TomTom Rider

Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4491
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: TomTom Rider

Post autor: Centrino »

A ja się Was spytam czy macie włączony thathering przez bluetooth??


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2420
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: TomTom Rider

Post autor: Smerfciamajda »

W iPhone jest HotSpot osobisty który jak włączysz działa prze BT, Wifi i USB
Próbowałem i tak, i bez tego.
Natomiast TomTom tego nie wymaga.
Jak już zaskoczy i się połączy to ciągnie prze BT za pośrednictwem soki MyDrive. I tu jest pies pogrzebany.
Wszystko psuje ta cholerna apka jak by nie można było zrobi bezpośredniego połączenia.
Natomiast nie ma znaczenia czy apka jest w tle czy nie, łączy się lub nie, jak tam sobie chce.



Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: TomTom Rider

Post autor: gorghu »

hmm. w TT Rider 410 nie potrzebna była żadna aplikacja pośrednia do synchronizacji tras z MyDrive. Tworzyłem sobie na kompie trasę na stronie mydrive.tomtom.com (będąc oczywiście zalogowanym na swoim koncie), zapisywałem tą trase z włączoną opcją synchronizacji na urządzeniu. Następnie podpinałem TT kablem USB do kompa lub łączyłem z telefonem (na którym uruchamiałem thetering po BT). TT musiał mieć jakiś dostęp do neta a ponieważ nie ma wbudowanego WiFi zostawał więc tylko kabelek lub tehetring BT. Na urządzeniu wchodziłem w opcje połączeń i w MyDrive i tam dawałem synchronizację. I wszystko ładnie się zaciągało ze strony (serwerów) MyDrive.

Może tu zbyt dużo połączeń na raz z różnymi urządzeniami bruździ. Odłącz od TT wszystko (telefony po BT, itp). Na TT wyłącz i włącz WiFi i wejdź w opcje mydrive i kliknij synchronizację.


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2420
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: TomTom Rider

Post autor: Smerfciamajda »

@gorghu to tak tu nie działa.

Synchro w trasie ma isc po BT

Taka idea urządzenia ze przejmuje funkcje telefonu do odbierania połączeń i powiadomień ale tez danych z sieci.




Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: TomTom Rider

Post autor: staszek_s »

Ja się staram planować dłuższe wyjazdy wcześniej na kompie i wrzucam trasy po kablu USB, to działa zawsze. W trasie modyfikuję lub tworze coś na nowo już bezpośrednio z TT, szkoda mi nerwów na synchronizację przez net. Ale ja tez używam na razie wersji 410, sprawdzę jak z wersja 500.


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1812
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: TomTom Rider

Post autor: QraC »

Nigdy nie miałem i nie mam połączenia przez Bluetooth z TomTom (wersja 450) - po prostu nie trzeba mi tego było. Natomiast do połączenia MyDrive, informacji o natężeniu ruchu korzystam z opcji "router bluetooth" w telefonie (Szajsung 22). Po jej włączeniu działa natężenie ruchu, i usługa MyDrive. Wszystko co wtedy zrobie na MyDrive na kompie, za chwilę samo pojawia się w navi...


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2420
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

TomTom Rider

Post autor: Smerfciamajda »

Dobra, jest światełko w tunelu.

Zrobiłem update TT, update telefonu, reset telefonu, wywaliłem stare połączenia BT z TT, przeinstalowałem apke MyDrive.
Skonfigurowałem połączenie od nowa.

Na razie łączy sie z telefonem automatycznie bez pośrednictwa apki, ale jest tylko możliwość odbierania rozmów przychodzących lub wywoływania przez Siri.

Niestety problemem była konfiguracja wiadomości ze smartfona. Za każdym razem przy próbie parowania apka wywołała błąd


Obrazek

A więc w końcu jak załapała to wyłączyłem wszelkie powiadomienia na telefonie i w TT.

Obrazek


Obrazek


Smsy nie są mi potrzebne i to jest wystarczająca funkcjonalność do jazdy.

Teraz MyDrive i Traffic Live
Żeby mieć możliwość przesyłania map z telefonu lub dostęp do Traffic jest trudniej, bo połączenie bezpośrednie z apką nie zawsze działa a częściej nie działa. Tu trzeba uruchomić właśnie HotSpot osobisty i to jest myk.
W tej konfiguracji nie jest wymagane bezpośrednie połączenie apki MyDrive z TT, ikonka pokazuje brak urządzenia. Obrazek

Obrazek


Natomiast na TT trzeba poczekać aż pojawią sie dostępne serwisy Cloud i Traffic.

Obrazek


I teraz uwaga!
One uaktywniają sie same ale trzeba poczekać chwile po uruchomieniu HotSpot w telefonie.

Ale jeśli nie chcą ruszyć to trzeba wejść w MyDrive, kliknąć ikonkę urządzenia, następnie „Podłącz inne urządzenie” następnie Dalej i wyjść z apki do pulpitu Obrazek
Apka ustabilizuje połączenie po BT telefonu z TT ale niekoniecznie ze sobą.
Jak tylko zapalą sie ikonki na TT jesteśmy w domu bo jak zaplanujemy trasę w apce, to ona wyślę ją do chmury a ta pchnie do urządzenia za pośrednictwem HotSpota.
Oczywiście lepiej gdyby zawsze apka miała bezpośrednie połączenie do TT wtedy transfer mapy jest bez pośrednictwa internetu no ale to jest ten babol który raz działa a częściej nie.

Niestety włączony HotSpot żre baterie i przerywa WiFi przeskakując na LTE.
Rozwiazanie nie jest idealne, skomplikowane trochę, ale na razie działa.
Będę nadal testował.

BTW nadal nie jest to to, czego naobiecywał nam TT w opisie.

Mam nadzieje ze trochę pomogłem chyba.

Edit
@Centrino Twój trop z tetheringiem jest dobry i tak to działa jak opisałem powyżej, ale nadal powinno działać bez specjalnego włączania HS i czasem tak sie dzieje.
W moje ocenie jest tu jakas niezgodność z implementacją BT po stronie TT.



Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1812
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: TomTom Rider

Post autor: QraC »

Ehh.. z tymi połączeniami to jest jakiś dramat.

Jak czytam na forum zagranicznym jak próbuje się zmusić do działania Połączenia TFT --> Telefon, TFT --> Cardo, Cardo -->>TomTom, TomTom -->> Telefon to mam wrażenie że po prostu nie ma reguły. Masz szczęcie to działa. Nie masz to nie działa.
I oczywiście:
- BMW nie widzi problemu - ich protokoły działają
- Cardo nie widzi problemu - ich protokoły działają
- TomTom nie widzi problemu - ich protokoły działają

Tylko końcowy user jest wqr... bo mu nie działa jak ma działać.


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4491
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: TomTom Rider

Post autor: Centrino »

Smerfciamajda pisze:
31 mar 2022, 12:13


Edit
@Centrino Twój trop z tetheringiem jest dobry i tak to działa jak opisałem powyżej, ale nadal powinno działać bez specjalnego włączania HS i czasem tak sie dzieje.
W moje ocenie jest tu jakas niezgodność z implementacją BT po stronie TT.
To nie mój trop, w instrukcji TT jest napisane w którymś tam miejscu żeby włączyć thathering w ustawieniach BT


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2420
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: TomTom Rider

Post autor: Smerfciamajda »

Jest, czytałem ale to jest druga opcja połączenia. TT do Internetu udostępnionego przez BT i apka jest zbędna.
Tak samo można by zrobić za pomocą HotSpotu Wifi.

Wcześniej było jasno ze poprzez aplikacje trzeba łączyć. Apka ciągnie z Internetu tak jak ma możliwość (WiFi, LTE) a dalej synchronizuje TT po BT bez udostępniania Internetu bezpośrednio do urządzenia. I to miało sens ale coś sknocili i jest dupa.

Druga funkcja w teorii nie wymaga wyciągania telefonu z kieszeni, a pierwsza tak, trzeba włączyć HS i ładowanie bo ssie.

Druga opcja nie wymaga Internetu do planowania trasy w telefonie i to jest największy sens użycia apki.






Awatar użytkownika
andrus75
A+B
Posty: 640
Rejestracja: 19 cze 2018, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: TomTom Rider

Post autor: andrus75 »

Promocja wielkanocna na rider 500
https://www.tomtom.com/pl_pl/navigation ... _202204_ko

Wysłane z mojego moto g 5G plus przy użyciu Tapatalka

Ocena: 5.88235%


DL650 AK7

karacz
A
Posty: 401
Rejestracja: 14 sie 2019, 17:40
Lokalizacja: WLKP

Re: TomTom Rider

Post autor: karacz »

Jak napiszecie do nich na czacie, że chcecie kupić nowe to dostajecie 25% rabatu i wychodzi za 1311,75
Ocena: 5.88235%



Awatar użytkownika
zwierzak
A1
Posty: 73
Rejestracja: 10 sie 2021, 16:03
Lokalizacja: Łódź/Warszawa

Re: TomTom Rider

Post autor: zwierzak »

Dzięki za info.
Skorzystałem z promocji i 500-etka juz do mnie jedzie :-)


Marcin (zwierzak)
----------------------
Szary DL1000 2016

karacz
A
Posty: 401
Rejestracja: 14 sie 2019, 17:40
Lokalizacja: WLKP

Re: TomTom Rider

Post autor: karacz »

A jak to jest, bo widzę, że przy planowaniu trasy na mydrive nie ma za wiele punktów widokowych i miejsc oznaczonych jak w przypadku google maps przez ludzi, omijacie to jakoś, że np. swoje punkty trasy ustalacie na google maps, a potem wrzucacie na tomtoma i on Wam kręte trasy wylicza?



Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: TomTom Rider

Post autor: staszek_s »

Ja korzystam z https://www.myrouteapp.com/ - wykupiłem kiedyś licencję gold, dość fajnie się tam planuje trasy, do wyboru mapy google'a, tomtoma, garmina itd. Trasy wrzucam do urządzenia przez kabelek USB.


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

karacz
A
Posty: 401
Rejestracja: 14 sie 2019, 17:40
Lokalizacja: WLKP

Re: TomTom Rider

Post autor: karacz »

Ale to nie rozwiązuje sytuacji kiedy siadam wieczorem wchodzę na google maps jakieś losowe jeziorko znajduję przybliżam mapkę i mam np. punkt widokowy/plażę i żeby ten punkt był też na takim mydrive od razu.



Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: TomTom Rider

Post autor: staszek_s »

Kwestia przyzwyczajenia, pewno można to przez mydrive zrobić jakoś, ja szukam tego ręcznie na TT, dla mnie wystarczy. Może jak przejdę na TT500 to będę wykorzystywał bardziej łączność wifi, na razie jestem na TT410.


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: TomTom Rider

Post autor: Lord »

karacz pisze:
06 kwie 2022, 12:54
Ale to nie rozwiązuje sytuacji kiedy siadam wieczorem wchodzę na google maps jakieś losowe jeziorko znajduję przybliżam mapkę i mam np. punkt widokowy/plażę i żeby ten punkt był też na takim mydrive od razu.
Jak robisz to na kompie to pobierasz dane GPS z google i wklejasz do MyDrive na kompie [ENTER] i jestes tam gdize powinienes być
tomrg1.PNG
tomrg1.PNG (252.83 KiB) Przejrzano 1131 razy
tomrg2.PNG
tomrg2.PNG (84.52 KiB) Przejrzano 1131 razy
tomrg3.PNG
tomrg3.PNG (42.02 KiB) Przejrzano 1131 razy


DL650A L8

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2420
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: TomTom Rider

Post autor: Smerfciamajda »

Ja planuje na iPadzie, otwieram GM i MyDrive. W jednym szukam co mnie interesuje a w drugim ręcznie nanoszę punkt mojej trasy.

Można tez wyeksportować ślad gpx z GM (na PC) i zadać do MyDrive a potem dopieszczać, ale finalnie i tak sprawdzanie jest w GM wiec pierwszy sposób jest szybszy.



Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: TomTom Rider

Post autor: gorghu »

Ja do myroute nie umiem się przekonać, choć korzystam. Częściej jednak używam Tyre2Navigate (dawniej to się chyba nazywało Tyre2Travel). Jest darmowa wersja tego programu do pobrania ze strony. Ja dostałem klucz do pełnej wersji przy zakupie TT. Plus programu jest taki że korzysta z map google więc są i tam te wszystkie punkty co na zwykłych mapach google (warunek jest taki że trzeba wpisać klucz Google API w ustawieniach programu a ten jest do pobrania z ustawień google maps). Dodatkowo z programu mogę wyeksportowac trasę bezpośrednio do TT410 lub do plików gpx. Tworzenie trasy i punktów też jest jakoś przyjemniej zrobione niż w myroute. I od którejś wersji jest opcja planowania daty trasy (więc np zimą mogę planowc letnią trasę po czasowo zamkniętych górskich przełęczach i mam wtedy odblokwane te odcinki dróg) :)


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

ODPOWIEDZ

Wróć do „Interkomy, Nawigacje, Kamery”