TomTom Rider

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: TomTom Rider

Post autor: Lord »

U mnie działa do pierwszego wyłączenia Navi potem zaczyna losowo szaleć ;)

Więc ogranicz się do konfiguracji bez głosu z Navi ;)


DL650A L8

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: TomTom Rider

Post autor: Lord »

Pogrzebałem i zostaje już tylko zamiana Chanel 1 dla TT i Chanel2 dla Phone ale nikt nie gwarantuje sukcesu :)




DL650A L8

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2420
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: TomTom Rider

Post autor: Smerfciamajda »

TT mam problem z parowaniem z iPhone od czasu aktualizacji iOS do 13.

Apple coś namieszali i TT nie moze sobie z tym poradzić.

Objawia sie tak że nie zawsze się paruje z telefonem tak aby mozna bylo odbierać tel zq pomocą TT oraz myDrive nie widzi telefonu więc przesylanie trasy nie działa od razu.

Z tym druhim mozna se poradzić bo można zaplanować trase i zapisac na swoim koncie TT a następnie pobrac do urządzenia przez wifi używając telefonu jako routera ale kurde chyba nie tak to powinno działać...



kaloryferarz
A+B+C
Posty: 1209
Rejestracja: 03 maja 2020, 21:19
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: TomTom Rider

Post autor: kaloryferarz »

Miałem swoją dwuletnią przygodę z telefonami od Apple. Po tych dwóch latach sprzedałem to ustrojstwo w pierniki jakiejś dzieciarni. Nigdy więcej do tych produktów nie wrócę. Gorszego syfu w życiu nie widziałem. Co krok, to miałem jakiś problem.


Romet Komar 2350 -> Honda Shadow 500 -> Yamaha XJ6 Diversion -> DL 650 AL9 -> Burgman 400 2010 :)

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2420
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: TomTom Rider

Post autor: Smerfciamajda »

A ja wręcz odwrotnie, Androida mam firmowego z musu.

Tak przyjaznej, intuicyjnej i łatwej w użyciu platformy jak w iPhone to miałem tylko za czasów Lumii z WP.



kaloryferarz
A+B+C
Posty: 1209
Rejestracja: 03 maja 2020, 21:19
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: TomTom Rider

Post autor: kaloryferarz »

Jest dokładnie odwrotnie :) Absolutnie żadna firma nie wpadła m.in. na pomysł taki, że kiedy operator nie wysłał jeszcze sms technicznego na tel (jest taka operacja przy pierwszym uruchomieniu telefonu) do uruchomienia internetu, to żeby całkowicie wywalić opcję udostępniania internetu z menu telefonu. I siedziałem jak idiota przez 1h i szukałem gdzie to się włączało. Normalny producent systemów informatycznych po prostu dezaktywuje taką opcję, że się jej nie da włączyć. Ale apple postanowiło, że całkowicie ją usunie z menu. Tak samo blokowanie np. możliwości pobierania większych aplikacji przez LTE. Po prostu nie i ch... Trzeba się podpiąć do wifi. W XXI wieku :) Takich kwiatków było po prostu mnóstwo. Co chwilę problem z dupy nie spotykany w normalnych systemach. Nigdy więcej tego badziewia nie kupię. Albo usypianie aplikacji w tle bez możliwości konfiguracji tego zachowania. Do profesjonalnych zastosowań iphone się kompletnie nie nadaje. To zabawka.


Romet Komar 2350 -> Honda Shadow 500 -> Yamaha XJ6 Diversion -> DL 650 AL9 -> Burgman 400 2010 :)

Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: TomTom Rider

Post autor: staszek_s »

Za dużo tych "normalnych" systemów nie ma, na telefony zostały dwa. W Androidzie/Samsungu za to aż mi buzowało od działających w tle aplikacji i bez roota nie mogłem tego uporządkować (o ile w ogóle się da). Wszystko na swoje wady i zalety i każdy musi pod siebie dobrać. Ja też jestem zadowolony z przesiadki na Iphone'a ale to nie znaczy że mnie niektóre rzeczy nie wkurzają, przykładowo brak prostej możliwości regulacji głośności każdego kanału dźwięków, jak było w Andku. Jak będę zmieniał telefon to pewno znowu będzie dylemat...


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

kaloryferarz
A+B+C
Posty: 1209
Rejestracja: 03 maja 2020, 21:19
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: TomTom Rider

Post autor: kaloryferarz »

To fakt. Nie mogę przeżałować, że ubili windows phona. Moim zdaniem jeden z najlepszych systemów na komórki. Niestety marketingowo nie pykło i zostało na rynku to co zostało, czyli bez szału: android albo ios.


Romet Komar 2350 -> Honda Shadow 500 -> Yamaha XJ6 Diversion -> DL 650 AL9 -> Burgman 400 2010 :)

Awatar użytkownika
motif
A+B+C
Posty: 1203
Rejestracja: 05 cze 2019, 14:48
Lokalizacja: Kraków

Re: TomTom Rider

Post autor: motif »

kaloryferarz pisze:To fakt. Nie mogę przeżałować, że ubili windows phona. Moim zdaniem jeden z najlepszych systemów na komórki. Niestety marketingowo nie pykło i zostało na rynku to co zostało, czyli bez szału: android albo ios.

chyba żartujesz, cokolwiek Microsoft się dotknęło w historii i teraz to spieprzyło, windows phone nie jest wyjątkiem.
Zepsuli hotmaila, skypa, windowsy itd itd - MS -> evil company



kaloryferarz
A+B+C
Posty: 1209
Rejestracja: 03 maja 2020, 21:19
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: TomTom Rider

Post autor: kaloryferarz »

Nieprawda. Windows Phone to był jeden najlepszych systemów na telefony. Androida miażdżył w każdym calu. A z iOSem by konkurował jak równy z równym.


Romet Komar 2350 -> Honda Shadow 500 -> Yamaha XJ6 Diversion -> DL 650 AL9 -> Burgman 400 2010 :)

rcs1
A2
Posty: 279
Rejestracja: 03 lis 2018, 19:12
Lokalizacja: Otwock

Re: TomTom Rider

Post autor: rcs1 »

staszek_s pisze:Za dużo tych "normalnych" systemów nie ma, na telefony zostały dwa. (...) Jak będę zmieniał telefon to pewno znowu będzie dylemat...
Jest parę ciekawych linuksowych rozwiązań na telefony: Ubuntu Touch, Sailfish OS, PureOS itd. Zresztą na Androida też nie ma co narzekać, to dobry system, o ile ograniczymy mu śledzenie i zadbamy o bezpieczeństwo. Zwłaszcza czysty Android, z serii Android One.


Andrzej
Honda CBF500 > Yamaha XJ6 Diversion F > DL650A C7

Online
Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: TomTom Rider

Post autor: gorghu »

rcs1 pisze: o ile ograniczymy mu śledzenie i zadbamy o bezpieczeństwo. Zwłaszcza czysty Android, z serii Android One.
taa. bo firma z nadrgryzionym jabłuszkiem i swoim iOSem nie śledzi i nie zbiera danych ;)
wszystkie telefony i sytemy zbierają dane dla swoich firm, które je później przetwarza i wykorzystują.

ale to nie jest temat o plusach i minusach poszczególnych systemów na smartfonach


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

rasik
A+B
Posty: 905
Rejestracja: 01 maja 2017, 08:57

Re: TomTom Rider

Post autor: rasik »

Panowie możemy wrócić do tematu?

Ja mam N87 z N-com który mam podpięty jako zestaw do navi zaś tel też do navi jako "połączenia głosowe". Navi to rider400.
Działa to i pozwala odebrać/wybrać nr z navi. Noestety czasami navi gubi zestaw ale potem się jakoś podłącza. Dźwięk navi jak potrzebuje to wyłączam w navi i git.

Uwaga
N-com ma kliknieta opcje use with TT.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam
RASIK

mój AL3 > LINK :)
mój skradziony DL -> LINK :)

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2420
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: TomTom Rider

Post autor: Smerfciamajda »

Jaki n-com?
Starsze modele by autorskie N-coma, nowe to technologia Sena.



Online
Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: TomTom Rider

Post autor: gorghu »

dla zainteresowanych:
dostępna jest aktualizacja mapy Europy do wersji 10.50 oraz aktualizacje fotoradarów i map z Map Share
Ocena: 5.88235%


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: TomTom Rider

Post autor: Lord »

Tak nie ma dalej mojej poprawki zgłaszanej w kwietniu ale chyba mnie nie zrozumieli zgłosiłem jeszcze raz :) na razie zaakceptowane


DL650A L8

rasik
A+B
Posty: 905
Rejestracja: 01 maja 2017, 08:57

Re: TomTom Rider

Post autor: rasik »

Smerfciamajda pisze:Jaki n-com?
Starsze modele by autorskie N-coma, nowe to technologia Sena.
B106 o wiele pamiętam

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam
RASIK

mój AL3 > LINK :)
mój skradziony DL -> LINK :)

Awatar użytkownika
bojaco
A+B+C
Posty: 1313
Rejestracja: 01 maja 2018, 21:44
Lokalizacja: Reksio, Bolek i Lolek...

Re: TomTom Rider

Post autor: bojaco »

Mojej też nie ma w ostatniej aktualizacji, a minęły że 2 miechy... I dotyczy łącznika obwodnicy miasta, a nie leśnej drogi.


DL650 2013 -> DL1000 2016 -> R1200GS Adv 2016 czyli Mniejszość Niemiecka :shock:

kaloryferarz
A+B+C
Posty: 1209
Rejestracja: 03 maja 2020, 21:19
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: TomTom Rider

Post autor: kaloryferarz »

Ciekawe jak to się odbywa. Ja zrobiłem już trzy lub cztery zgłoszenia dot. niepoprawnych nazw ulic i wszystkie już są dostępne. Może poprawki dot. nowych dróg są weryfikowane w bardziej złożony sposób.


Romet Komar 2350 -> Honda Shadow 500 -> Yamaha XJ6 Diversion -> DL 650 AL9 -> Burgman 400 2010 :)

Online
Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: TomTom Rider

Post autor: gorghu »

No ja zgłosiłem ze 3 poprawki niecały miesiąc temu i widzę że na stronie z mapą (https://mydrive.tomtom.com) są one już naniesione.


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

ODPOWIEDZ

Wróć do „Interkomy, Nawigacje, Kamery”