejestracja: 22 kwie 2019, 13:44

Re: Kask LS2 ff399 czy ktoś używa

Post autor: Ziebik »

Jednak zdecydowałem się na hjc is max II. Kiedyś go testowałem i nie był głośny, jakościowo wydawał się ok. Ma większość dobrych opinii.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka



pablozpolska
A2
Posty: 152
Rejestracja: 16 maja 2019, 14:22

Re: Kask LS2 ff399 czy ktoś używa

Post autor: pablozpolska »

HJC potrafi byc glosny, wiem tylko z youtuba :( . Ja chyba przymierze sie do Shoei po raz kolejny. Szczerze mowiac korci mnie ten LS2 Challenger, czy ktos z szanownego grona ma jakies doswiadczenia? Wiem ze stosunkowo nowe garnek ale mozw jedank?

Sent from my SM-G960F using Tapatalk



Awatar użytkownika
prz3kus
A2
Posty: 113
Rejestracja: 30 wrz 2018, 07:52
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Kask LS2 ff399 czy ktoś używa

Post autor: prz3kus »

Mam ten kask LS2 ff399 przejechałem w nim 6tys. km i tydzień temu kupiłem identyczny dla kobitki.

Minusy:
- tak opinie nie kłamią jest głośny (dla mnie na dłuższe podróże stopery rozwiązują problem).
- nie należny do lekkich, ale w tej cenie szczękowy bezpieczny kask mało jaki jest lekki

Plusy:
- otwierana szczeka do tyłu w upalne dni jest bezcenna (na pewno bym nie kupił kasku z szczeka otwieraną do góry, a miałem taki pożyczony na pierwsze kilometry) tutaj przynajmniej wadę hałasu możesz sobie lekko zniwelować śmiganiem z otwartą szczęką.
- cena/jakość

Uwagi:
Te kaski mają rożne wersje i trzeba dobrze poszukać, aby dopasować do głowy.

Jak śmigałem w zimne dni to był czas, że trochę żałowałem, że nie kupiłem pełnego kasku cichszego, jednak jak zrobiło się ciepło jak już pisałem kupiłem kolejny z tej serii.

Decyzja nie jest lekka, a ja nie jeździłem w kaskach za ponad 2tys. zł więc nie mam porównania jak ma się taki kask do górnej półki.


DL 650 (2018) / DL 1050XT (2021)

Ziebik
A1
Posty: 83
Rejestracja: 22 kwie 2019, 13:44

Re: Kask LS2 ff399 czy ktoś używa

Post autor: Ziebik »

Szkoda że nie można tych LS wziąć na test tak jak innych kasków i wtedy sprawdzić w praktyce.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka



Ziebik
A1
Posty: 83
Rejestracja: 22 kwie 2019, 13:44

Re: Kask LS2 ff399 czy ktoś używa

Post autor: Ziebik »

Przyszedł kask hjc. Zrobiłem jazdę próbną i pierwsze wrażenia:
wykonanie wydaje się ok
-zdecydowanie cichszy od mojego nolana n90
-wyściółka wydaje się twardsza i mniej przyjemna w dotyku niż w nolanie ale solidna.

Ogólnie robi dobre wrażenie i wydaje się dość cichy, myślę że żona będzie zadowolona.


Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
Trevor
A+B
Posty: 570
Rejestracja: 05 paź 2016, 20:13
Lokalizacja: PK

Re: Kask LS2 ff399 czy ktoś używa

Post autor: Trevor »

Ziebik pisze:Przyszedł kask hjc. Zrobiłem jazdę próbną i pierwsze wrażenia:
wykonanie wydaje się ok
-zdecydowanie cichszy od mojego nolana n90
-wyściółka wydaje się twardsza i mniej przyjemna w dotyku niż w nolanie ale solidna.

Ogólnie robi dobre wrażenie i wydaje się dość cichy, myślę że żona będzie zadowolona.



Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
I ja i mój plecaczek mamy ten kask w kolorze pearl white czy jakoś tak i jak dotąd a to ich 4 sezon sprawują się dobrze. Wyściółka faktycznie mogłaby być milsza w dotyku ale idzie się przyzwyczaić. Po kaskach nie widać zużycia, szybki się nie rysują.Będzie zadowolona.


W życiu musi być i dobrze i źle, bo kiedy jest tylko dobrze to niedobrze.

DL 650 2006 oraz DL 650 2011

Awatar użytkownika
matt28
A2
Posty: 272
Rejestracja: 27 sie 2018, 21:50

Re: Kask LS2 ff399 czy ktoś używa

Post autor: matt28 »

W podobnym przedziale cenowym jest jeszcze Caberg Duke.
Używam go od ponda 2 lat, nie jest może najcichszy, ale bardzo wygodny i dosyć lekki.
W moim zestawie była druga szybka i pinlock.


Old, grumpy man na DL-u 800

pablozpolska
A2
Posty: 152
Rejestracja: 16 maja 2019, 14:22

Re: Kask LS2 ff399 czy ktoś używa

Post autor: pablozpolska »

Ja polecam Shoei RYD, cichy i solidny

Sent from my SM-G960F using Tapatalk



Ziebik
A1
Posty: 83
Rejestracja: 22 kwie 2019, 13:44

Re: RE: Re: Kask LS2 ff399 czy ktoś używa

Post autor: Ziebik »

pablozpolska pisze:Ja polecam Shoei RYD, cichy i solidny

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Shoei Ryd to kask integralny, ze względu na konstrukcję jest cichy.



Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka



pablozpolska
A2
Posty: 152
Rejestracja: 16 maja 2019, 14:22

Re: Kask LS2 ff399 czy ktoś używa

Post autor: pablozpolska »

Ja uzywam tylko intergralny, jesy lzejdzy , cichdszy i co najwazniejsze bezpieczny.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk



ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólne”