Fotelik dla dziecka

Awatar użytkownika
skibol83
A+B+C
Posty: 1066
Rejestracja: 04 gru 2019, 18:59
Lokalizacja: Kolbuszowa k. Rzeszowa

Fotelik dla dziecka

Post autor: skibol83 »

Witam
Mam w domu katalog od givi z 18 roku, jest tam fotelik akcesoryjny dla małego dziecka.
Czy ktos ma taki wynalazek, ktoś się z tym spotkał, jak sie ma polskie prawo do tego?
Tak z czystej ciekawości pytam bo mam syna ale jest zbyt mały żeby jeździć bez żadnych dodatkowych zabezpieczeń, a może byla by okazja go przewiesc, bo widze ze wariuje na punkcie wszystkiego co ma silnik i kola 8-)


DL650 AL2 ----> DL1000

Lepiej mieć brzuch od piwa niż garba od roboty

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5222
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Fotelik dla dziecka

Post autor: Struna »

Mam coś podobnego, odkupiłem kiedyś i zdarzało mi się z tego skorzystać - co to dużo pisać, po prostu działa.
Zapinasz pasami do kanapy, oprócz tego ma też pasy dla dzieciaka.
Jak byś chciał to mogę sprzedać, u mnie już córa na tyle wyrosła, że ogarnie bez tego.


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
skibol83
A+B+C
Posty: 1066
Rejestracja: 04 gru 2019, 18:59
Lokalizacja: Kolbuszowa k. Rzeszowa

Re: Fotelik dla dziecka

Post autor: skibol83 »

Struna pisze:Mam coś podobnego, odkupiłem kiedyś i zdarzało mi się z tego skorzystać - co to dużo pisać, po prostu działa.
Zapinasz pasami do kanapy, oprócz tego ma też pasy dla dzieciaka.
Jak byś chciał to mogę sprzedać, u mnie już córa na tyle wyrosła, że ogarnie bez tego.
Ja to tak bardziej orientacyjnie pytalem, moze bliżej wiosny bym się skusił


DL650 AL2 ----> DL1000

Lepiej mieć brzuch od piwa niż garba od roboty

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3344
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fotelik dla dziecka

Post autor: Lord »

Jest jescze coś takiego po za GIVI https://allegro.pl/oferta/stamatakis-fo ... 8780550959, kumpel używał, ale miał problem na skuterze bo młodemu nóżek brakowało zeby sięgac do setów :)


DL650A L8

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5222
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Fotelik dla dziecka

Post autor: Struna »

To i ja mam chyba właśnie takie coś.


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
listek
AM
Posty: 15
Rejestracja: 09 lip 2019, 07:34

Re: Fotelik dla dziecka

Post autor: listek »

Ja mam to inaczej rozwiązane.
Zrobione oparcie + regulowane podłokietniki do tego - w sumie te podłokietniki mam/miałem w 3 moto - sprawdziły się.
Pytanie w jakim wieku dziecko.
Nie raz była dyskusja i zdania były podzielone czy pasy tak czy nie w razie jakiejś wywrotki.
Załączniki
podłokietnik.png
podłokietnik.png (250.02 KiB) Przejrzano 3847 razy



Awatar użytkownika
skibol83
A+B+C
Posty: 1066
Rejestracja: 04 gru 2019, 18:59
Lokalizacja: Kolbuszowa k. Rzeszowa

Re: Fotelik dla dziecka

Post autor: skibol83 »

Moj mały ma w styczniu 7 lat. Musiałbym go przymierzyć do siedzenia.... nie pamiętam dokładnie przepisów ale chyba jak skończy 7 lat to fotelik nie jest wymagany pod warunkiem jak dostaje do podnórzków. Dostałem w prezencie za przysłowiowa flaszkę kufer od givi maxi, może zamiast fotelika starczyło by oparcie i podłokietniki... wróci mi siedzenie od tapicera ta bede coś myślal 8-)


DL650 AL2 ----> DL1000

Lepiej mieć brzuch od piwa niż garba od roboty

Awatar użytkownika
Voyager
A+B
Posty: 518
Rejestracja: 13 lis 2018, 11:57
Lokalizacja: Polska południowa

Re: Fotelik dla dziecka

Post autor: Voyager »

Przepisy w kwestii przewożenia dziecka na motocyklu są jednoznaczne. Milczą na temat jakiegokolwiek dostosowania siedzenia do dziecka, sięgania do podnóżków, zastosowania fotelików, pasów i uprzęży. Dziecko na motocyklu traktowane jest dokładnie tak jak każdy inny pasażer. Jedyny wyjątek, to zakaz przekraczania szybkości 40 km/h jeżeli dziecko przewożone na motocyklu ma mniej niż 7 lat. Tak więc w Twoim przypadku, od stycznia, będzie to zupełna dowolność. Prawo w całości zdaje się na odpowiedzialność kierującego motocyklem.
W praktyce są różne podejścia do tego zagadnienia:
- specjalny fotelik dla dziecka montowany do motocykla, kilka firm ma takie w ofercie,
- oparcie z podłokietnikami, tak jak pokazał listek, lub takie, w których oparciem jest kufer, a podłokietniki zamontowane są do kufra lub do motocykla,
- pas zakładany przez kierowcę, który w tylnej części ma dwa poziome uchwyty, trochę podobne do kierownicy,
- pas zakładany przez kierowcę, który po bokach z tyłu ma dwa pionowe uchwyty,
- wersja jak poprzednia + pas zakładany młodemu i spinany po bokach dwoma krótkimi linkami z karabińczykami z tymi tylnobocznymi uchwytami.

Ja zastosowałbym rozwiązanie ostatnie. Może z tej przyczyny, że mój plecaczek, z uwagi na małe rozmiary, preferuje właśnie trzymanie się takiego pasa założonego na mnie. Bardzo dobrze się sprawdza zarówno podczas hamowania jak i przyśpieszania. Do tego z uwagi na nieprzewidywalność pomysłów dziecięcych dołożyłbym pas na młodego i połączenie dwoma odpinanymi, krótkimi linkami z moim pasem. Oczywiście niezbędne jest, moim zdaniem, zainstalowanie kufra z oparciem, nawet jeśli młody nie będzie z niego korzystał.
Chyba, że ktoś ma wypasionego GoldWinga z sisibarem kierowcy, to wtedy pasażer nawet może spać podczas jazdy.


Romet Kadet -> Romet Ogar 200 -> Junak 901 -> Honda Varadero 125 -> Suzuki V-Strom DL650XT L8 -> Suzuki V-Strom DL650XT M0

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne do Vstrom-a”