Interkom Midland BTX2 Pro S - mini recenzja

slash
A2
Posty: 276
Rejestracja: 26 sty 2020, 14:14

Re: Interkom Midland BTX2 Pro S - mini recenzja

Post autor: slash »

Żwiras pisze:Witam szanowne grono ;) Mam pytanie w szczególności do posiadaczy Midlanda BTX2 PRO S ... Wiadomym jest, że w trybie "konferencji" nie jest możliwe korzystanie z urządzeń sparowanych pod "+" i "-". Jak zachowuje się interkom w trybie jeden do jednego, możliwa jest rozmowa z innym kierownikiem, odsłuch z navi sparowaną pod "-" i słuchanie muzy ze sparowanego grajka pod "+" ? Dzieje się tak automatycznie, z zachowaniem priorytetów urządzeń, czy trzeba się manualnie przełączać pomiędzy trybami ?
Sprawa wygląda tak:
+ ma wyższy priorytet, więc komunikaty z niego wszystko przerywają. Ja robię tak, że na + mam navi i kiedy ma coś do powiedzenia, przerywa mi wszystko (w tym rozmowę interkomową). Na - mam sparowanego fona i działa wtedy muzyka w tle podczas rozmowy interkomowej. Wszystko działa automatycznie. Minusem sparowania na - (:)) telefonu jest to, że apka na telefonie nie skomunikuje się ze midlandem.

EDIT: Jeśli podłączysz sobie telefon na + i nie zależy Ci na muzyce w tle podczas rozmowy, to możesz aktywować uruchamianie połączenia przez głos (VOX). W praktyce wygląda to tak, że musisz głośniej powiedzieć coś, rozpoczyna się rozmowa interkomowa i jest podtrzymywana przez 30 sekund. Jeśli w tym czasie nie rozmawiacie, midland przełącza się na + (czyli wtedy na telefon i muzykę).

BTW. Jak już będziesz miał set, pierwsze co, warto zrobić update urządzeń.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka






Żwiras
AM
Posty: 9
Rejestracja: 05 lut 2021, 15:30
Lokalizacja: Szklarska Poręba

Re: Interkom Midland BTX2 Pro S - mini recenzja

Post autor: Żwiras »

O jakiej apce mowa ? W takiej konfiguracji nie jest tak, że komunikat z navi wycina ewentualną rozmowę telefoniczną ? Rozumiem że dźwięk czy to z "+", czy z "-" słyszany jest w obu słuchawkach ? Gdyby moja navi potrafiła "w pełni" parować się z telefonem (niestety potrafi tylko wyświetlić listę nieodebranych połączeń i sms-y), to parowałbym ją pod "+", a pod "-" byłoby mp3 z muzą. W obecnej sytuacji brakuje mi jednego kanału, więc zrezygnuję z rozmów telefonicznych "na żywo" :lol: Wydaje mi się, że jednostki w wersji "s" będą miały świeży soft, czy może chodzi o coś innego ? Czyli albo aktywna funkcja VOX z użytkownikiem sparowanym pod środkowym przyciskiem, albo muzyka w tle z "-" ? Obie te funkcje nie występują jednocześnie ?

Mógłbym jeszcze zaryzykować podłączenie mp3 poprzez transmiter fm, ale obawiam się że jakość będzie raczej kiepska i nie wiem też jak z odsłuchem radia w trybie one to one. Jest sens ? Tak czy inaczej jakiś transmiter do grajka muszę kupić ;)



slash
A2
Posty: 276
Rejestracja: 26 sty 2020, 14:14

Re: Interkom Midland BTX2 Pro S - mini recenzja

Post autor: slash »


Żwiras pisze:O jakiej apce mowa ? W takiej konfiguracji nie jest tak, że komunikat z navi wycina ewentualną rozmowę telefoniczną ? Rozumiem że dźwięk czy to z "+", czy z "-" słyszany jest w obu słuchawkach ? Gdyby moja navi potrafiła "w pełni" parować się z telefonem (niestety potrafi tylko wyświetlić listę nieodebranych połączeń i sms-y), to parowałbym ją pod "+", a pod "-" byłoby mp3 z muzą. W obecnej sytuacji brakuje mi jednego kanału, więc zrezygnuję z rozmów telefonicznych "na żywo" Obrazek Wydaje mi się, że jednostki w wersji "s" będą miały świeży soft, czy może chodzi o coś innego ? Czyli albo aktywna funkcja VOX z użytkownikiem sparowanym pod środkowym przyciskiem, albo muzyka w tle z "-" ? Obie te funkcje nie występują jednocześnie ?

Mógłbym jeszcze zaryzykować podłączenie mp3 poprzez transmiter fm, ale obawiam się że jakość będzie raczej kiepska i nie wiem też jak z odsłuchem radia w trybie one to one. Jest sens ? Tak czy inaczej jakiś transmiter do grajka muszę kupić ;)
Apka midlanda ze sklepu play (jeśli masz androida, w ios nie wiem). Dokładnie, komunikaty z nawigacji przerywają wtedy rozmowę interkomową. Tak, dźwięk jest slyszany w obu słuchawkach i w transmisji przez - i przez +. Jednostki w wersji s mają dość stary soft, na stronie midlanda wyszła niedawno wersja 1.7. Na windowsa jest apka do robienia update, na linuxie miałem problem.

Nie rozumiem ostatniego pytania odnośnie VOX. W VOX chodzi tylko o to, że nie musisz klikać przycisku, żeby zainicjować połączenie interkomowe, tylko zaczynasz mówić i połączenie się nawiązuje. Jeśli sparujesz sobie telefon na -, będziesz mógł mieć muzykę w tle podczas połączenia interkowmowrgo, a nawet będziesz mógł pasażerowi udostępniać muzykę (ale to działa tylko do kilku metrów).

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka




Żwiras
AM
Posty: 9
Rejestracja: 05 lut 2021, 15:30
Lokalizacja: Szklarska Poręba

Re: Interkom Midland BTX2 Pro S - mini recenzja

Post autor: Żwiras »

Czyli apka do konfiguracji interkomu z poziomu telefonu ? Ona chyba też umożliwia głosowe inicjowanie połączeń i odczyt sms-ów w telefonie sparowanym pod +, zgadza się ?

Wydawało mi się, że wersje s są najnowsze, to i soft mają świeży, no ale to się da zaktualizować, jak sądzę. Doszły mnie też słuchy, że najnowsze wypusty (czyli te w wersji s) mają słabszą baterię, ciekaw jestem czy to prawda.

Z tym vox-em, to ja nie zrozumiałem tego zdania - "Jeśli podłączysz sobie telefon na + i nie zależy Ci na muzyce w tle podczas rozmowy, to możesz aktywować uruchamianie połączenia przez głos (VOX)" Zrozumiałem że po sparowaniu telefonu pod +, to pod - nie ma muzyki w tle, ale to chyba nie o to chodzi ? Ja to rozumiem tak, że muzyka w tle występuje tylko pod -, ewentualnie z radia, po uprzednim skonfigurowaniu go w odpowiedni sposób.

Czy interkomy można jednocześnie sparować w trybie interkomu i konferencji, a w zależności od potrzeby w ten sposób ich używać, czy trzeba sobie wcześniej ustalić jak się parujemy i jak będziemy z interkomów korzystać ?
Albo inaczej - czy można sparować kilka osób w konferencję i jednocześnie sparować te same osoby w trybie jeden do jednego ? Czyli : nawijam sobie z którymś kierownikiem (w miarę potrzeb przełączając się między nimi manualnie) słuchając przy okazji komunikatów z navi i w "wolnej chwili" muzy w tle, a na umówiony sygnał przełączamy się wszyscy na konferencję i omawiamy np. jakąś przerwę w trasie ?



slash
A2
Posty: 276
Rejestracja: 26 sty 2020, 14:14

Re: Interkom Midland BTX2 Pro S - mini recenzja

Post autor: slash »

Tak, aplikacja do konfiguracji interkomu z poziomu telefonu.

Parując telefon pod + nie będziesz miał muzyki w tle w ogóle. Rozmowa interkomowa przerywa muzykę. Tak, muzyka w tle po sparowaniu na -. Nie da się mieć radia w tle podczas rozmowy interkomowej.

Odnośnie konferencji - nie wiem nic, póki co, rozmawiałem tylko 1:1.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka




Żwiras
AM
Posty: 9
Rejestracja: 05 lut 2021, 15:30
Lokalizacja: Szklarska Poręba

Re: Interkom Midland BTX2 Pro S - mini recenzja

Post autor: Żwiras »

Ok, wiele niewiadomych się rozjaśniło, pozostają kwestie, które wyjaśnią się dopiero po zakupie. Dzięki za udzielone odpowiedzi. Pozostaje tylko poszukać fajnej promocji na zestawik i ruszam do testów ;)



Żwiras
AM
Posty: 9
Rejestracja: 05 lut 2021, 15:30
Lokalizacja: Szklarska Poręba

Re: Interkom Midland BTX2 Pro S - mini recenzja

Post autor: Żwiras »

Witam.
Interkomy zakupione ;) Nurtuje mnie jednak pewna sytuacja, której nie rozumiem. Sparowałem navi pod "+", pod "-" sparowane mp3 z muzą ... grajek zadanie spełnia, ale gdy muza się sączy w tle, navi wypowiada obcięte komendy i często komunikaty są jakieś takie "rwane". Jak grajka wyłączę, navi mówi czysto i wyraźnie. Nie jest może jednak tak, że i owszem sparować jednocześnie można dwa urządzenia, ale już jednocześnie używać się ich nie da ?
Swoją drogą ... audiofilem nie jestem, ale jak się to wystroi w apce, to całkiem przyzwoicie gra :)



wojcimierz
A1
Posty: 43
Rejestracja: 03 kwie 2021, 19:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Interkom Midland BTX2 Pro S - mini recenzja

Post autor: wojcimierz »

Też mam ten model sztuk dwie dla mnie i dla pasażerki. Jak dotąd używałem tylko sparowany jednocześnie z drugim midlandem i telefonem. Wiem że można było tę konfigurację sparować na 2 sposoby i w jednym podczas komunikatów z telefonu przerywało komunikację na interkomach, a w drugim sposobie nie przerywało ale przez zimę zapomniałem już jak to robiłem ;) wiem że na telefonie miałem do wyboru 2 interkomy (1 to był tzw. plus a drugi minus) zawsze łączyłem się z tym z bodajże BTR w nazwie i wszystko hulało elegancko bez przerywania.

Midland ma kanał na YT z całą serią krótkich tutoriali nt tego interkomu, polecam obejrzeć bo jak ktoś już wcześniej wspomniał nie da się tego ogarnąć w godzinkę. Jest też ma stronie midlanda krótka obrazkowa instrukcja z najważniejszymi funkcjami tzw quick guide albo coś w ten deseń polecam ściągnąć na telefon.

Korzystał już ktoś z funkcji VOX ? Zdaje się że to jakaś obsługa głosem ale nigdy nie próbowałem jak działa.

Osobiście uważam że to że trzeba mocno wciskać przyciski jest zamierzonym działaniem bo jak jeździsz w grubej rękawicy to przy lekko działających przyciskach nie czujesz kiedy je wciskasz a kiedy nie. Mnie tam pasuje.




kawasaki versys 650 > honda vfr1200x crosstourer

Żwiras
AM
Posty: 9
Rejestracja: 05 lut 2021, 15:30
Lokalizacja: Szklarska Poręba

Re: Interkom Midland BTX2 Pro S - mini recenzja

Post autor: Żwiras »

Chodzi mi o to, że gdy jednocześnie używam dwóch urządzeń (pod "+" sparowana navi i pod "-" sparowane mp3) to navi podaje obcięte komunikaty ( pierwsze lub ostatnie słowa nie są wypowiadane), zdarza się też, że sam komunikat jest mało zrozumiały, gdyż "gubią się" sylaby w komunikacie. Po odłączeniu mp3 navi pięknie gada. Po odłączeniu navi grajek też gra pięknie, problem występuje jedynie gdy oba urządzenia pracują jednocześnie ( jakby brakowało mocy obliczeniowej ;) )
Funkcja VOX uruchamia połączenie w trybie "interkom" z rozmówcą sparowanym pod środkowym przyciskiem (pasażerka np. ;) ), albo pozwala na głosowe wybieranie nr w telefonie, jeżeli sam telefon posiada obsługę głosową telefonu. Pozwala też na odebranie połączenia telefonicznego.



Żwiras
AM
Posty: 9
Rejestracja: 05 lut 2021, 15:30
Lokalizacja: Szklarska Poręba

Re: Interkom Midland BTX2 Pro S - mini recenzja

Post autor: Żwiras »

Hejo, mam pytanie do użytkowników interkomu w wersji "S". Działa Wam to dodatkowe światło stopu ? W moim komplecie próby włączenia, lub wyłączenia owego nie powodują żadnego komunikatu.



wojcimierz
A1
Posty: 43
Rejestracja: 03 kwie 2021, 19:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Interkom Midland BTX2 Pro S - mini recenzja

Post autor: wojcimierz »

Nigdy nie sprawdzałem ale podejrzewam że muszą wystąpić jakieś przeciążenia :)


kawasaki versys 650 > honda vfr1200x crosstourer

Żwiras
AM
Posty: 9
Rejestracja: 05 lut 2021, 15:30
Lokalizacja: Szklarska Poręba

Re: Interkom Midland BTX2 Pro S - mini recenzja

Post autor: Żwiras »

Możliwe że zrezygnowano z tej opcji na rzecz wytrzymałości baterii np. Nie znalazłem jednak żadnej informacji potwierdzającej.



Awatar użytkownika
KarolBytom
A2
Posty: 148
Rejestracja: 27 cze 2017, 21:46

Re: Interkom Midland BTX2 Pro S - mini recenzja

Post autor: KarolBytom »

Witajcie mam problem z BTX2 Pro S. Mianowicie mam sparowany tel na + a nawigacje garmin zumo 396 lt na - . Problem polega na tym że jak włączę na telefonie aplikacje radia i ono gra to jest wszystko ok ale jak tylko połączy sie nawigacja z interkomem i jade na autostradzie i ustawie dzwiek radia z aplikacji z telefonu na interkomie na minimum to jedzie się przyjemnie do czasu aż nawigacja podaję komendy które drą się na oko 60% głośności. A przypominam ze dźwięk na interkomie mam ustawiony na minimum. Dziś jechałem 440km w jedna stronę i musiałem że oszaleje jak nawi darła "morde" mi do ucha przy każdej wydanej komendzie. Podczas jazdy zrobilem 3 postoje i byly kombinacje alpejskie czyli przywracanie ustawień fabrycznych kasowanie połączeń z tel i nawi. Nawet zamienilem nawi na - a tel na + nic nie dało. Nie wiem czemu jak jest połączona navi to po wcisnieciu + czy - zeby podglosic lub zciszyc dzwiek w momencie piknięcie dzwiek w tle jest głośniejszy o kilka poziomów. Podczas wydawania komend przez nawi zciszanie na interkomie nic nie dawało . Slychac tylko dzięki który oznajmia ze zciszenie jest już na maxa. Dzwiek z nawigacji ustawiłem na 20% zeby było ciszej to sama komenda z nawi byla cicha a w czasie jej wydawania muzyka która grała w tle z radia tak jak wcześniej kilka poziomów wyżej. A jeszcze Tylko dodam że jak gra radio ale z interkomu to nawi podaje dzwiek na tym samym poziomie co radio z interkomu. Gdzie jest problem ze dźwięk z nawi nie jest na tym samym poziomie co z telefonu tylko drze ta mordę do ucha jak się jedzie. Może ktoś pomoże bardzo proszę.


Nauczyłeś się jeździć motocyklem , więc naprawiać go też się nauczysz !

wojcimierz
A1
Posty: 43
Rejestracja: 03 kwie 2021, 19:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Interkom Midland BTX2 Pro S - mini recenzja

Post autor: wojcimierz »

Kolego zainstaluj apke btpro app od midlanda potem sparuj z nią interkom i telefon po "+" i połącz z apką. Jest tam dużo ustawień dot glosności urządzeń więc może coś znajdziesz. Drugie co mi przychodzi na myśl to ustawienie poziomu adaptacji głośności w zależności od głośności na zewnątrz ale to można regulować samym interkomem przez + i - więc chyba odpada, a trzecie również z tym związane to upewnij się że gumka od USB jest dobrze zamknięta bo to również wpływa na to że interkom myśli że na zewnątrz jest głośno i podgłaśnia komunikaty. Pewnie pierwsza opcja powinna rozwiązać problem.

Wysłane z mojego V2046 przy użyciu Tapatalka



kawasaki versys 650 > honda vfr1200x crosstourer

slash
A2
Posty: 276
Rejestracja: 26 sty 2020, 14:14

Re: Interkom Midland BTX2 Pro S - mini recenzja

Post autor: slash »

Niestety problem jest znany, jestem od jakiegoś czasu na mailu z ich działem IT w bardzo podobnym temacie. U mnie akurat TTR550 na + ma poprawną regulację głośności, a gdy sparuję go na - jest strasznie głośno, nawet przy minimalnym poziomie głośności (zarówno przy HSP, jak i A2DP).

Co ciekawe, jak zmienisz sobie przez aplikację mobilną wszystkie kontrolki od głośności na minimum, to jest ciszej (dla mnie nadal za głośno, ale już akceptowalnie). Pamiętaj, że z telefonem musisz być podłączony na +, żebyś mógł zmieniać ustawienia.

Mi ich dział techniczny kilka dni temu powiedział, że postara się przygotować firmware, dzięki któremu łatwiej będzie im namierzyć błąd. Jak coś będę wiedział, dam znać.

Wysłane z mojego SM-G998B przy użyciu Tapatalka




Awatar użytkownika
KarolBytom
A2
Posty: 148
Rejestracja: 27 cze 2017, 21:46

Re: Interkom Midland BTX2 Pro S - mini recenzja

Post autor: KarolBytom »

Szczerze bylem przekonany że w najgorszym scenariuszu będzie coś z samym interkomem i pojedzie na gwarancje. A tu się okazuje ze to standard? Pytanie tylko czemu w żadnej recenzji czy opini lub teście nikt nie wspominał o tym problemie. A tu oszalec idzie przecież jak nawi drę morde cala drogę do ucha. Dziś ściągnęłam ta aplikacja co wspominaliście ale nie potrafiłem się połączyć z interkomem. Mnie to chyba przerasta. Zeby ten interkom kosztował 200zl może bym to zniósł ale nie 800zl i nawi za 1500 i cała drogę zestaw za 2300 mnie doprowadzał do białej gorączki przez 900km


Nauczyłeś się jeździć motocyklem , więc naprawiać go też się nauczysz !

wojcimierz
A1
Posty: 43
Rejestracja: 03 kwie 2021, 19:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Interkom Midland BTX2 Pro S - mini recenzja

Post autor: wojcimierz »

A nie da się navi sparować z telefonem z pominięciem interkomu ?? Tak żeby wszystko szło przez telefon i telefon sparować dopiero z interkomem ??

Jedyne co znalazłem to video parowania GPS z midlandem ale to zapewne zrobiłeś dokładnie tak samo



Wysłane z mojego V2046 przy użyciu Tapatalka



kawasaki versys 650 > honda vfr1200x crosstourer

Awatar użytkownika
KarolBytom
A2
Posty: 148
Rejestracja: 27 cze 2017, 21:46

Re: Interkom Midland BTX2 Pro S - mini recenzja

Post autor: KarolBytom »

W sumie o tym nie pomyślałem. Sprawdzę ta opcje z pominięciem. I napisze jakie wyszły efekty


Nauczyłeś się jeździć motocyklem , więc naprawiać go też się nauczysz !

slash
A2
Posty: 276
Rejestracja: 26 sty 2020, 14:14

Re: Interkom Midland BTX2 Pro S - mini recenzja

Post autor: slash »

Nie da się tak sparować. Twój telefon nie obsłuży wejścia audio przez BT. Sprawdź, czy na pewno nawigacja też jest głośno, gdy masz ją sparowaną na +.

Ja mam nawi na +, fon z muzyką na - i wtedy w trakcie rozmowy interkomowej mam muzykę w tle, a gdy pojawi się komunikat z nawi, to przerywa rozmowę interkomową. Mi takie ustawienia robią robotę.

Tak jak pisałem poprzednio, zmień sobie różne ustawienia głośności przez apkę mobilną (nawet te, które się wydają być niepowiązane).

Wysłane z mojego SM-G998B przy użyciu Tapatalka




Awatar użytkownika
KarolBytom
A2
Posty: 148
Rejestracja: 27 cze 2017, 21:46

Re: Interkom Midland BTX2 Pro S - mini recenzja

Post autor: KarolBytom »

Biednemu zawsze wiatr w oczy. Tel sparowany na + z interkomem. Wchodzę w aplikacje daje parowanie wyskakuje skala pokazuje się 15% i koniec mogę czekać do końca swiata. I nic się nie zmienia . Telefon uruchamiany kilka razy a aplikacja dalej swoje 15% podczas parowania i nic więcej...


Nauczyłeś się jeździć motocyklem , więc naprawiać go też się nauczysz !

ODPOWIEDZ

Wróć do „Interkomy, Nawigacje, Kamery”