TomTom Rider 550 vs Garmin Zumo XT

Wszystko co może świecić, dzwonić, błyskać, wyświetlać itp..
Wszystko przez co przepływa prąd.
Awatar użytkownika
motif
A+B+C
Posty: 1203
Rejestracja: 05 cze 2019, 14:48
Lokalizacja: Kraków

TomTom Rider 550 vs Garmin Zumo XT

Post autor: motif »

Jako że przysłali mi do testowania Zumo XT a TomToma 550 mam już od ponad roku
to zaczynam sobie porównywać obie te nawigacje. Oczywiście do jazdy drogowej bo
do jazdy w terenie TomTom się nie nadaje.

Na razie na plus Garmina, super jasny, duży, przejrzysty ekran (ekran 1280x720).
Równie Garmin jest bardziej płaski (jak telefon) niz TomTom (ekran 480x272). Testowałem go w niedawnej ulewie, nie ma problemów
na deszczu jakie czasami się zdarzają w TomTomie, gdzie ekran reaguje na krople wody.

Na plus TomToma to uchwyt, bardzo solidny, i stabilny. Zumo XT gdzie mamy nowy rodzaj minimalistycznego uchwytu
bałem się jeździć z początku obawiając się że odpadnie na pierwszej lepszej studzience. Jednak się trzyma jak na razie,
nawet w lekkim terenie.

Szybkość obu urządzeń zbliżona z mała przewaga TomToma.

Garmin dodał w końcu opcje łatwej, dynamicznej modyfikacji raz rozpoczętej trasy. TomTom już dawno miał taką opcję, główny powód dla którego go kupiłem. Naciskamy palcem np na nowy punkt na mapie i możemy go dodać do aktywnej trasy w 2 sekundy.
Jeżeli chodzi o opcje poza samą nawigacja to Zumo XT bije na głowę TomToma bo ma np odtwarzacz muzyki, integracje z lokalizatorem InReach,
możliwość wczytywania swoich map, kompas itd itd.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

jutro testujemy dalej.



slash
A2
Posty: 276
Rejestracja: 26 sty 2020, 14:14

Re: TomTom Rider 550 vs Garmin Zumo XT

Post autor: slash »

Super, czekam niecierpliwie na raport. Zumo bardziej mi się podoba i graficznie i funkcjonalnie, ale już którąś opinię słyszę, że tomtom nawiguje jednak lepiej.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka



kaloryferarz
A+B+C
Posty: 1209
Rejestracja: 03 maja 2020, 21:19
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: TomTom Rider 550 vs Garmin Zumo XT

Post autor: kaloryferarz »

Też jestem ciekaw oceny.


Romet Komar 2350 -> Honda Shadow 500 -> Yamaha XJ6 Diversion -> DL 650 AL9 -> Burgman 400 2010 :)

behemoth
A2
Posty: 232
Rejestracja: 11 mar 2020, 22:18

Re: TomTom Rider 550 vs Garmin Zumo XT

Post autor: behemoth »

Pomijając przepaść jeśli chodzi o rozdzielczość Garmina (zdecydowanie na jego plus), to płaski jak w telefonie ekrat jest słabiej chroniony przy upadku na płaskie niż w TT. Chociaż wizualnie Garmin na plus.
Wyższa rozdzielczość ma swoje plusy i minusy.
Plusy:
+widzisz bardziej szczegółowy obszar na mapie
+napisy są bardziej wyraźne
+możesz jechać na "mniejszym zoomie" bez obaw o utratę czytelności

Minusy:
-możliwe wolniejsze "rysowanie" obrazu przy takich samych procesorach (mniej płynne przewijanie)
-większa prądożerność (dyskusyjne, bo przeważnie i tak jest podpięty pod ładowarkę)
-dla zapewnienia sensownej płynności interface'u i samej mapy potrzebny jest mocniejszy proc

Integracja z inReach to fajny patent, zwłaszcza z najmniejszą jego wersją.



Awatar użytkownika
motif
A+B+C
Posty: 1203
Rejestracja: 05 cze 2019, 14:48
Lokalizacja: Kraków

Re: TomTom Rider 550 vs Garmin Zumo XT

Post autor: motif »

Duży plus dla TomToma za dobrą integracje aplikacji MyDrive do planowania trasy gdzie można jednym kliknięciem wysłać przez wifi plik gpx do urządzenia.

W Garminie z tego co widzę na stronie producenta i testuje urządzenie musi być podpięte kablem USB żeby coś przesłać z garminowej aplikacji BaseCamp.
Inna opcja to exportować plik i wgrać na swoje konto Garmin Express i stamtąd może być dopiero zsynchronizowane z urządzeniem.
Czyli wifi służy tylko do uaktualnień map i oprogramowania w garminie...marnie.

Kolejna sprawa garminowa aplikacja Drive służąca do integracji telefonu z urządzeniem zawiesza mi całkowicie mojego smartphona.



Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3749
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: TomTom Rider 550 vs Garmin Zumo XT

Post autor: crimson »

Ja mam Zumo 396LM i jest tak jak piszesz, tzn. by przesłać trasę do urządzenia, to trzeba przez Basecamp (nota bene bardzo nieergonomiczny program, dużo możliwości, ale trudny w użyciu). Telefon u mnie łączy się przez aplikację Smartphone Link i działa bez zarzutu.


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

Online
Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3078
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: TomTom Rider 550 vs Garmin Zumo XT

Post autor: staszek_s »

motif pisze:Duży plus dla TomToma za dobrą integracje aplikacji MyDrive do planowania trasy gdzie można jednym kliknięciem wysłać przez wifi plik gpx do urządzenia.
Da się jakoś przesłać trasę w formie punktów a nie śladu? U nas tylko ślad przechodzi...


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3042
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: TomTom Rider 550 vs Garmin Zumo XT

Post autor: gorghu »

Da się. Nie wiem czy akurat z MyDrive ale tworząc trasę na innej aplikacji i zapisując odpowiednio plik można go wyeksportować do TT jako punkty. Wtedy TT tworzy trasę między nimi.

Jest jeszcze jeden sposób. W pliku GPX masz zapisane punkty trasy na początku pliku w sekcji <rte>. Ślad zapisany jest dalej w sekcji <trk>. Wystarczy teraz tylko wyedytować taki plik i usunąć odpowiednią sekcję, np ślad usuwając wszystko między znacznikiem <trk> i </trk>.


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: TomTom Rider 550 vs Garmin Zumo XT

Post autor: Lord »

Da sie w My drive ale nie zawsze punkty tworzą się idealnie. Ślad zamieniany jest na punkty pośrednie i tworzy sie z tego trasę edytując ślad w My Drive ale jak widać niżej nie jest to idealne odzwierciedlenie sladu tylko nowa trasa i wymaga delikatnej korekty.
TET.JPG


DL650A L8

Online
Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3078
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: TomTom Rider 550 vs Garmin Zumo XT

Post autor: staszek_s »

Nie ma problemu z wgraniem do nawigacji trasy przez kabel, ja to robię z my-route app. Pytałem o MyDrive i aplikację z komórki, przez wifi to wygodne ale tam działa tylko przesyłanie śladu. @Lord - to z komputera, ja próbowałem z komórki. Chciałem po prostu zrobić punkt docelowy + 1-2 punkty pośrednie i przesłać do chmury i TT, tam jest tylko ptaszek "Zapisz w mydrive jako ślad" czy jakoś tak, innej opcji nie ma.


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: TomTom Rider 550 vs Garmin Zumo XT

Post autor: Lord »

My Drive możesz dodać dowolne pukty, zmieniać przesuwać, mówie o apce na telefon apotem wysłać do TT postoje, trase zaplanuje już sam TT w zalezności jaka opcje wyznaczania masz wybrana, bardziej krętą czy inną.
104719696_3089620887784657_3559514252065715412_n.png
Ocena: 5.88235%


DL650A L8

Awatar użytkownika
motif
A+B+C
Posty: 1203
Rejestracja: 05 cze 2019, 14:48
Lokalizacja: Kraków

Re: TomTom Rider 550 vs Garmin Zumo XT

Post autor: motif »

jeden minus planowania w MyDrive jest limit punktów do 48 na wycieczkę (trip), musiałem już nie raz dzielić dłuższy trip na kawałki.



Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2459
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: TomTom Rider 550 vs Garmin Zumo XT

Post autor: Smerfciamajda »

motif pisze:jeden minus planowania w MyDrive jest limit punktów do 48 na wycieczkę (trip), musiałem już nie raz dzielić dłuższy trip na kawałki.
Grubo...
Ja mieszczę sie w 10 na dzień.



Online
Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3078
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: TomTom Rider 550 vs Garmin Zumo XT

Post autor: staszek_s »

Lord pisze:My Drive możesz dodać dowolne pukty, zmieniać przesuwać, mówie o apce na telefon apotem wysłać do TT postoje
Tego mi brakowało, dzięki! Nie jest to może to co zapisana trasa, których można mieć kilka do wyboru w moich trasach, ale ad hoc to fajne rozwiązanie gdzieś, gdzie się nie ma dostępu do kompa.


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: TomTom Rider 550 vs Garmin Zumo XT

Post autor: Lord »

Podobnie jest jak wejdziesz w Apce moje trasy co prawda nazywa sie Synchronizacją Trasy jako slad, ale efekt będzie podobny w samym TT mozesz potem juz trase odpalic, a dokładniej od razu ci sie wyświetla jak masz włączona synchronizacje tel-TT.

A jak wejdziesz w opcje edytuj trasę możesz zmieniać punkty


DL650A L8

Online
Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3078
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: TomTom Rider 550 vs Garmin Zumo XT

Post autor: staszek_s »

To robiłem ale wtedy nie było punktów w TT, tylko ślad. Sprawdzę jeszcze w wolnej chwili.


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: TomTom Rider 550 vs Garmin Zumo XT

Post autor: Lord »

Jak wejdziesz w opcje edycji sladu/trasy toprzejdziesz do widoku punktów i wtedy możesz juz wysłac same punkty :)
105950188_2719060488323106_2512567156342057477_n.png


DL650A L8

Online
Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3078
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: TomTom Rider 550 vs Garmin Zumo XT

Post autor: staszek_s »

Myślałem, że w TT wejść w opcję edycji trasy :) Super, to załatwia sprawę, dzięki!


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

kaloryferarz
A+B+C
Posty: 1209
Rejestracja: 03 maja 2020, 21:19
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: TomTom Rider 550 vs Garmin Zumo XT

Post autor: kaloryferarz »

Właśnie takie porównania mają sens i warto je oglądać, a nie te szmery-bajery reklamowe w internetach :)


Romet Komar 2350 -> Honda Shadow 500 -> Yamaha XJ6 Diversion -> DL 650 AL9 -> Burgman 400 2010 :)

Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1816
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: TomTom Rider 550 vs Garmin Zumo XT

Post autor: QraC »

Co do wgrywania śladów punktów traasy w tomtomie:

pliki *.itn - pliki trasy, punkty po których urzadzenie nawiguje
pliki *.gpx - dokładny ślad trasy.


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

ODPOWIEDZ

Wróć do „Akcesoria elektryczne i elektroniczne”