Wydolność pinlocka w HJC RPHA

To wszystko co poza ubraniem ochrania nasze zdrowie.
slash
A2
Posty: 276
Rejestracja: 26 sty 2020, 14:14

Wydolność pinlocka w HJC RPHA

Post autor: slash »

Hej,
ostatnio kupiłem sobie kask HJC RPHA 70. Generalnie mega wygodny i całkiem cichy, ale wydaje mi się, że dość szybko szyba mi paruje. Pinlock był instalowany w sklepie, ludzie w temacie to robili.

Jeździłem przy 3-5 stopniach, to przy dojeździe do świateł musiałem od razu otwierać szybkę. Tu jeszcze uznałem, że przy takiej temperaturze i wilgotności, to normalka, ale jechałem też ostatnio przy 12 stopniach i też mi trochę zaczęło parować.

Wydawało mi się, że w poprzednim kasku (Nolan n71) ta szybka nigdy mi nie zaparowała. Ale moje testy nie są miarodajne, bo kask kupiłem przy zakupie dlki (która jak wiadomo ma niezłą ochronę przed wiatrem), a do tej pory latałem na nakedach.

Mam do Was następujące pytania: czy też macie w swoich kaskach takie problemy? Czy to może być tak, że właśnie przez to, że suza tak dobrze chroni przed wiatrem, to za mało powietrza wpada mi w kask i dlatego tak szybko paruje?

Dodam jeszcze, że próbowałem docisnąć pinlocka na tych mocowaniach, ale nic to nie dało.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5216
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Wydolność pinlocka w HJC RPHA

Post autor: Struna »

Musi być źle założony pinlock - nie doszczelnia się o wizjer, wtedy właśnie tak się dzieje jak opisujesz.


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

slash
A2
Posty: 276
Rejestracja: 26 sty 2020, 14:14

Re: Wydolność pinlocka w HJC RPHA

Post autor: slash »

Struna pisze:Musi być źle założony pinlock - nie doszczelnia się o wizjer, wtedy właśnie tak się dzieje jak opisujesz.
Hm, tylko tam jakby nie ma opcji, żeby go źle zamontować (chyba, że ja nie czaję). I tak jak pisałem wcześniej, dokręcałem na mocowaniach i bez rezultatów.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
bojaco
A+B+C
Posty: 1331
Rejestracja: 01 maja 2018, 21:44
Lokalizacja: Reksio, Bolek i Lolek...

Re: Wydolność pinlocka w HJC RPHA

Post autor: bojaco »

Sprawdz czy jest uszczelką w stronę szyby kasku. Jak nie to przełóż i już. To prosta czynność. Jak jest zamontowany dobrze możesz jeszcze go umyć wraz z szybą kasku. Może pomoże.


DL650 2013 -> DL1000 2016 -> R1200GS Adv 2016 czyli Mniejszość Niemiecka :shock:

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3042
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Wydolność pinlocka w HJC RPHA

Post autor: gorghu »

sprawdź sobie czy pinlock dobrze przylega do szyby kasku. To że dokręcasz na mocowaniach nie oznacza że go wszędzie dociska.
Tu masz fajny patent na sprawdzenie tego (ok 2:30 min)

[youtube][/youtube]


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

slash
A2
Posty: 276
Rejestracja: 26 sty 2020, 14:14

Re: Wydolność pinlocka w HJC RPHA

Post autor: slash »

gorghu pisze:sprawdź sobie czy pinlock dobrze przylega do szyby kasku. To że dokręcasz na mocowaniach nie oznacza że go wszędzie dociska.
Tu masz fajny patent na sprawdzenie tego (ok 2:30 min)

[youtube][/youtube]
Hej, dzięki - sprawdziłem (też zgodnie z tym tutorialem), wszystko wygląda ok. Zastanawiam się, czy problem może występować w drugą stronę, czyli czy ja tego pinlocka nie mam za mocno dociśniętego. Dziś 5 stopni, ledwo wyjeżdżam z garażu i już na górze zbiera się para.. I górna krawędź szybki i trochę niżej, gdzie już jest pinlock, paruje w takim samym tempie - jakby w tej części pinlock w ogóle nie działał..

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
bojaco
A+B+C
Posty: 1331
Rejestracja: 01 maja 2018, 21:44
Lokalizacja: Reksio, Bolek i Lolek...

Re: Wydolność pinlocka w HJC RPHA

Post autor: bojaco »

A wlot powietrza choć jeden masz otwarty? Spróbuj tą drogą. Może po prostu w określonych warunkach pinlock nie wyrabia. U mnie czasem tak się dzieje.


DL650 2013 -> DL1000 2016 -> R1200GS Adv 2016 czyli Mniejszość Niemiecka :shock:

slash
A2
Posty: 276
Rejestracja: 26 sty 2020, 14:14

Re: Wydolność pinlocka w HJC RPHA

Post autor: slash »

szuwarek pisze:A wlot powietrza choć jeden masz otwarty? Spróbuj tą drogą. Może po prostu w określonych warunkach pinlock nie wyrabia. U mnie czasem tak się dzieje.
W sumie od tego zacząłem testy - otworzyłem wszystkie wloty najbardziej jak się da..

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2450
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Wydolność pinlocka w HJC RPHA

Post autor: Smerfciamajda »

Ale paruje pinlock czy szyba pod pinlockiem?



slash
A2
Posty: 276
Rejestracja: 26 sty 2020, 14:14

Re: Wydolność pinlocka w HJC RPHA

Post autor: slash »

Smerfciamajda pisze:Ale paruje pinlock czy szyba pod pinlockiem?
Paruje pinlock (przynajmniej w tych miejscach, które zdążyłem przetrzeć stojąc na światłach).

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2450
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Wydolność pinlocka w HJC RPHA

Post autor: Smerfciamajda »

No to chyba trzeba umyć go jakimś detergentem dobrym i nic więcej nie poradzisz.



Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5216
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Wydolność pinlocka w HJC RPHA

Post autor: Struna »

Nie jeździj po pijaku :)


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

slash
A2
Posty: 276
Rejestracja: 26 sty 2020, 14:14

Re: Wydolność pinlocka w HJC RPHA

Post autor: slash »

Struna pisze:Nie jeździj po pijaku :)
Heh ;) w sensie, że zbytnio paruję? Może być, bo chyba minimalnie za ciepło ostatnio jestem ubrany..

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5216
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Wydolność pinlocka w HJC RPHA

Post autor: Struna »

Jeśli paruje pinlock faktycznie to reklamuj, bo to nie powinno mieć miejsca.


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

slash
A2
Posty: 276
Rejestracja: 26 sty 2020, 14:14

Re: Wydolność pinlocka w HJC RPHA

Post autor: slash »

To co, Wam generalnie pinlock nie paruje? Jeździcie przy 3-6 stopniach i jest ok? Mi np. dziś (rano było ok 3 stopni) po ok 15 minutach zaczął parować.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2450
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Wydolność pinlocka w HJC RPHA

Post autor: Smerfciamajda »

Przy niskiej temperaturze i duzej wilgotności potrafi na brzegach zaparować.



Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5216
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Wydolność pinlocka w HJC RPHA

Post autor: Struna »

Mi parował kawałek blisko zaczepu, ale wynikało to z nieprzylegania, przestawiłem regulację i przestało.
Teraz zaparowane jest (o ile akurat są warunki sprzyjające parowaniu) wszędzie wokół pinlocka.


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

slash
A2
Posty: 276
Rejestracja: 26 sty 2020, 14:14

Re: Wydolność pinlocka w HJC RPHA

Post autor: slash »

Struna pisze:Mi parował kawałek blisko zaczepu, ale wynikało to z nieprzylegania, przestawiłem regulację i przestało.
Teraz zaparowane jest (o ile akurat są warunki sprzyjające parowaniu) wszędzie wokół pinlocka.
No i tu jest jak dla mnie coś czego bym się spodziewał i co miałem w poprzednich kaskach - dużo szybsze parowanie wokół pinlocka. A tu wydaje mi się, że pinlock paruje szybciej niż szybka bez niego :d.. Albo przynajmniej w takim samym tempie.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka



slash
A2
Posty: 276
Rejestracja: 26 sty 2020, 14:14

Re: Wydolność pinlocka w HJC RPHA

Post autor: slash »

Hej wszystkim,
odkopię trochę temat, bo robi się coraz cieplej, a ja w sumie jak miałem problem, tak mam.

Dziś 12 st z rana (sucho, ładna pogoda), kilka minut jazdy i już para się na pinlocku pojawia. Może napiszecie, jakie u Was są parametry graniczne, przy których pinlock jeszcze daje radę? Już sobie w v-stromie obniżyłem szybkę, bo myślałem, że za mała cyrkulacja powietrza..

W sklepie mi sprawdzali, wszystko wygląda podobno ok. Może mam coś z wlotami nie tak i nie dociera tyle powietrza ile powinno? W sumie nie mam już pomysłów jak to sprawdzić, a kask generalnie z wyższej półki, a jeździłem kiedyś w tańszych i takich akcji nie było (chociaż też jeździłem tylko na nakedach).

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
bojaco
A+B+C
Posty: 1331
Rejestracja: 01 maja 2018, 21:44
Lokalizacja: Reksio, Bolek i Lolek...

Re: Wydolność pinlocka w HJC RPHA

Post autor: bojaco »

A miałeś kominiarkę na twarzy zasłaniającą usta i nos? Im wyżej masz zaciągniętą kominiarkę tym bardziej zaburzona jest cyrkulacja powietrza. Również duża wilgoć otoczenia i temperatura robi swoje. Czy pinlock jest szczelny, tj. czy przylega uszczelką do szyby? Masz go dobrą stroną założony? Może się odkształcił przez zimę, bo go nie wypiąłeś i teraz nie przylega jak należy? Jeżeli tak, wypnij włóż np. między strony dużego albumu na parę dni. Potem umyj, szybkę rownież i zmontuj ponownie. No i na końcu sprawdziłbym te wloty i kanały wentylacji w kasku, może czymś przytkane. Czasem wpada tam jakiś są paproch czy owad.
Powodzenia.


DL650 2013 -> DL1000 2016 -> R1200GS Adv 2016 czyli Mniejszość Niemiecka :shock:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kaski, Buty, Rękawice”