Garmin ZUMO XT

slash
A2
Posty: 276
Rejestracja: 26 sty 2020, 14:14

Re: Garmin ZUMO XT

Post autor: slash »

Ja tak nie w temacie, a czuję że na przyszły sezon będę musiał coś wybrać. A czym się różni wytyczenie trasy (znając punkty) od planowania trasy?

Możecie w skrócie powiedzieć, czemu uważacie, że planowanie bezpośrednio w tt jest nieprzemyślane? (nie twierdzę, że jest - nie znam się, nie mam punktu odniesienia. Dla mnie w Google jest nawet nieźle, a np. w locusie trochę przekombinowane, ale też się da).

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka



kaloryferarz
A+B+C
Posty: 1209
Rejestracja: 03 maja 2020, 21:19
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Garmin ZUMO XT

Post autor: kaloryferarz »

Ja nie wiem jak koledzy, ale ja uważam, że właśnie w TT jest świetne planowanie trasy. Planowanie i tyczenie uważam za tożsame. Chodzi mi tutaj o całość procesu. Tj. Siadam do kompa, szukam se gdzie by tu jechać. Wyklikuję se trasę przez np. 5 punktów. Wysyłam do aplikacji na telefon (nie mam urządzenia tomtom tylko aplikację na androida). Mija dzień i se myślę: albo nie, jednak nie, chcę jeszcze pojechać tu, a tam nie chcę, no i punkty 2 i 3 chcę obrócić kolejnością. RObię modyfikacje i wysyłam znowu. A potem jeszcze już jadą stwierdzam: zimno jak diabli, do pkt. 4. nie jadę wcale i usuwam go prosto z navigacji. O takie używanie mi chodzi.


Romet Komar 2350 -> Honda Shadow 500 -> Yamaha XJ6 Diversion -> DL 650 AL9 -> Burgman 400 2010 :)

slash
A2
Posty: 276
Rejestracja: 26 sty 2020, 14:14

Re: Garmin ZUMO XT

Post autor: slash »

kaloryferarz pisze:Ja nie wiem jak koledzy, ale ja uważam, że właśnie w TT jest świetne planowanie trasy. Planowanie i tyczenie uważam za tożsame. Chodzi mi tutaj o całość procesu. Tj. Siadam do kompa, szukam se gdzie by tu jechać. Wyklikuję se trasę przez np. 5 punktów. Wysyłam do aplikacji na telefon (nie mam urządzenia tomtom tylko aplikację na androida). Mija dzień i se myślę: albo nie, jednak nie, chcę jeszcze pojechać tu, a tam nie chcę, no i punkty 2 i 3 chcę obrócić kolejnością. RObię modyfikacje i wysyłam znowu. A potem jeszcze już jadą stwierdzam: zimno jak diabli, do pkt. 4. nie jadę wcale i usuwam go prosto z navigacji. O takie używanie mi chodzi.
Wygląda nawet spoko. Ale rozumiem, że później możesz sobie modyfikować tą trasę z poziomu apki w telefonie (nie jest Ci potrzebny za każdym razem komp)?

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka



kaloryferarz
A+B+C
Posty: 1209
Rejestracja: 03 maja 2020, 21:19
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Garmin ZUMO XT

Post autor: kaloryferarz »

Ja to wciąż testuję. Ale wygląda na to, że wszystkie te opcje są dostępne w TT (i aplikacji na androida też). Ale jestem w trakcie testów. Dopiero parę dni na tym jeżdżę.


Romet Komar 2350 -> Honda Shadow 500 -> Yamaha XJ6 Diversion -> DL 650 AL9 -> Burgman 400 2010 :)

Awatar użytkownika
motif
A+B+C
Posty: 1203
Rejestracja: 05 cze 2019, 14:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Garmin ZUMO XT

Post autor: motif »

slash pisze: Możecie w skrócie powiedzieć, czemu uważacie, że planowanie bezpośrednio w tt jest nieprzemyślane? (nie twierdzę, że jest - nie znam się, nie mam punktu odniesienia. Dla mnie w Google jest nawet nieźle, a np. w locusie trochę przekombinowane, ale też się da).
wcale nie uważamy, planowanie w TT jest całkiem dobre, wybierasz punkt docelowy a następnie dodajesz placem z mapy kolejne "międzypunkty".
Również w trakcie drogi można je zmieniać. Do tej pory Garmin tego nie miał, w zumo XT będę to dopiero testował za kilka dni.

Prawda jest taka że "wielki planowanie" w praktyce IMO sensu wielkiego nie ma, wybrac punkty przez które chcesz przejechać i gdzie dojechać i tyle.
Postoje, tankowania, glebowanie itp wszystko wyjdzie i tak inaczej w trasie.



Awatar użytkownika
Dziadek3H2M
A+B+C
Posty: 1114
Rejestracja: 04 cze 2018, 15:46
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Garmin ZUMO XT

Post autor: Dziadek3H2M »

Dla mnie planowanie trasy to coś więcej niż wskazanie punktu docelowego i punktòw pośrednich. Mapa w TT nie daje takiej wiedzy jaką ma google.


LWG



DL 650 XT AL5, CRF 1100 ATAS

Awatar użytkownika
motif
A+B+C
Posty: 1203
Rejestracja: 05 cze 2019, 14:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Garmin ZUMO XT

Post autor: motif »

DziadekH pisze:Dla mnie planowanie trasy to coś więcej niż wskazanie punktu docelowego i punktòw pośrednich. Mapa w TT nie daje takiej wiedzy jaką ma google.
no trudno żeby apka w małym urządzeniu dawała taka wiedzę jak miliony komputerów googla połączone razem w klastry :roll:

trasa to trasa, a planowanie noclegów, sprawdzanie cen i lokalizacji do tego są własnie już komputery.



Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Garmin ZUMO XT

Post autor: Lord »

Po za planowaniem trasy mi podobaja sie wszytkie inne funkcje, moge wyszukac w google jezeli nie potrafie znależć w apce na telefonie MyDrive, (to tez jest na plus sama apka) i potem dany punkt czy to znaleziony na FB, czy w google moge udostepnic do apki My drive i przesalc na TT w locie :).

Czyli jak dostane od kogos lokalizacje w Massangerze do map google jednym kliknięciem (no może 3 ) moge miec to w TT. A telefon w kielnie i w dorgę.


DL650A L8

Awatar użytkownika
Dziadek3H2M
A+B+C
Posty: 1114
Rejestracja: 04 cze 2018, 15:46
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Garmin ZUMO XT

Post autor: Dziadek3H2M »

motif pisze:
DziadekH pisze:Dla mnie planowanie trasy to coś więcej niż wskazanie punktu docelowego i punktòw pośrednich. Mapa w TT nie daje takiej wiedzy jaką ma google.
no trudno żeby apka w małym urządzeniu dawała taka wiedzę jak miliony komputerów googla połączone razem w klastry :roll:

trasa to trasa, a planowanie noclegów, sprawdzanie cen i lokalizacji do tego są własnie już komputery.
Zgadzam się, a dyskusja dotyczy raczej semantyki niż istoty problemu.


LWG



DL 650 XT AL5, CRF 1100 ATAS

Bikefol
AM
Posty: 1
Rejestracja: 14 maja 2018, 08:10

Re: Garmin ZUMO XT

Post autor: Bikefol »

Cześć

Kiedyś się tu zarejestrowałem myśląc, że pójdę w stronę Suzuki kupując motocykl do samotnej turystyki. Ostatecznie wybrałem Hondę Transalp i siedzę głownie na forum Afryki Twin :)

Kolega dał mi znać, że trwa tu dyskusja o Zumo XT, a że ostatnio popełniłem tekst na jego temat, to się podzielę.
Dyskusja na forum afrykańskim trwa tutaj: http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=36822, ale jak będę miał więcej konkretnych testów (chcę się skupić na obu mapach wbudowanych w urządzenie), to mogę tu też podrzucić.

PDF do pobrania:
https://smallpdf.com/shared#st=d4c75341 ... nt&rf=link



Awatar użytkownika
Remol71
A+B
Posty: 646
Rejestracja: 04 paź 2016, 15:24

Re: Garmin ZUMO XT

Post autor: Remol71 »

Zastanawiam się, czy przesiadać się z TTR 410. Podoba mi się ta opcja z przełączaniem map. Z drugiej strony tylko Europa. Z nawigacją TTR 410 objeździłem Turcję.


1050 XT

Awatar użytkownika
Colto
A+B
Posty: 510
Rejestracja: 25 lip 2019, 11:15
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Garmin ZUMO XT

Post autor: Colto »

Dzisiaj zainstalowany Zumo XT.
Przjechane 50 km i niestety zaczeło padać, więc wróciłem.
Szybkość działania bez zarzutu, wyświetlanie spoko (pochmurno było, ale ekran bardzo jasny).
Jedynie musiałem wyłączyć komendy głosowe, bo przy słuchaniu Spotify z telefonu, słychać jak się bluetooth przełącza w inetrkomie.ObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka



Pozdrawiam,

Mariusz
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Suzuki V-Strom DL1000 AL9 (2019r.)

Awatar użytkownika
jonasz
A1
Posty: 24
Rejestracja: 12 kwie 2021, 12:58
Lokalizacja: 3miasto

Re: Garmin ZUMO XT

Post autor: jonasz »

Niestety Garmin ma mało aktualne mapy.
Ulica która jest już 2 lata dalej nie jest na mapach.
https://www.google.com/maps/place/W%C5% ... AHoECAoQAQ

Wpiszcie sobie adres Gdańsk ulica Raatza... i zonk w googlach jest w Garminie i Navitelu nie ma.
Dla mnie navi jest tyle warta na ile ma aktualne mapy. googla nikt nie przeskoczy.
Kogo nie zapytam to drugi raz by nie kopił tego co ma.
Wychodzi ze najlepszy jest drugi telefon z appką do navi. na drogach google a poza drogami cos do offu.

Zastanawiam sie na 396LTM-S ale jak tak ma być z mapami to słabo. nie mówiąc już o remontach i objazdach na trasie których u nas pełno.


GS250 -> DL650 -> XT1200ZE

Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Garmin ZUMO XT

Post autor: staszek_s »

Nie wiem jak Garmin ale TT ma traffic dość dobry, są roboty drogowe, korki itp, oczywiście jeśli jest net. Aktualność dróg jest taka sobie ale to ma dla mnie drugorzędne znaczenie, nowe drogi to raczej ekspresowki i takie tam, ja na ogół szukam bocznych, starych i mało uczęszczanych, a te na mapach są. Google na moto jest słabe, dojechać na szybko do jakiegoś punktu w mieście tak ale dalsza trasa dla mnie odpada.


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2420
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Garmin ZUMO XT

Post autor: Smerfciamajda »

Bardzo słaby odzew na moja ankietę i trudno wziąć ja za miarodajną do moich celów ale wyniki są tak czy inaczej ciekawe i oczywiste za razem.

Obrazek
Obrazek



Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Garmin ZUMO XT

Post autor: staszek_s »

75 głosów to już jest fajna próbka. Dziwne ze tak dużo google’a, widać ludzie idą w najprostsze rozwiązanie. Dla mnie to dobre do miasta na korki ale na dłuższy wyjazd jest masa lepszych aplikacji.


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2420
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Garmin ZUMO XT

Post autor: Smerfciamajda »

Problemem jest chyba kasa.

Tanie nawigacje są niewiele warte a systemy TT czy Garmina to jednak spory wydatek.
W tym przypadku telefon z Googlami czy Yanosikiem jest dobra alternatywa dla firmowego systemu za 1500 czy 2000 zł.

I tu jest kawałek tortu do ugryzienia.



Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Garmin ZUMO XT

Post autor: staszek_s »

Ja mam na myśli aplikacje na telefon, chociażby calimoto czy kurviger. Nie wiem czy nie darmowe na androida, na ios niestety wszystko płatne.
No to trzymam kciuki, może coś Ci się uda wykombinować :)


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
Old Donkey
A+B+C
Posty: 1825
Rejestracja: 05 maja 2018, 13:53
Lokalizacja: Katowice

Re: Garmin ZUMO XT

Post autor: Old Donkey »

Mnie popularność googla nie dziwi.
Rano kawka, laptop, planuje trasę na dziś, wysyłam na telefon i gotowe.

Albo mówię "Jedź do ..." i gotowe.

Co więcej potrzeba ?



Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Garmin ZUMO XT

Post autor: staszek_s »

tia, i w każdym punkcie przelotowym klikasz na telefonie "ok, jedź dalej" :) Ja trasę przygotowuję często bardziej dokładnie, zahaczając o ciekawe miejsca i drogi, oczekuję od nawigacji że mnie poprowadzi dokładnie tak a nie jak jej wiatr powieje...
Ale czasem też korzystam z google'a, do szybkiej nawigacji do danego punktu nie ma nic lepszego.


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

ODPOWIEDZ

Wróć do „Interkomy, Nawigacje, Kamery”