Expedition cases czy givi dolomiti/outback

Wszystko o bagażu i wszelkich udogodnieniach dla turystyki.
slash
A2
Posty: 276
Rejestracja: 26 sty 2020, 14:14

Re: Expedition cases czy givi dolomiti/outback

Post autor: slash »

Hej, jasne rozumiem. Liczyłem, że zostały Ci jakieś kalkulacje ;) widzę, że chyba i trekker outback i trax adv, przynajmniej jeśli chodzi o rozstaw to będzie podobnie, bo oba stelaże idą nad wydechem. Tak przynajmniej wnioskuję po znalezieniu takich zdjęć:ObrazekObrazek

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1812
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Expedition cases czy givi dolomiti/outback

Post autor: QraC »

Hejka.

Tak mam takie stelaże jak na zdjęciu - SW-Motech Quick Lock EVO

Co do pomiarów:

Szerokość lusterek: 92 cm
Szerojkość handbarów 94 cm
Szerokość stelaża: 48 cm
Szerokość kufra Trax EVO 37L 24 cm
Szerokość kufra Trax EVO 45L 29 cm
Szerokość zestawu z kuframi 37L 96 cm
Szerokość zestawu z kuframi 45L 106 cm.

Ja mam szerokość 101 cm :) mam jeden kufer 37L i jeden kufer 45L - zostały mi asymetryczne bo w DL 650 był stelaż asymetryczny i jeżeli dobrze pamiętam cała szerokość motka z tymi kuframi była cos około 115 cm a więc o 14 cm (!!!) szerszy.

Jak widać z kuframi 37L cały zestaw jest tylko 2 cm szerszy niż handbary więc jazda w korku to nie problem, z kuframi 45L jest już trochę szerzej, ale dalej nie jest źle.


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2420
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Expedition cases czy givi dolomiti/outback

Post autor: Smerfciamajda »

Dzięki wielkie.

Wygląda na to że śmiało moge iść w trk46 bo wyjdzie 110cm.

Versys z dwoma V37 mial jakieś 96cm z tego co pamiętam i bylo wąsko, spokojnie do jazy po mieście.

Duże kufry grożą mi tylko przy duzych wypadach z moją Pania, na codzień beda K22n na laptop i przeciwdeszczowe jeśli sie zdecyduję.

Znacie jakieś tanie sakwy boczne co na stelaż mozna powiesić?



slash
A2
Posty: 276
Rejestracja: 26 sty 2020, 14:14

Re: Expedition cases czy givi dolomiti/outback

Post autor: slash »

Dziękuję wszystkim serdecznie! Chyba w takim razie pójdę w trax adv. Wyglądają (jak dla mnie) najlepiej i chyba jeszcze trochę węższe będą niż trekker (bo i same w sobie są węższe i wydaje mi się, że stelaże są jeszcze ciaśniej). Pochwalę się fotami, jak skręcę ;)

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka



slash
A2
Posty: 276
Rejestracja: 26 sty 2020, 14:14

Re: Expedition cases czy givi dolomiti/outback

Post autor: slash »

@QraC, jeszcze wracając do tematu stelaży. SW chwali się tym, że stelaże są łatwo demontowalne (jak widzę, za pomocą śrubokręta płaskiego). Mnie interesuje druga strona: czy jak są tak łatwo rozczepiane, to czy ktoś niepożądany mi ich nie z..demontuje? Jest do tego jakiś zamek?

Bo na specyfikacji sw (https://sw-motech.com/en/bike/SUZUKI/VS ... 044858.htm) jest taka notka odnośnie zestawu: "2 x Anti-theft protection for EVO side carriers". Czyli to są właśnie jakieś zamki do tych stelaży?

Masz takie zamki w swoim zestawie?

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1812
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Expedition cases czy givi dolomiti/outback

Post autor: QraC »

@slash No są mega łatwo demontowalne... duży płaski śrubokręt, 15 sekund i po stelażach :)

Są do tego jakieś antykradzieżowe nakładki, ale u mnie ich nie było i... nie kupowałem... jeżdżę z tymi stelażami 4 lata... moto wielokrotnie stało na ulicy, parkingu i pod chmurką... i szczerze mówiąc do czasu przeczytania Twojego posta nie przyszło mi do głowy że ktoś je może zajumać :lol:


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

slash
A2
Posty: 276
Rejestracja: 26 sty 2020, 14:14

Re: Expedition cases czy givi dolomiti/outback

Post autor: slash »

No rozumiem ;) u mnie trochę inaczej, bo ja będę brał od nich cały pakiet, Ty z tego co pisałeś, po prostu dokupiłeś same stelaże do kufrów, które już miałeś.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1812
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Expedition cases czy givi dolomiti/outback

Post autor: QraC »

@slash Brałem je w salonie razem z moto nowym, to jest dokładnie to samo tylko brandowane na Suzuki...

a nakładki to to:

https://moto-tour.com.pl/pl/products/za ... 1-EALw_wcB


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

slash
A2
Posty: 276
Rejestracja: 26 sty 2020, 14:14

Re: Expedition cases czy givi dolomiti/outback

Post autor: slash »

@QraC, a odczuwasz brak tych kilku litrów w mniejszym kufrze? Bo już w sumie mam faworyta (sw trax adv) tylko się teraz nad pojemnością zastanawiam. Niby różnica tylko 5 cm na stronie, ale jeśli się w to zmieszczę z bagażami, to bym chyba wolał węższą wersję. Może chciałoby Ci wysłać zdjęcia od tyłu, na których widać oba kufry?

Też pisałeś, że przy starszym dl jak miałeś kilkanaście cm różnicy, to jednak było odczuwalne. Heh..Chcę mieć i wąski i pakowny motocykl..

Przy okazji: mając takie kufry, pasażer ma miejsce dla siebie?



Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1812
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Expedition cases czy givi dolomiti/outback

Post autor: QraC »

Hm... szczerze mówiąc niby 8L a robi robotę... raczej brałbym 2 x 45 pod warunkiem że jeździsz z pasażerką.

Poza kuframi mam na nie nałożone nadstawki z SW-Motecha 2 x15L... więc razem: Centralny 52L + 1x 45L + 1x 37L + 2x 15L + Tankbag 16L... Jak jedziemy z żoną to spokojnie ładuje się na 12 dni, a biorę rzeczy typu mały laptop, głośnik JBL Charge, Go pro + walizka z uchwytami i pierdołami, jakaś lokówka, prostownica ( ;) ) a jeszcze flaszka się niejedna zmieści...

Jak jeżdzę solo to biorę centralny 52L + torba na tył 36L + tankbag 16L + nadstawka na centralny 15L i też pakuję co chce, a nie muszę brać bocznych.

pasażer ma miejsca dla siebie tyle samo (czyli generalnie dużo) niezależnie jakie kufry boczne doczepisz. Jak dołożysz te nadstawki 15L to się robi przy okazji naturalne oparcie na łokcie dla pasażerki

To te torby na boczne (tudzież na centralny) kufry: LINK


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

slash
A2
Posty: 276
Rejestracja: 26 sty 2020, 14:14

Re: Expedition cases czy givi dolomiti/outback

Post autor: slash »

@QraC dziękuję bardzo za wyczerpującą wiadomość! I ten pakiet lokówka + flaszka długo mi w pamięci zostanie ;P No jasne, też bym wolał 2x45 (różnica w cenie właściwie żadna), tylko się obawiam wyprzedzania i chowania się, gdy ktoś jedzie z naprzeciwka.

Pamiętam właśnie, jak rok temu lecieliśmy na Zakopane akurat autem i za Krakowem był cały czas jeden pas (i potężny korek). Tak się wtedy zastanawiałem, czy z kuframi na moto udałoby mi się właśnie tam wyprzedzać...

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka



slash
A2
Posty: 276
Rejestracja: 26 sty 2020, 14:14

Re: Expedition cases czy givi dolomiti/outback

Post autor: slash »

@QraC pytanie jeszcze do Ciebie (i do pozostałych osób, jeśli coś wiedzą): czy w kufrach bocznych mieści Ci się kask? Czy tylko w tym 45 litrów, czy w ani jednym ani drugim?

Z tego co pamiętam, plastikowe givi v37 chyba mieszczą po kasku, ale ja na pewno chcę aluminium.



Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
Dziadek3H2M
A+B+C
Posty: 1114
Rejestracja: 04 cze 2018, 15:46
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Expedition cases czy givi dolomiti/outback

Post autor: Dziadek3H2M »

W moich, alu Suzuki od SW-Motech, kask się nie mieści, no może jakiś otwarty, rozmiar S, dało by się upchać w tym 45L.
Ostatnio zmieniony 30 mar 2020, 10:40 przez Dziadek3H2M, łącznie zmieniany 2 razy.


LWG



DL 650 XT AL5, CRF 1100 ATAS

Online
Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Expedition cases czy givi dolomiti/outback

Post autor: staszek_s »

@slash - w kufrze 37 litrów Kappy nie ma szans. Zobacz sobie wymiary w necie i porównaj ze swoim kaskiem.


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
JARON
A+B+C+D
Posty: 2116
Rejestracja: 04 paź 2016, 14:51
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Expedition cases czy givi dolomiti/outback

Post autor: JARON »

Ja w centralnym TRK 52 Litry, upchnę tylko mojego Pioniera z daszkiem w rozmiarze XL i to na boku.


Ogar205>CZ175>MZ250Jaskółka z koszem>Junak M10>MZ ETZ250>IntruderVL800>IntruderC1500>Vstrom1000 2016>BENELLI IMPERIALE 400
Wszyscy mamy dwa życia. To drugie zaczyna się w chwili,gdy zdamy sobie sprawę,że mamy tylko jedno.

Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1812
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Expedition cases czy givi dolomiti/outback

Post autor: QraC »

Czołem - w bocznych się nie mieści. W Centralnym K-Venture 58L mieszczą się dwa - Shoei Neotec - L i Shark Evoline 3 - M


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2420
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Expedition cases czy givi dolomiti/outback

Post autor: Smerfciamajda »

W centralu Kappa KGR52N wchodzą dwa kaski - N44 i N70-2x ale jeden na boku i bez daszka.

Do Givi V35 N104 nie wchodził nawet posmarowany.



slash
A2
Posty: 276
Rejestracja: 26 sty 2020, 14:14

Re: Expedition cases czy givi dolomiti/outback

Post autor: slash »

Dziękuję wszystkim za rady i wyczerpujące odpowiedzi, dziś wjechały sw motech trax adv. Co ciekawe, już z innymi stelażami (do tej pory były EVO, teraz są PRO - chyba tylko wizualnie nieco się różnią). I dzięki za wskazanie sklepu motobagaz. Faktycznie, na tle innych firm - z ceną i czasem oczekiwania super. Obrazek

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka



behemoth
A2
Posty: 232
Rejestracja: 11 mar 2020, 22:18

Re: Expedition cases czy givi dolomiti/outback

Post autor: behemoth »

Btw do motobagazu warto zagadać przed zamówieniem ze strony - można coś z tej ceny jeszcze urwać ;)



slash
A2
Posty: 276
Rejestracja: 26 sty 2020, 14:14

Re: Expedition cases czy givi dolomiti/outback

Post autor: slash »

behemoth pisze:Btw do motobagazu warto zagadać przed zamówieniem ze strony - można coś z tej ceny jeszcze urwać ;)
Ja dostałem tak dobrą ofertę na ten zestaw, że już nie dopytywałem (a ofertę i tak dostałem tylko na maila, bo takiej konfiguracji nie mieli na stronie).

Ale dobrze wiedzieć na przyszłość, dzięki!

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka



ODPOWIEDZ

Wróć do „Turystyka, Bagaż”