lokalizator gps do motocykla z/bez abonamentu

Wszystko co może świecić, dzwonić, błyskać, wyświetlać itp..
Wszystko przez co przepływa prąd.
Awatar użytkownika
SimOn!
A+B+C
Posty: 1240
Rejestracja: 27 wrz 2016, 20:45
Lokalizacja: GD 3Miasto

Re: lokalizator gps do motocykla z/bez abonamentu

Post autor: SimOn! »

prebenny pisze:
11 sty 2021, 10:47
To jest chyba od tej samej firmy co wypuszcza Yanosika i nie wiem czy nie bazuje na blueototh (jak np ktoś z Yanosikiem przejedzie obok to wysyła info o lokalizacji) więc nie wiem jak to za granicą działa (nie wiem dokładnie jak działa ten notione ale kiedyś czytałem regulamin Yanosika ;) ).
Tak firma ta sama, tylko INNY produkt.
Kiedyś mieli tylko te breloczki na Bluetooth, to jest coś nowego.
Co do zagranicy to w opisie na ich stronie jest tylko enigmatyczne -

Kod: Zaznacz cały

Zasięg - Wybrany kraj z możliwością rozszerzenia
Doczytałem, że wersja PLUS działa w całej UE. Jak mi odpiszą co poza to się podzielę.
Noti_one.png
Noti_one.png (557.64 KiB) Przejrzano 3528 razy


Zdrówko シモン :mrgreen:
Mniejszość Niemiecko Japońska ;)

Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1553
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: lokalizator gps do motocykla z/bez abonamentu

Post autor: PiotrEm »

Na BT to działa chyba ten breloczek do kluczy (za 99 zł), te większe mają transmisję GPRS klasy 12, co to jest klasa 12, G2?


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Awatar użytkownika
SimOn!
A+B+C
Posty: 1240
Rejestracja: 27 wrz 2016, 20:45
Lokalizacja: GD 3Miasto

Re: lokalizator gps do motocykla z/bez abonamentu

Post autor: SimOn! »

PiotrEm pisze:
11 sty 2021, 12:30
Na BT to działa chyba ten breloczek do kluczy (za 99 zł), te większe mają transmisję GPRS klasy 12, co to jest klasa 12, G2?
Taa 2G, dobrze, że nie 3G bo ta infrastruktura jest planowana przez niektórych operatorów do wyłączania .


Zdrówko シモン :mrgreen:
Mniejszość Niemiecko Japońska ;)

Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1553
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: lokalizator gps do motocykla z/bez abonamentu

Post autor: PiotrEm »

PiotrEm pisze:
10 sty 2021, 00:59
@Centrino, też mam ustawione co 10 s i widzę, że w tym rytmie do logów serwera i do bazy danych wpadają rekordy, tylko że jakiś mundry algorytm kwalifikuje je jako invalid (1 valid i 6-7 invalid), po pewnym czasie tych invalid już nie ma. Trzeba zmienić algorytm :-)
Patrzę na tego ruhavika, niestety mojego urządzenia nie ma na liście, przydałby się generic + wybór protokołu (u mnie GT06, wiem to z logów serwera, bo dokumentacja nie raczy), muszę dopasować jakieś podobne urządzenie, najwyżej nie będzie alertów o ostrym hamowaniu.

edit: dobra, znalazłem, kategoria Legacy, typ GT06, powinno zatrybić.
To opóźnienie sygnału nie dawało mi to spokoju. Zainstalowałem na jakimś starym smartfonie apkę kliencką mojego serwera lokalizacyjnego, wyłączyłem telefon, żeby mu się satelity nie keszowały, na drugi dzień wsiadłem do samochodu, wyjeżdżam z garażu (przypomnę: poziemnego), aktywuję śledzenie w telefonie i widzę na mapie, jak telefon zaczyna wyprzedzać samochód o kilka kilometrów i jak go samochód w końcu po kilkunastu minutach dogania :-)
Ale dziś samochód wyjechał z garażu i złapał stabilnego fixa w minutę i już go nie puścił, pozycja cały czas na bieżąco. Tylko że dziś nie było chmur. Konkluzja: ten OBD tracker nie jest zły, tylko ma słaby GPS i nadajnik 2G (vs. telefon ze wspomaganiem A-GPS i 3G) i w dodatku jest zainstalowany gdzieś tam głęboko pod blachą koło pedału sprzęgła i stąd takie anomalie. Ale przynajmniej tani był :-)


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Awatar użytkownika
SimOn!
A+B+C
Posty: 1240
Rejestracja: 27 wrz 2016, 20:45
Lokalizacja: GD 3Miasto

Re: lokalizator gps do motocykla z/bez abonamentu

Post autor: SimOn! »

Jak by kogoś interesowały szczegóły tego NotiOne to wklejam co mi odpisali. Dodam tylko, że tempo odpisywania mają słabe (typu 2 tygodnie) a i z "pisaniem na temat", jak widać mają kłopot ;)
Obecnie zaciekawił mnie notiOne GPS. Chodzi mi o używanie go za granicą. Jak wygląda cennik opłat za transfer danych z/do urządzenia w krajach UE i poza?
Dzień dobry,

Klient nie ponosi żadnych opłat związanych z transmisją danych. Jedyny koszt jaki Pan ponosi to zakup urządzenia.
Jeżeli chciałby Pan, aby lokalizator działał na terenie całej UE, to polecam zakupić od razy wersje PLUS, która udostępnia taką możliwość. W przypadku podstawowej wersji, działanie urządzenia ograniczone jest jedynie do jednego, wybranego kraju.

Dziękuję za odpowiedź, jednak nie dowiedziałem się z niej nic czego nie ma na stronie i o co pytałem.

Co z państwami z poza UE? Koszty?

Jaki jest koszt opcji PLUS.

Na jaki czas się ja wykupuje?

Czy cena PLUS z poziomu aplikacji jest wyższa niż przy zakupie urządzenia?

Czy można ja aktywować i dezaktywować na dowolny okres? Przykładowo, mieszkam przy granicy i jade na trasę która przecina 2-3 kraje UE, wieczorem chcę mieć już tylko monitoring w PL, da radę tak zrobić?

Na wstępie przepraszam za tak długi czas oczekiwania na odpowiedź.
Odpowiadając:
Państwa w których bez przeszkód lokalizacja będzie wskazywana to: Albania Austria Belarus Belgium Bosnia and Herzegovina Bulgaria Croatia Cyprus Czech Republic Denmark Estonia Faroe Islands Finland France Germany Gibraltar Great Britain Greece Guernsey Hungary Iceland Ireland Isle of Man Italy Jersey Kosovo Latvia Liechtenstein Lithuania Luxembourg Malta Moldova Monaco Montenegro Netherlands North Macedonia Norway Poland Portugal Romania Russia Serbia Slovak Republic Slovenia Spain Sweden Switzerland Turkey Ukraine

W Państwach z poza tej listy lokalizator nie będzie wskazywał swojego położenia.

Wersje PLUS dostępna jest w dwóch wariantach: abonament roczny w kwocie 99 zł i dożywotni w kwocie 349 zł. Po wykupieniu go, nie ma możliwości dezaktywowania go na jakiś czas - działa nieprzerwanie.


No mnie jakoś nie przekonali. Za ~600 PLN można też mieć urządzania mniejsze i o dużo pojemniejszej baterii do tego z serwerem fizycznie w kraju.
Dochodzi tylko kwestia karty do transmisji danych.


Zdrówko シモン :mrgreen:
Mniejszość Niemiecko Japońska ;)

pyra
A+B
Posty: 735
Rejestracja: 07 lis 2017, 06:43

Re: lokalizator gps do motocykla z/bez abonamentu

Post autor: pyra »

600 to prawie połowa AC, gdzie jest nadzieja przynajmniej na zwrot znacznej części ceny motocykla, zamiast wskazania miejsca gdzie go rozebrano.


Szerszeń DL 650A L7 - to już historia

Awatar użytkownika
Muscalero
AM
Posty: 12
Rejestracja: 12 cze 2019, 06:07
Lokalizacja: Szkieletczyzna

Re: lokalizator gps do motocykla z/bez abonamentu

Post autor: Muscalero »

pyra pisze:
06 lut 2021, 13:48
zamiast wskazania miejsca gdzie go rozebrano.
Taki lokalizator bardziej jest przydatny na wyjeździe, szczególnie samotnym, gdzieś daleko np. Bajkał, Mongolia itp. Tym lokalizatorem udostępnisz najbliższym swoje położenie i w razie jakbyś się nie ruszał przez kilka dni to zawiadomią kogoś o potrzebnej pomocy. Złodzieje i tak neutralizują lokalizatory z drogich motocykli.



pyra
A+B
Posty: 735
Rejestracja: 07 lis 2017, 06:43

Re: lokalizator gps do motocykla z/bez abonamentu

Post autor: pyra »

W telefonie masz to za darmo, fakt zasięg.....tylko czasami.


Szerszeń DL 650A L7 - to już historia

Awatar użytkownika
Muscalero
AM
Posty: 12
Rejestracja: 12 cze 2019, 06:07
Lokalizacja: Szkieletczyzna

Re: lokalizator gps do motocykla z/bez abonamentu

Post autor: Muscalero »

Niby tak, masz za darmo, ale szybko rozładowująca się bateria telefonu, ładowanie nie zawsze jest pewne.
Jeżeli potrzebujesz komuś podać swoją pozycję w razie niebezpieczeństwa to te zewnętrzne z niezależnym źródłem zasilania są lepsze.



Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1637
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: lokalizator gps do motocykla z/bez abonamentu

Post autor: prebenny »

To nie lepiej coś takiego? https://www.findmespot.com/en-us/products-services

Do celów ratunkowych bardziej uniwersalne - możesz mieć w kurtce na moto albo w kieszeni w górach.


null

Awatar użytkownika
SimOn!
A+B+C
Posty: 1240
Rejestracja: 27 wrz 2016, 20:45
Lokalizacja: GD 3Miasto

Re: lokalizator gps do motocykla z/bez abonamentu

Post autor: SimOn! »

prebenny pisze:To nie lepiej coś takiego? https://www.findmespot.com/en-us/products-services

Do celów ratunkowych bardziej uniwersalne - możesz mieć w kurtce na moto albo w kieszeni w górach.
No dokładnie to jest sprawdzone rozwiązanie na bezludzia Obrazek


Zdrówko シモン :mrgreen:
Mniejszość Niemiecko Japońska ;)

Awatar użytkownika
Muscalero
AM
Posty: 12
Rejestracja: 12 cze 2019, 06:07
Lokalizacja: Szkieletczyzna

Re: lokalizator gps do motocykla z/bez abonamentu

Post autor: Muscalero »

Macie rację, niepotrzebnie się odzywałem bo wątek od początku był do lokalizacji motocykla w razie kradzieży. Mnie bardziej chodziło o możliwość wykorzystania tego typu urządzenia lokalizacji GPS na wyjeździe bez brania SPOTA.



Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1553
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: lokalizator gps do motocykla z/bez abonamentu

Post autor: PiotrEm »

Myślałem, że moje badania trackera GPS/GSM zakończyłem, tymczasem wniosek, że czas łapania stabilnego fixa zależy od grubości powłoki chmur, okazał się błędny. Opóźnienia kilkunastominutowe nadal występowały niezawodnie i regularnie za każdym wyjazdem z garażu.

Optymalizując koszty utrzymania karty SIM, tydzień temu zmieniłem operatora z Virgin Mobile na Play. Od tego momentu nie występują praktycznie żadne opóźnienia w lokalizacji bez względu na pogodę i czas przerwy w dostępie do satelitów. Transmisja danych w Play taka sama jak w Virgin, ale jakość danych lokalizacyjnych dużo lepsza; widocznie realny operator ma dostęp do A-GPS z własnych BTSów, a wirtualny (przynajmniej ten konkretny: Virgin Mobile) nie ma.


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Awatar użytkownika
SimOn!
A+B+C
Posty: 1240
Rejestracja: 27 wrz 2016, 20:45
Lokalizacja: GD 3Miasto

Re: lokalizator gps do motocykla z/bez abonamentu

Post autor: SimOn! »

Cenna obserwacja


Zdrówko シモン :mrgreen:
Mniejszość Niemiecko Japońska ;)

Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1553
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: lokalizator gps do motocykla z/bez abonamentu

Post autor: PiotrEm »

Rozpoznałem dokładnie lokalizator ST-901.

Ma jedną bardzo ciekawą funkcję - w przypadku dwóch alarmów: POWER CUT i ACC ON nie tylko wysyła SMSa, ale też dzwoni do pierwszego administratora. SMSa łatwo przeoczyć, ale gdy motocykl zadzwoni do Ciebie w środku nocy, to łap siekierę i leć na ratunek :-)
Można zrobić sobie zasilanie przez "plombę" - jak ktoś złamie blokadę i wyprostuje kierownicę, to zerwie plombę i lokalizator zadzwoni do mnie. Ale to już chyba tylko dla tych, co zimują motocykl gdzieś na odludziu. Możliwości jest wiele, można pofantazjować :-)
Ten lokalizator uśpiony pobiera 0,38 mA (i nawet w tym trybie jest bardzo czuły na wstrząsy oraz na odpięcie zasilania), więc nie wydrenuje akumulatora, w trybie czuwania bierze 20 mA, gdy leci transmisja danych - 40 mA.

Zamontuję go sobie i mam pytanie: lokalizator ma 3 kable, +, - i ACC; czy w przestrzeni za zegarami (tam mam trójnik do tomtoma, czyli + po zapłonie) znajdę + bezpośrednio z aku, czy muszę przewlec kabel aż pod kanapę? Albo druga opcja: schować pod kanapą koło aku; czy tam jest gdzieś + po zapłonie, może za złącza serwisowego?


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2456
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: lokalizator gps do motocykla z/bez abonamentu

Post autor: Smerfciamajda »

Ja mam wiązkę sterowaną po zapłonie z za bezpiecznika zasilania gniazda zapalniczki.
Może wystarczy u Ciebie.

Czym steruje ten plus po zapłonie?



Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1553
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: lokalizator gps do motocykla z/bez abonamentu

Post autor: PiotrEm »

Plus po zapłonie wzbudza alarm włączenia zapłonu (SMS i/lub dzwonienie), dodatkowo masz dwa interwały wysyłki współrzędnych na serwer. Gdy zapłon jest włączony, możesz wysyłać dane np. co 10 s, a gdy wyłączysz zapłon, to np. co minutę, a po 5 minutach w ogóle go uśpić (tryb SLEEP).

Jak nie wykorzystasz tej żyły ACC (tak ją nazwa instrukcja obsługi), to sensownym wydaje mi się podłączyć lokalizator po prostu po zapłonie (jak nawigację czy gniazdo zapalniczki), ustawić wysyłkę danych na serwer co 10 s i usypianie po 1-2 minutach.


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1553
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: lokalizator gps do motocykla z/bez abonamentu

Post autor: PiotrEm »

Sąsiad zachęcony moją opinią kupił podobny lokalizator do mojego. Podobny, bo mój jest MT-1 (czasem zwany ST-901, produkcja 2017, przeleżał u kogoś w rupieciarni, ale to nówka sztuka tylko bateria trochę zwietrzała).
Lokalizator kolegi z bieżącej oferty Allegro po rozebraniu ukazuje moduł GPS typu GT02, na płycie głównej są znaki GT02, ale software melduje się jako GT09. Przetestowałem go dokładnie i ma taką przypadłość, że po wejściu w tryb uśpienia kasuje się aktywacja alarmów SMS i dzwonienia. Wszystkie alarmy trafia szlag, zostaje tylko alarm na zanik zasilania (SMS i dzwonienie). Trzeba wysłać smsa reaktywującego te alarmy, ale kolejne uśpienie za 10 minut niweczy skutek. Cała reszta działa OK, transmisja danych na serwer, podgląd na mapach itd, ale przecież nie chodzi o to, żeby ciągle sprawdzać, czy motocykl jeszcze stoi, tylko żeby motocykl sam zameldował, że coś się dzieje.
Usypianie lokalizatora jest istotne, bo w tym trybie bierze zaledwie 0,4 mA (u mnie fabryczny wyciek prądu wynosi 1,1 mA, razem w trackerem będzie 1,5 mA, czyli jeszcze daleko do limit 3 mA), a w zwykłym trybie czuwania ~25 mA, podczas wysyłki danych na ~45 mA, czyli nie uśpiony wydrenuje akumulator w dwa tygodnie.
Konkluzja: nie mogę polecić tego lokalizatora w ciemno, mi się udało, ale nie wiem, skąd wziąć kolejny dobry. Żeby było jasne - to nie są podróbki, tylko inne modele, popularne, w tej samej solidnej obudowie. I w sumie, to już nawet mniejsza o model. Zwracajcie uwagę na prąd spoczynkowy i na funkcje po wybudzeniu.
Załączniki
20220406_234952.jpg
20220406_234952.jpg (50.25 KiB) Przejrzano 1598 razy


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Awatar użytkownika
f_ranek
A+B+C
Posty: 1195
Rejestracja: 10 cze 2021, 23:39
Lokalizacja: SK
Kontakt:

Re: lokalizator gps do motocykla z/bez abonamentu

Post autor: f_ranek »

Da mu się jakoś zaktualizować oprogramowanie? Może to rozwiąże problem utraty konfiguracji podczas przejścia w stan uśpienia. Bo reszta wydaje się być w porządku.


Bogusław • Honda Varadero XL125V 2003 -> DL650XT 2021

Zapytałem jak mam lecieć, hej powiedziały wyżej, hej powiedziały śmielej

Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1553
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: lokalizator gps do motocykla z/bez abonamentu

Post autor: PiotrEm »

Na forum elektroda trafiłem na recenzję podobnego lokalizatora. Praktykujący elektronik poradziłby sobie (na górnej krawędzi są styki RXD, TXD, GND), ja jestem filozofem, więc pass.
BTW, kupując dziś nowe urządzenie wypada już szukać działającego z siecią 3G.


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

ODPOWIEDZ

Wróć do „Akcesoria elektryczne i elektroniczne”