Interkom dla zielonego w temacie

Awatar użytkownika
czarny_gawron
A
Posty: 363
Rejestracja: 24 wrz 2018, 16:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: czarny_gawron »

staszek_s pisze:Idea jest bardzo fajna, testowałem kiedyś ale jakość mocno odbiegała od rozmów intercomowych. To było w zeszłym roku, warto by sprawdzić jak się sprawuje teraz, wg mnie ta idea ma potencjał..
No tak, zapomniałem... Czytałem gdzieś tutaj, o opóźnieniach, utracie jakości itp.
I cały szczwany plan w pizzzdu ;)


"To był koń na białym rycerzu, na białym rycerzu był koń... "
DL 650 '12

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5219
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: Struna »

A tak na prawdę to CI potrzebne do szczęścia ?
W tanich interkomach jednym kliknięciem zmieniasz źródło połączenia ( czasem to i wielki plus bo sobie możesz plecaka wyciąć :) )


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
czarny_gawron
A
Posty: 363
Rejestracja: 24 wrz 2018, 16:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: czarny_gawron »

Chyba szukam kwadratowych jaj.. Chciałbym aby komunikat nie rozrywał połączenia interkom interkom... I najlepiej za darmo ;) widzę jednak, że to niemożliwe i albo wydam ok 1,5k na markowe, albo muszę się pogodzić z rwaną rozmową. Wybiorę chyba drugą opcję. I tak używam tylko yanosika a kierunek jazdy ustalam 'na słońce' ;) tak więc komunikatów nie będzie, aż tak dużo.


"To był koń na białym rycerzu, na białym rycerzu był koń... "
DL 650 '12

Awatar użytkownika
Ciok
A+B
Posty: 836
Rejestracja: 23 sie 2018, 22:45
Lokalizacja: WPR
Kontakt:

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: Ciok »

Nie ma co przesadzać z kasą. Jak przed wyjazdem policzysz ile kpln-ów władowałeś, to możesz się bać wyjść za próg, z obawy straty.
W ryja na parkingu zawsze można dostać, o szlifach nie wspomnę.


Obrazek
Pozdrawiam. Sławek Ciok
„poznaj swój kraj, ojczyźnie służ” - Mazowsze jest piękne, otwórz oczy.
Karawanierzy Mazowieccy - sekcja moto

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5219
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: Struna »

Może jakieś pośrednie cenowo też tak umieją - trzeba by czytać dokładnie specyfikacje.


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
Ciok
A+B
Posty: 836
Rejestracja: 23 sie 2018, 22:45
Lokalizacja: WPR
Kontakt:

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: Ciok »

Struna pisze:Może jakieś pośrednie cenowo też tak umieją - trzeba by czytać dokładnie specyfikacje.
Te pośrednie - niższe wydają mi się najlepszą opcją. Wiele potrafią i nie kosztują majątku. W razie straty czy popsucia zwyczajnie kupisz drugi.
Czasami lepiej kupić drugi niż procesować się na gwarancji.


Obrazek
Pozdrawiam. Sławek Ciok
„poznaj swój kraj, ojczyźnie służ” - Mazowsze jest piękne, otwórz oczy.
Karawanierzy Mazowieccy - sekcja moto

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2453
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: Smerfciamajda »

Ciok pisze:Nie ma co przesadzać z kasą. Jak przed wyjazdem policzysz ile kpln-ów władowałeś, to możesz się bać wyjść za próg, z obawy straty.
W ryja na parkingu zawsze można dostać, o szlifach nie wspomnę.
No bez przesady. Obrazek

Hobby jak każe inne i kase ciagnie a śmiem powiedzieć że nawet mniej niz inne.

Wędkarze wrzucają tysiące do wody bezpowrotnie czy to w zanętach czy w przynętach. Sprzęt drogi i sie zużywa.

Na moto ryzyko wypadku czy wywrotki jest ake właśnie po to sa ubrania żeby se krzywdy nie zrobić.

Nie wydaj 1,5 na komunikatory bo drogo, bo się zniszczyć mogą, bo ukradną.

Nie kupuj ajfona, nie kup odkurzacza bezprzewodowego, nie kup fajnego stereo czy rowera bo tak samo.

To po co żyć? Po co pracować?

Ja rozumiem jak ktoś mało zarabia i nie ma innego wyboru, ale rozkmina typu mam ale mi szkoda bo mi szkoda. Bez sensu.
Po co na motorze jeździć?



Awatar użytkownika
Ciok
A+B
Posty: 836
Rejestracja: 23 sie 2018, 22:45
Lokalizacja: WPR
Kontakt:

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: Ciok »

Kto bogatemu zabroni? Jak stać i się nie boisz, że cię okradną, to kupuj. Dzięki temu mamy postęp technologiczny.
Mało to ludzi z gołą dupą z wyjazdów wracało i żyją. ;) :lol:
Kwestia wyłącznie samopoczucia i priorytetów.
No i wygody w obsłudze urządzenia, także. :D


Obrazek
Pozdrawiam. Sławek Ciok
„poznaj swój kraj, ojczyźnie służ” - Mazowsze jest piękne, otwórz oczy.
Karawanierzy Mazowieccy - sekcja moto

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2453
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: Smerfciamajda »

Jak bym sie bal że mnie okradną to niczego bym se w życiu nie kupił.

A wiem jak boli kradzież i koszty.

Obrazek



Awatar użytkownika
Ciok
A+B
Posty: 836
Rejestracja: 23 sie 2018, 22:45
Lokalizacja: WPR
Kontakt:

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: Ciok »

Współczuję.
Ja kupuję ze średniej półki. Na tanie mnie nie stać, a na bogate to za bardzo boli po stracie.
Ale też lubię dobre rzeczy. Szczególnie na moto.


Obrazek
Pozdrawiam. Sławek Ciok
„poznaj swój kraj, ojczyźnie służ” - Mazowsze jest piękne, otwórz oczy.
Karawanierzy Mazowieccy - sekcja moto

Awatar użytkownika
Oskar
A+B+C
Posty: 1323
Rejestracja: 23 wrz 2019, 20:22

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: Oskar »

Scala rider na lata zdecydowanie polecam
Scala rider na lata zdecydowanie polecam


Lepszy głupiec wędrujący po świecie niż mędrzec siedzący w domu

slash
A2
Posty: 276
Rejestracja: 26 sty 2020, 14:14

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: slash »

My z Żoną mamy midlanda BTX2 PRO S. W dokumentacji mamy info, że współpracuje z interkomami innych marek. Generalnie jest całkiem niezły, jeszcze w osobnym wątku spiszę wady i zalety.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
czarny_gawron
A
Posty: 363
Rejestracja: 24 wrz 2018, 16:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: czarny_gawron »

Dobra Pany, kupiłem t-max s... Pierwsze wrażenia tak na szybko, jakość wykonania całkiem całkiem, trochę liche wydaje mi się rozwiązanie z kabelkiem od słuchawek, ale internet nie podaje żadnych problemów technicznych. To co mnie najbardziej interesowało (komunikaty w tle) nie działa.. Niestety. W pierwszym etapie, po sparowaniu interkomów komunikaty z yanosika/googla nie dochodziły. Chwilę grzebania w ustawieniach yanosika i... Efekt podczas trybu interkom, połączenie dwóch urządzeń zostaje zerwane, komunikat, po chwili informacja intercom connected. Może kwestia do przyzwyczajenia.
Dodatkowo w kasku hjc is max 2 otwory na słuchawki wymagały delikatnej przeróbki, głośniki mają taki dynks przy wejściu kabelka.
Zostaje jeszcze kwestia testu drogowego ;)
Cena gadżetu 650 zł za dwie sztuki (allegro) plus 50 zł mikrofon do kasku integralnego.
Załączniki
IMG_20200331_150921.jpg


"To był koń na białym rycerzu, na białym rycerzu był koń... "
DL 650 '12

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5219
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: Struna »

czarny_gawron pisze:Chwilę grzebania w ustawieniach yanosika i... Efekt podczas trybu interkom, połączenie dwóch urządzeń zostaje zerwane, komunikat, po chwili informacja intercom connected. Może kwestia do przyzwyczajenia.
A co zmieniłeś w ustawieniach aby uzyskać taki efekt ?
Sprawdzałeś może co by było gdyby jakaś navi jeszcze była odpalona ( np. google maps czy cokolwiek innego ) ?


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
czarny_gawron
A
Posty: 363
Rejestracja: 24 wrz 2018, 16:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: czarny_gawron »

Dodałem intercom jako urządzenie zaufane, zmieniłem kanał audio, w systemie tel zezwoliłem aby yanosik miał pierwszeństwo. Tel sam mnie zapytał automatycznie.
Chwilę mi to zajęło, metodą prób i błędów ;)
Co do nawigacji to nie posiadam takowej, ale skoro interkom ma możliwość podpięcia dwóch tel to pewnie się da. Jeśli uda mi się gdzieś w najbliższym czasie śmignąć z plecakiem, sprawdzę jak działa Google maps yanosik (jeden tel) plus interkom.
Jedyne co mogę, to przetestować yanosik jeden tel, Google drugi plus interkom... Ale to za chwil parę, bo ostatnio ograniczam wyjścia z domu ;)
Załączniki
Screenshot_2020-03-31-15-50-37-431_pl.neptis.yanosik.mobi.android.jpg


"To był koń na białym rycerzu, na białym rycerzu był koń... "
DL 650 '12

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3042
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: gorghu »

W Yanosiku masz kilka ustawień odnośnie audio. W opcjach "Dźwięku" możesz wybrać kanał (systemowe, multimedia, powiadomienia, alarmy) a tu system smartphona zarządza kolejkowaniem. Masz jeszcze opcje włącz/wyłącz "komunikaty podczas rozmowy telefonicznej". Dalej. W opcjach "Bluetooth' masz opcje "odtwarzaj dźwieki przez bluetooth" oraz "Odtwarzaj dźwięki przez kanał rozmów".
Wydaje mi się że to są takie 4 podstawowe opcje aby ustawić sobie jakieś kolejkowanie i odtwarzanie dźwięków na interkom.

EDIT: @czarny_gawron minimalnie mnie wyprzedził w odpowiedzi ;)


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5219
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: Struna »

czarny_gawron pisze:Co do nawigacji to nie posiadam takowej
Bardziej mi chodziło o odpalenie navi w fonie - skoro Yanosik to zakładam że to na jakimś smartfonie, więc pewnie jakieś mapy google czy coś podobnego też tam jest.


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
czarny_gawron
A
Posty: 363
Rejestracja: 24 wrz 2018, 16:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: czarny_gawron »

Struna pisze:
czarny_gawron pisze:Co do nawigacji to nie posiadam takowej
Bardziej mi chodziło o odpalenie navi w fonie - skoro Yanosik to zakładam że to na jakimś smartfonie, więc pewnie jakieś mapy google czy coś podobnego też tam jest.
Dobra jest problem, przy trybie intercom... Fok! Google maps nie może się przebić z pierwszeństwem...
Szukam rozwiązania, jeśli jest.
BTW zjeb@łeś mi radość z nowego gadżetu. ;)


"To był koń na białym rycerzu, na białym rycerzu był koń... "
DL 650 '12

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5219
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: Struna »

Yanosik też umie nawigować, więc... ;)
Ja jak w aucie używam to zazwyczaj mam jako navi mapy googla a w tle ( z drobnym wskaźnikiem ) Yanosik.
Przy spięciu tego po BT do auta gada wszystko, dlatego ciekawy byłem czy da sobie radę z przebiciem się do interkomu jak to są dwie osobne aplikacje.
W mapach google chyba też dodali trochę opcji, więc może da się cos zamieszać np. z kanałami.


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

slash
A2
Posty: 276
Rejestracja: 26 sty 2020, 14:14

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: slash »

@czarny_gawron dokładnie takie issues to ja miałem, jak sparowałem swojego midlanda po A2DP (u mnie jest możliwość sparowania dwóch urządzeń bluetooth) i właśnie jak miałem na tym jakby głównym (A2DP), to przy rozmowie miałem wyłączaną muzykę, co mnie kompletnie nie urządzało, bo z Żoną sobie często gadamy i muzykę w tle lubimy mieć.

Dopiero jak sparowałem w alternatywnym trybie (u mnie to po prostu sparowanie nie na przycisk + tylko na -) to miałem muzykę, nawigacje itp z telefonu w tle i rozmowę przez interkom.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka



ODPOWIEDZ

Wróć do „Interkomy, Nawigacje, Kamery”