Interkom Midland BTX2 Pro S - mini recenzja

slash
A2
Posty: 276
Rejestracja: 26 sty 2020, 14:14

Interkom Midland BTX2 Pro S - mini recenzja

Post autor: slash »

Cześć,
poniżej rzucę kilka informacji związanych z interkomem od midlanda. Na starcie: nie miałem nigdy wcześniej audio w kasku, więc nie mam punktu odniesienia.

Na plus:
+ dobrze działający system zwiększający głośność podczas jazdy,
+ dobra bateria,
+ bardzo dobra jakość audio z radia,
+ mikrofon na pałąku dla kasków typu jet (u mnie raczej nie zanosi się na taki kask, ale miło, że było w zestawie)
+ dobra jakość dźwięku podczas rozmowy (i interkomowej i telefonicznej)
+ equalizer i możliwość konfigurowania przez PC
+ ekstra wygląda z kaskiem matowym (bo sam interkom jest szary i matowy) - tu akurat Żona ma w macie, to jej się fajnie zlewa.

Na minus:
- nieznacznie, ale jednak gorsza jakość dźwięku przez bluetooth, w porównaniu do radia fm
- przyciski głośniej/ciszej chodzą baaaardzo ciężko
- opętana szatanem konfiguracja (nie ma szans, żebyście sobie to kupili i ogarnęli np. dzień przed jakąś podróżą - chyba, że pół nocy poświęcicie)
- czasami jakieś akcje związane z oprogramowaniem, albo ja czegoś nie czaję (np. żeby zmienić tryb Phone na radio, trzeba najpierw zapauzować muzykę - mimo że komunikat audio powiadamia o zmianie trybu)
- dziwne przedziałki baterii full/70/50 dalej nie zabrnąłem, zaktualizuję posta
- nie działa radio FM jako tło podczas rozmowy interkomowej z innym motocyklistą

(Post będę sukcesywnie aktualizował o informacje, których nikt mi wcześniej nie był w stanie udzielić)

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5222
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Interkom Midland BTX2 Pro S - mini recenzja

Post autor: Struna »

Zastanawiająca ta funkcja zmiany głośności podczas jazdy, chyba musi monitorować natężenie dźwięku.


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

slash
A2
Posty: 276
Rejestracja: 26 sty 2020, 14:14

Re: Interkom Midland BTX2 Pro S - mini recenzja

Post autor: slash »

Struna pisze:Zastanawiająca ta funkcja zmiany głośności podczas jazdy, chyba musi monitorować natężenie dźwięku.
Tak i pierwotnie myślałem, że bazuje na prędkości, ale wczoraj leciałem ze stałą prędkością i w pewnym momencie zaczęło mocno wiać, co zwiększyło hałas i dźwięk ładnie się zgłośnił. Czyli tak jak piszesz, pewnie z mikrofonu zbiera szum. Opcja czułości tego parametru też jak coś jest.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5222
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Interkom Midland BTX2 Pro S - mini recenzja

Post autor: Struna »

Prędkości przecież nie mierzy, bo niby jak ;)
Od biedy by mogło na podstawie przepływu powietrza, ale to z deka drogie więc z pewnością nie tak.


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

slash
A2
Posty: 276
Rejestracja: 26 sty 2020, 14:14

Re: Interkom Midland BTX2 Pro S - mini recenzja

Post autor: slash »

Struna pisze:Prędkości przecież nie mierzy, bo niby jak ;)
Od biedy by mogło na podstawie przepływu powietrza, ale to z deka drogie więc z pewnością nie tak.
Wiesz, myślałem o jakimś trywialnym rozwiązaniu opartym o żyroskop, czy właśnie przepływ powietrza czy coś.. No dobra, może nie tak trywialnym ;) w każdym razie jest i działa dobrze

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
czarny_gawron
A
Posty: 363
Rejestracja: 24 wrz 2018, 16:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Interkom Midland BTX2 Pro S - mini recenzja

Post autor: czarny_gawron »

Może mikrofon zbiera szumy, z kasku i reaguje... Ne znam się, strzelam ;)


"To był koń na białym rycerzu, na białym rycerzu był koń... "
DL 650 '12

behemoth
A2
Posty: 232
Rejestracja: 11 mar 2020, 22:18

Re: Interkom Midland BTX2 Pro S - mini recenzja

Post autor: behemoth »

Może też łączyć się z apką na smartfonie i jeśli ma dostęp do GPSu, to tam sobie odczyta prędkość.
@czarny_gawron propsy za Nocnego Kochanka w podpisie ;)



slash
A2
Posty: 276
Rejestracja: 26 sty 2020, 14:14

Re: Interkom Midland BTX2 Pro S - mini recenzja

Post autor: slash »

behemoth pisze:Może też łączyć się z apką na smartfonie i jeśli ma dostęp do GPSu, to tam sobie odczyta prędkość.
@czarny_gawron propsy za Nocnego Kochanka w podpisie ;)
A tu akurat na pewno nie - działało autonomicznie, do wbudowanego radia też.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
motif
A+B+C
Posty: 1203
Rejestracja: 05 cze 2019, 14:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Interkom Midland BTX2 Pro S - mini recenzja

Post autor: motif »

Struna pisze:Zastanawiająca ta funkcja zmiany głośności podczas jazdy, chyba musi monitorować natężenie dźwięku.

ja to wyłączyłem bomarnie działało, często bylo za cicho.

Generalnie midland to według mnie znacznie lepsza jakość niż scala rider.



slash
A2
Posty: 276
Rejestracja: 26 sty 2020, 14:14

Re: Interkom Midland BTX2 Pro S - mini recenzja

Post autor: slash »

motif pisze:
Struna pisze:Zastanawiająca ta funkcja zmiany głośności podczas jazdy, chyba musi monitorować natężenie dźwięku.

ja to wyłączyłem bomarnie działało, często bylo za cicho.

Generalnie midland to według mnie znacznie lepsza jakość niż scala rider.
Ja długo się zastanawiałem, czy scala czy midland i w sumie trochę w ciemno wziąłem midlanda i jest git. Pamiętaj, że bazową głośność sobie ustawiasz (ja przyjamniej tak mam, że w apce lub regulacją w interkomie ustawiam głośność początkową)

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5222
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Interkom Midland BTX2 Pro S - mini recenzja

Post autor: Struna »

Midland to firma z tradycjami w komunikacji, więc raczej należy się spodziewać porządnej jakości w transmisji


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
motif
A+B+C
Posty: 1203
Rejestracja: 05 cze 2019, 14:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Interkom Midland BTX2 Pro S - mini recenzja

Post autor: motif »

to już mój drugi midland, pierwszy był BT Next+ super działał ze 3 lata, potem jeden odbiornik padł.

Scala Rider to tragedia, ciagle się rozparowuje, guziki źle działaja albo nie działają itp jeden odbiornik padł po 6 mieisiącach.



Awatar użytkownika
czarny_gawron
A
Posty: 363
Rejestracja: 24 wrz 2018, 16:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Interkom Midland BTX2 Pro S - mini recenzja

Post autor: czarny_gawron »

behemoth pisze:Może też łączyć się z apką na smartfonie i jeśli ma dostęp do GPSu, to tam sobie odczyta prędkość.
@czarny_gawron propsy za Nocnego Kochanka w podpisie ;)
Bardzo przyjemna kapelka ;)


"To był koń na białym rycerzu, na białym rycerzu był koń... "
DL 650 '12

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3344
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Interkom Midland BTX2 Pro S - mini recenzja

Post autor: Lord »

motif pisze:to już mój drugi midland, pierwszy był BT Next+ super działał ze 3 lata, potem jeden odbiornik padł.

Scala Rider to tragedia, ciagle się rozparowuje, guziki źle działaja albo nie działają itp jeden odbiornik padł po 6 mieisiącach.
O którym modelu Scala mówisz? Ja mam SmartPack i nie mam takich problemów. Od roku jeżdżę z Telefonem i nigdy mi sie nie rozparował. Miałem niewielkie problemy z cichością rozmów po zmianie telefonu ale to raczej kwestia samego telefonu, teraz jest znowu git. Obecnie sparowany z Telefonem i TomTom'em jednocześnie żadnych problemów. Jedynie jeżeli chce jednocześnie mięć komunikaty z Navi i Muzyke z telefonu to w Navi muszę zejść na niższy poziom jakości dźwięków dla BT bo inaczej nie będą zamiennie działać.


DL650A L8

slash
A2
Posty: 276
Rejestracja: 26 sty 2020, 14:14

Re: Interkom Midland BTX2 Pro S - mini recenzja

Post autor: slash »

Przy okazji pytanie: cardo to to samo co scala?

@Lord co masz na myśli mówiąc: "zejść na niższą jakość dźwięku"? Łączysz się wtedy innym protokołem niż A2DP, czy korzystasz z innych kodeków w telefonie?

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
motif
A+B+C
Posty: 1203
Rejestracja: 05 cze 2019, 14:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Interkom Midland BTX2 Pro S - mini recenzja

Post autor: motif »

Lord pisze:
motif pisze:to już mój drugi midland, pierwszy był BT Next+ super działał ze 3 lata, potem jeden odbiornik padł.

Scala Rider to tragedia, ciagle się rozparowuje, guziki źle działaja albo nie działają itp jeden odbiornik padł po 6 mieisiącach.
O którym modelu Scala mówisz? Ja mam SmartPack i nie mam takich problemów. Od roku jeżdżę z Telefonem i nigdy mi sie nie rozparował. Miałem niewielkie problemy z cichością rozmów po zmianie telefonu ale to raczej kwestia samego telefonu, teraz jest znowu git. Obecnie sparowany z Telefonem i TomTom'em jednocześnie żadnych problemów. Jedynie jeżeli chce jednocześnie mięć komunikaty z Navi i Muzyke z telefonu to w Navi muszę zejść na niższy poziom jakości dźwięków dla BT bo inaczej nie będą zamiennie działać.
Ja mam Freecom 2. Jak widać jednemu działa drugiemu nie, ja już drugi raz nic tej firmy nie kupię, bo obsługa klienta też tragiczna.

p.s.
Cardo to firma a scala rider to ich przedrostek do nazwy produktów :)



Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3344
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Interkom Midland BTX2 Pro S - mini recenzja

Post autor: Lord »

slash pisze:Przy okazji pytanie: cardo to to samo co scala?

@Lord co masz na myśli mówiąc: "zejść na niższą jakość dźwięku"? Łączysz się wtedy innym protokołem niż A2DP, czy korzystasz z innych kodeków w telefonie?

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
Dokładnie tak jak piszesz wtedy dla Navi musze zejsć na HSP w ustawieniach navi.

Pewnie da się to jakoś wszytko uporządkować ale na razie nie miałem czasu ogarnąć. Za dużo mozliwości. :)

Obecnie Mam Navi sparowane z Interkomem oraz Telefonem
Jednocześnie mam Telefon sparowany z Navi (tak aby Navi korzystało z neta m. in Trafic oraz obslugiwalo mi SMS i polczenia :))

Telefon jako BT 1 w Interkomie, a Navi jako BT GPS.


DL650A L8

makapaka
AM
Posty: 1
Rejestracja: 14 maja 2020, 19:36

Re: Interkom Midland BTX2 Pro S - mini recenzja

Post autor: makapaka »

A ja mam pytanie.. da się podłączyć przewodowo z MP3, krótkofalówka?



slash
A2
Posty: 276
Rejestracja: 26 sty 2020, 14:14

Re: Interkom Midland BTX2 Pro S - mini recenzja

Post autor: slash »

makapaka pisze:A ja mam pytanie.. da się podłączyć przewodowo z MP3, krótkofalówka?
Z tego co mi wiadomo, mojego midlanda się da, po dokupieniu odpowiedniego przewodu (https://www.midlandeurope.com/en/p/aux- ... t-pro.html)

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka



Żwiras
AM
Posty: 9
Rejestracja: 05 lut 2021, 15:30
Lokalizacja: Szklarska Poręba

Re: Interkom Midland BTX2 Pro S - mini recenzja

Post autor: Żwiras »

Witam szanowne grono ;) Mam pytanie w szczególności do posiadaczy Midlanda BTX2 PRO S ... Wiadomym jest, że w trybie "konferencji" nie jest możliwe korzystanie z urządzeń sparowanych pod "+" i "-". Jak zachowuje się interkom w trybie jeden do jednego, możliwa jest rozmowa z innym kierownikiem, odsłuch z navi sparowaną pod "-" i słuchanie muzy ze sparowanego grajka pod "+" ? Dzieje się tak automatycznie, z zachowaniem priorytetów urządzeń, czy trzeba się manualnie przełączać pomiędzy trybami ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Interkomy, Nawigacje, Kamery”