Kask Nolan N70.2 X

To wszystko co poza ubraniem ochrania nasze zdrowie.
Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3042
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Kask Nolan N70.2 X

Post autor: gorghu »

Pogoda się zepsuła :(. W domu trzeba siedzieć :x Nuda zaczęła łapać to postanowiłem napisać kilka zdań o swoim nowym zakupie.

Dość długo poszukiwałem nowego kasku. Tym razem chciałem aby był to tzw. dual sport, czyli kask z daszkiem. Przejrzałem dużo ofert, sporo kasków mierzyłem. I ostatecznie padło na tego Nolana N70.2 X. Początkowo miał być też inny kolor, ale dostałem odpowiedź że na konkretne malowanie trzeba poczekać ponad miesiąc. A biorąc obecną sytuację pod uwagę to i może się to mocno przeciągnąć. Dlatego też postawiłem na standardowe białe malowanie (a dokładnie biało czarne). Niestety nie udało mi się w nim pojeździć więc przedstawię tylko suche, teoretyczne fakty, a w późniejszym terminie odczucia z jazdy. :)
kask
kask
IMG_20200316_163204.jpg (49.92 KiB) Przejrzano 9376 razy
jet
jet
IMG_20200321_151004.jpg (53.52 KiB) Przejrzano 9376 razy
OK. Ale do rzeczy :)

Kask jest dość specyficzny. Bo oprócz daszka, który możemy całkowicie odpiąć, ma też odpinaną szczękę. W związku z tym mamy szeroki wachlarz możliwości kombinacji dla kasku. W sumie jest ich 8.

Poniżej zdjęcie z 4 możliwościami (kolejne 4 są identyczne ale ze ściągniętym wizjerem, gdy np chcemy jeździć w goglach).
kombinacje
kombinacje
Wspomniany daszek jest regulowany. W maksymalnie górnej pozycji znika z pola widzenia. Aby go zdemontować wystarczy odkręcić górną śrubkę, a dwie boczne tylko przekręcić. W ten sposób zamieniamy kask w zwykły kask integralny, a po odpięciu szczeki w kask typu jet. Należy przy okazji wspomnieć, że kask ma homologację P/J, czyli na jazdę z zamontowaną i zdemontowaną szczęką. Odpinanie szczęki następuje poprzez wciśnięcie dwóch przycisków i zwolnienie blokady. Szczęka trzyma się kasku bardzo mocno i nie ma wyczuwalnych żadnych luzów.
przycisk zwalniania szczęki
przycisk zwalniania szczęki
przycisk zwalnianiania szczęki.jpg (32.06 KiB) Przejrzano 9376 razy
montaż daszka
montaż daszka
Jak łatwo zauważyć kask ma bardzo duży wizjer z fabrycznie zamontowanym pinlockiem. Pole widzenia przez to jest bardzo szerokie.

Kask wyposażony jest również w blendę przeciwsłoneczną. Jej opuszczanie następuje poprzez przesunięcie suwaka na lewej dolnej krawędzi kasku. Podczas opuszczania wyczuwalne są pewne skoki które blokują blendę w danej pozycji. Tak wiec możemy ją opuszczać w zależności od potrzeb na różną wysokość. Jej podniesie (schowanie) następuje poprzez wciśnięcie przycisku przy suwaku i w ten sposób następuje zwolnienie mechanizmu i automatycznie podniesienie blendy do góry.
suwak blendy
suwak blendy
suwak blendy.jpg (25.66 KiB) Przejrzano 9376 razy
Wloty powietrza:
Na górze kasku są 3. Każdy oddzielnie otwierany i zamykany, z czego dwa boczne otwierane i zamykane "0/1" (otwarty lub zamknięty). Środkowy, największy, ma 3 pozycje - zamknięty/częściowo otwarty/w pełni otwarty. Wydaje się więc że wentylacją będzie w tym miejscu bardzo dobra. Z tyłu kasku znajdują się otwory wylotowe.
górne wloty powietrza
górne wloty powietrza
Wlot powietrza na szczęce można otworzyć lub zamknąć. Ten główny, najbardziej widoczny, tłoczy powietrze bezpośrednio na wnętrze wizjera. Dwa mniejsze wloty, sprytnie ukryte obok tego dużego pod białymi przetłoczeniami są ciągle otwarte i wtłaczają powietrze bezpośrednio na twarz. Zakładam jednak że ilość powietrza, która przez nie płynie jest symboliczna.
wloty na szczęce
wloty na szczęce
Wnętrze kasku zrobione jest z antyalergicznej wyściółki Clima Comfort Top. Wnętrze jest w pełni wyjmowane z możliwością wyprania wyściółki. Kask zaopatrzony jest w dodatkową w pełni wyjmowaną ochronę karku. Dodatkowo zewnętrzna część wyściółki zaopatrzona jest system regulacji umożliwiający ścisłe dopasowanie jej do obwodu szyi i dzięki temu zapobieganiu podwiewaniu powietrza do wnętrza od dołu. Muszę przyznać że po założeniu kask jest dość wygodny. Na pewno dużo wygodniejszy od trochę twardawego AGV Compact, którego używałem do tej pory.
spod kasku
spod kasku
wnętrze
wnętrze
Zapięcie typu Microlock, dla mnie najwygodniejsze :)

Kask przystosowany jest do montażu interkomu. Oczywiście najlepiej pasują te dedykowane N-Comy. Chcąc zaadoptować w kasku swojego Interphone F4M musiałem dokonać małych modyfikacji. Między innymi powiększyć w skorupie nieco otwory na słuchawki (metodą by @Lord ;) ). Musiałem też zrobić przedłużkę dla kabla mikrofonowego aby móc go zamontować w dedykowanym dla niego miejscu (odpowiednie wycięcia w plastiku). Do przeprowadzenia kabla na zewnątrz (do modułu) wykorzystałem fabryczny otwór. A samo mocowanie modułu zostało przyklejone na kasku. W ten sposób udało się, na ile to było możliwe, ukryć kable.

Kask występuje w dwóch rozmiarach skorupy: XXS-M oraz L-XXXL.
Waga dl rozmiaru XL to ok 1750 g w pełnej konfiguracji (z daszkiem i szczęką). Demontując elementy waga spada do ok 1500 g.
W komplecie z kaskiem dostajemy: Pinlock (zamontowany w produkcie, oprócz wersji Special), zaślepki mechanizmu szczęki, zaślepki mechanizmu szyby, Podbródek, pokrowiec na kask.

Cena kasku waha się od ok 1050 zł za podstawowe malowania do ok 1450 zł za malowania specjalne.

Uwagi z jazdy będą w późniejszym terminie, jak uda mi się w końcu nim trochę pojeździć :)


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2453
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Kask Nolan N70.2 X

Post autor: Smerfciamajda »

Dokładny opis.
Zakupiłem ten sam kask ale model Special, ponieważ na biały w rozmiarze L trzeba było długo czekać Obrazek

Różnica taka, że Special ma czarną szczękę, czarny daszek i nie ma pinlocka. Ten ostatni dostałem w gratisie od uprzejmego sprzedawcy.

W sklepie mierzyłem malowany z niebieskimi i czerewonymi akcentami, bardzo ładny...

Nolan strzelił jednego babola którego wychwyciłem, a mianowicie śrubka mocowania daszku ma plastikowy gwint, który łatwo będzie zepsuć podczas odkręcania. Nie wróżę jej długiej trwałości, a daszek chyba będzie zdejmowany na autostradowych przelotach - zobaczy się.

Druga sprawa to pokrowiec.
Kiedyś Nolan dawał fajne miękkie pokrowce z wyściółką fliselinowa, teraz jakies łatwo drace się kupa a nie pokrowiec.

Sam kask wykonanie jak dla Nolana, świetne spasowanie i super wygoda.

Dokleiłem do szczęki dwa trójkąty z taśmy odblaskowej po bokach bo ten czarny jednolity mnie drażni.

Obrazek

Czekam z zakupem interkomów b901r.



Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3076
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Kask Nolan N70.2 X

Post autor: staszek_s »

Fajny kask, moja Kasia ma podobny tylko bez daszku, wypinana szczęka jest ok ale trzeba dojść do pewnej wprawy z jej mocowaniem. Trochę ciężkawy, mój szczękowy HJC SY-MAX III waży 1500 g, czyżby daszek taką różnicę robił?


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2453
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Kask Nolan N70.2 X

Post autor: Smerfciamajda »

Jaki kask ma Kasia?

Moja Pani ma n44, bardzo podobny ake z olbrzymią szyba a daszek zamienny z wizjerem.



Awatar użytkownika
Grzechu (Kobyłka)
A+B+C+D
Posty: 2054
Rejestracja: 09 sty 2017, 12:55
Lokalizacja: Opole

Re: Kask Nolan N70.2 X

Post autor: Grzechu (Kobyłka) »

Bezdyskusyjną zaletą kasków Nolana są:
* wizjer - bardzo szerokie pole widzenia
* wygoda -duży komfort noszenia
* jakość - wszystkie elementy wykonane z bardzo dobrych materiałów i dobrze spasowane ze sobą.
W tym modelu, mam wrażenie patrząc tylko na zamieszczone zdjęcia, że daszek jest jakby za duży względem skorupy. Tak trochę nie do końca dopracowany, jakby przeszczepiony z innego modelu.
Nie miałem go w ręku, piszę to tylko na podstawie zdjęć. Może na żywo wygląda to zupełnie inaczej.
W mojej opinii niewygodne jest, że montaż /demontaż szczęki można zrobić tylko na postoju. No ale to taka konstrukcja.
Generalnie OK.


Honda Transalp 650XL + Suzuki V-Strom DL 1000 ABS 2016
SP6AZE

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2453
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Kask Nolan N70.2 X

Post autor: Smerfciamajda »

Na glowie tez się da tylko trzeba poćwiczyć. Waznytjest kąt pod jakim wkłada się szczękę.



Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5219
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Kask Nolan N70.2 X

Post autor: Struna »

Grzechu (Kobyłka) pisze:Bezdyskusyjną zaletą kasków Nolana są:
W mojej opinii niewygodne jest, że montaż /demontaż szczęki można zrobić tylko na postoju. No ale to taka konstrukcja.
Puszczasz kierę i walczysz ;)


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3042
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Kask Nolan N70.2 X

Post autor: gorghu »

Powiem tak. Ostatnimi czasy w starym szczękowcu szczękę podnosiłem i opuszczałem tylko do zakładania i zdejmowania kasku. Gdy kask miałem na głowie to była praktycznie opuszczona przez 99% czasu. ;) Tu zakładam że także będę go traktował jak integrala.
Ale w porównaniu do 99% szczękowców ten Nolan ma tą przewagę, że po zdjęciu szczęki nadal mogę używać zwykłego wizjera podczas jazdy bez używania blendy. W zwykłym szczękowcu gdy szczeka szła do góry to razem z wizjerem i w tym momencie można było tylko podczas jazdy przysłonić oczy blendą przeciwsłoneczną lub okularami.
Generalnie w domu jak się nim "bawiłem" to traktowałem jak integrala i tak go zakładałem i ściągałem. Ta odpinana szczęka to dla mnie taki ekstra dodatek na bardzo gorące dni gdzie kask będę mógł zamienić w Jeta ;)


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
Grzechu (Kobyłka)
A+B+C+D
Posty: 2054
Rejestracja: 09 sty 2017, 12:55
Lokalizacja: Opole

Re: Kask Nolan N70.2 X

Post autor: Grzechu (Kobyłka) »

Kask jest naprawdę fajny i też się przymierzałem do niego, ale na razie zostaję przy swoim.


Honda Transalp 650XL + Suzuki V-Strom DL 1000 ABS 2016
SP6AZE

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kask Nolan N70.2 X

Post autor: Lord »

Ciekawe rozwiązania z tymi szczękami sam, kiedyś chciałem się pokusić a jest trochę tych kasków z takimi rozwiązaniami. Ciekawy jestem jaki to będzie miało wpływ na odczucia hałasu czekam na recenzje :).
Dziwi mnie trochę że producenci nie są bardziej elastyczni na montaż różnych słuchawek i tu wracam do kasku Arai gdzie jest wiele łatwiej bo słuchawki chowa się w policzkach, a nie w styropianie. Policzki mają regulowana grubość kolejnymi zdejmowanymi warstwami pianki/gąbki.


DL650A L8

Awatar użytkownika
Ciok
A+B
Posty: 836
Rejestracja: 23 sie 2018, 22:45
Lokalizacja: WPR
Kontakt:

Re: Kask Nolan N70.2 X

Post autor: Ciok »

Mam podobnego Nolana. Po wypięciu szczęki i opuszczeniu szybki jest bardzo głośny (puszka). Ale tylko wtedy. Jeśli zdejmiesz dodatkowo szybkę i jedziesz na blendzie, to jest zajebiście. Szczególnie w upał.
Też musiałem delikatnie przerobić pod swojego chińskiego intercoma.
Jeżdżę w nim wiosną i jesienią ze względu na ochronę przed chłodem i szeroki kąt widzenia.
Na lato mam lekkiego jeta LS2


Obrazek
Pozdrawiam. Sławek Ciok
„poznaj swój kraj, ojczyźnie służ” - Mazowsze jest piękne, otwórz oczy.
Karawanierzy Mazowieccy - sekcja moto

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2453
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Kask Nolan N70.2 X

Post autor: Smerfciamajda »

Moj N104 Absolute z podnoszoną szczęką miał zaletę łatwego zakładania i zdejmowania. Niestety w 70-2x jest to utrudnione bo jest ciasno jak integral. Oczywiście ze szczęką.
w N104 brakowało daszka i tego oczym ktoś już wspomniał - jazda z otwara szczęka bez szyby z samą blendą.

Tu w N70-2x w upał na mieście szczęka do kufra i pełen komfort wietrzenia mordy czy to z szybą czy blendą i do tego daszek na słoneczko.

Ma nadzieję ze spelni te wymagania.

Sezon pokaże.



Awatar użytkownika
Grzechu (Kobyłka)
A+B+C+D
Posty: 2054
Rejestracja: 09 sty 2017, 12:55
Lokalizacja: Opole

Re: Kask Nolan N70.2 X

Post autor: Grzechu (Kobyłka) »

@Smerfciamajda, też mam 104 evo i trzeba by tylko daszek dorobić do szczęki, podnosisz i bajka :lol:


Honda Transalp 650XL + Suzuki V-Strom DL 1000 ABS 2016
SP6AZE

Awatar użytkownika
Ciok
A+B
Posty: 836
Rejestracja: 23 sie 2018, 22:45
Lokalizacja: WPR
Kontakt:

Re: Kask Nolan N70.2 X

Post autor: Ciok »

Ja mam dokładnie tego
Obrazek

Nolan N44 EVO
Niestety w tym modelu jest tak, że jak daszek to nie szybka. Zwyczajnie nie da rady podnieść szybki, bo daszek przeszkadza.
Ale bez szybki na samej blendzie z daszkiem w ciepełko to jest superowo.
Faktycznie zakłada się trochę ciasno, ale ja już nie mam problemu. Naumiałem się wpinać i wypinać szczękę z kaskiem na głowie.
Wentylacja jest super. Jak jest chłodniej to trzeba zamykać wloty, bo czachę mrozi.


Obrazek
Pozdrawiam. Sławek Ciok
„poznaj swój kraj, ojczyźnie służ” - Mazowsze jest piękne, otwórz oczy.
Karawanierzy Mazowieccy - sekcja moto

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2453
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Kask Nolan N70.2 X

Post autor: Smerfciamajda »

Moja kobita ma taki, tam jest wizjer zamiennie z daszkiem na te same zatrzaski montowany i daszek jest taki krótkawy.

Ale wizjer to jak telewizor 65'



Awatar użytkownika
Ciok
A+B
Posty: 836
Rejestracja: 23 sie 2018, 22:45
Lokalizacja: WPR
Kontakt:

Re: Kask Nolan N70.2 X

Post autor: Ciok »

Smerfciamajda pisze:Moja kobita ma taki, tam jest wizjer zamiennie z daszkiem na te same zatrzaski montowany i daszek jest taki krótkawy.

Ale wizjer to jak telewizor 65'
dokładnie masz rację. Zamiennie daszek lub szybka. Raz testowałem i dlatego lapsus. Nie woziłem daszka. Zdejmowałem szybkę i z blendą jeździłem.
Dla mnie wypas.
Wielkość wizjera to super bajka. :D


Obrazek
Pozdrawiam. Sławek Ciok
„poznaj swój kraj, ojczyźnie służ” - Mazowsze jest piękne, otwórz oczy.
Karawanierzy Mazowieccy - sekcja moto

Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3076
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Kask Nolan N70.2 X

Post autor: staszek_s »

Smerfciamajda pisze:Jaki kask ma Kasia?
Moja Pani ma n44, bardzo podobny ake z olbrzymią szyba a daszek zamienny z wizjerem.
Też ma taki, N44.


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2453
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Kask Nolan N70.2 X

Post autor: Smerfciamajda »

I'M Motors mają 15% na produkty Nolana.
Nie ma w tym N70-2x ale może trzeba zapytać.
Jak ktoś zainteresowany zakupem kasku Nolana BTW.



Awatar użytkownika
gorn
A1
Posty: 29
Rejestracja: 13 lip 2019, 21:15
Lokalizacja: ZIELONA GÓRA

Re: Kask Nolan N70.2 X

Post autor: gorn »

Teraz na FC-Moto mają promocje -15% na all, zamówiłem za 1222 :twisted:


V-strom 650 XT 2016

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2453
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Kask Nolan N70.2 X

Post autor: Smerfciamajda »

Co zamówiłeś?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Kaski, Buty, Rękawice”