Odzież termoaktywna

Wszystko co motocyklista może i powinien na siebie włożyć. Opinie, testy, pytania, uwagi.
Awatar użytkownika
Kaśka
A1
Posty: 70
Rejestracja: 04 paź 2016, 13:19
Lokalizacja: Poznań

Odzież termoaktywna

Post autor: Kaśka »

Postanowiłam zanabyć na prezent koszulkę termoaktywną. Osobiście używam brubecka i vanucci i z obu jestem zadowolona ale chciałabym wypróbować technologię coolmax lub pochodną.

W innym wątku 4ride zaproponował mi http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/pl_ ... Shirt-0006. Kusi mnie też http://www.redline.com.pl/odziez_termic ... Longsleeve.

Czy możecie coś podpowiedzieć, może ktoś używa ww. koszulek? A może macie inne propozycje?


Nieważne gdzie byłam, ważne gdzie pojadę!!
Kawa EN500 --> CBF 500N --> CBF600 S --> DL650 AL2 --> BMW F800GS --> Honda Africa Twin CRF1000 DCT --> BMW F750GS --> HONDA CB500X 2022

Tags:

Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4491
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Odzież termoaktywna

Post autor: Centrino »

Jeżeli chodzi o coolmax to mam skarpetunie z tym systemem :). Powiem, że fajnie się sprawuje. Jednak na nóżkach dość szybko ulega destrukcji. Z Zalet to nie śmierdzą nóżki, jest im w sam raz chłodno (w ciepłe dni), szybciutko schną.


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Awatar użytkownika
Seba
A
Posty: 425
Rejestracja: 21 wrz 2016, 19:48
Lokalizacja: Opole

Re: Odzież termoaktywna

Post autor: Seba »

Kiedyś szukałem odzieży termo i na forach górskich bardzo pozytywnie wypowiadali się o redlinie.



Awatar użytkownika
Kaśka
A1
Posty: 70
Rejestracja: 04 paź 2016, 13:19
Lokalizacja: Poznań

Re: Odzież termoaktywna

Post autor: Kaśka »

Biorę tego helda. Wprawdzie cena mnie z butów wyrwała ale czego się robi z miłości :)


Nieważne gdzie byłam, ważne gdzie pojadę!!
Kawa EN500 --> CBF 500N --> CBF600 S --> DL650 AL2 --> BMW F800GS --> Honda Africa Twin CRF1000 DCT --> BMW F750GS --> HONDA CB500X 2022

Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4491
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Odzież termoaktywna

Post autor: Centrino »

Dość ciekawy opis tego Helda.
Zastanowiło mnie takie zdanie: bezproblemowo przetwarzane (płynną) technik dziewiarskich 3D

Chyba translator sobie z tym nie poradził ;)


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Awatar użytkownika
Mati!
A
Posty: 448
Rejestracja: 02 paź 2016, 15:39
Lokalizacja: Olkusz

Re: Odzież termoaktywna

Post autor: Mati! »

Ktos ma doswiadczenie z jakimis budzetowymi wynalazkami jesli chodzi o odziez termo? Mam kalesony z lidla crivit i w sumie jestem z nich bardzo zadowolony. W gorace dni odprowadzaja wilgoc a w te zimniejsze w jakis tam sposob chronia przed chlodem ( fenomen :-D ). Kupilem 2 lata temu i do tej pory nie namierzylem koszulki do kompletu. Tych kalesonow tez juz nie spotkalem. Mozecie polecic cos sprawdzonego w rozsadnych pieniadzach? Nie jestem zbyt wymagajacy, wystarczy zeby w lecie bylo komfortowo :-D :-)


DL650K7 -> Hayabusa K6 ->DL650AM2

Awatar użytkownika
JARON
A+B+C+D
Posty: 2116
Rejestracja: 04 paź 2016, 14:51
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Odzież termoaktywna

Post autor: JARON »

Uważam Mati, że warto czasem zaglądnąć do tego sklepu : http://www.decathlon.pl/C-714205-bielizna-termoaktywna
Szczególnie przy zmianie sezonowej asortymentu. Albo śledzić okazje przez internet ;-)


Ogar205>CZ175>MZ250Jaskółka z koszem>Junak M10>MZ ETZ250>IntruderVL800>IntruderC1500>Vstrom1000 2016>BENELLI IMPERIALE 400
Wszyscy mamy dwa życia. To drugie zaczyna się w chwili,gdy zdamy sobie sprawę,że mamy tylko jedno.

Awatar użytkownika
Kaśka
A1
Posty: 70
Rejestracja: 04 paź 2016, 13:19
Lokalizacja: Poznań

Re: Odzież termoaktywna

Post autor: Kaśka »

Ech.. held nieosiągalny na tą chwilę, próba zamówienia Vanucci też legła w gruzach, postawiłam na redline bluzka i bokserki. Zobaczymy w sezonie co jest warta ta kosmiczna technologia ;)


Nieważne gdzie byłam, ważne gdzie pojadę!!
Kawa EN500 --> CBF 500N --> CBF600 S --> DL650 AL2 --> BMW F800GS --> Honda Africa Twin CRF1000 DCT --> BMW F750GS --> HONDA CB500X 2022

aron
A1
Posty: 35
Rejestracja: 05 paź 2016, 23:29
Lokalizacja: ...

Re: Odzież termoaktywna

Post autor: aron »

humm śmigam w redline i uważam że jest z......ty



Awatar użytkownika
SimOn!
A+B+C
Posty: 1227
Rejestracja: 27 wrz 2016, 20:45
Lokalizacja: GD 3Miasto

Re: Odzież termoaktywna

Post autor: SimOn! »

Kaśka pisze:Ech.. held nieosiągalny na tą chwilę, próba zamówienia Vanucci też legła w gruzach, postawiłam na redline bluzka i bokserki. Zobaczymy w sezonie co jest warta ta kosmiczna technologia ;)
Oj wydaje mi się, że to dobrze wyszło :) Bo w przypadku bielizny Held'a to mam wrażenie że jest przerost marketingu nad rzeczywistością. Coć fakt, mam ich ciuchy i inne rzeczy b o lubię ich jakość :P Z innej beczki, chętnie się dowiem co "on" powie :D Sam się łamię już drugi sezon na redline i... zostałem przy Brubecku i innym polskim wynalazku ;) .
Mati! pisze:Ktos ma doswiadczenie z jakimis budzetowymi wynalazkami jesli chodzi o odziez termo? Mam kalesony z lidla crivit i w sumie jestem z nich bardzo zadowolony. W gorace dni odprowadzaja wilgoc a w te zimniejsze w jakis tam sposob chronia przed chlodem ( fenomen :-D ). Kupilem 2 lata temu i do tej pory nie namierzylem koszulki do kompletu. Tych kalesonow tez juz nie spotkalem. Mozecie polecic cos sprawdzonego w rozsadnych pieniadzach? Nie jestem zbyt wymagajacy, wystarczy zeby w lecie bylo komfortowo :-D :-)
Weź zobacz polskiego producenta GLANDAW mam od nich:
    Kominiarkę z coolmaxem. Dość gruba przez to średnio się pod ciasnym kaskiem układa ale wykonanie i materiał bardzo dobry. Ogólnie dośc dobry zakup dwa sezony przejeździła do tego przelatała (na motolotni pod kaskiem) trzy sezony i wygląda jak nowa.
      Mam też ciuchy termoaktywne "na chłodne dni" seria Therm_line (chyba). Wykonie i materiał fajne. Różnica w porównaniu do np. Brubecka to to nie jest "tkane" jako jeden element tylko zszywane z kilku elementów. Biegam w tym w zimie i jestem zadowolony. Pranie 3 razy w tyg. od 3 miesięcy nie robi na bieliźnie żadnego wrażenia.
        Brubeck Thermo po 2 sezonach na moto i bardzo częstym praniu już się lekko rozciągnął :( A uwielbiam ich bieliznę :P

        A jak chodzi o porównanie "lidlowa moto bielizna" vs. Brubeck. To tak. Funkcjonalnie dla mnie remis. Brubeck jest zdecydowanie milszy w dotyku i mniej opięty, i świetnie się dopasowuje do sylwetki a nie "obciska" jak lidel ;)


        Zdrówko シモン :mrgreen:
        Mniejszość Niemiecko Japońska ;)

        Awatar użytkownika
        Mati!
        A
        Posty: 448
        Rejestracja: 02 paź 2016, 15:39
        Lokalizacja: Olkusz

        Re: Odzież termoaktywna

        Post autor: Mati! »

        Jaron bede sledzil, moze tam uda sie cos wyrwac a w sumie to zapomnialem o tym sklepie.

        Simon mam koszulke ze sklepu o ktorym piszesz, ale wg mnie nie dziala. Material z ktorego jest wykonana zupelnie nie przypomina tego z lidla czy brubecka. Ta ktora wzialem miala byc na cieple dni wlasnie do biegania. W sumie tylko jeden dzien w niej jezdzilem i troche chodzilem ale nie bylo przyjemnie zwlaszcza podczas szwedania sie.

        Znalazlem jeszcze marke gareth. Ktos widzial? Slyszal? Uzywal? :-D


        DL650K7 -> Hayabusa K6 ->DL650AM2

        Awatar użytkownika
        Kaśka
        A1
        Posty: 70
        Rejestracja: 04 paź 2016, 13:19
        Lokalizacja: Poznań

        Re: Odzież termoaktywna

        Post autor: Kaśka »

        Kupiłam koszulkę i bokserki z redline, czekają zapakowane. Na pierwszy rzut oka wydają się być w porządku. Ale recenzja dotykowa to żadna recenzja :)

        Jest jeszcze taka firma BodyDry, kupiłam ich kominiarkę dwa lata temu i żadnej innej już nie chcę. Po dwóch sezonach, przeszła milion prań, jazdę w upałach i zimnie i nadal wygląda jak nowa w przeciwieństwie do Brubecka, z któego zrobiła się szmata. Rok temu kupiłam też koszulkę i też same pozytywne opinie. Koszulka jednak nadaje się głównie na jazdę podczas chłodniejszych dni, a z tego co widzę mają też w ofercie dedykowane na lato.


        Nieważne gdzie byłam, ważne gdzie pojadę!!
        Kawa EN500 --> CBF 500N --> CBF600 S --> DL650 AL2 --> BMW F800GS --> Honda Africa Twin CRF1000 DCT --> BMW F750GS --> HONDA CB500X 2022

        Awatar użytkownika
        JARON
        A+B+C+D
        Posty: 2116
        Rejestracja: 04 paź 2016, 14:51
        Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

        Re: Odzież termoaktywna

        Post autor: JARON »

        Dziś 4F przysłała mi reklamę z promocjami. Może zainteresowani coś wypatrzą https://4f.com.pl/bielizna_termoaktywna_meska,15,0.html


        Ogar205>CZ175>MZ250Jaskółka z koszem>Junak M10>MZ ETZ250>IntruderVL800>IntruderC1500>Vstrom1000 2016>BENELLI IMPERIALE 400
        Wszyscy mamy dwa życia. To drugie zaczyna się w chwili,gdy zdamy sobie sprawę,że mamy tylko jedno.

        Awatar użytkownika
        Antyks
        Administrator
        Posty: 2211
        Rejestracja: 22 wrz 2016, 18:18
        Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
        Kontakt:

        Re: Odzież termoaktywna

        Post autor: Antyks »

        Ja po pierwszym zakupie bielizny 4F wiem już że nigdy więcej. Po roku nadawała się tylko dośmieci. A w czasie użytkowania... żadne łał.


        Jerzy
        Motoambulans DL 650 AK9
        https://dlmoto.pl/ Sklep dla motocyklistów
        https://rodzinagotuje.pl Przedstawiciel Thermomix

        Awatar użytkownika
        Seba
        A
        Posty: 425
        Rejestracja: 21 wrz 2016, 19:48
        Lokalizacja: Opole

        Re: Odzież termoaktywna

        Post autor: Seba »

        BodyDry kupiłem skarpety co dziwne nie widzę ich w ofercie sklepowej, można było kupić na oldtimerbazar, reszta bielizny wyglądała solidnie wykonana.



        Awatar użytkownika
        Mati!
        A
        Posty: 448
        Rejestracja: 02 paź 2016, 15:39
        Lokalizacja: Olkusz

        Re: Odzież termoaktywna

        Post autor: Mati! »

        Nie wiem tylko skad ta cena brubecka skoro wszyscy na to psiocza i wiekszosc opini jest podobna. Jutro moze podjade do jakiegos sportowego i pomacam na zywo to i owo.


        DL650K7 -> Hayabusa K6 ->DL650AM2

        Awatar użytkownika
        Trevor
        A+B
        Posty: 566
        Rejestracja: 05 paź 2016, 20:13
        Lokalizacja: PK

        Re: Odzież termoaktywna

        Post autor: Trevor »

        Ja mam Brubecka ale nie pamiętam jaki model i jestem zadowolony. Minus za to,że łatwo się haczy o rzepy itp.


        W życiu musi być i dobrze i źle, bo kiedy jest tylko dobrze to niedobrze.

        DL 650 2006

        Awatar użytkownika
        SimOn!
        A+B+C
        Posty: 1227
        Rejestracja: 27 wrz 2016, 20:45
        Lokalizacja: GD 3Miasto

        Re: Odzież termoaktywna

        Post autor: SimOn! »

        Brubeck jest spoko, bardzo miły w dotyku, dobrze odprowadza wilgoć i nie śmierdzi 8-) ALE jest nietrwały przy częstym praniu, rozciąga się.


        Zdrówko シモン :mrgreen:
        Mniejszość Niemiecko Japońska ;)

        Awatar użytkownika
        Mati!
        A
        Posty: 448
        Rejestracja: 02 paź 2016, 15:39
        Lokalizacja: Olkusz

        Re: Odzież termoaktywna

        Post autor: Mati! »

        Bylem, widzialem, pomacalem. We wsi w motocyklowym mieli tylko bielizne BodyDry. Co ciekawe pani przekonywala mnie, ze koszulka z dlugim rekawem jest uniwersalna tzn na cieple i zimne dni 85zl. W sportowym pokazali mi Brubecka ale 160zl i opinie na forach wiecej niz troche zniechecaja. Za 60zl ogladalem tez Hi- Teca. Korci mnie ten Gareth, w wiekszosci sklepow obnizyli cene z 99 na 69. Do tego jest to coolmax. Wydaje sie byc idealem na lato ale opinii brak.


        DL650K7 -> Hayabusa K6 ->DL650AM2

        Awatar użytkownika
        daw103
        A2
        Posty: 103
        Rejestracja: 04 paź 2016, 12:55
        Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

        Re: Odzież termoaktywna

        Post autor: daw103 »

        Witam
        W mojej mieścinie jest firma produkująca odzież termo aktywną marka to Baracuda. Jakieś 2 lata temu kupiłem komplecik i jestem jak najbardziej zadowolony. Odzież jest lekka i bardzo szybko wysycha. Oczywiście jest to uzależnione od materiału jaki sobie wybierzecie. Mam nadzieję że nikt się nie pogniewa jak wrzucę linka do strony producenta. http://www.barracuda.info.pl/kontakt.html



        ODPOWIEDZ

        Wróć do „Odzież”