Opony Pirelli Scorpion Trial

Wszystko co o motocyklach V-strom powiedzieć i wiedzieć można. Pytania, odpowiedzi, dyskusje.
jacekdl
A1
Posty: 40
Rejestracja: 09 lut 2017, 22:27
Lokalizacja: Toruń

Opony Pirelli Scorpion Trial

Post autor: jacekdl »

Witam.
Ktoś używa/użwał?
Jakieś opinie?
Zastanawiam sie nad kupnem pierwszej generacji tych opon.
Dzieki za kazde info.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka


Jeżdżę z głową ..... w kasku ... SUZUKI V-STROM 650 K5

Awatar użytkownika
pablo
A1
Posty: 37
Rejestracja: 16 wrz 2018, 13:13
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: Opony Pirelli Scorpion Trial

Post autor: pablo »

Ja użytkuję te opony. Kupiłem je promocyjnie jako 5 letnie leżaki. Jestem bardzo zadowolony. Szybka jazda w głębokim złożeniu nie jest dla tych opon żadnym problemem, a poza utwardzoną drogą zaskakiwały mnie w roku ubiegłym jeszcze bardziej. Dobrze się prowadzą i są przyczepne. Polecam z cała odpowiedzialnością.



tazzmen
A1
Posty: 24
Rejestracja: 04 lip 2018, 10:50

Re: Opony Pirelli Scorpion Trial

Post autor: tazzmen »

to pochwalna opinia jak na gumy nie pierwszej świeżości, tym bardziej ze niektórzy już po tylu latach opony wyrzucają a nie kupują :))



geniusz
A2
Posty: 110
Rejestracja: 10 paź 2016, 23:12

Re: Opony Pirelli Scorpion Trial

Post autor: geniusz »

Trial II
Miałem i będę mieć w nowym sprzęcie polecam.


ETZ 251; TDM 900; DL 1000; KTM 1290 Super Adventure S

shadowrider
A1
Posty: 61
Rejestracja: 06 paź 2016, 18:47

Re: Opony Pirelli Scorpion Trial

Post autor: shadowrider »

Po 4 latach, przy temperaturze jak tej zimy trzymają asfalt lepiej niż oryginalne Bridgestony latem. Tam miałem uślizgi przy hamowaniu silnikiem....



Awatar użytkownika
Oskar
A+B+C
Posty: 1299
Rejestracja: 23 wrz 2019, 20:22

Re: Opony Pirelli Scorpion Trial

Post autor: Oskar »

Nie miałem zawsze wybieram trochę na szuter 30 asfalt 70 po anakach 2 teraz zmieniłem na Michelin anake Adwenture
Polecam
Motocykl też fajnie wygląda a co kto lubi fakt fabryczne brigstony były do d....y


Lepszy głupiec wędrujący po świecie niż mędrzec siedzący w domu

jacek.m
A2
Posty: 246
Rejestracja: 06 maja 2019, 21:35
Lokalizacja: Siecino k.Złocienica

Re: Opony Pirelli Scorpion Trial

Post autor: jacek.m »

Ja po głębszej analizie wybrałem oponkie na tył Mchelin anakie Adventure tyko muszę dojechać też Mchelin Pilot , bo na przodzie ma anakie i jestem zadowolony. I dlatego na taką samą na tył.



Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2420
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Opony Pirelli Scorpion Trial

Post autor: Smerfciamajda »

Jaki Pilot?

W Versysie mialem Pilot Sport, na suchym i ciepłym kleiły jak wściekłe ale w deszczu dramat.
Zmieniłem na Pilot Road (chyba 3) i na suchym nadal bardzo dobrze a deszczu te sie już nie boję.



Awatar użytkownika
starcraft
A+B
Posty: 510
Rejestracja: 20 lut 2017, 14:05

Re: Opony Pirelli Scorpion Trial

Post autor: starcraft »

Mam trial II i opona wg mnie identyczna jak pilot road 4
Ząbkuje się tak samo jak poprzednia ale obie kleją jak diabli



Awatar użytkownika
DZEPETTO
A2
Posty: 168
Rejestracja: 15 paź 2018, 19:16
Lokalizacja: Koło / Wielkopolskie

Re: Opony Pirelli Scorpion Trial

Post autor: DZEPETTO »

Trial II
mam i ja. Jestem mega zadowolony. Przesiadłem się ze sporta i myślałem że na DLu będzie jazda jak na osiołku,
Jednak te opony mnie zaskakują w zakrętach. Pozytywnie oczywiście. Mam na swoim roczne


Komar 3 --> MZ 250 TS --> SUZUKI GSX600F --> SUZUKI DL1000 V-Strom K7

tomek_j
A1
Posty: 33
Rejestracja: 23 lip 2017, 13:02
Lokalizacja: okolice Pyrzowic

Re: Opony Pirelli Scorpion Trial

Post autor: tomek_j »

DZEPETTO pisze:Trial II
Panowie, "TRAIL", a nie "trial" :)

Miałem przed laty traile w małym varadero i były ok, aczkolwiek pod koniec zaczęły lekko pękać, co nie powinno mieć miejsca w egzemplarzach zaledwie kilkuletnich. Z kolei w DL-ce po kupnie miałem bridgestony i owszem, zdarzył mi się raz uślizg tylnego koła przy źle zrobionym (zbyt mocnym) wyhamowaniu silnikiem, niemniej jednak nic złego na temat tych opon powiedzieć nie mogę, jakość materiału była bez zarzutu. W związku ze stopniem zużycia w zeszłym roku zamieniłem je na micheliny anakee posiłkując się dwiema opiniami znajomych serwisantów, którzy niezależnie od siebie twierdzili zgodnie, że nowe pirelki są robione inaczej, z innego, twardszego materiału i przez to gorzej się zachowują (aczkolwiek osobiście nie próbowałem). Z anakee jestem bardzo zadowolony, choć po zmianie chwilę mi zajęło przestawienie się na nieco inny profil (przekrój bridgestonów był bardziej "płaski").



Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Opony Pirelli Scorpion Trial

Post autor: staszek_s »

Jakie Anakeeny masz?


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

tomek_j
A1
Posty: 33
Rejestracja: 23 lip 2017, 13:02
Lokalizacja: okolice Pyrzowic

Re: Opony Pirelli Scorpion Trial

Post autor: tomek_j »

Adventure.



Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Opony Pirelli Scorpion Trial

Post autor: staszek_s »

Jak je oceniasz na zimnym/mokrym? Podobno nerwowe na frezach, zauważyłeś coś takiego?


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

tomek_j
A1
Posty: 33
Rejestracja: 23 lip 2017, 13:02
Lokalizacja: okolice Pyrzowic

Re: Opony Pirelli Scorpion Trial

Post autor: tomek_j »

staszek_s pisze:Jak je oceniasz na zimnym/mokrym? Podobno nerwowe na frezach, zauważyłeś coś takiego?
Na mokrym nie widzę żadnego niewłaściwego zachowania. W tym roku mimo pory już kilka razy zdarzyło mi się pojeździć na zimnym (ale suchym) - również bez negatywnych odczuć. Aczkolwiek z zasady staram się unikać nazbyt "dynamicznej" jazdy, a ktoś lubiący "na ostro" może mieć inne odczucia od moich. Co do nawierzchni frezowanej - moim zdaniem oryginalne bridgestony były odrobinkę lepsze (bardziej "płaski" profil dawał mi poczucie większej stabilności) ale róznica tak naprawdę jest prawie żadna; o wiele gorzej w takich warunkach zachowywały się pirelli scorpio - te to faktycznie miały wtedy tendencje do tańcowania i potrafiły przestraszyć jak się wpadło z większą prędkością na taką tarkę. Jednakże wpływ też miała chyba na takie zachowanie mniejsza masa poprzedniego motocykla, trzeba to wziąć pod uwagę.



Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Opony Pirelli Scorpion Trial

Post autor: staszek_s »

Dzięki, ja nad nimi myślę w tym sezonie, powinny być też niezłe na szuter jakby się jakiś trafił przypadkiem, choć maniakiem nie jestem :)
Jak to będzie dobry następca Anakee II to mnie więcej nie trzeba, oby nie ząbkowały za bardzo.


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
DZEPETTO
A2
Posty: 168
Rejestracja: 15 paź 2018, 19:16
Lokalizacja: Koło / Wielkopolskie

Re: Opony Pirelli Scorpion Trial

Post autor: DZEPETTO »

Powiem wam że gdyby ode mnie zależał wybór opon, pewnie postawił bym na coś w rodzaju Anakee Adventure lub coś co lepiej by sprawdzało się na drogach gruntowych. Niestety, tak jak Pirelli TRAIL II które mam obecnie super sie spisują na asfaltowych drogach, tak po zjechaniu na szuter, lub nawet na moje nadwarciańskie łąki, stają się wręcz beznadziejne. Wiem że kolejne opony będą czymś co trochę lepiej sprawdzi się w gruncie. Oczywiście nie mam tu na myśli offroadu


Komar 3 --> MZ 250 TS --> SUZUKI GSX600F --> SUZUKI DL1000 V-Strom K7

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Opony Pirelli Scorpion Trial

Post autor: Struna »

Łąki to akurat ciężki temat, trawa zazwyczaj jest wilgotna i na niej jest mega ślisko, wtedy jedynie konkretna kostka coś pomoże, cała reszta i tak będzie ślizgać.


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Motocykle V-strom”