Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Forum na tematy których nie ma w innych częściach forum
Online
gapa
AM
Posty: 7
Rejestracja: 18 wrz 2023, 20:32
Lokalizacja: Zamość

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: gapa »

Ja dziś zadbałem o bezpieczeństwo swoje i innych montując dodatkowe światło pozycja/stop w kuferku.
Załączniki
1714066605927.jpg
1714066605927.jpg (698.29 KiB) Przejrzano 254 razy
1714066605914.jpg
1714066605914.jpg (732.73 KiB) Przejrzano 254 razy


DL 650 AK7

Tags:

Awatar użytkownika
f_ranek
A+B+C
Posty: 1209
Rejestracja: 10 cze 2021, 23:39
Lokalizacja: SK
Kontakt:

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: f_ranek »

f_ranek pisze:
24 kwie 2024, 00:35
Ja zrobiłem sobie otworek do regulacji wysokości świateł mijania. Regulacja napięcia wstępnego sprężyny jest ok, póki się jeździ samemu z bagażem lub bez. Ale jak druga osoba siada na motocykl, to już jej nie starcza.

Wchodzi idealnie śrubokręt z oryginalnego zestawu. Jeszcze tylko na żywo trzeba sprawdzić, czy gdzieś o lagi nie będzie blokowało.
Więc standardowy śrubokręt jest trochę za długi, chyba że po zdjęciu czarnej rączki - wtedy wchodzi idealnie, ale pewnie będzie problem z jego obracaniem. Więc muszę coś jeszcze pomyśleć.

A poza tym to przeniosłem sterownik od grzanetek z okolica airboxa, bo się odkleił, w okolice mocowania czachy do ramy głównej.


Bogusław • Honda Varadero XL125V 2003 -> DL650XT 2021

Zapytałem jak mam lecieć, hej powiedziały wyżej, hej powiedziały śmielej

Awatar użytkownika
MrWaski
A+B+C
Posty: 1277
Rejestracja: 01 wrz 2020, 20:12
Lokalizacja: Słocina

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: MrWaski »

Kupiłem na Alledrogo wyważarkę do kół Geko za 129 zeta. Miałem spawać sam, ale za tę cenę to chyba szkoda zachodu.
Od razu łożyska do wymiany, be te co dali kręciły się słabo, jakby jakieś wybrakowane były - sklep z łożyskami i doszło dodatkowo 4x5zł=20zł. Teraz to inna rozmowa... :mrgreen:


Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3344
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: Lord »

f_ranek pisze:
26 kwie 2024, 00:49
f_ranek pisze:
24 kwie 2024, 00:35
Ja zrobiłem sobie otworek do regulacji wysokości świateł mijania. Regulacja napięcia wstępnego sprężyny jest ok, póki się jeździ samemu z bagażem lub bez. Ale jak druga osoba siada na motocykl, to już jej nie starcza.

Wchodzi idealnie śrubokręt z oryginalnego zestawu. Jeszcze tylko na żywo trzeba sprawdzić, czy gdzieś o lagi nie będzie blokowało.
Więc standardowy śrubokręt jest trochę za długi, chyba że po zdjęciu czarnej rączki - wtedy wchodzi idealnie, ale pewnie będzie problem z jego obracaniem. Więc muszę coś jeszcze pomyśleć.

A poza tym to przeniosłem sterownik od grzanetek z okolica airboxa, bo się odkleił, w okolice mocowania czachy do ramy głównej.
Jakies inne miejsce wybraliście

download/file.php?id=28305


DL650A L8

Awatar użytkownika
f_ranek
A+B+C
Posty: 1209
Rejestracja: 10 cze 2021, 23:39
Lokalizacja: SK
Kontakt:

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: f_ranek »

No ja mam tą dziurę niżej, poziomo względem śruby. Zastanawiałem się nad tym, czy nie robić w tym załamaniu plastiku, ale nie byłem pewien, czy pod kątem będzie śrubokręt łapał.

N. b., czemu ja tego wcześniej nie widziałem...


Bogusław • Honda Varadero XL125V 2003 -> DL650XT 2021

Zapytałem jak mam lecieć, hej powiedziały wyżej, hej powiedziały śmielej

Awatar użytkownika
MrWaski
A+B+C
Posty: 1277
Rejestracja: 01 wrz 2020, 20:12
Lokalizacja: Słocina

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: MrWaski »

A już miałem wiercić... :lol:

Za to dzisiaj wymyłem motór, wypucowałem szczegółowo wszystko, nasmarowałem łańcuch, wyważyłem koła. Przy okazji odtłuściłem benzyną ekstrakcyjną tarcze hamulcowe.
Podczas wyważania, okazało się, że musiałem dołożyć z tyłu 10 g, a z przodu tylko 5g. Wyważenie było niezbędne po dołożeniu na wentylach TPMS. Dziwiłem się, że fabrycznie nie dali żadnego odważnika, ale teraz wiem, że nie było takiej konieczności. Dołożone ciężarki są prawie naprzeciw wentyli z TPMS. Te czujniki ważą po 9 gram.


Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek

Awatar użytkownika
MrWaski
A+B+C
Posty: 1277
Rejestracja: 01 wrz 2020, 20:12
Lokalizacja: Słocina

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: MrWaski »

Dziś machnąłem z 200 km do Dębowca na Rozpoczęcie Sezonu i tradycyjne żarełko, znaczy, flaki Pod Semaforem.
Dla motocykla zrobiłem testy po wyważeniu kół. Przy bardzo różnych prędkościach na równej drodze puszczałem kierownicę i zero bicia à la mini shimmy. Wcześniej, po założeniu 9 gramowych czujników TPMS, zdarzało się przy prędkościach 40-60 km/h lekkie kołysanie kierownicą. Przy większych prędkościach nie.
Znaczy, moje wyważanie kół zakończone sukcesem!


Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek

Awatar użytkownika
andrus75
A+B
Posty: 659
Rejestracja: 19 cze 2018, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: andrus75 »

Nie dla swojego tylko dla motocykla szwagra ale zrobiłem: gniazdo ładowania, halogeny i grzane manetki ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

No i do Hondy niestety a nie Suzuki ObrazekWysłane z mojego moto g 5G plus przy użyciu Tapatalka




DL650 AK7

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólne”