Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Forum na tematy których nie ma w innych częściach forum
kaloryferarz
A+B+C
Posty: 1209
Rejestracja: 03 maja 2020, 21:19
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: kaloryferarz »

Ja dziś popełniłem taki oto uchwyt do mojego telefonu jako nawigacji. Jest to wersja NAODPRLSIE 1.0. Ale działa. Póki co za mocno spasowana i muszę poluzować na śrubkach itp. Ale wstępna koncepcja jest poprawna. Więcej zdjęć wrzucę w tym wątku o outkitelu.
Załączniki
Zrzut ekranu 2020-06-18 o 21.04.09.png
Ocena: 5.88235%


Romet Komar 2350 -> Honda Shadow 500 -> Yamaha XJ6 Diversion -> DL 650 AL9 -> Burgman 400 2010 :)

Tags:

Awatar użytkownika
Colto
A+B
Posty: 510
Rejestracja: 25 lip 2019, 11:15
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: Colto »

Ja dzisiaj nic nie zrobiłem w swoim cyklopie, natomiast oglądałem 4x ten film...



Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Ocena: 5.88235%


Pozdrawiam,

Mariusz
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Suzuki V-Strom DL1000 AL9 (2019r.)

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: Struna »

Krew szybciej w żyłach płynie - przepiękna maszyna.


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
Dziadek3H2M
A+B+C
Posty: 1114
Rejestracja: 04 cze 2018, 15:46
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: Dziadek3H2M »

kaloryferarz pisze:Ja dziś popełniłem taki oto uchwyt do mojego telefonu jako nawigacji. ...
Widzę że się szwendasz po moich okolicach. ;)


LWG



DL 650 XT AL5, CRF 1100 ATAS

kaloryferarz
A+B+C
Posty: 1209
Rejestracja: 03 maja 2020, 21:19
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: kaloryferarz »

Szwendam i mieszkam. Trochę tu, trochę tam :)


Romet Komar 2350 -> Honda Shadow 500 -> Yamaha XJ6 Diversion -> DL 650 AL9 -> Burgman 400 2010 :)

Lesnik
AM
Posty: 4
Rejestracja: 02 cze 2019, 07:45

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: Lesnik »

Kusy pisze:Miałem zdemontowany kosz sprzęgłowy, wolny czas , chęci do pracy więc postanowiłem zrobić to sam a zaoszczędzone 300 PLN przeznaczyć na paliwo. W sumie 3 godz. pracy i wszystko działa jak powinno bez żadnych kalibracji i ustawień . Można oczywiście kupić GIPRO bo o takim kolega chyba pisze i podpiąć pod gniazdo.
Pozdrawiam.

Jakie 300 zł, skoro wyświetlacz pod gniazdo diagnostyczne kosztuje 110zł?
Montaż to 10 - w porywach do 20 minut. Bez żadnej kalibracji.
Piszę oczywiście o wyświetlaczu z ali.[/quote


Ooo. To nie wiedziałem , że takie tanie można u Chińczyków kupić. Możesz podesłać jakiś namiar lub link na taki wyświetlacz?



Lesnik
AM
Posty: 4
Rejestracja: 02 cze 2019, 07:45

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: Lesnik »

kaloryferarz pisze:Ja dziś popełniłem taki oto uchwyt do mojego telefonu jako nawigacji. Jest to wersja NAODPRLSIE 1.0. Ale działa. Póki co za mocno spasowana i muszę poluzować na śrubkach itp. Ale wstępna koncepcja jest poprawna. Więcej zdjęć wrzucę w tym wątku o outkitelu.
Uchwyt prima sort.
Ocena: 5.88235%



Awatar użytkownika
Colto
A+B
Posty: 510
Rejestracja: 25 lip 2019, 11:15
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: Colto »

Dzisiaj Cyklop musiał udać się do serwisu celem ustawienia lag.

Po ostatniej wizycie w Borach Tucholskich miałem nieplanowane postawienie bokiem moto na piachu i spotkanie ze skarpą. Prędkość niewielka, ale kiera się przekrzywiła w prawo.

Temat ogarnięty - skrzywienie było na półce górnej. Wszystko poluzowane, ustawione i skręcone na nowo.

Dodatkowo sprawdziłem liniowość motocykla - tu bez uwag.

Teraz mogę śmigać :-)

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam,

Mariusz
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Suzuki V-Strom DL1000 AL9 (2019r.)

Awatar użytkownika
Adri@no
A1
Posty: 37
Rejestracja: 02 paź 2019, 19:26
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: Adri@no »

Może nie dziś, ale w ciągu ostatniego miesiąca moje moto przeszło ‚wiosenny’ serwis :D
-nowe kapcie K60 Scout,
-nowe klocki przednie Ferodo Platinum,
-regeneracja + czyszczenie przednich zacisków,
-olej Motul 5100 + filtr,
-tylne łożyska NSK,
-płyn chłodniczy i hamulcowy,
-wyczyszcozny filtr powietrza KN,
-żarówki Philips White Vision z postojówkami
-sprawdzenie napędu i rozrządu,
-instalacja el. pod halogeny,
-nowe gumy pod siedzenie,
-pokrowiec Biketec

Nie pisałem wcześniej, bo zbroiłem się na wylot w Polskę. Moto było gotowe na 3.06 a 6.06 wylatywałem w objazd kraju, więc było trochę nerwówki, bo oczywiście wszystko na ostatnią chwilę... 6-13.06 zrobione 3650km wokół granic Polski. Zdam obszerniejszą relację w odpowiednim wątku :D

Wychodząc na przeciw pytaniom K60 spisały się dobrze, fakt że przednia trochę hałasuje 20-60km/h, ale później raczej się uspokaja, a całość super zdała egzamin na szutrach i leśnych ścieżkach podlasia i mazur :)
Załączniki
265EC8CC-E707-4194-835A-314AFA6C3986.jpeg
CF5E246F-4F12-4451-A4B7-CF0AA7801DAB.jpeg
32ADCF10-85EF-4D2F-A1B9-0C7418C634B4.jpeg
XL kierowałem się info z forum, ale okazał się za duży. Wymieniłem na L i leży jak ulał
XL kierowałem się info z forum, ale okazał się za duży. Wymieniłem na L i leży jak ulał
318DD590-1504-48F5-B30F-9CE83BC3F7CC.jpeg
F84371E7-E97E-4294-8F2A-7E9561F458E5.jpeg
B8626B5D-E960-4B19-A5F1-E82D9059767C.jpeg


Za dzieciaka: Peugeot Speedfight II -> Honda NSR 125 -> Peugeot Speedfight II 206WRC i długo długo nic...
Od niedawna: na sezonowy rozruch Suzuki Burgman 400 Merc -> i nareszcie docelowe... :D Suzuki V-Strom DL650 AK7 :D

rcs1
A2
Posty: 279
Rejestracja: 03 lis 2018, 19:12
Lokalizacja: Otwock

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: rcs1 »

Adri@no pisze:Wychodząc na przeciw pytaniom K60 spisały się dobrze, fakt że przednia trochę hałasuje 20-60km/h, ale później raczej się uspokaja, a całość super zdała egzamin na szutrach i leśnych ścieżkach podlasia i mazur :)
Porządny serwis zrobiłeś. Zaopiekowany sprzęt. Jak oceniasz trzymanie tylnej K60 na asfalcie? Suchym, mokrym?


Andrzej
Honda CBF500 > Yamaha XJ6 Diversion F > DL650A C7

Awatar użytkownika
Adri@no
A1
Posty: 37
Rejestracja: 02 paź 2019, 19:26
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: Adri@no »

rcs1 pisze:
Adri@no pisze:Wychodząc na przeciw pytaniom K60 spisały się dobrze, fakt że przednia trochę hałasuje 20-60km/h, ale później raczej się uspokaja, a całość super zdała egzamin na szutrach i leśnych ścieżkach podlasia i mazur :)
Porządny serwis zrobiłeś. Zaopiekowany sprzęt. Jak oceniasz trzymanie tylnej K60 na asfalcie? Suchym, mokrym?
Po odebraniu motka z godzinę polatałem po okolicznych szutrach, żeby dotrzeć nówki oponki. Żyję, więc opony się spisały :D :lol: ;)
Ale do rzeczy, jechałem z plecaczkiem, 3 kuframi i rolką więc raczej zachowawczo, bez szaleństw. Jednego dnia prawie ciągle po mokrym, kilkadziesiąt km w ulewie, więc jeszcze bardziej uważnie. Nie zauważyłem jakiegoś uślizgiwania tyłu itp. Na suchym także ok. Może jakbym polatał sam bez bagażu i szybciej na winklach to bym coś odczuł.
Kupiłem je bo wolę na asflacie jechać trochę wolniej, ale czuć się pewniej na szutrach i w lekkim terenie
Ocena: 5.88235%


Za dzieciaka: Peugeot Speedfight II -> Honda NSR 125 -> Peugeot Speedfight II 206WRC i długo długo nic...
Od niedawna: na sezonowy rozruch Suzuki Burgman 400 Merc -> i nareszcie docelowe... :D Suzuki V-Strom DL650 AK7 :D

Awatar użytkownika
czarny_gawron
A
Posty: 363
Rejestracja: 24 wrz 2018, 16:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: czarny_gawron »

Jeśli nie tajemnica, to jakie pieniądze? I gdzie? Bo jestem na kupnie takiego bucika ;)


"To był koń na białym rycerzu, na białym rycerzu był koń... "
DL 650 '12

Awatar użytkownika
Kusy
A1
Posty: 33
Rejestracja: 28 gru 2019, 23:30

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: Kusy »

Lesnik pisze:
Kusy pisze:Miałem zdemontowany kosz sprzęgłowy, wolny czas , chęci do pracy więc postanowiłem zrobić to sam a zaoszczędzone 300 PLN przeznaczyć na paliwo. W sumie 3 godz. pracy i wszystko działa jak powinno bez żadnych kalibracji i ustawień . Można oczywiście kupić GIPRO bo o takim kolega chyba pisze i podpiąć pod gniazdo.
Pozdrawiam.

Jakie 300 zł, skoro wyświetlacz pod gniazdo diagnostyczne kosztuje 110zł?
Montaż to 10 - w porywach do 20 minut. Bez żadnej kalibracji.
Piszę oczywiście o wyświetlaczu z ali.[/quote


Ooo. To nie wiedziałem , że takie tanie można u Chińczyków kupić. Możesz podesłać jakiś namiar lub link na taki wyświetlacz?
Wysłałem linka na priv bo nie wiem czy mogę linki wklejać na ogólnym.
Wystarczy na ali wpisać w wyszukiwarkę wyświetlacz suzuki i znajdzie się. Sprzedawcy mają zawsze do kilku marek motocykli. Honda, Suzuki, Kawa itp. Różnią się tylko kostkami do złacza.
Cena ok 110 zł i można di tego dobrać uchwyt za 44 zł.

K6, F650, TS250/1


K6, TS250/1, SR 50.

Awatar użytkownika
Adri@no
A1
Posty: 37
Rejestracja: 02 paź 2019, 19:26
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: Adri@no »

czarny_gawron pisze:Jeśli nie tajemnica, to jakie pieniądze? I gdzie? Bo jestem na kupnie takiego bucika ;)
Alledrogo, gość Skyseba ma fajne ceny gum, lepiej napewno niż np na oponeo, przyszło bez żadnych problemów. Polecam!


Za dzieciaka: Peugeot Speedfight II -> Honda NSR 125 -> Peugeot Speedfight II 206WRC i długo długo nic...
Od niedawna: na sezonowy rozruch Suzuki Burgman 400 Merc -> i nareszcie docelowe... :D Suzuki V-Strom DL650 AK7 :D

Awatar użytkownika
Dziadek3H2M
A+B+C
Posty: 1114
Rejestracja: 04 cze 2018, 15:46
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: Dziadek3H2M »

Czarny_gawron. Jeśli szukasz K-60 to zerknij tu https://www.motorad.pl/opony-motocyklow ... t-m-s.html
Stosunkowo blisko, bo w Radziszowie i założą na miejscu. Ja kiedyś założenie miałem w cenie (na zdjęte koła).


LWG



DL 650 XT AL5, CRF 1100 ATAS

Awatar użytkownika
czarny_gawron
A
Posty: 363
Rejestracja: 24 wrz 2018, 16:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: czarny_gawron »

Adri@no pisze:
czarny_gawron pisze:Jeśli nie tajemnica, to jakie pieniądze? I gdzie? Bo jestem na kupnie takiego bucika ;)
Alledrogo, gość Skyseba ma fajne ceny gum, lepiej napewno niż np na oponeo, przyszło bez żadnych problemów. Polecam!
Podziękować, podziękować ;) Już go znalazłem, ceny rzeczywiście ok i ma też w ofercie tkc70 ;) Co prawda, udało się gdzieś na allegro znaleźć taniej, ale profil sprzedającego nie wzbudza zaufania. Tak wiec korzystam i już prawie jestem gotów na biwakoff! ;)
DziadekH pisze:Czarny_gawron. Jeśli szukasz K-60 to zerknij tu https://www.motorad.pl/opony-motocyklow ... t-m-s.html
Stosunkowo blisko, bo w Radziszowie i założą na miejscu. Ja kiedyś założenie miałem w cenie (na zdjęte koła).
Dzięki za namiary, niestety nie mają tkc w ofercie, a taki combo sobie umyślałem.

Pozdr.


"To był koń na białym rycerzu, na białym rycerzu był koń... "
DL 650 '12

Awatar użytkownika
Dziadek3H2M
A+B+C
Posty: 1114
Rejestracja: 04 cze 2018, 15:46
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: Dziadek3H2M »

Czarny_gawron, Wciąłem się ale, myślałem że pytałeś o K60 takie jak na zdjęciach powyżej Twojego wpisu.
Dodam tylko że, u Seby kupiłem w tym roku Motozy i było wszystko OK.
Bardzo interesuje mnie opinia o TKC 70, więc kup, potestuj i opisz. O tych gumach myślę na mokre drogi północy w przyszłym roku.


LWG



DL 650 XT AL5, CRF 1100 ATAS

Awatar użytkownika
czarny_gawron
A
Posty: 363
Rejestracja: 24 wrz 2018, 16:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: czarny_gawron »

DziadekH pisze:Czarny_gawron, Wciąłem się ale, myślałem że pytałeś o K60 takie jak na zdjęciach powyżej Twojego wpisu.
Dodam tylko że, u Seby kupiłem w tym roku Motozy i było wszystko OK.
Bardzo interesuje mnie opinia o TKC 70, więc kup, potestuj i opisz. O tych gumach myślę na mokre drogi północy w przyszłym roku.
Sobie wymyśliłem combo przód tkc70, tył k60... Dlatego pytałem o k60 ;) Wiesz, jedyne porównanie jakie będę miał to do scorpionów trial, ale może coś uda się zauważyć. Dam znać!


"To był koń na białym rycerzu, na białym rycerzu był koń... "
DL 650 '12

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: Struna »

U Seby brałem już dwa razy oponki, zero problemów.


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
czarny_gawron
A
Posty: 363
Rejestracja: 24 wrz 2018, 16:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: czarny_gawron »

Struna pisze:U Seby brałem już dwa razy oponki, zero problemów.
Ma 5dni na dostawę, bo w weekend chciałbym testa zrobić. Pojadę, na odcinek specjalny gdów dobczyce ;)


"To był koń na białym rycerzu, na białym rycerzu był koń... "
DL 650 '12

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólne”