Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Forum na tematy których nie ma w innych częściach forum
Destylant
A1
Posty: 53
Rejestracja: 24 lip 2021, 19:23

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: Destylant »

U mnie garaże wiecznie otwarte,przykryłem z myślą by się nie kurzył. A z tą wilgocią fakt, nie pomyślałem.



Tags:

Awatar użytkownika
SimOn!
A+B+C
Posty: 1240
Rejestracja: 27 wrz 2016, 20:45
Lokalizacja: GD 3Miasto

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: SimOn! »

Destylant pisze:U mnie garaże wiecznie otwarte,przykryłem z myślą by się nie kurzył. A z tą wilgocią fakt, nie pomyślałem.
Obrazek no tak czasem bywa jak się za bardzo chce i kocha Obrazek


Zdrówko シモン :mrgreen:
Mniejszość Niemiecko Japońska ;)

Awatar użytkownika
Rommel
A+B+C
Posty: 1195
Rejestracja: 04 paź 2020, 23:37
Lokalizacja: Bristol (UK)

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: Rommel »

Destylant pisze:
09 lis 2021, 10:47
U mnie garaże wiecznie otwarte,przykryłem z myślą by się nie kurzył. A z tą wilgocią fakt, nie pomyślałem.
Stare przescieradlo powinno dac rade, takie grubsze, nie takie zuzyte do granic mozliwosci :D Ochroni przed kurzem, a wilgoci nie zatrzyma bo szybko odparuje ;)

Tutaj w UK mam tylko narzucony pokrowiec od gory na moto (coby z poddasza starego 60 letniego garazu na niego nie syfilo), na zime zabezpieczam jeszcze ACF-50 (nie tylko do jazdy, ale do stania) - efekty sa zaskakujace :)


"I am the Flying Spaghetti Monster. Thou shalt have no other monsters before Me. (Afterwards is OK; just use protection.) The only Monster who deserves capitalization is Me! Other monsters are false monsters, undeserving of capitalization."

Awatar użytkownika
Rommel
A+B+C
Posty: 1195
Rejestracja: 04 paź 2020, 23:37
Lokalizacja: Bristol (UK)

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: Rommel »

Po raz czwarty zgubilem seger i podkladke przy dzwigni zmiany biegow :shock: . Wczesniej z pewnoscia przyczynialo sie do tego zgiete obnizenie podnozkow, ale teraz nie mam pomyslu. Wymienilem miedziana tulejke w dzwigni zmiany biegow, tez nie pomoglo. Czas zamowic nowa dzwignie…

Przy jakichs 120 wrzucalem 4ke na kretej drodze, i nagle poczulem ze zamiast kliknac, zeslizgnela sie z metalowego drazka na ktorym jest osadzona. Niezbyt idealnie powiem szczerze.

https://www.fowlersparts.co.uk/parts/59 ... r-shifting

Co najdziwniejsze, nie widze do zamowienia segera, czesc numer 35... Uzylem segerow z niemieckiej firmy z roznymi rozmiarami, moze sa za slabe?
Załączniki
0116CD69-6A0A-4F73-8AAA-5E2A83D733EF.jpeg
0116CD69-6A0A-4F73-8AAA-5E2A83D733EF.jpeg (2.82 MiB) Przejrzano 2582 razy


"I am the Flying Spaghetti Monster. Thou shalt have no other monsters before Me. (Afterwards is OK; just use protection.) The only Monster who deserves capitalization is Me! Other monsters are false monsters, undeserving of capitalization."

Awatar użytkownika
Old Donkey
A+B+C
Posty: 1825
Rejestracja: 05 maja 2018, 13:53
Lokalizacja: Katowice

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: Old Donkey »

Destylant pisze:
09 lis 2021, 10:47
U mnie garaże wiecznie otwarte,przykryłem z myślą by się nie kurzył. A z tą wilgocią fakt, nie pomyślałem.
do garażu są dedykowane pokrowce, np. Oxford Dormex i nic się nie skrapla ;)
https://www.oxfordproducts.com/motorcyc ... oor_cover/
kupisz na all, rozmiar XL



Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5218
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: Struna »

Rommel pisze:
13 lis 2021, 14:42
Co najdziwniejsze, nie widze do zamowienia segera, czesc numer 35... Uzylem segerow z niemieckiej firmy z roznymi rozmiarami, moze sa za slabe?
Mi żona ze sklepu żelaznego przywiozła na zlot kilka sztuk, bo też zgubiłem ale od tamtej pory już się nie chce zgubić.

BTW - piękne trytki ;)


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
Rommel
A+B+C
Posty: 1195
Rejestracja: 04 paź 2020, 23:37
Lokalizacja: Bristol (UK)

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: Rommel »

No zamawiam dzwignie SW Motech (kosztuje prawie tyle co Suzukowska...), i caly zestaw razem ze sruba rzymska itd. Zobaczymy. Oczywiscie z Holandii wszystkie mniejsze pierdolki, bo tutaj zestaw wyjdzie ponad 2 razy drozej :lol:

Dobrze ze nie jestem jedyny, bo nigdy w zadnym moto mi sie nie zdarzylo. W GSie za to wszystko jest skrecane sruba, no i tutaj wyzszosc BMW nad Suzuki...

Trytki z lidla - sprecjalnie kupuje i mam w moto takie, bo potem zalozysz czarna na chwile, i prowizorka zostaje na stale... A tak to nie ma opcji ze nie zauwazysz w domu :lol:


"I am the Flying Spaghetti Monster. Thou shalt have no other monsters before Me. (Afterwards is OK; just use protection.) The only Monster who deserves capitalization is Me! Other monsters are false monsters, undeserving of capitalization."

Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4509
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: Centrino »

Prowizorki są najtrwalsze, więc po co je demontować :)


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Awatar użytkownika
Rommel
A+B+C
Posty: 1195
Rejestracja: 04 paź 2020, 23:37
Lokalizacja: Bristol (UK)

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: Rommel »

Ordnung muss sein!! 8-)


"I am the Flying Spaghetti Monster. Thou shalt have no other monsters before Me. (Afterwards is OK; just use protection.) The only Monster who deserves capitalization is Me! Other monsters are false monsters, undeserving of capitalization."

nycha
A1
Posty: 20
Rejestracja: 30 sie 2021, 20:04

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: nycha »

Masz tam przed pierścieniem zabezpieczającym podkładkę? jeśli tak to może luz promieniowy jest zbyt duży może sworzeń na którym osadzona jest dźwignia jest wytarty, ukosuje się dźwignia i dlatego zrzuca pierścień?



Awatar użytkownika
Rommel
A+B+C
Posty: 1195
Rejestracja: 04 paź 2020, 23:37
Lokalizacja: Bristol (UK)

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: Rommel »

Tak, wszystko bylo na miejscu - podkladka tez zabezpiecza przed brudem i wyplukiwaniem smaru. Sworzen nie jest wytarty (a raczenj nie wyglada) - ale to jest kolejna rzecz o ktorej myslalem dzisiaj ogladajac calosc.


"I am the Flying Spaghetti Monster. Thou shalt have no other monsters before Me. (Afterwards is OK; just use protection.) The only Monster who deserves capitalization is Me! Other monsters are false monsters, undeserving of capitalization."

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5218
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: Struna »

Może rowek na pierścień Ci się nieco wyrobił.


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
SimOn!
A+B+C
Posty: 1240
Rejestracja: 27 wrz 2016, 20:45
Lokalizacja: GD 3Miasto

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: SimOn! »

Jak to jest seger z oczkami do szczypiec to można spróbować "lockwire" jak w lotnictwie


Zdrówko シモン :mrgreen:
Mniejszość Niemiecko Japońska ;)

luczech
AM
Posty: 9
Rejestracja: 20 gru 2020, 20:47

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: luczech »

Też trzymam moto w garażu nie ogrzewanym. Kiedyś kupiłem pokrowiec oxforda, żeby sprzęt się nie kurzył podczas zimowania. Po kilku dniach przymrozków ściągnąłem pokrowiec, okazało się, że moto jest cały mokry, to co by było po kilku miesiącach pod tym pokrowcem. Teraz wolę żeby się kurzył, najwyżej na wiosnę umyję.



Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4445
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: lukas76 »

Wystarczy przykryć prześcieradłem, nie kurzy sieni oddycha


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3042
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: gorghu »

Wszystko zależy gdzie i w jakich warunkach zimowany jest motocykl. Ja np od w sumie zawsze nakrywam moto na zimę tym pokrowcem Oxforda i nic się nie dzieje. Ale! Garaż co prawda nie jest ogrzewany ale jest ocieplony (i nawet przy -20 stopniach temp w nim oscyluje w okolicach 0). Oprócz tego z jednej strony zostawiam odsłonięty (blokuje opadanie pokrowca np o kierownice). Tak więc moto się nie kurzy a przy tym nie jest szczelnie owinięty. Dodatkowo mam dostęp do wtyczki do ładowania akumulatora.

A wracając do tematu co dziś zrobiłem dla swojego motocykla. Przygotowałem do zimowania. Umyty, nasmarowany, zatankowany do pełna, ustawiony na centralce i przykryty. I teraz raz w miesiącu go odwiedzić, podłączyć akumulator do ładowania i pobujać aby zawieszenie popracowało (aby zapobiec przyklejenia się uszczelniaczy przedniego zawieszenia do powierzchni lag) :)


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
goral9000
A2
Posty: 103
Rejestracja: 09 paź 2018, 07:27
Lokalizacja: Chorzów

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: goral9000 »

gorghu pisze:
20 lis 2021, 14:50
Wszystko zależy gdzie i w jakich warunkach zimowany jest motocykl. Ja np od w sumie zawsze nakrywam moto na zimę tym pokrowcem Oxforda i nic się nie dzieje. Ale! Garaż co prawda nie jest ogrzewany ale jest ocieplony (i nawet przy -20 stopniach temp w nim oscyluje w okolicach 0). Oprócz tego z jednej strony zostawiam odsłonięty (blokuje opadanie pokrowca np o kierownice). Tak więc moto się nie kurzy a przy tym nie jest szczelnie owinięty. Dodatkowo mam dostęp do wtyczki do ładowania akumulatora.

A wracając do tematu co dziś zrobiłem dla swojego motocykla. Przygotowałem do zimowania. Umyty, nasmarowany, zatankowany do pełna, ustawiony na centralce i przykryty. I teraz raz w miesiącu go odwiedzić, podłączyć akumulator do ładowania i pobujać aby zawieszenie popracowało (aby zapobiec przyklejenia się uszczelniaczy przedniego zawieszenia do powierzchni lag) :)
Smarujesz coś na zimę oprócz łańcucha?


Yamaha XJ600 Diversion --> Suzuki DL 650

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3042
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: gorghu »

@goral9000 ja nie mam łańcucha ;) :D

A smarowałem klamki, podnóżki, stopke boczną i centralną oraz dźwignie hamulca i zmiany biegów. Akurat tego corocznie na zimę nie robię ale tu umyłem moto na myjce i stwierdziłem że przesmarować te elementy po tym nie zaszkodzi ;)
Załączniki
smarowanie.jpg
smarowanie.jpg (101.61 KiB) Przejrzano 2323 razy


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

jacek.m
A2
Posty: 247
Rejestracja: 06 maja 2019, 21:35
Lokalizacja: Siecino k.Złocienica

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: jacek.m »

Dzisiaj tysączek został umyty, napęd wyczyśćony i przesmarowany oraz przygotowany do dalszych czynności serwisowych



Robert_L
A2
Posty: 264
Rejestracja: 21 gru 2019, 19:21
Lokalizacja: Bobowa

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: Robert_L »

gorghu pisze:
20 lis 2021, 17:53
@goral9000 ja nie mam łańcucha ;) :D

A smarowałem klamki, podnóżki, stopke boczną i centralną oraz dźwignie hamulca i zmiany biegów. Akurat tego corocznie na zimę nie robię ale tu umyłem moto na myjce i stwierdziłem że przesmarować te elementy po tym nie zaszkodzi ;)

Czym smarowałeś?. Też ostatnio próbowałem , ale żeby miało to sens to to chyba demontaż był by potrzebny.
Ja w tam tym tygodniu wymiana oleju, filtra i montaż manetek, Dzisiaj nawet nie byłem i nie wiem czy klej w końcu złapał czy nie.


DL 650 xt 2016r.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólne”