Jazda pod słońce a kask bez daszka

To wszystko co poza ubraniem ochrania nasze zdrowie.
Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3749
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Jazda pod słońce a kask bez daszka

Post autor: crimson »

Uwaga!
Prawdopodobnie mój kask będzie do sprzedania - nieużywany - okazuje się, ze jest jednak za ciasny. W sumie siedziałem w nim w domu ok. 2h - stan jak ze sklepu. Muszę wziąć XL (wszystko przez mój niekształtny łeb)
Ogłoszenie pojawi się w odpowiednim dziale, jak się zbiorę, by to zrobić.


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4450
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: Jazda pod słońce a kask bez daszka

Post autor: lukas76 »

crimson pisze:
29 mar 2021, 07:12
Uwaga!
Prawdopodobnie mój kask będzie do sprzedania - nieużywany - okazuje się, ze jest jednak za ciasny. W sumie siedziałem w nim w domu ok. 2h - stan jak ze sklepu. Muszę wziąć XL (wszystko przez mój niekształtny łeb)
Ogłoszenie pojawi się w odpowiednim dziale, jak się zbiorę, by to zrobić.
To widzę że nawet ze sklepu mozna.tak kupić, podobnie.jak ze mną było tylkk że ja z internetu brałem. Nie mozesz wymienić, albo oddać. U mnie z wymianą nie było możliwości bo nie bylo innych rozmiarow.


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3749
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Jazda pod słońce a kask bez daszka

Post autor: crimson »

Wiesz, ja przymierzałem w sklepie i L i XL - wówczas wydawało mi się, ze XL jest zbyt luźny, a że L się uleży - ale jednak muszę mieć XL.
Wymienić już nie mogę


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

Awatar użytkownika
SimOn!
A+B+C
Posty: 1240
Rejestracja: 27 wrz 2016, 20:45
Lokalizacja: GD 3Miasto

Re: Jazda pod słońce a kask bez daszka

Post autor: SimOn! »

crimson pisze:
29 mar 2021, 08:53
Wiesz, ja przymierzałem w sklepie i L i XL - wówczas wydawało mi się, ze XL jest zbyt luźny, a że L się uleży - ale jednak muszę mieć XL.
Wymienić już nie mogę
@crimson a ciśnie Cię pewnie na bańce czy w policzki/szczękę? Bo te wkładki policzkowe są w rożnych grubościach dostępne. Ja sobie po 4 latach zmieniłem w Neotecu poduszki na grubsze i kask lezy jak nowy (aż za ciasny się wydaje).


Zdrówko シモン :mrgreen:
Mniejszość Niemiecko Japońska ;)

Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3749
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Jazda pod słońce a kask bez daszka

Post autor: crimson »

@SimOn!- policzki mam mocno ściśnięte, ale to nie problem - bardziej gniecie mnie tuż nad prawą skronią - na dłuższy czas nie do wytrzymania
Kask będzie do sprzedania, bo nie chcę w nim kombinować, gość ze sklepu mi mówił, że można ugnieść w tym miejscu EPS łyżeczką i że tak im mówili na szkoleniu Shoei - ale nie chcę ingerować w kask - bo jeśli nie pomoże, to już nie sprzeda się.


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

Awatar użytkownika
SimOn!
A+B+C
Posty: 1240
Rejestracja: 27 wrz 2016, 20:45
Lokalizacja: GD 3Miasto

Re: Jazda pod słońce a kask bez daszka

Post autor: SimOn! »

crimson pisze:@SimOn! - policzki mam mocno ściśnięte, ale to nie problem - bardziej gniecie mnie tuż nad prawą skronią - na dłuższy czas nie do wytrzymania
Kask będzie do sprzedania, bo nie chcę w nim kombinować, gość ze sklepu mi mówił, że można ugnieść w tym miejscu EPS łyżeczką i że tak im mówili na szkoleniu Shoei - ale nie chcę ingerować w kask - bo jeśli nie pomoże, to już nie sprzeda się.
Rogi Ci rosną...diable ObrazekObrazek
Wiesz to gniecenie to czasem kwestia kilku mm. Mnie czasem szew od kominiarki po godzinie jazdy zaczyna tak gnieść jak by mi ktoś gwoździa wbijał Obrazek a ile to ma grubości. Przemyśl sobie czy nie lepiej ugnieść 2-3mm (tego nie widać) czy mieć za rok za luźny kask jak się uklepie. No tak czy inaczej współczuję Obrazek


Zdrówko シモン :mrgreen:
Mniejszość Niemiecko Japońska ;)

Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4450
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: Jazda pod słońce a kask bez daszka

Post autor: lukas76 »

crimson pisze:
02 kwie 2021, 13:20
@SimOn!- policzki mam mocno ściśnięte, ale to nie problem - bardziej gniecie mnie tuż nad prawą skronią - na dłuższy czas nie do wytrzymania
Kask będzie do sprzedania, bo nie chcę w nim kombinować, gość ze sklepu mi mówił, że można ugnieść w tym miejscu EPS łyżeczką i że tak im mówili na szkoleniu Shoei - ale nie chcę ingerować w kask - bo jeśli nie pomoże, to już nie sprzeda się.
Dokładnie tak samo mialem w xlite nad skroniami nie do wytrzymania, potrzebujesz xl, a i tak posiedz w nim trochę


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3749
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Jazda pod słońce a kask bez daszka

Post autor: crimson »

Już XL'a mierzyłem - co prawda 15 minut w nim byłem i było ok, ale znowu mam wrażenie że za luźny na policzkach - choć może to wynika z tego L, który mocno bardzo "trzyma" :)


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4450
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: Jazda pod słońce a kask bez daszka

Post autor: lukas76 »

crimson pisze:
02 kwie 2021, 13:36
Już XL'a mierzyłem - co prawda 15 minut w nim byłem i było ok, ale znowu mam wrażenie że za luźny na policzkach - choć może to wynika z tego L, który mocno bardzo "trzyma" :)
Kask ma być dopasowany, ale ma być wygodny. Ty nie jeździsz na sporcie, że krew ma ci nie dochodzić do czubka głowy


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Awatar użytkownika
Rommel
A+B+C
Posty: 1195
Rejestracja: 04 paź 2020, 23:37
Lokalizacja: Bristol (UK)

Re: Jazda pod słońce a kask bez daszka

Post autor: Rommel »

Ja zakupilem ostatnio Nexx X.Wed 2:

https://www.sportsbikeshop.co.uk/motorc ... rod/384375

Mierzylem Ls2 Pioneer, ale jak dla mnie to byla tragedia zarowno pod katem komfortu, jak i ogolnej jakosci kasku. Nie ma wyciec na sluchawki, a guzik blendy w miejscu gdzie idzie intercom. X.Wed jest jak na razie swietny, pinlock w zestawie, minusem jest ze blenda przeciwsloneczna nie idzie do samego dolu, no i ze szybka wymiana szybki/daszku nie jest az tak prosta jak myslalem i wymaga troche wprawy ;)


"I am the Flying Spaghetti Monster. Thou shalt have no other monsters before Me. (Afterwards is OK; just use protection.) The only Monster who deserves capitalization is Me! Other monsters are false monsters, undeserving of capitalization."

Awatar użytkownika
Old Donkey
A+B+C
Posty: 1825
Rejestracja: 05 maja 2018, 13:53
Lokalizacja: Katowice

Re: Jazda pod słońce a kask bez daszka

Post autor: Old Donkey »

kupileś w UK ? z ciekawości jak cło i vat ?



Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4450
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: Jazda pod słońce a kask bez daszka

Post autor: lukas76 »

On chyba mieszka tam, ciekawy kask, ale opinie różne słyszałem o nim


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Awatar użytkownika
Rommel
A+B+C
Posty: 1195
Rejestracja: 04 paź 2020, 23:37
Lokalizacja: Bristol (UK)

Re: Jazda pod słońce a kask bez daszka

Post autor: Rommel »

tak, kupilem i mieszkal w UK. Slyszalem dwie swietne opinie od znajomych, no i jak na razie wszystko jest ok. PRzyczepilbym sie do sposobu przypinania wysciolki kasku.


"I am the Flying Spaghetti Monster. Thou shalt have no other monsters before Me. (Afterwards is OK; just use protection.) The only Monster who deserves capitalization is Me! Other monsters are false monsters, undeserving of capitalization."

Awatar użytkownika
bojaco
A+B+C
Posty: 1331
Rejestracja: 01 maja 2018, 21:44
Lokalizacja: Reksio, Bolek i Lolek...

Re: Jazda pod słońce a kask bez daszka

Post autor: bojaco »

To fakt, jak wyjąłem LS2 Pioneer z pudełka to pomyślałem, co za lipa. Ale weźcie pod uwagę, że jest kilkukrotnie tańszy od takiego przykładowego X.Weeda. Coś za coś. Dla mnie jako drugi kask na latanie w upały, wkoło komina ten kask jest OK. Przy czym mam wersję Evo z przygotowaniem pod interkom. Mikrofon wystarczy przekleić nieco z boku szczęki zamiast centralnie. Też będzie działał :)


DL650 2013 -> DL1000 2016 -> R1200GS Adv 2016 czyli Mniejszość Niemiecka :shock:

Awatar użytkownika
Rommel
A+B+C
Posty: 1195
Rejestracja: 04 paź 2020, 23:37
Lokalizacja: Bristol (UK)

Re: Jazda pod słońce a kask bez daszka

Post autor: Rommel »

Ja tez mialem Evo - i nie bylo mocowania pod interkom. No i wiekszosc interkomow montuje sie tam gdzie jest guzik od blendy....


"I am the Flying Spaghetti Monster. Thou shalt have no other monsters before Me. (Afterwards is OK; just use protection.) The only Monster who deserves capitalization is Me! Other monsters are false monsters, undeserving of capitalization."

Online
Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3078
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Jazda pod słońce a kask bez daszka

Post autor: staszek_s »

Dzisiaj kolejna przymiarka w Defenderze, dzieki crimson za asystę Po powrocie pod zachodzące słońce jedno postanowione, daszek musi być. Być może wygra Klim, leży dobrze tylko ta cena...


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3749
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Jazda pod słońce a kask bez daszka

Post autor: crimson »

Cena kosmos, ale jak dobrze leży, to może warto


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4450
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: Jazda pod słońce a kask bez daszka

Post autor: lukas76 »

Kurczę nie wiem czy ten kask aż tyle daje żeby miał tak dużo kosztować. Piękny jest nie przeczę, waga tez na plus. Ale 3 tyś, hmmmmm


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1637
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Jazda pod słońce a kask bez daszka

Post autor: prebenny »

@staszek_s ja za swojego dałem 2800 - nadal kosmos ale zawsze te 400 taniej niż 'standardowo'


null

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2459
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Jazda pod słońce a kask bez daszka

Post autor: Smerfciamajda »

Nie żebym się znał ale jest trochę moda na Klima.
Tak jak kiedyś było na Schubertha

Wchodzi na rynek marka z dobrym i rozpoznawalnym produktem, do tego dobry marketing i promocja.

Nie twierdze że to złe, bo jak się sprzedaje tzn ze ktoś to chce kupować, ale cenami trochę przeginają.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk



ODPOWIEDZ

Wróć do „Kaski, Buty, Rękawice”