Okulary korekcyjne do kasku integralnego

Awatar użytkownika
vaaks
A2
Posty: 129
Rejestracja: 26 lut 2019, 09:06
Lokalizacja: Miasto parowozów

Okulary korekcyjne do kasku integralnego

Post autor: vaaks »

Założenie okularów korekcyjnych, gdy kask integralny jest już na głowie, a pod nim kominiarka, wymaga umiejętności ekwilibrysty. Pewnie jest na to recepta w postaci soczewek kontaktowych, ale takie rozwiązanie nie zawsze jest ze względu na wadę możliwe. Męczę się z tym już jakiś czas, nawet myślałem o zmianie kasku, to też jest rozwiązanie do końca racjonalne, a jest kosztowne.
Dlatego moje pytanie brzmi: jak okularnicy radzą sobie z tym problemem? Jakiś ciekawe rozwiązania, może jakieś konkretne oprawki, które łatwo dają się wcisnąć na nos gdy uszy są pod kominiarką w kasku?


Wiek to tylko cyfra.
Były: Java 250(353) >>>Drag Star 650>>>Drag Star 1100>>>Honda Varadero1000>>>DL650AL4>>>Jest DL650AL7

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1633
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Okulary korekcyjne do kasku integralnego

Post autor: prebenny »

Jest jedno bardzo proste - poszukaj kasku z 'wcięciami' na okulary ;) Ewentualnie na patencie możesz wyjąć wyściółkę i ją gumką recepturką 'związać' w miejscu gdzie przechodzą okulary.


null

Awatar użytkownika
vaaks
A2
Posty: 129
Rejestracja: 26 lut 2019, 09:06
Lokalizacja: Miasto parowozów

Re: Okulary korekcyjne do kasku integralnego

Post autor: vaaks »

Pierwsze rozwiązanie kosztowne ( dobry drugi kask ), drugie wydaje się być ( bez obrazy) trochę "druciarskie".


Wiek to tylko cyfra.
Były: Java 250(353) >>>Drag Star 650>>>Drag Star 1100>>>Honda Varadero1000>>>DL650AL4>>>Jest DL650AL7

Awatar użytkownika
Voyager
A+B
Posty: 518
Rejestracja: 13 lis 2018, 11:57
Lokalizacja: Polska południowa

Re: Okulary korekcyjne do kasku integralnego

Post autor: Voyager »

Z okularami jest problem, a w kasku integralnym problem podwójny. Mimo tego, że jeżdżę już od dłuższego czasu, a okulary od dziecka, nie znalazłem dobrej metody na kask integralny i okulary. W efekcie okulary były jednym z powodów, dla których korzystam wyłącznie ze szczękowców. Według mnie szczękowiec, i to z konstrukcją dostosowaną dla okularników, to optimum.
Moja córka od 6 lat używa wyłącznie kasków integralnych i w zasadzie okulary to zawsze był problem. W desperacji pomagało udanie się z kaskiem do optyka. Optyk, korzystając z swoich umiejętności, tak kształtował oba zauszniki, by dyskomfort był jak najmniejszy, by jak najłatwiej dało się je wkładać przy założonym już kasku. Metodą prób i przybliżeń. Oczywiście, trzeba było w kasku trochę pochodzić, by każdą zmianę przetestować. To, że po 2 minutach nic nie uwiera, to nie znaczy, że po 20 nie zacznie.
Sytuacja zmieniła się dopiero zdecydowanie na plus, jak kupiła integrała Sciorpion EXO 1200, przystosowanego dobrze pod okulary. Teraz okulary wchodzą pod kask i kominiarkę bez problemu. Jest komfort nawet kilka godzin.
Czyli według mnie najlepszy dla okularnika jest dedykowany szczękowiec, jeśli nie to integrał dobrany specjalnie pod kątem dostosowania dla noszących okulary. A ostatnia opcja to wizyta u optyka i dopasowanie zauszników okularów pod konkretny kask.Oczywiście wtedy najprawdopodobniej te dostosowane okulary nie będą się nadawały do noszenia bez kasku.
Powodzenia


Romet Kadet -> Romet Ogar 200 -> Junak 901 -> Honda Varadero 125 -> Suzuki V-Strom DL650XT L8 -> Suzuki V-Strom DL650XT M0

Awatar użytkownika
NIKT
A+B
Posty: 507
Rejestracja: 17 sie 2017, 10:22

Re: Okulary korekcyjne do kasku integralnego

Post autor: NIKT »

Voyager pozamiatał.

Sam jestem dzieckiem okularów i szczękowiec kupiłem w głównej mierze przez nie.
Integralne u mnie kończyły się na ogromnym problemie z wsadzeniem okularów we właściwe miejsce na uchu, a po siedzeniu w kasku jak debil przez 15 minut okazywało się, że zaczynają się wbijać.

Znajomek przekonany o lepszości integrala nad szczęką poszedł do optyka, kupił najtańsze oprawki z plastikowymi zausznikami, do tego okulary szklane zamiast plastikowych (po kosztach, byle taniej) po czym wrócił do domu i na wysokości ucha obciął zauszniki. W taki sposób przycinał sukcesywnie, aż zausznik nie raził ucha, ale siedział sztywno w kasku. "Niestety robota żmudna i nie można być pazernym aby nie obciąć za dużo." Na koniec papier ścierny, podgrzewanie nad palnikiem w kuchence aby wygładzić i się nie pokaleczyć i wiecznie woził ze sobą etui z normalnymi okularami.
Ale kontakt się urwał i nie miałem okazji zapytać jak się sprawował patent na dłuższe wyjazdy..



jokansen
A1
Posty: 55
Rejestracja: 20 mar 2018, 18:52
Lokalizacja: Płock

Re: Okulary korekcyjne do kasku integralnego

Post autor: jokansen »

Myślę, że można spróbować też wygnieść nieco wypełnienie kasku w miejscach gdzie uwiera podczas noszenia okularów.


Człowiek mądrzeje z wiekiem - z wiekiem od trumny.

CBF500=>XF650=>DL650 AL7

Awatar użytkownika
Luchow
A+B
Posty: 749
Rejestracja: 30 wrz 2016, 13:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Okulary korekcyjne do kasku integralnego

Post autor: Luchow »

Jako okularnik od dziecka też zetknąłem się z tym problemem. Mam dwie pary okularów na co dzień - jedne dają się wsunąć przez wizjer bez większych problemów, drugich praktycznie nigdy nie udaje mi się ułożyć tak, żeby oba zauszniki trafiły na swoje miejsce. Zazwyczaj jeden układa się na uchu zamiast pod nim. Wydaje mi się że różnica polega na tym, że te lepsze oprawki są dużo sztywniejsze (potrzeba wyraźnie więcej siły żeby zauszniki wygiąć na zewnątrz) i mają nieco mocniej do środka dogięte końcówki zauszników. Dzięki temu przy wsuwaniu od przodu jadą dość mocno po skórze i znacznie łatwiej wsuwają się pod kominiarkę i pod ucho. Zmieniając oprawki warto na to zwrócić uwagę.
Natomiast na problem parowania okularów w kasku (kiedy jest za zimno na otwartą szybkę) rozwiązania nie mam - tu jednak soczewki mają wielką przewagę.


Marcin
DL 650 AL2 Metallic Fox Orange - Chudy Rudy Obecnie zdemotoryzowany

Awatar użytkownika
JARON
A+B+C+D
Posty: 2116
Rejestracja: 04 paź 2016, 14:51
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Okulary korekcyjne do kasku integralnego

Post autor: JARON »

Ja używam LS2 Pionier. dedykowany do okularów. https://allegro.pl/oferta/mx436-cross-e ... 7094100332
Szukaj kasku z takimi oznaczeniami jak na 3 fotce tej aukcji.
Ogólnie polecam ten kask bo dodatkowo jest przewiewny,ma ten system wyciąganych policzków przydający się podczas powypadkowego ściągania kasku przez ratownika i są w wielu kolorach, a w szczególności białym ;-) No i daszek ;-) niestety jest w nim głośno powyżej 120 km. Ale najważniejsze to normalnie okulary korekcyjne się mieszczą.Gdy mój wygniecie się już zbyt mocno na bank,kupuję taki sam.


Ogar205>CZ175>MZ250Jaskółka z koszem>Junak M10>MZ ETZ250>IntruderVL800>IntruderC1500>Vstrom1000 2016>BENELLI IMPERIALE 400
Wszyscy mamy dwa życia. To drugie zaczyna się w chwili,gdy zdamy sobie sprawę,że mamy tylko jedno.

Awatar użytkownika
NIKT
A+B
Posty: 507
Rejestracja: 17 sie 2017, 10:22

Re: Okulary korekcyjne do kasku integralnego

Post autor: NIKT »

Jaron, fajnie wygląda ta LS2, aż sobie zapisałem

Albo ogarnij takie okulary jak miał Morfeusz w Matrixie

Boso, ale w ostrogach



Awatar użytkownika
Voyager
A+B
Posty: 518
Rejestracja: 13 lis 2018, 11:57
Lokalizacja: Polska południowa

Re: Okulary korekcyjne do kasku integralnego

Post autor: Voyager »

Myślę, że faktycznie jak ma to być ten konkretny integralny kask to trzeba ostro popracować z oprawkami. Według mnie doskonałym pomysłem jest właśnie usunięcie części zausznika okularów i obrobienie pozostałości. Osadzone pod kominiarką i kaskiem i tak będą jak zamurowane i nie będą się ruszać. Oczywiście te okulary bez kasku nie będzie się dało nosić, bo będą spadać. Ale od czego druga para.
W każdym razie uważam, że zamiast tak kombinować lepiej poszukać okularnikowego szczękowca. Ale ironia poglądów jest taka, że cieszę się, że moje dziecko uparcie trzyma się kasku integralnego i z powodów bezpieczeństwa nie przeszła na szczękowca. I jak tu być konsekwentnym?


Romet Kadet -> Romet Ogar 200 -> Junak 901 -> Honda Varadero 125 -> Suzuki V-Strom DL650XT L8 -> Suzuki V-Strom DL650XT M0

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1633
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Okulary korekcyjne do kasku integralnego

Post autor: prebenny »

Masz też integrale z 'wcięciami' na okulary np Arai Axcess czy Scorpion Exo Carbon 1400 (choć moje okulary do Scopriona nie pasowały ale do Araia już tak).


null

Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Okulary korekcyjne do kasku integralnego

Post autor: staszek_s »

Ja mam „sportowe” oprawki okularów, dość grube ale sztywne i prawie nie zachodzące za uszy (końcówki tylko lekko zagięte). Dzięki temu wchodzą dobrze między głowę a poduszki kasku. Mój Htc nie ma specjalnych wycięć pod okulary, następnego będę szukał pod tym kątem.


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
egojack1
A1
Posty: 71
Rejestracja: 16 cze 2018, 20:17
Lokalizacja: Radomsko

Re: Okulary korekcyjne do kasku integralnego

Post autor: egojack1 »

Na motocyklu jeżdżę w okularach w kasku HJC HQ1. Bywało, że po 10h non stop i ok, komfortowo.
W mojej ocenie zaś nie da się jeździć moto ani samochodem w soczewkach kontaktowych, podobnie jak i czytać, oko mniej mruga plus przepływ powietrza zanadto je wysusza, przesuwają się przy mrugnięciu, widzi się nieostro. Soczewki zaś sprawdzają się zaś w jeździe na nartach, bieganiu i pływaniu.


Ogar 200, Jawa 353, CZ350, Jawa 350TS, Suzuki V-Strom DL650 AL2 YUK

Quarius
A2
Posty: 181
Rejestracja: 14 kwie 2017, 14:12
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Okulary korekcyjne do kasku integralnego

Post autor: Quarius »

Ja niestety nie mam nic odkrywczego do dodania - specjalnie celowałem w szczękowca między innymi właśnie z powodu okularów.

Natomiast chcę poruszyć inną kwestię - nie mam problemów z parowaniem wizjera dzięki pinlockowi ale... no właśnie parują okulary. Czy macie na to jakiś patent? Jakiś antifog czy inne wynalazki?

Literówki sponsoruje autokorekta i Tapatalk z SM-G935F


Suzuki DL 650 AL6 V-Strom

Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Okulary korekcyjne do kasku integralnego

Post autor: staszek_s »

Ja z tego powodu wywaliłem pinlocka, dawał kolejne zniekształcenia i ryski a i tak okulary parowały. Teraz uchylam szybkę w sytuacjach krańcowych i jakoś jeżdżę, chociaż poniżej 10 stopni w deszczu bywa ciężko.


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

paciks
A2
Posty: 140
Rejestracja: 20 wrz 2017, 17:57
Lokalizacja: Wrocław/Radomsko

Re: Okulary korekcyjne do kasku integralnego

Post autor: paciks »

Ja na parujące okulary próbowałem nanosić piankę do golenia albo pastę do zębów - efekt mizerny.
Można spróbować z tzw. antyfogiem - preparat jak do okularów pływackich - nie próbowałem.
Jak okulary zaczynają parować to przeważnie pogoda jest średnia więc i prędkości nie duże więc można z rozszczelnionym wizjerem jechać a wtedy od 10kph zaparowanie znika - to jest metoda, którą ja stosuję.

Posiadam kask HJC FG-ST, zawsze zakładam kominiarkę i zauważyłem, że to przeważnie kominiarka blokuje mi wygodne umiejscowienie okularów - pałąki gdzieś zaczepiają o materiał i nie chcą wejść głębiej. Jak taka sytuacja ma miejsce to poprawiam kominiarkę i powoli wsuwam okulary i po chwili mam je konfortowo założone.

Odnośnie samych okularów, to tak jak ktoś wyżej wspomniał najlepiej aby był pałąki były elastyczne - ja swoje byłem w stanie założyć nawet pod kask nie zaprojektowany dla okularników.


DL650 2012

Awatar użytkownika
Pyxis
A+B+C+D
Posty: 2314
Rejestracja: 21 wrz 2016, 22:29
Lokalizacja: Strzegom (dolnośląskie)
Kontakt:

Re: Okulary korekcyjne do kasku integralnego

Post autor: Pyxis »

Usilnie probowalem zakladac okulary po zalozeniu kasku (z kominiarka zawsze). Jak bym mial to robic raz na miesiac - OK, da sie. Z trudem, ale sie da, bo kask raczej staram sie miec dopasowany. Zalozenie integrala jak juz okulary sa na nosie - odpada. po prostu zdziera je z kinola. Zostala wiec opcja kasku szczekowego. Teraz wiem, ze to jest to i mam juz taki drugi. Pewnie teraz i nie noszac okularow bym go wybral. :-)


( . Y . )
Parafrazujac: Trafiaja sie szaleni motocyklisci, ale nie ma starych szalonych motocyklistow.
Bialy dziobaty DL 650 AL2

Hetman_Wielki (Kris)
A2
Posty: 153
Rejestracja: 03 sie 2018, 09:03
Lokalizacja: Trójmiasto, Płw Helski

Re: Okulary korekcyjne do kasku integralnego

Post autor: Hetman_Wielki (Kris) »

nie widze tutaj problemu, jezdze w okularach a ostatnio w kominiarce polarowej, tak jak wczoraj, zakładam ja, kask okulary i jazda
ponoc w jakimś fiellmanie sa oprawki dla motocyklistów, i mozna zalozyc kask na okulary, wiem bo znajomy tak mial

drugie primo to kask musi byc przystosowany do okularow
taki czy inny

https://dobresklepymotocyklowe.pl/wiedz ... 0-oraz-i70


Zwyczajnie - Kris

Awatar użytkownika
vaaks
A2
Posty: 129
Rejestracja: 26 lut 2019, 09:06
Lokalizacja: Miasto parowozów

Re: Okulary korekcyjne do kasku integralnego

Post autor: vaaks »

Problem wreszcie rozwiązałem. Poszedłem z kaskiem do optyka i metodą prób dobrałem oprawki lekko i bezproblemowo dające sie założyć gdy kask juz jest na głowie. Zauszniki są cienkie i prawie proste, dzieki temu łatwo wsuwają sie nawet do kasku nieprzystosowanego do okularów.
Obrazek


Wiek to tylko cyfra.
Były: Java 250(353) >>>Drag Star 650>>>Drag Star 1100>>>Honda Varadero1000>>>DL650AL4>>>Jest DL650AL7

Awatar użytkownika
pxj
A2
Posty: 125
Rejestracja: 25 wrz 2019, 21:51
Lokalizacja: Mikołów

Re: Okulary korekcyjne do kasku integralnego

Post autor: pxj »

Jako że dopiero zaczynam przygodę z motocyklami, kupując swój pierwszy kask przymierzałem ich kilka, droższych i tańszych i tylko w jednym mogłem swobodnie włożyć okulary- Lazer Bayamo Z-line. Mój syn do tego samego kasku już okularów nie włożył, dlatego myślę, że dobranie kasku do okularów to będzie dość indywidualna sprawa. W moim przypadku problemem był dodatkowo rozmiar kasku, ponieważ w niektórych przypadkach przymierzając największy dostępny rozmiar, kask był za mały, więc wybór miałem mniejszy. Może ktoś, kto ma normalny rozmiar głowy będzie miał łatwiej. :)


W posiadaniu Honda CBF125, Suzuki DL650 K8 i Honda CB500F Honda NC750X żony.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne dla motocyklisty”