TomTom Rider

martinoo
A2
Posty: 230
Rejestracja: 25 lis 2019, 21:08
Lokalizacja: Pyskowice
Kontakt:

Re: TomTom Rider

Post autor: martinoo »

Mam problem z dodaniem urządzenia do konta TomTom.
Samo urzadzenie mam sparowane z telefonem i łączy się z My Drive - tu jest ok
Teraz wpinam się łączę się przewodem z kompem. Loguję się sie na konto Tom Tom, dodaj urządzenie, ściągam My Drive na kompa dla Windows, instaluję uruchamiam. Loguję się, jest okno dodaj urządzenie, odpalam navi. Pokazuje mi się okno na kompie z 4 krokami niby wszystko ok i mam dać kontynuuj i mogę klikać cały czas kontynuuj i za każdym razem wracam do punktu wyjścia, czyli pojawia się to samo okno.
Próbowałem na dwóch kompach, bez zmian.
Co robię źle? - na koncie nie widać dodanego urzadzenia



Awatar użytkownika
Maarcel
A+B
Posty: 915
Rejestracja: 14 cze 2018, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: TomTom Rider

Post autor: Maarcel »

Mi MyDrive Connect wywalił błąd - Internat server error.
Może mają jakieś kłopociki


Suzuki DL 650 V-Strom 2012

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2459
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: TomTom Rider

Post autor: Smerfciamajda »

A przez stronę się nie da? Coś mi się kojarzy ze przez stronę rejestrowałem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk



Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3042
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: TomTom Rider

Post autor: gorghu »

U mnie MyDrive Connect działa bez problemu.

@martinoo a jak dodajesz urządzenie w MyDrive Connect to masz je podłączone po kablu USB do kompa?
U mnie przez pewien czas był problem z samym programem, który nie do końca wykrywał podłączonego urządzenia. Niby pokazywał że jest podłączony ale nie chciał się z nim komunikować. Udało mi się wtedy to obejść instalując dużo wcześniejszą wersję My Drive Connect i wyłączając w niej aktualizacje. Po jakimś czasie pojawiła się nowa wersja programu na której zaczęło wszystko działać.

Druga sprawa. Spróbuj się wylogować na wszystkich urządzeniach (tzn na telefonie z MyDrive) i próbuj wtedy łączyć się z MDC na kompie.


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

martinoo
A2
Posty: 230
Rejestracja: 25 lis 2019, 21:08
Lokalizacja: Pyskowice
Kontakt:

Re: TomTom Rider

Post autor: martinoo »

Zrobiłem ustawienia fabryczne navi, bez podłączania telefonu czy kasku - to samo
Próbuje zrobić to na starej wersji My Drive ( 4.7 ) domaga się najnowszej wersji 4.11 i dalej to samo.
Non stop wraca do tego samego okna



martinoo
A2
Posty: 230
Rejestracja: 25 lis 2019, 21:08
Lokalizacja: Pyskowice
Kontakt:

Re: TomTom Rider

Post autor: martinoo »

Smerfciamajda pisze:
01 maja 2021, 18:10
A przez stronę się nie da? Coś mi się kojarzy ze przez stronę rejestrowałem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
właśnie problem jest przez stronę



martinoo
A2
Posty: 230
Rejestracja: 25 lis 2019, 21:08
Lokalizacja: Pyskowice
Kontakt:

Re: TomTom Rider

Post autor: martinoo »

próbuje podmianę sterowników z tomtom help też nic nie daje:
https://help.tomtom.com/hc/pl-pl/articl ... 1fd9ffd68e



Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3042
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: TomTom Rider

Post autor: gorghu »

@martinoo - odinstaluj wszystkie sterowniki i cały program My Drive Connect. przeczyść system jakimś CCleanerem (tak aby wyczyściło rejestr ze śmieci i pozostałości po tych programach). Po restarcie kompa spróbuj zainstalować i podłączyć TT na nowo.


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

martinoo
A2
Posty: 230
Rejestracja: 25 lis 2019, 21:08
Lokalizacja: Pyskowice
Kontakt:

Re: TomTom Rider

Post autor: martinoo »

gorghu pisze:
01 maja 2021, 23:02
@martinoo - odinstaluj wszystkie sterowniki i cały program My Drive Connect. przeczyść system jakimś CCleanerem (tak aby wyczyściło rejestr ze śmieci i pozostałości po tych programach). Po restarcie kompa spróbuj zainstalować i podłączyć TT na nowo.
robiłem to na drugim kompie i to samo. w menadżerze urządzeń nie widzę karty sieciowej "tom tom... coś tam
Siedze po nocy i walcze z tym, za nic nie widzi na dwóch kompach. Dwa kompy mam na win10



martinoo
A2
Posty: 230
Rejestracja: 25 lis 2019, 21:08
Lokalizacja: Pyskowice
Kontakt:

Re: TomTom Rider

Post autor: martinoo »

mam prośbę może ktoś sprawdźic na swoim kompie w menadżerze zadań , karty sieciowe czy macie kartę o nazwie w stylu "tom tom coś tam ?



Awatar użytkownika
erykszolc
A
Posty: 423
Rejestracja: 05 cze 2020, 10:54
Lokalizacja: Stavanger
Kontakt:

Re: TomTom Rider

Post autor: erykszolc »

Tak, nawet na MacOS jest:
Zrzut ekranu 2021-05-02 o 12.14.08.png
Zrzut ekranu 2021-05-02 o 12.14.08.png (242.12 KiB) Przejrzano 1907 razy



Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3042
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: TomTom Rider

Post autor: gorghu »

no ja mam TTR 410 a on WiFi nie ma wbudowanego. Ale po podłączeniu kablem USB do kompa w menadżerze urządzeń pojawia się nowa karta sieciowa: "Remote NDIS Compatibile Device"
Zrzut ekranu 2021-05-02 125437.jpg
Zrzut ekranu 2021-05-02 125437.jpg (17.82 KiB) Przejrzano 1904 razy
Nawet jak wszedłem z panelu sterowania w ustawienia karty sieciowej to jest tam nowe połączenie Ethernetowe właśnei przez ten "Remote NDIS Compatibile Device"
Zrzut ekranu 2021-05-02 125956.jpg
Zrzut ekranu 2021-05-02 125956.jpg (70.05 KiB) Przejrzano 1901 razy
I tak teraz sobie kombinuję, że skoro połączenie PC z TT jest robione jak przez sieć to może program antywirusowy lub zapora ci blokuje dostęp.


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2459
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: TomTom Rider

Post autor: Smerfciamajda »

Ja ma niekończący sie wkurw na TT i połączenie Bluetooth z iPhone.
Wszystkie urządzenia BT działają z tym telefonem poprawnie tylko TT ma problem...
Raz działa, a raz wywala, jak chce i kiedy chce, nie ma sie czego chwycić żeby naprawić problem który ewidentnie leży po stronie TT.



Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3042
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: TomTom Rider

Post autor: gorghu »

@Smerfciamajda zmień telefon na Androida i nie będziesz miał problemów ;) oczywiście żartuje z ta zmianą ale to nie zmienia faktu że iOS jest mocno zamkniętym systemem i pisanie i udostępnianie przez firmy zewnętrzne oprogramowania dla niego jest mocno utrudnione. Taką informacje mam od kilku programistów którzy piszą programiki na Androida i iOSa. Strasznie narzekają na Apple że dość utrudnia udostępnianie programów, a każda aktualizacja wiąże się przechodzeniem procesu akceptacji od początku. W związku z tym TT może i chce coś zrobić ale np nie może bo wiąże się to z jakimś dostępem do systemu którego Apple nie chce dać. tak sobie tylko "gdybam" ;)

Z tego co się zorientowałem dość ważna jest kolejność parowania urządzeń jeśli masz podłączone po BT kilka (np TT i zestaw słuchawkowy jako dwa różne urządzenia).


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1553
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: TomTom Rider

Post autor: PiotrEm »

Mnie ostatnio TT wkurzył, jak gdzieś w plenerze (bez WiFi) chciałem z telefonu po BT wysłać na urządzenie nowy cel znaleziony w MyDrive (na androidzie). Nie szło i tyle. Myślałem, że TT wymaga WiFi (w domu to hula bez pudła), sam BT nie wystarczy. A hotspota z telefonu nie wystawiłem, bo mi się nie chciało dodawać go do TT. Jednak już na spokojnie testując w domu okazało się, że jednak sam BT wystarcza, tylko widocznie MyDrive się zaciął. Niestabilnie to chodzi i może dla kogoś to jest norma, ja mam TT od kwartału i takie usterki mnie nie tylko dziwią.


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2459
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: TomTom Rider

Post autor: Smerfciamajda »

Wina leży po obu stronach i masz racje z tym Apple ale z drugiej strony oni są otwarci na duże korporacje i firmy. Czytałem trochę na forum TT i to właśnie oni nie ogarniają.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk



martinoo
A2
Posty: 230
Rejestracja: 25 lis 2019, 21:08
Lokalizacja: Pyskowice
Kontakt:

Re: TomTom Rider

Post autor: martinoo »

gorghu pisze:
02 maja 2021, 12:55
no ja mam TTR 410 a on WiFi nie ma wbudowanego. Ale po podłączeniu kablem USB do kompa w menadżerze urządzeń pojawia się nowa karta sieciowa: "Remote NDIS Compatibile Device"
Zrzut ekranu 2021-05-02 125437.jpg

Nawet jak wszedłem z panelu sterowania w ustawienia karty sieciowej to jest tam nowe połączenie Ethernetowe właśnei przez ten "Remote NDIS Compatibile Device"
Zrzut ekranu 2021-05-02 125956.jpg

I tak teraz sobie kombinuję, że skoro połączenie PC z TT jest robione jak przez sieć to może program antywirusowy lub zapora ci blokuje dostęp.
Powiedz mi czy w zakładce u ciebie Ethernet2 masz dostęp do internetu? - zakładka połączenia TomTom



Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3042
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: TomTom Rider

Post autor: gorghu »

@martinoo nie. to jest tylko połączenie kablem z urządzeniem TomToma. Sama karta Ethernet2 znika po odłączeniu kabla usb. Ta karta i połączenie służy tylko do komunikacji kompa z tt410.


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

martinoo
A2
Posty: 230
Rejestracja: 25 lis 2019, 21:08
Lokalizacja: Pyskowice
Kontakt:

Re: TomTom Rider

Post autor: martinoo »

gorghu pisze:
03 maja 2021, 01:11
@martinoo nie. to jest tylko połączenie kablem z urządzeniem TomToma. Sama karta Ethernet2 znika po odłączeniu kabla usb. Ta karta i połączenie służy tylko do komunikacji kompa z tt410.
no to z tego wynika że wszystko jest ok....tylko nie mogę się zarejestrować.
Spróbuje jutro do nich napisać



martinoo
A2
Posty: 230
Rejestracja: 25 lis 2019, 21:08
Lokalizacja: Pyskowice
Kontakt:

Re: TomTom Rider

Post autor: martinoo »

może mi ktoś wrzucić screena z szczegółów sterownika z win 10 - na win 8,1 32bity wszystko mi działa
Oczywiscie chodzi o screen sterownika z Menadżera urządzeń-karty sieciowe-karta tomtoma - szczegóły pliku sterownika



ODPOWIEDZ

Wróć do „Interkomy, Nawigacje, Kamery”