2 w 1 kierunki i swiatla

Wszystko co może świecić, dzwonić, błyskać, wyświetlać itp..
Wszystko przez co przepływa prąd.
merc
A
Posty: 418
Rejestracja: 05 paź 2016, 21:24

Re: 2 w 1 kierunki i swiatla

Post autor: merc »

Struna pisze:
merc pisze: Ja tak mam, tylko zamiast czerwonej, użyłem białą .
Bardzo niefajnie - z tyłu ma być czerwone, z przodu białe
Z tyłu może być czerwone lub żółte , a moje białe wpada przy świetle w żółte więc jest ok.
Dla kogo bardzo niefajnie?


DL 650 XT 2016 i honda CB 1300 2013

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: 2 w 1 kierunki i swiatla

Post autor: Struna »

To jest określone bodaj jakimś przepisem - była już taka dyskusja i zostało to wykazane.
Po prostu białe z tyłu jest mylące i męczące, to jakbyś jechał za kimś, kto ma zwalony czujnik wstecznego w puszcze i wali cały czas na wstecznych.
W nocy to można pierdolca dostać za takim...


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2420
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: 2 w 1 kierunki i swiatla

Post autor: Smerfciamajda »

Powodują bardzo nieprzyjemny efekt niezauważenia zapalajacego się stopu.
I sprawi to więcej zlego niż dobrego.

Odblasków nie mozna mieć za wiele, bo jak za dużo odbijają światła to jest jak w pierwszym zdaniu.

Najlepsze dodatkowe czerwone obrysowe. Nie bez powodu w stanach maja pomarańczowe lampki.



Awatar użytkownika
skibol83
A+B+C
Posty: 1062
Rejestracja: 04 gru 2019, 18:59
Lokalizacja: Kolbuszowa k. Rzeszowa

Re: 2 w 1 kierunki i swiatla

Post autor: skibol83 »

Moze na kasku takiego wielkiego zoltego koguta zamontowac zamiast oklejac kufry :lol: :lol: :lol: :mrgreen:


DL650 AL2 ----> DL1000

Lepiej mieć brzuch od piwa niż garba od roboty

pablozpolska
A2
Posty: 152
Rejestracja: 16 maja 2019, 14:22

Re: RE: Re: 2 w 1 kierunki i swiatla

Post autor: pablozpolska »

skibol83 pisze:Moze na kasku takiego wielkiego zoltego koguta zamontowac zamiast oklejac kufry Obrazek Obrazek Obrazek :mrgreen:
Kogut to juz lepsze rozwiazanie. Hmm...moze kogut...zolty...lepiej Zloty...ale skromny.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk



Awatar użytkownika
skibol83
A+B+C
Posty: 1062
Rejestracja: 04 gru 2019, 18:59
Lokalizacja: Kolbuszowa k. Rzeszowa

Re: 2 w 1 kierunki i swiatla

Post autor: skibol83 »

Jeszcze tak szara tasma owiniety pod broda na kokardke zawiazane hehehehe :mrgreen: :lol:


DL650 AL2 ----> DL1000

Lepiej mieć brzuch od piwa niż garba od roboty

merc
A
Posty: 418
Rejestracja: 05 paź 2016, 21:24

Re: 2 w 1 kierunki i swiatla

Post autor: merc »

skibol83 pisze:Moze na kasku takiego wielkiego zoltego koguta zamontowac zamiast oklejac kufry :lol: :lol: :lol: :mrgreen:
Kolego mnie krytykujesz za parę naklejek , a sam chciałeś zakładać ledy zamiast żarówki h4 do lampy, która nie jest do tego przystosowana.
Zapewne twój modyfikacja byłaby całkowicie zgodna z przepisami prawa?

Krytykować i narzekać - typowe dla większości naszego społeczeństwa.
Następnym razem proponuję policzyć do dziesięciu przed wyrażeniem swego osadu.
Pozdrawiam


DL 650 XT 2016 i honda CB 1300 2013

Awatar użytkownika
skibol83
A+B+C
Posty: 1062
Rejestracja: 04 gru 2019, 18:59
Lokalizacja: Kolbuszowa k. Rzeszowa

Re: 2 w 1 kierunki i swiatla

Post autor: skibol83 »

Merc oddychaj oddychaj. Nie mialem na mysli nikogo krytykowac obrazic itp, zle to odebrales, ten tekst o kogucie na kasku mial miec charakter humorystyczny, tak ze daj na luz bo nie mialem z zamiarze cie w zaden sposob krytykowac ;)

P.S.
Chce sobie zamowic kufry co oferowane sa na forum i tez planuje je okleic tasma odblakowa wiec nie jestes jedyny w tym temacie, a obrysowki na moto..... no chyba nie bardzo by to wygladalo, ale to moje zdanie :) ;)


DL650 AL2 ----> DL1000

Lepiej mieć brzuch od piwa niż garba od roboty

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: 2 w 1 kierunki i swiatla

Post autor: Struna »

Powiedz to tym od Goldwingów :)


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
skibol83
A+B+C
Posty: 1062
Rejestracja: 04 gru 2019, 18:59
Lokalizacja: Kolbuszowa k. Rzeszowa

Re: 2 w 1 kierunki i swiatla

Post autor: skibol83 »

GL i wszystkie harleyopochodne ;) to zupelnie inna kategoria motocykli, motocyklistow i upiekszania motocykli hehe, my nie w tej "kategorii wagowej" operujemy hehehehe tam sie liczy wyglad, w pewnym sensie szpan i lans, przebijaja sie kto ma bardziej zbajerowane moto 8-) a w turystykach/adwenczer licza sie nieco inne wartosci. Owszem, mozna sobie zalozyc lampeczek choragiewek fredzli itp, nikt nikomu tego nie zabroni, tylko jakie to bedzie mialo zastosowanie gdy zjedziemy z asfaltu ;) jakies dodatkowe oswietlenie poprawi nasza widocznosc, nasze bezpieczenstwo, sam mysle o jakims fajmym dodatkowym oswietleniu jak w temacie bylo poruszone tylko jak juz nieraz to bylo przerabiane w roznych postach jakie to ma realne efekty i niechciane konsekfencje (homologacje itp) 8-)


DL650 AL2 ----> DL1000

Lepiej mieć brzuch od piwa niż garba od roboty

merc
A
Posty: 418
Rejestracja: 05 paź 2016, 21:24

Re: 2 w 1 kierunki i swiatla

Post autor: merc »

No to Panowie zapraszam do krytykowania , tak to wygląda w dzień ,jak w nocy jutro wrzucę zdjęcie.
Faktycznie brakuje złotego koguta i lisiej kity , bo przecież lepiej się znacie i wiecie.
Załączniki
Screenshot_20200117-225128.png


DL 650 XT 2016 i honda CB 1300 2013

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2420
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: 2 w 1 kierunki i swiatla

Post autor: Smerfciamajda »

Fajny kask, dlaczwgo niw włożyłeś dedykowanego interkomu?

Taśmy na krawedziqch pod kątem krzywdy nie zrobią.



pablozpolska
A2
Posty: 152
Rejestracja: 16 maja 2019, 14:22

Re: 2 w 1 kierunki i swiatla

Post autor: pablozpolska »

Poczułem się wywołany do tablicy.
Ja osobiście nje jezdze po bezdrożach lecz sam asfalt. Jezeli chodzi o kufry itd, naklejki ja nie krytykuje tylko stwierdzam fakt ze to nie dla mnie, nie mowie ze to zle natomiast co do koguta...trzeba czasami pożartowac bo zycie jest za krótkie by być takim spiętym.

Ja zapytałem tylko o światła a powoli robi sie z tego mała wojna domowa na forum. ObrazekObrazekObrazek

Każdy z nas ma inny gust, kazdy ma moto z innym przeznaczeniem. Tak samo jest z autami. Jeden potrzebuje kombi natomiast ktoś inny małego sedana.

Mnie sie zdarzył zakup Vstrom, i tak sobie plumkam jako sport touring bo asflatach.

No nic, ja wróce do swiatel. Będę szukał na wlasną reke bo tu zrobi sie znowu politycznie lub kazdy bedzie mowil kto ma wiekszego.

A tu nie o to chodzi :)

Szacunek panowie i Szerokości LWG

Sent from my SM-G960F using Tapatalk



Awatar użytkownika
skibol83
A+B+C
Posty: 1062
Rejestracja: 04 gru 2019, 18:59
Lokalizacja: Kolbuszowa k. Rzeszowa

Re: 2 w 1 kierunki i swiatla

Post autor: skibol83 »

Ile ludzi tyle harakterow, pablozpolska, masz racje ze czasem trzeba wyluzowac a od razu unosic sie honorem. Co do oklejania kufra itp, to nie mam nic przeciwko, nawet jestem bo to poprawia nasza widocznosc, chciaz osobiscie z tylu bym dal czerwona lub zolta tasme ale to moje zdanie i nie kazdy musi sie z tym zgodzic.
A co do swiatel.... fajna sprawa, tez o czyms takim mysle, przegladalem allegro i na aliexpres, sa tam takie lampy z czerwona pozycja do tylu i biale do przodu. Tylko ze to wszystko jest "made in china" i nie wiem jak to sie bedzie sprawowac w realu. Intensywnosc swiecenia, trwalosc i homologacja, bo pewnie jak cie zobaczy policja z takim dodatkiem to moga szukac okazji do zarobienia ewentulanie zabranie dowodu. Podobno afrika ma tak w oryginalne zrobione ale tego nie potwierdze bo nie mialem okazji sprawdzic


DL650 AL2 ----> DL1000

Lepiej mieć brzuch od piwa niż garba od roboty

pablozpolska
A2
Posty: 152
Rejestracja: 16 maja 2019, 14:22

Re: RE: Re: 2 w 1 kierunki i swiatla

Post autor: pablozpolska »

skibol83 pisze:Ile ludzi tyle harakterow, pablozpolska, masz racje ze czasem trzeba wyluzowac a od razu unosic sie honorem. Co do oklejania kufra itp, to nie mam nic przeciwko, nawet jestem bo to poprawia nasza widocznosc, chciaz osobiscie z tylu bym dal czerwona lub zolta tasme ale to moje zdanie i nie kazdy musi sie z tym zgodzic.
A co do swiatel.... fajna sprawa, tez o czyms takim mysle, przegladalem allegro i na aliexpres, sa tam takie lampy z czerwona pozycja do tylu i biale do przodu. Tylko ze to wszystko jest "made in china" i nie wiem jak to sie bedzie sprawowac w realu. Intensywnosc swiecenia, trwalosc i homologacja, bo pewnie jak cie zobaczy policja z takim dodatkiem to moga szukac okazji do zarobienia ewentulanie zabranie dowodu. Podobno afrika ma tak w oryginalne zrobione ale tego nie potwierdze bo nie mialem okazji sprawdzic
skibol83 i tu właśnie jest pies pogrzebany. Homologacja. Nie wiem jak ugryść temat. Natomiast tak, wybiorę sie na posterunek i zapytam jak sie sprawy maja co do oswietlenia moto...dalej rusze temat odnosnie zakupów w jedym z linków co kolega wcześniej podesłał...na tej niemieckiej stronie...i jakos trzeba bedzie to ruszyć.
Ok, nie bede marudzil juz zapewne juz wielu z was nudzi ten wątek.
Także co złego to nie ja. LWG

Sent from my SM-G960F using Tapatalk



Awatar użytkownika
skibol83
A+B+C
Posty: 1062
Rejestracja: 04 gru 2019, 18:59
Lokalizacja: Kolbuszowa k. Rzeszowa

Re: 2 w 1 kierunki i swiatla

Post autor: skibol83 »

Sam jestem ciekaw jak to wyglada ze strony prawnej, chodz pewnie policja ci powie ze to niezgodne z przepisami bla bla bla i dowiesz sie tego samego co tutaj na forum, predzej podejdz do jakiegos diagnosty, oni sie z reguly bardziej kumaci w tej kwesti, zaloz pierwszy a ja po tobie. Jak ci zabiora dowod przy pierwszej kontroli albo ci przegladu nie podbija to bede wiedzial zeby nie zakladac :mrgreen: :lol:


DL650 AL2 ----> DL1000

Lepiej mieć brzuch od piwa niż garba od roboty

pablozpolska
A2
Posty: 152
Rejestracja: 16 maja 2019, 14:22

Re: RE: Re: 2 w 1 kierunki i swiatla

Post autor: pablozpolska »

skibol83 pisze:Sam jestem ciekaw jak to wyglada ze strony prawnej, chodz pewnie policja ci powie ze to niezgodne z przepisami bla bla bla i dowiesz sie tego samego co tutaj na forum, predzej podejdz do jakiegos diagnosty, oni sie z reguly bardziej kumaci w tej kwesti, zaloz pierwszy a ja po tobie. Jak ci zabiora dowod przy pierwszej kontroli albo ci przegladu nie podbija to bede wiedzial zeby nie zakladac :mrgreen: Obrazek
ObrazekObrazekObrazek że mam być jeleń? Ok. Będę musiał zmienić nazwe użytkownika ObrazekObrazekObrazek
No nic, dzieki za zainteresowanie tematem i pozdrawiam.

Ps.

Jak będę cos wiedział, dam znać.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk



Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2420
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

2 w 1 kierunki i swiatla

Post autor: Smerfciamajda »

Panowie to jest tak samo jak ze światłami.

Kierunki bez homologacji to mandat i cofnięty dowód do czasu badania, ale to pikuś.

Napiszę jeszcze raz to samo co w watku z LED h4.

Taka sytuacja:
Chcesz skręcić w lewo i masz kierunek w lewo, zatrzymujesz moto na środku jezdni. Kierowca w puszce z tyłu z telefonem przy uchu ładuje w Ciebie pełną prędkością i łamie Ci kręgosłup. Zagapił sie bo gadał przez telefon. Jego wina. Ale...

Ale nikt tego nie widział.
Za to badanie motocykla wykazuje niehomologowane kierunkowskazy w motocyklu. Kierowca puszki w sądzie pod kontrolą prawnika powie że nie widział kierunkowskazu. Że był niewidoczny!
I choc to może byc nieprawdą to nie ma znaczenia.
Sprawa zamknięta, oświetlenie nie spełnia wymagań, motocykl nie powinien tam w ogóle być.

Leczysz kręgosłup i naprawiasz moto za własną kasę bo ubezpieczyciel też nic nie wypłaci.
Koleś z puszki nadal gada przez tel w czasie jazdy i opowiada kumplom jak to motocyklista sam się wydymał.

Warto?


Trzeba czekać az jakis Givi czy inny SW-Motech zrobią takie kierunki. Kwestia czasu.



Awatar użytkownika
skibol83
A+B+C
Posty: 1062
Rejestracja: 04 gru 2019, 18:59
Lokalizacja: Kolbuszowa k. Rzeszowa

Re: 2 w 1 kierunki i swiatla

Post autor: skibol83 »

Niby na tych chinczykach jest jakas "homologacja".... ale ile w tym prawdy ze ta lampa jest rzyczywiscie homologowana.... :roll: :? Wszystko jest ladnie jak sie nic nie stanie.... :| pies drapal zatrzymany dowod czy mandat.... gorzej jak dojdzie do wypadku i tak jak pisal kolega wczesniej kazdy adwokat wybroni sprawce takiego wypadku :x


DL650 AL2 ----> DL1000

Lepiej mieć brzuch od piwa niż garba od roboty

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2420
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: 2 w 1 kierunki i swiatla

Post autor: Smerfciamajda »

Każdy, w śmieszny i łatwy sposób.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Akcesoria elektryczne i elektroniczne”